Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 19.-21. 5. 2017

Moderátor: Moderátoři

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Patrac » čtv kvě 25, 2017 12:13

Vašátor píše: Vlejme tomu novou energii, všichni společně a přestaňme se tu dohadovat o tom co kdo neudělal. Sraz proběhl, ať žije sraz!

Za mne O.K. :supz:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod jacek » čtv kvě 25, 2017 16:49

JmJ píše:
Chlapi, neni lepsi tohle poresit treba osobne? Kriticka debata byva v osobnim podani takova lidstejsi pro vsechny ...

Ano, je. Jen máme problém, Houstone - Pátrač na klubové schůze prakticky nechodí. Už teď avizoval, že ani na poslední předprázdninovou schůzi nepřijde. Takže je to krapet složitější.

Vašátor - souhlasím, ale někdo tu káru holt táhnout musí. A místo srazu (sice máš asi docela pravdu) bych teď s ohledem na Radka MB už rozhodně neměnil.

Patrac píše:
Není na mě abych to hodnotil byl jsem jeden z organizátorů. Atmosféra byla určitě poznamenána havárií Viktora. Za mne vlastní sraz proběhl stejně jako jiné srazy. Tedy na ploše a v kampu hlavně bez nějakých problémů.
Monotónnost srazu je asi dána i tím že to organizují stále ti stejní, kteří nemají nápady a jsou rádi, že sraz proběhl a hlavně se nic nestalo. Rád se příští rok přijedu podívat na to co se podařilo vylepšit změnit a tak.

Radku (Pátrači), a tohle myslíš fakt vážně??
Ty jsi nebyl jedním z organizátorů, Ty jsi přeci předseda našeho klubu - a to je pořádný rozdíl. Proto bych očekával, že budeš mít sepsané všechno, co se letos tak úplně nepodařilo nebo zapomnělo, a oficiálně to ze svého postu zhodnotíš, chyby zkritizuješ a navrhneš řešení! A místo toho, abys napsal - lidičky, vyvolám diskuzi na to téma a postarám se, aby příští sraz byl zase tip-top, tak napíšeš, že se na nás přijedeš podívat. To jako patříš do nějakého jiného klubu a přifrčíš si jen tak na návštěvu Ladasrazu? Nezlob se, ale tohle není fér, házet všechnu zodpovědnost na nějaké dobrovolníky, ti to sice většinou z většího či menšího nadšení zase nějak udělají, ale řídit to musíš Ty. Jestli to z jakéhokoliv důvodu (sám jsi veřejně řekl, že Tě to už nebaví) dělat nechceš, tak to řekni rovnou a nekličkuj okolo.

Radku, myslím, že je potřeba řešit věci trochu s odstupem. Už jsem Ti někde psal, abys nereagoval podle prvních pocitů, nebývá to nejšťastnější. Nechej tomu pár dní, všichni potřebujeme nějaký čas k utřídění myšlenek. Připadá mi, že tady poslední dobou šíříš hrozně negativní atmosféru, možná nějaké to vyhoření, jak píšeš. A lidi to buď demoralizuje, nebo nasí.á. Podívej - netvrď pořád, že nikdo nic nechce dělat: Jen když si přečteš tohle jedno téma, je nás tu během 4 dní připravených k pomoci docela dost. A další se jistě ještě přidají - vždyť máme teprve týden po srazu! Ale budou potřebovat pozitivní motivaci a kousek i nějakého Tvého nadšení a organizační činnosti jako vzor. Tak se prosím přestaň pořád distancovat od zodpovědnosti za organizaci a přehazovat to jen na dobrovolníky. My jsme přeci tady!!! J.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Luděk Musil » čtv kvě 25, 2017 17:03

Ivane - svrbí mě prsty na klávesnici, ale brzdi, stejně je pozdě.
Řeknu to takto: myslíš, že ředitel firmy může vědět, co dělá poslední řadový pracovník? A jak jeho práci zlepšit? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod radek mb » čtv kvě 25, 2017 17:44

Ještě bych si dovolil podtknout, že není vyloženě chybou oraganizace, že sraz byl mdlý a spadl do jakéhosi módu Status quo. Ono je to i o přístupu účastníků. Jestliže budou 3/4 lidí chtít pouze postávat na ploše a tlachat, tak by ses mohl třeba přetrhnout, ale nic se neoživí. Je potřeba, aby se i účastníci chtěli zúčastnit jednotlivých soutěží a klání, jinak na potlach není přece potřeba objednávat letiště, na to by stačilo parkoviště u Tesca.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod jacek » čtv kvě 25, 2017 18:03

LK - Ále, Luďo, zase budu jen za rýpala (už vlastně jsem) :( ... rámcově tu firmu nebo projekt řídit musí. Měl by vědět, co se jak bude vyrábět a jestli na to má lidi. Asi by nebylo dobré, kdyby říkal "mě už to nebaví, dělejte si to, jak chcete, rád se na vás přijedu podívat". A tohle nešťastné Pátračovo veřejné vyjádření v závěru srazu je podstata celé diskuze. My jsme ho v tom nenechali, on v tom nechal nás, a nejen mně se to nelíbí. Myslel jsem si, že se do toho pro příští ročník tím víc "obuje", a ono je to zatím úplně jinak. Končím. J.

Radek MB - Ano. Dáme hlavy dohromady a třeba něco vydumáme. Myslím, že lidi v zásadě čekají, co jim bude nabídnuto; zaplatili jsme si, tak nás teď bavte, nebo něco na ten způsob.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod lionol » čtv kvě 25, 2017 18:13

Ahoj všem, historicky znemožnit se na tomto fóru není nic komplikovaného, přesto to s dovolením posunu o jeden level výš (Jacku sorry za ten anglicismus, vlastně dvojitý, když započtu i sorry :)

... a co zkusit využití služeb profi organizátora? Stejně se nějaké prachy vybírají, tak vybrat o trochu víc a zaplatit si organizaci, a pak tam přijet na akci, a ne na robotu. Vždyť ti organizátoři si to nezaslouží, aby to celé chystali, pak měli ze srazu slušně řečeno lejno a ještě byli předmětem kritiky. Buď jdu na recepci jako host anebo jako pingl, a v tom je rozdíl ... v restauraci taky po sobě neumýváte nádobí.

My jsme letos chystali v akciovce 80-té narozeniny otce zakladatele ... furt se řešilo, kdo a co, a a nakonec padlo rozumné rozhodnutí ... koupíme to, catering i organizaci, jako komplexní službu. A perfektum bum. Taxíky dovezli hosty do pronajatých prostor výstaviště, tam byl raut, koncert, hostesky, VIP hajzlíky, všichni se vožrali, pak je zase taxíky rozvezli domů vyspávat opici ... a pohoda. Firma zařídila, dovezla, obsloužila, uklidila. Po účastnících se v pravém smyslu toho slova chtěla jenom ta účast. Co vy nato?
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod radek mb » čtv kvě 25, 2017 18:19

lionol píše:...... Co vy nato?

Na to říkám, že ani náhodou. Radši se sám historicky znemožním, než abych na tom nechal napakovat lidi, co nemají s Ladou pranic společného. Příště už bychom mohli udělat sraz někde u golfového hřiště, zahrát si tam golf, usrkávat whisky a nechávat se obletovat hosteskami.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Vašátor » čtv kvě 25, 2017 18:20

jacek píše: A místo srazu (sice máš asi docela pravdu) bych teď s ohledem na Radka MB už rozhodně neměnil.

Prosím? Ono už se rozhodlo, kde sraz bude? Něco mi uniklo? S ohledem na Radka MB si myslím, že je úplně jedno, zda bude sraz v MH nebo v Milovicích.

A souhlasím s Luďkem, ředitel firmy nemůže do detailu hlídat své podřízené, neb tací podřízení jsou mu k ničemu. Podřízení jsou od toho, aby plnili zadané úkoly. Ředitel ty úkoly rozdá, podřízení si je zpracují a pokud nemají na to aby je splnili, nemají ve firmě co dělat. Nelze všechno svádět na předsedu klubu, protože kdyby jsme byli firma, mnoho z nás by v ní už nemuselo být...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod lionol » čtv kvě 25, 2017 18:30

radek mb píše:
lionol píše:...... Co vy nato?

... Příště už bychom mohli udělat sraz někde u golfového hřiště, zahrát si tam golf, usrkávat whisky a nechávat se obletovat hosteskami.


Možná by místo vyjmenovaného byl větší čas a klid právě na ty potlachy, kvůli kterým se lidi nehrnuli do soutěží, mužstvo by se nedělilo na organizátory a ty, co se přijeli jenom podívat ... a proč by se na tom měl někdo pakovat? Dostal by zaplaceno za poskytnutou službu. Jakou mám šanci na potlach s tebou, když budeš někde vyšívat u nějaké organizace a na nějaké vykecávání nebudeš mít čas? Ve finále se tady v tom vláknu cítí blbě obě strany ... za to už nějaký ten externí vstup stojí, ne?

Já jsem teda vždycky tyhle srazy vnímal jako společnou slezinu kamarádů, kde je pohoda ... lidi, co se normálně nemají kde vidět, se někam sjedou a stráví spolu "fajně" čas ... místo toho je to pro jedny robota a dřina na úkor všeho možného (čas, rodina) a druhá strana to stejně kritizuje, jako že blbě ... tož a o to jde?
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Vašátor » čtv kvě 25, 2017 18:37

lionol píše: Co vy nato?

Jako spoluorganizátor, řadu let dřepící na jednom stanovišti, říkám NE! Ladasrazy jsou o lidech, kamarádství, přátelství, o tom co ty lidi umí, šikovnosti, co jsou schopni udělat pro druhé. I když tu zní z řad organizátorů kritika, věřím, že se jedná pouze o vyhoření díky stereotypní práci. V Mnichově Hradišti jsme už dlouho a proto volám po změně nejen organizační, ale i po změně místa. Však stačí pár kilometrů vedle, nová plocha, nový kemp. To sebou přinese nové poznávání, nové památky, novou přírodu, nové hospody a jiné pivo :mrgreen: Nechat pořádat sraz nějakou agenturou by absolutně zabilo to, o co se celou tu dobu ladaklubu snažíme. Uvědomte si, že srazy se nedělají jen kvůli autům, ale především kvůli lidem. A jak jinak poznat pravý charakter lidí, než samoorganizací?

Lionole, vrátím se ještě k Tvé poznámce o networkerovi. Nikdy jsme jej nepotřebovali. Obrovskou vstupenkou do kolektivu je totiž auto. Stačí přijet Ladou a když se lidé neseběhnou hned sami, tak otevřít kapotu. Já sám jsem si říkal, co to přijelo za člověka v bílém BMW. Jelikož mne však tyto vozy nezajímají, nezajímal mne ani majitel. Navíc jsem si říkal, že to nikdo z Ladaklubu nebude. Možná stačilo jen vytisknout pozvánku na Ladasraz a vylepit ji za sklo. Hned by bylo jasno.

lionol píše:když budeš někde vyšívat u nějaké organizace a na nějaké vykecávání nebudeš mít čas?

Paradoxně si s lidmi možná pokecám víc, než kdybych běhal po letišti. Lidé přijedou na soutěž, pokecáme, odsoutěžíme a jede se dál...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod radek mb » čtv kvě 25, 2017 18:42

Vašátor píše:
jacek píše: A místo srazu (sice máš asi docela pravdu) bych teď s ohledem na Radka MB už rozhodně neměnil.

Prosím? Ono už se rozhodlo, kde sraz bude? Něco mi uniklo? S ohledem na Radka MB si myslím, že je úplně jedno, zda bude sraz v MH nebo v Milovicích.


Milovice mám dokonce blíže než Hradiště. Bylo by to fajn, jen najít vhodný kemp.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod lionol » čtv kvě 25, 2017 18:44

Tož Vašátore, fakt jsem si na tu služebku do Berlína nebral Ladu :) I přesto, že jsem se ptal opakovaně jak osel před srazem, jesti není faux pas tam zaskočit cestou z Německo domů (že halt budu v civilním autě), a dostalo se mi několikerého ujištění, že néé, dojeď, jde o to se potkat, a příště už dojedeš na ruským verku, stejně to nakonec na všechny působilo jako hadr na bejka.

A to jsem v tom nevinně, auto jsem chtěl nechat na recepci, ale paní mě hnala, že tam není žádné parkoviště ... bohužel ani na příjezdovce není cesta, kde by se dalo auto nezávisle odložit.

Co jsem chtěl, jsem řekl, takže je vše, jak má být :) jenom příspěvek do diskuse ...
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Vašátor » čtv kvě 25, 2017 18:58

Lionole, však v pohodě. Největší problém byl asi v pátečním termínu tvého příjezdu. Lidé se sjíždí pomalu. Já osobně jsem byl na cestě z Brna takřka 6h. a po příjezdu se nejvíc těšil na pivko a známé tváře, které jsem od minulého srazu neviděl.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod lionol » čtv kvě 25, 2017 18:59

Já to tak beru ... já jsem z toho byl sám celý nesvůj, člověk je nerad někde za exota ... fakt :)
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod zigul01 » čtv kvě 25, 2017 19:22

Já to jen shrnu byl jsem po dlouhé době na lada srazu naposled jsem byl v roce 2012. Jezdíval jsem od roku 2008 do roku 2012 na srazy a ty lidi se uměly bavit uplně jináč.Tenhle rok mě to přišlo ,že se tam každý nudí jen se tam každý procházel a jen pár jedinců se zapojilo do soutěží.Je pravda ,že lidu a aut ubylo . Buď by to chtělo změnit lokál,ale spíš asi akce a zábavu a hlavně je to i o lidech jak se zapojí atd. Co jsem se koukal na maďary ,tak ty to umí rozjet mají taky super prostředí plac kde se vyřádit s autama,jezero a kemp a tak si víc užijí. Také počasí nám moc nepřálo co si budeme povídat.
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
zigul01
 
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice

PředchozíDalší

Zpět na Mnichovo Hradiště 9

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků