WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » pát srp 04, 2023 19:39

hľadiska pokusov o urýchlenie práce sa osvedčili tieto akcie:
1. Zakázať nepotrebné mapy v nastaveniach programu a odstrániť nepotrebné mapy z priečinka CGMAPS (napr. okrem Petrohradu si nechávam len Karéliu, Novgorod a Pskov). regióny tam (No, a prehľadné - Rusko, Eurázia, samozrejme), ostatné
2. Samozrejmým krokom je zmenšenie detailov obrazu v nastaveniach, vypnutie zobrazovania dopravných značiek a vypnutie všemožných funkcií automatického škálovania ( Už som to dávno vypol, lebo sa mi to jednoducho nepáči) .
3. Zakázať zobrazovanie BZ. Je to smutné, ale na fóre SG som videl komentár od vývojárov, ktorý je účinný len pri vypnutí zobrazovania všetkých objektov. Ak vypnete akékoľvek smeti, ale necháte displej čerpacích staníc a parkovísk, vraj zrýchlenie takmer nepostrehnete.
4. Používajte špeciálne "optimalizované" (kastrované) karty. Vystrihuje sa v nich všetko, čo je v CE fyzicky nedostupné (napríklad rendery budov, a tých je v Petrohrade a Moskve veľa) a nastavenia sú upnuté na minimum. Už tu nastal problém – oficiálne mapy na stránke už dlho neoptimalizovali. Existujú vyššie uvedené OSM, ktoré sú optimalizované - nemôžem o nich nič povedať, neskúšal som ich. Mne osobne OSM vyhovuje len v ďalekých regiónoch, kde SG používajú 2 ľudia a to sú okoloidúci, ako ja. V Petrohrade sú stále aktívni používatelia (hoci je takmer nemožné konkurovať I a G), takže tu potrebujem mimokarty, pretože sú tu dopravné zápchy. Vo všeobecnosti používam bežné mapy, ako vo verzii pre Android.

S najväčšou pravdepodobnosťou ste začali spomaľovať, keď ste aktualizovali mapu Petrohradu + Leningradskej oblasti, pred rokom a pol sa mapa o niečo zväčšila zo 100 MB na 200.
Obzvlášť citeľné brzdenie mám pri posúvaní mapy alebo pri hľadaní. Nájdem objekt v ponuke vyhľadávania, snaží sa ho zobraziť na minimape a niekedy to trvá 5 sekúnd, kým sa v hornej časti mapy objavia tlačidlá „ideme“, „jazdiť po ceste“ ... A keď stlačíte "poďme", mapa sa začne
umiestňovať aj na závesnom klzáku, pekelnými krokmi - sekunda - posunutá, ďalšia sekunda - ďalšia, opäť sekunda - trochu zvýšená a tak trhavo. A keď vediete po trase, je to už normálne, neobťažuje vás to (už nie je možné ísť na Texet a Vesta strávi mapu).

Čo sa týka konfliktov, boli tam aj iné príznaky, nie inhibícia. Ak sú v priečinku CGMAPS dve mapy rovnakého regiónu (napríklad oficiálna mapa a mapa OCM), potom sú možné zárubne.
Napríklad v nastaveniach je úradník vybratý ako začiarkavacie políčko. mapa, ale aj tak sa zobrazuje OSM, alebo sa zobrazuje riadna a trasa je podľa OSM, alebo aj podľa prehľadu, lebo program sa stratil v dvoch kartách. A nesprávne môže fungovať aj vyhľadávanie v mape. Prehľadová mapa musí zodpovedať regionálnej, aby nedošlo k poruchám (neúspechy môžu byť pri hľadaní alebo pri kladení trasy medzi rôznymi regiónmi, ako napríklad Petrohrad-Moskva).
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » pát srp 04, 2023 19:44

Ak sa po aktualizácii máp aj softvéru objavili hrozné brzdy, ľutoval som, že som aktualizoval. Dnes som celý deň makal a nakoniec o zázraku)) Úplne som vymazal priečinok CityGuide v koreňovom adresári MMS vesty, aby som nehľadal tieto najznámejšie konfliktné súbory, načítal som všetko od začiatku a všetko začalo fungovať normálne ako pred aktualizáciou iba s novou verziou.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků