Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 19.-21. 5. 2017

Moderátor: Moderátoři

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod jacek » pon kvě 22, 2017 16:11

Za mne asi tolik:

Sraz považuji s ohledem na okolnosti, které organizační tým nemohl nijak ovlivnit, za zcela vydařený.
Subjektivní pocity a názory jsou pochopitelně různé, tak, jako jsou různé individuální zájmy a představy účastníků. Ale snad se shodneme na tom, že pozitiva výrazně převažovala. Pokusím se nyní z mého pohledu okomentovat jen některá předchozí vyjádření.

Atmosféru srazu určitě ovlivnila vážná nehoda Vika před Hradcem Králové (netřeba dále rozebírat), a jak vidno, událost ještě stále doznívá v podvědomí většiny z nás. Pozitivním úkazem nešťastné události nakonec bylo vyjádření Vikova přítele Viktora A.: "Nedojedeš-li na Ladasraz, on přijede za tebou" po naší návštěvě nemocnice v neděli. Snad i ten pocit jisté sounáležitosti přispěje k rychlému uzdravení.

Účast považuji za standardní (viz Hurikán: 91 vozidel VAZ). O jedenáct vozů méně je běžný výkyv, jenž bych směle připsal na vrub nevalné předpovědi počasí, která se nakonec naštěstí nevyplnila. I my měli jen málo optimismu, ale snad má pánbíček ten náš Ladaklub opravdu rád...nerad bych to zakřikl. Rovněž zahraniční účast předčila očekávání - Rakousko, Německo, Polsko, po pauze opět "naši" Estonci. O opticky menší počet vozů na ploše se m.j. "postarala" orientační soutěž, průběžně probíhající až do konce soutěžních disciplín na letišti. A pokud by se opět našli lidé, ochotní včas přispět k nějaké popularizaci srazu v médiích, určitě by účast byla o něco větší.

Rozběh soutěží byl opravdu rozpačitý, zčásti proto, že vozidla na letiště přijížděla docela pozdě, a k organizaci bych měl výtku k pojetí oficiálního zahájení bez použití mikrofonu, megafonu či zařízení na vozidlech VB, a detailnějších informací k soutěžím (co, kde, do kdy). Možná i v průběhu dne na letišti by měl být větší kontakt pořadatelského týmu s lidmi (něco na způsob příležitostných informačních vstupů o aktuálním dění). Asi jsme už hodně spoléhali na rutinu a nebrali v potaz účast lidí, kteří v klubu nejsou a na sraz přijeli poprvé, a i ti tradiční pak trpěli jakousi neurčitostí. Cizinci pak kromě informačních letáků při odbavení byli úplně opominuti. V důsledku nedostatku dobrovolníků také chyběly některé zajímavé soutěže - viz třeba jízda na slepo. Navrhoval bych i označení organizátorů - buď triko nebo výstražná vesta s nápisem, to by neměl být problém.
První dojem při příjezdu na plochu rovněž kazil chybějící velký stan s vlajkovou výzdobou, škoda...

Lionol - díky za návštěvu i některé z jeho postřehů. Jen bych poznamenal, že po dlouhém období dobrovolné izolace od dění v klubu (a ignorování prezentace na srazech) se pak těžko hledá společná řeč a sotva lze očekávat větší vstřícnost. Na našich srazech tvoří většinu uživatelé, nikoliv jen pasivní sběratelé vozidel, byť významná část z nás je také veteranisticky orientovaná. Zde se nutně rozchází pohled nadšence s pohledem investora. K funkci "networkera", což je zbytečný "světácký" newspeak: stačil by nám informátor (taktéž cizí slovo, ale aspoň skutečně mezinárodní). Lze částečně vyřešit označením pořadatelů (viz výše), ovšem očekávat činnost na úrovni hostesek či stálou přítomnost na nějakém místě opravdu nelze.

Pan Vašenkov - letos opravdu přivezl jen bazarové zboží. Příčiny jsou dvě - jednak si popletl datum (měl objednané díly až na další víkend), a také již omezil své obchodní aktivity jen na bázi individuálních objednávek - nedrží tedy žádný sklad. V této souvislosti bych rád tlumočil jeho omluvu, ale zase i tak bylo hezké, že na nás nezapomněl.

Vesta - viz Georgius a jeho odkaz... Ano, byla tam, díky přítomnosti předsedy rakouského Ladaklubu (Lada Club Österreich), jenž je zároveň dealerem Lady v Horním Rakousku. Vím o ní relativně dost a ze známosti jsem měl možnost se v ní projet jak coby spolujezdec vzadu, tak jako řidič (vpředu :). Je to opravdu už "dospělé" auto, prostorné, tiché (holt fungl nové auto, ca. 3000 km) a pohodlné. Toto konkrétní bylo v nejvyšší možné výbavě s několika příplatkovými doplňky (nápadná jsou zejména nestandardní kola), z nichž bych přitom coby konzervativec některé i rád oželel (trapnosti typu dešťový senzor...). Pro hračičky disponuje všelikými dnešními elektronickými hejblátky, podle mého spíše snižujícími, než zvyšujícími bezpečnost jízdy, tedy pozornost řidiče. Motor 1,6 l jsem ze zdvořilosti testnul jen s citem, takže snad jen zrychlení při IV.rychlosti se zdálo trochu vágní. Brzdy se zdají dostatečně dimenzované, řízení příjemné, citlivé, s dostatečným rejdem, tlumení ok. K pohodlí řidiče přispívá podélně i výškově (elektricky) stavitelné sedadlo + volant podélně i výškově plynule a v dostatečném rozsahu. Příjemně tuhá, ne tvrdá sedadla, vzadu bez "moderní" lavice. Vyšší postavy vzadu při zcela vzpřímeném posezu (což není standardní při delší jízdě) a záklonu hlavy se mohou lehce dotýkat stropu před oknem. Nevýhodou je provedení opěrek hlavy vpředu, stavitelných jen výškově, s fixním úhlem natočení okolo horizontální osy. Řada drobných vychytávek je inovativní - např.výstup od klimatizace do úložného boxu u spolujezdce, příjemně silný věnec volantu (na dotyk vnímám jako neutrální) je osazen různými ovladači. Klasická výtka k plastům palubky - žádná hrůza, u západních modelů to většinou nikoho nepohoršuje, takže prakticky standard, navíc v jinak pěkně provedenému interiéru to není převažujícím dojmem.
Cena tohoto kusu výrazně přesahovala 11 000€, dodávka auta od objednání u německého dovozce cca. 3 týdny. V motorovém prostoru na pohled poměrně dost místa, klasický plastový dekl se dá sejmout jedním pohybem. Tolik mé první dojmy z přímého kontaktu s novou Ladou. Otázkou je, zda Vesta přesvědčí více potenciálních zájemců o novou Ladu k přechodu do vyšší třídy automobilů i cenové hladiny, protože tradičně "levné a dobré auto" (i když ani u nás to v minulé éře žigulíků neplatilo) už to není. Tak doufejme, že snad zůstane jen dobré :)
Osobně mě poněkud zaskočil relativně malý zájem o oba na srazu premiérově představené nejnovější modely Lady, tedy jak Vestu, tak menší Grantu. Stará modelová řada Lady se nezadržitelně posouvá do kategorie veteránů-youngsterů, a tak bych očekával i větší zájem o její nástupce do běžného provozu. Možná, že se zvýší až po dostupnosti těchto aut "z druhé ruky".

Příjemným překvapením srazu byl po loňském extempore v kempu celkově pohodový průběh jak na letišti, tak ukázněnost během hezké spanilky (chybělo bohužel blokování křižovatek vozy VB, m.j. kvůli problémům v radiospojení). Délka trasy byla zvolena jako kompromis mezi těmi, kdo ji jezdí rádi a těmi ostatními. Čas od času, tedy rok od roku, se snad podaří vyhovět i požadavkům na delší trať. S povděkem kvituji téměř vzorné oba večery v kempu, tak by to mělo být. Díky tedy všem obětavcům, kteří se na přípravě srazu spolupodíleli.

Naproti tomu dost rozpačitým dojmem zapůsobila závěrečná řeč předsedy našeho klubu, jenž se distancoval od další účasti na organizaci srazů. S ohledem na to, že srazy jsou v podstatě jedinou aktivitou klubu (jenž ostatně nesplnil podmínky přeregistrace z o.s. na spolek, resp. zapsaný spolek podle zákona), vyvstává zde logicky otázka, jak kromě diskuze o hledání nových impulzů a o odstranění srazových stereotypů, posunout i organizaci a práci vedení klubu dál. J.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod valda1971 » pon kvě 22, 2017 16:23

To Jacek : k té Vestě - já bych se o no zajímal velmi ale vzhledem k neznalosti němčiny jsem zůstal jen u pasivity a těším se až dojede do Loun "Mirozov" (?), slovensky se s ním domluvím a velmi rád se i svezu :D Tys měl tu možnost sám jen díky známosti jak jsi sám napsal. Každopádně mne potěšilo, že jsem Vestu viděl (aspoň) naživo :wink:
No a s Grantou jsem se seznámil a zařídil už v Sadské jak zde byly ty první 4, u Luďka jsem si ji také prohlídl v kempu, i mu přišel na to, jak se dostat k zadním žárovkám :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod lionol » pon kvě 22, 2017 19:28

jacek píše:Zde se nutně rozchází pohled nadšence s pohledem investora. K funkci "networkera", což je zbytečný "světácký" newspeak: stačil by nám informátor (taktéž cizí slovo, ale aspoň skutečně mezinárodní). Lze částečně vyřešit označením pořadatelů (viz výše), ovšem očekávat činnost na úrovni hostesek či stálou přítomnost na nějakém místě opravdu nelze.


Jen pro přesnost. Nejsem investor (respektive ne do aut). Auta mám z let 2007-2013, okolnosti jejich pořízení i ceny lze na fóru dohledat, všechna jsem je postoval. Mohu se ztotožnit maximálně s prohlášením, že jsem si je pořídil jako velké hračky. Nicméně s nimi jezdím. Vzácně, ale ano.

Networker není newspeak, slovo nemá český adekvát - s informátorem to nemá nic společného (to je škaredé slovo ze spisů STB). Networking = tvorba (neformálních) vztahů, nikoli poskytování informací. V podstatě jde o to, že se přifaříš k někomu, kdo tě zná, a on tě vezme k těm, které zná on.

Vzhledem k tomu, že nejde o hodnocení srazu, lze po přečtení vymazat.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod mceza » úte kvě 23, 2017 10:47

Na par srazech jsem byl a nedavno sam jeste jako novacek a nikdy by mi neprislo, ze by se nejakeho novacka nakonec nekdo neujal. Ono je tezke obcas postrehnout noveho cloveka v kempu, ale noveho auta si vzdycky vsichni vsimnou. A pak uz to je jen otazka casu.

Sam jsem se takhle ujal tri roky zpet nenapadneho typka, sediciho u cerneho ziguliku s neznamou SPZtkou. To me zaujalo a od te doby jsme se Stigem z Norska dobri pratele. Jo a o par hodin a par piv pozdeji on mluvil plynne cesky a my s Raduzem plynne Norsky :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod jacek » úte kvě 23, 2017 14:06

lionol píše:
jacek píše:Zde se nutně rozchází pohled nadšence s pohledem investora. K funkci "networkera", což je zbytečný "světácký" newspeak: stačil by nám informátor (taktéž cizí slovo, ale aspoň skutečně mezinárodní). Lze částečně vyřešit označením pořadatelů (viz výše), ovšem očekávat činnost na úrovni hostesek či stálou přítomnost na nějakém místě opravdu nelze.

Jen pro přesnost. Nejsem investor (respektive ne do aut). Auta mám z let 2007-2013, okolnosti jejich pořízení i ceny lze na fóru dohledat, všechna jsem je postoval. Mohu se ztotožnit maximálně s prohlášením, že jsem si je pořídil jako velké hračky. Nicméně s nimi jezdím. Vzácně, ale ano.
Networker není newspeak, slovo nemá český adekvát - s informátorem to nemá nic společného (to je škaredé slovo ze spisů STB). Networking = tvorba (neformálních) vztahů, nikoli poskytování informací. V podstatě jde o to, že se přifaříš k někomu, kdo tě zná, a on tě vezme k těm, které zná on.
Vzhledem k tomu, že nejde o hodnocení srazu, lze po přečtení vymazat.


Děkuji, ale v plevelných anglicismech se kupodivu docela orientuji.

Tož si hraj a jezdi častěji, třeba v září do Jedovnic to máš docela blízko. My za tebou jezdit nebudeme, abychom se ti jednotlivě představovali. Nehrajeme si na elitu, stačí přijít, či lépe přijet s ladou a mluvit s lidmi. Na to normální člověk nepotřebuje žádného prostředníka - přijdeš, představíš se a je vyřízeno. Z toho vidíš, že nějaký nOtworker ve funkci prostředníka či dohazovače (vážně ti nepřipadá formulace "tvorba vztahů" jako klasický newspeak?) se u nás opravdu neuživí, ale informátor by byl užitečný. Ideologickou zátěž ssebou nevláčím, za socíku byli nejen informátoři a "informátoři", ale i Vánoce. Tak je přejmenujeme na zimní svátky a budeme si posílat taky ty dementní "Season´s Greetings"? :mrgreen: Ne. Myslím, že jsme tady doma a mluvme normálně česky, pak bude i domluva snazší. :| J.

P.S.: Domnívám se, že s tématem hodnocení srazu tohle naopak souvisí.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod lionol » úte kvě 23, 2017 17:58

Tož dojezd do Jedovnice/Jedovnic? plánuju. Chtěl bych vzít i děcka, tak jsem to musel napřed "zkóknót" jak to chodí, přece jenom to není jenom na přespání v pytlu. Jsem původně myslel, že bych přemluvil moji, abych já vzal jednoho žigula a ona druhého, ale nechce o tom ani slyšet. V tom je nekompromisní a každý výjezd s Ladou si musí holky vyřvat. Aut je dost, ale řidiči nejsou.

Ale to už jsem říkal před tímto srazem zde na fóru, že chci na podzim přijet, a že moje jarní účast bude jenom takový letmý dotek ... znáš to, někam vyvézt rodinku, a pak tam řešit, že tam je voda, není voda, je obchod, není obchod ... už taky nejsem nejmladší :)

Ale tohle už s hodnocením srazu nesouvisí zcela určitě a může se vymazat, ale nevím, kam ty reakce psát, když ke mně někdo mluví. Taky mám pocit, že vždycky se někdo proti příspěvku vymezí, a na fóru by to snad nemělo vadit, co kdo říká, beru to jako takový Hyde Park ...
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod mceza » úte kvě 23, 2017 19:13

V Jedovnici je vody dost. Cely rybnik ;) A parek v rohliku v kiosku taky koupis :) Budeme se tesit.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod Jan Vaníček » úte kvě 23, 2017 20:11

Sice to co napíšu nepatří přímo k hodnocení srazu, který jsem hodnotil jako první, byť ne v tomto téma a nic na tom neměním. Budu ale reagovat na některé věci výše napsané pozitivně i negativně.
Patřím do skupiny lidí, kteří dlouho váhali, než přešli na druhý břeh a podepsali a jsem se hrdým členem klubu :):):) .
Zároveň patřím asi do větší skupiny lidí, kteří znají jen málo lidí z klubu, vedení již znám :). Chyba je ale hlavně ve mě, nejsem úplně tak průbojný a frajer, abych byl hned s každým kámoš a středem pozornosti. Ještě menší jsem pařmen, takže nějaká dlouhá posezení u lahvinky/ lahvinek se u mě nekoná ani v soukromém životě a "večeře" se zákazníky až na pár výjimek protrpím.
Vy, jež jste byli v klubu od začátku, případně již se potkáváte řadu let to máte v tomto jednodušší a upřímě i to přijetí nových lidí, ruku na srdce určitě není vždy "jednoduché" (napsal jsem to hloupě, ale doufám, že chápete co myslím, pokud se pletu, někomu tímto působím křivdu, omlouvám se). Paralelu beru to, když k nám do firmy do kanceláře prodeje, kde sedí v úrodný den až 27 lidí příjde někdo nový.
Pokud se ale dostanu k zajímavému tématu a zároveň se potkám se sympatickým člověkem, dokáži se hodně otevřít a povídat. U mě je to možná i profesionální deformace, kdy často musím předstírat příjemný hovor s krajně nepříjemným člověkem a být bohužel trvale ve střehu, co, kdy a jak řeknu ... .
Nic zkrátím to. Označení pořadatelů/vedení ano, někoho, kdo bude například organizovat vozy na ploše podle typů, stáří ... ano, pokud někdo někde jen tak bloumá a neví ... navést ho ano.
Soutěže by to možná chtělo o něco obohatit, něco jednoduchého, co zvládnou muži i ženy, klidně si do příště něco připravím, jezdím i na jiné akce a soutěže jsou různé. Víte, ono upřímě, pokud třeba i vyhrávají stále stejní - gratuluji jim, že jsou tak dobří, případně na to mají techniku taky moc nepřispívá ... . Těžko bude soutěžit ve sprintech 2101 před renovací s 1600 MTX, např. na srazech fiatů 600/500 toto bylo vždy zohledněno. Při soutěži jízdy na přesnost - to bylo parádní zpestření !!!, ale -cm za 1 bod, +cm za 100bodů??
Prosím nebrat toto jako nějakou zásadní kritiku, bavíme se o věcech k zamyšlení - zase deformace z práce, kdy musím neustále vymýšlet, dohadovat se mimo i uvnitř firmy, honit podřízené k výsledkům ... .
Ano, já jsem pasivním členem a účastníkem, ne, že bych se nějak styděl, rád příště pomůžu, ale počítejte s tím (v obecné rovině), že pokud si někdo zaplatí vstup na akci, chce spíš býti baven ... a úkolem organizátorů je zařídit potřebné, bohužel to padá na bedra vedení (ostatně jako vždy a všude nejen okolo aut). Bohužel my z okrajů republiky na schůze klubu chodit nemůžeme, a kde jinde se mají lidé řádně domluvit, než na poradě, že. Pokud šéf klubu řekne na srazu, ať si to "příště pořádá kdo chce", není to úplně košér, ještě že zahraniční účastníci nerozuměli.
Tímto naváži na další vzpomenutou věc. Lada Vesta a Granta na ploše. Kdo věděl, komu Granta patří, šel se zeptat, bylo to fajn. Upřímě, já Luďka poznal jen díky autu :) . Co mě osobně velmi mrzí, je prezentace té Vesty. Prohlédl jsem si ji pouze staticky zvenku, kdykoliv jsem šel okolo, nikdo u auta nebyl, předsedu Rakouského klubu bohužel neznám. Až těsně před vyhlášením zde byl shluk lidí, možná i když jsem byl na orientačce. A proč mě to mrzí. Zcela určitě i jiní, ale myslím si, že vládnu velmi dobře německy a mohl jsem pomoci s prezentací, překladem, komunikací. Alespoň bych se cítil využit.
Budu se opakovat, sraz splnil to, co jsem očekával, manželka již tradičně nejezdí, neb se nudí. To je její boj, dcera ji zastala na výbornou.
Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod Luděk Musil » stř kvě 24, 2017 05:23

Jan Vaníček píše:..., manželka již tradičně nejezdí, neb se nudí. To je její boj, dcera ji zastala na výbornou.
Honza
Počké :shock: ... to byla céra :?: A že´s neřek´ :cry: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Patrac » stř kvě 24, 2017 07:46

Není na mě abych to hodnotil byl jsem jeden z organizátorů. Atmosféra byla určitě poznamenána havárií Viktora. Za mne vlastní sraz proběhl stejně jako jiné srazy. Tedy na ploše a v kampu hlavně bez nějakých problémů.
Monotónost srazu je asi dána i tím že to organizují stále ti stejní, kteří nemají nápady a jsou rádi, že sraz proběhl a hlavně se nic nestalo. Rád se příští rok přijedu podívat na to co se podařilo vylepšit změnit a tak.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod mceza » stř kvě 24, 2017 09:15

Me monotonost ani moc nevadi. Na sprinty mam prasivou dvanactistovku, jizdu zrucnosti jsem sice v Jedovnici vyhral, ale za cenu ulomene sedacky, na orientak nemam spolujezdce. Ze jsou tam furt ta stejna auta mi take moc nevadi. Rad se pokocham, rad se mrknu, ze jim to jeste nehnije, ale me se rozky klubou, ale pohoda. Ja na ten sraz totiz zas tak nejezdim kvuli autum (to je spis vec, ktera me s temi ostatnimi ucastniky spojuje), ale kvuli lidem. A lidi nikdy zatim nezklamali :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod Georgius » stř kvě 24, 2017 09:44

Jan Vaníček píše:Lada Vesta a Granta na ploše. Kdo věděl, komu Granta patří, šel se zeptat, bylo to fajn. Upřímě, já Luďka poznal jen díky autu :) . Co mě osobně velmi mrzí, je prezentace té Vesty. Prohlédl jsem si ji pouze staticky zvenku, kdykoliv jsem šel okolo, nikdo u auta nebyl, předsedu Rakouského klubu bohužel neznám.

Tady bych měl jeden námět - leta letoucí spolupořádám mezinárodní akci, kde jsou účastníci z cca 30 zemí v počtu cca 120, t.j. srovnatelné velikostně s Mnicháčem. Před lety jsem navrhl, aby účastníci z jednotlivých zemí měli na visačce vedle jména i vlajku své země, takže se dají jednoduše identifikovat "spřízněné" národy, na Rusy může člověk promluvit rusky, na Francouze francouzsky a tak. Bylo to velmi dobře přijato a osvědčilo se. V případě ladasrazu by stejně mohla být "povinná" visačka účastníka (ten bakelitový tentonoc stojí pár korun) na které by byl velkým písmem nick a typ auta, kterým přijel vyvedený v dané barvě - nejjednoduššeji např:

Mnichovo Hradiště 2018
Georgius
21113


A ten typ s černým okrajem (phpbb tohle neumí), aby se dala použít i bílá. Pak už by stačilo koukat po někom, kdo má na visačce nápis "VESTA" :idea: (původní nápad tam dát siluetu auta jsem zavrhl pro přílišnou složitost - tohle mi přijde výrazněji nejjednodušší)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: MH sraz 2017 - hodnocení

Příspěvekod Patrac » stř kvě 24, 2017 09:49

Georgius píše:Bylo to velmi dobře přijato a osvědčilo se. V případě ladasrazu by stejně mohla být "povinná" visačka účastníka (ten bakelitový tentonoc stojí pár korun) na které by byl velkým písmem nick a typ auta, kterým přijel vyvedený v dané barvě - nejjednoduššeji např:

Mnichovo Hradiště 2018
Georgius
21113


A ten typ s černým okrajem (phpbb tohle neumí), aby se dala použít i bílá. Pak už by stačilo koukat po někom, kdo má na visačce nápis "VESTA" :idea: (původní nápad tam dát siluetu auta jsem zavrhl pro přílišnou složitost - tohle mi přijde výrazněji nejjednodušší)


Jenže to by si musel tisknout na místě pro každého.. nebo by se musela udělat šablona kam by si to lidé dopisovali.. ono jako nápad to není špatnej. dotáhni to do finiše nachystej na tisk a příští sraz se to dá použít. :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Georgius » stř kvě 24, 2017 09:54

Tak kdyby se lidi přihlásili předem, tak se to dá v klidu vytisknout dopředu (ideální řešení), o něco horší řešení je adhoc tisk na místě při příjezdu ... bohužel v tento okamžik nejsem schopen svoji příomnost na 2018ce 100% slíbit - v opačném případě klidně tiskací zařízení zapůjčím ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Mnichovo Hradiště 2017 - hodnocení, návrhy a připomínky

Příspěvekod Luděk Musil » stř kvě 24, 2017 10:02

Georgius píše:Tak kdyby se lidi přihlásili předem, ...
Teď jsi mě :lol: .

Georgius píše:... - v opačném případě klidně tiskací zařízení zapůjčím ;-)
Píšu Tě na seznam pořadatelů u vstupu :idea: . Nyní máš již svoji účast na sraze jistou. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

PředchozíDalší

Zpět na Mnichovo Hradiště 9

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků