Vymena kabinoveho filtra

Moderátor: Moderátoři

Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod Dusan » stř črc 05, 2023 11:24

Ake filtre tam davate?
Mam filter pur-pc2040c.

A podla ruskych navodov to tam nepasuje, ked to tam vlozim je cely prehnuty a fuga je taka ze tam strcim ruku.
Ked ho osadim tak ze ta rovna strana s popisom sneruje k priehradke, tak tam pekne vojde je rovny akurat troska ma volu ktora sa asi eliminuje vlozenim krytu.
Akurat rus na videu tvrdi ze tak tam filter byt nema, ale je pravda ze na filtri ma napisane 2180 ci ako.

Tak prikladam fotky spravnej montaze. (skontolujte si to pac aj v servise to tam natlacia zle.)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod Dusan » stř črc 05, 2023 23:34

Este vysvetlenie preco to tam nemate pchat ako to vidno na ruskych videach, ono ked by ste to tam napchali ako rusi, tak uvidite ze to tam tak nepatri lebo bude filter pokrceny.
Obrázek
Samozrejme zavisi od toho kto ten filter vyraba. Rozmery filtra su hore v prvom poste, aj orientacia filtra v aute, tak ze viete akym rozmerom kde ma byt otoceny.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod MichalHR » pon črc 10, 2023 21:27

cez víkend som menil zrovna olej a filtre a kabínový objednávam filtron K1321A. dve výmeny dozadu som ho mal tiež, poslednú výmenu som objednal podľa typu auta neviem aká značka to bola, a rozmerovo sedel presne s filtronom ale tie výstužné pásky boli na opačných stranách tak som ho tam ani nenapchal. teraz dávam len tento.
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod Dusan » pon črc 10, 2023 23:17

Z fotiek je vsetko jasne nieje podstatne kde su vystuze ale ake su rozmery filtra.
Navyse po tej uprave vo vyrobe filtra sa tam vklada lepsie, tak ze iny by som ani nekupoval.

Kludne si ho tam. Mal dat.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod Liftback » ned zář 03, 2023 00:59

sú tam nakreslené šípky prúdenia vzduchu... a ano renault používa to isté, u to tu niekde bolo, myslíš to ohnutie na motýlika a strelemnie filtra do medzeri? filter sa narovná keď ho držíš pár sekúnd.
Odporúčam povysávať plastovú krabičkua tie spony bočného panelu nahradiť suchým zipom aj tak po treťom menení sú na prd.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Vymena kabinoveho filtra

Příspěvekod Dusan » ned zář 03, 2023 12:16

Liftback píše:myslíš to ohnutie na motýlika a strelemnie filtra do medzeri? filter sa narovná keď ho držíš pár sekúnd..

Prave koli tomu sa zmenil tvar filtra aby netrebalo robit to harakiry s stlacanim filtra. Navyse dolezite su rozmery v ose x a y podlatoho ho tam treba vlozit.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie


Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron