Spoločné objednávky tovaru

Moderátor: Moderátoři

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Makar » pát čer 01, 2018 21:13

Ahojte Ladisti, tak prvý krát v živote mi prišiel balík z Ruska :mrgreen:
Keď som to dokázal ja, tak to už dokáže hocikto :wink: Rusky viem len veľmi slabo a ani skúsenosti s objednávkami tovaru zo zahraničia nemám.
Keďže som sa niečo podučil (na vlastných chybách :oops: ), tak vám postupnosť objednávania na Ladatuningshop.ru tu trochu popíšem.
Prečo som sa rozhodol pre Ladatuningshop? Lebo som nechcel objednávať viacej balíkov, v tomto e-shope mali všetko po kope, ďalej na ich stránkach garantujú bezchybnú prevádzku jednotlivých komponentov overenú už mnohými používateľmi, preto som sa rozhodol pre Ladatuningshop.ru
Najskôr som nevedel aká bude cena poštovného, lebo váhu jednotlivých dielov nepíšu a tiež som nepoznal spôsob platby, tak som im napísal:
Привет, меня зовут Фердинанд XXXXXX, и я из Словакии. Я хотел бы заказать товары на сумму 10415 рублей. Вы только не пишете вес каждого элемента, поэтому я не могу рассчитать почтовые расходы. Сможете ли вы рассчитать вес моего пакета или рассчитать стоимость доставки? Спасибо за вашу готовность.
PREKLAD: Ahoj, ja sa volám Ferdinand XXXXXX a som zo Slovenska. Chcel by som si objednať tovar v hodnote 10415 rubľov. Ale vy nepíšete váhu jednotlivých dielov, preto nemôžem vyrátať poštovné. Môžete vypočítať váhu môjho balíku alebo cenu poštovného? Ďakujem za ochotu.
A poslal som im v JPG-formáte fotky dielov o ktoré mám záujem:
ladatuningshop01.jpg

ladatuningshop02.jpg

ladatuningshop03.jpg

Odpísali mi takmer hneď: Добрый день! все товары имеются в наличии. масса посылки около 5 кг. опыт отправки в Словакию у нас есть.
PREKLAD: Dobrý deň! Všetky tovary sú na sklade. Váha zásielky je okolo 5kg. Skúsenosti so zásielkami na Slovensko máme.
Ďalej som napísal: Большое вам спасибо, поэтому пакет стоимостью 5 кг стоит 50 евро от нас в Россию. Так я напишу заказ , и я дам свой адрес в Словакии? Я плачу заранее через Western Union или PayPal?
PREKLAD: Ďakujem veľmi pekne, takže balík váhy 5kg stojí asi 50€ od nás do Ruska. Tak ja napíšem objednávku a dám moju adresu na Slovensku? Budem platiť cez Western Union alebo PayPal?
Odpísali mi: да все верно. напишите заказ. мы уточним стоимость доставки на нашей почте . потом Western Union
PREKLAD: Áno, všetko v poriadku. Napíšte objednávku a my ešte upresníme náklady na dopravu na našej pošte, potom Western Union.
POZOR! V objednávke som musel uviesť spôsob platby, tak mi kázali uviesť Kalibri Sberbank, ale v poznámke som napísal, že chcem platiť cez Western Union...
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Makar » pát čer 01, 2018 21:46

...ďalej by som chcel upozorniť na niečo, čo som trošku dodrbkal :oops: , pošlú vám meno, číslo pasu a telefónu kontaktnej osoby pre Western Union. V mojom prípade to bol Denis Olegovič Kravčenko. POZOR! Meno treba zapísať v anglickom skripte, kde sa naše písmeno "č" píše ako CH!!! Čiže ako meno treba uviesť Denis Olegovich a ako prezvisko Kravchenko. Je to dôležité, lebo ja som to zapísal klasicky a potom mali v Rusku problém s vyplatením peňazí a ja som musel znovu vypisovať dlhé lajstro o zmene mena adresáta :( Poštárka vás bude presviedčať, že č.pasu a telefón netreba, ale do poznámky je dobré ho uviesť, aby ste nemali ako ja problém s vyplatením peňazí v Rusku a to zdrží vašu objednávku :(
Po zaplatení cez Western Union treba im napísať tzv. číslo sledovania, svoje meno a krajinu, aby si peniaze mohli vybrať.
Potom nasleduje čakanie, asi dva týždne... :(
Niektorí vraj mali šťastie a neplatili žiadne DPH a ani clo, ale ja som to šťastie nemal :? Ale treba priznať, že môj balík bol veľkosťou neprehliadnuteľný :shock: Takže asi po dvoch týždňoch mi prišlo z colného skladu na Slovensku doporučený list o colnom konaní. Treba dokladovať cenu všetkých vecí, výšku poštovného (lebo DPH sa platí len z ceny tovaru), treba uviesť, že ide o TOVAR NEOBCHODNEJ POVAHY (že je určený len vám a nemienite s nim obchodovať), spôsob platby a vašu adresu. Clo sa platí až od 150€ ceny tovaru, ja som teda platil len DPH, ktoré mi vyrátali na 39€.
A asi po dvoch dňoch mi balík prišiel :shock: Takže som na seba pyšný, dokázal som to :idea:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » pon čer 25, 2018 12:38

Vesta ICE a Granta ICE spoločne v Trnave

Tak dnes som mal také malé Vianoce (prečo nie sú častejšie za rok?) dohodli sme sa na ministretnutí v Trnave a prebral som si veci už skôr, pôvodne som rátal až v polovici júla.
Celkom veľa sme pokvákali, obzreli si autíčka. ale to už v inej téme, kto neobjednal môže ľutovať :P Pár vecí dokonca pasuje aj bez úprav z Vesty na Grantu, napr. krajšia radiaca páka.
Trnava3Jun2018.jpg
Vesta ICE a Granta ICE spoločne v Trnave

Trnava8Jun2018.jpg
Veľa vecí pasuje aj bez úprav z Vesty na Grantu
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon čer 25, 2018 12:40

Ten vystrelovaci klicek budes implantovat na Granticku? Vysledek mne zajima :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » pon čer 25, 2018 12:48

Áno, Cory už naňho čaká :mrgreen:
Pár vecí som už nahodil, pridám o chvíľiu do našej sekcie pre Grantu, čo som mohol nahodiť tak som už nahodil na parkovisku ale začalo pršať tak len vo vnútri vozidla :rolleyes:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Luděk Musil » pon čer 25, 2018 13:09

Tak až budete s těma klíčema hotoví - dejte vědět. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » pon čer 25, 2018 13:45

Rozchodíme to aj keby sme mali zapnúť pájkovačky 8)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » pon čer 25, 2018 14:40

Konečne poriadný kľúč pre LADU a 21.storočie , ten starý je ako z 20 storočia a 70te roky :P

Došiel mi tento vystreľovací kľúč, mne došiel bez návodu a bez krabičky, našťastie som návod kdesi na fotkách našiel malo by to k nemu fungovať, ak ho rozobereme malo by tam byť číslo ..baterka tam je, svieti dioda, ešte ho niekde "vystrúhať" a obrúsiť.. ostatné nechám na LADA profesionála 8)
Granta ICE Kluc1.jpg

Granta ICE Kluc2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod valda1971 » pon čer 25, 2018 15:58

Pěkný :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » pát črc 13, 2018 21:44

Čo Vám poviem, všetko, teda skoro všetko som dnes donahadzoval po umytí na auto pri umývarke a na parkovisku pred cestou.. bočné smerovky - bez problémov, aj keď ma čakalo malé prekvapenie dám to do inej svojej témy, zámok na nádrž sedí, nahodím ho ale doma niečo špekulujem, kľúč asi zmenším .. gumky na páčky prístrojovky malina, krutilky vetrania stačilo len povytiahnuť a nové dotlačiť, bál som sa nahodenia koženého setu ručnej brzdy - čo Vám poviem - 3minútky, no a Vesta radiaca páka.. to bolo tiež do 5minút, už je tam a vyzerá to o triedu lepšie, zvykám si na jej hranatejší tvar, naša bola trošku oblejšia, jediné čo som si netrúfol ani veľmi v tom dusne neplánoval montovať sú vzpery prednej kapoty, to si nechám ako čerešničku na torte na doma.
Fotky pridám až v nedeľu.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Liftback » úte lis 27, 2018 23:58

Tož akosi nám klesá rubeľ, tak by som spravil takú malú objednávočku kým je fajny kurz, ale možno ešte poklesne :mrgreen:
Snáď to nezamenia a nepríde guľomet :twisted:
Objednávku by som si predstavoval spraviť pred sviatkami..?
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod grafi2 » stř lis 28, 2018 07:36

Potom by som mal o 2 drobnosti zaujem ak sa zrealizuje
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod Makar » pát lis 30, 2018 10:13

Tiež som chcel niečo objednať, ale žena ma zrušila :( Že by znovu chcela ísť do Grécka, ide ma šľak trafiť :?
Občas sa aj zamyslím nad tým, či sa musím kvôli tej chlpatej diere tak obmedzovať :mrgreen:
Vy slobodní bez záväzkov máte trošku výhodu oproti nám ženáčom :oops:
Ale my si zas môžeme zatrtkať :P , aj keď sa nám nechce :cry:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod grafi2 » pát lis 30, 2018 11:20

no keď ti nájde tento príspevok tak sa potom už asi naozaj nebudeš musieť obmedzovať :D :D
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Spoločné objednávky tovaru

Příspěvekod hipoforlakus » pát lis 30, 2018 11:29

A z akej stranky by sa objednavalo ?
Lada Vesta SW cross Luxe - MARS
Uživatelský avatar
hipoforlakus
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 11, 2018 08:46
Bydliště: Bratislava - Petrzalka

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků