Plynová vzpera kufra SW/SW cross

Moderátor: Moderátoři

Plynová vzpera kufra SW/SW cross

Příspěvekod Jajo » čtv čer 24, 2021 17:32

Čaute, tento týždeň mi odišla vzpera kufra(piate dvere). Pravdepodobne už bola chybná, alebo niečo v nej, od výroby. Lebo už skoro od začiatku blbla. Čiže kufor neotvárala už dlhšie tak ako by mala, potom pri dlhšom otvorení kufra(občas to "dlhšie" bolo 2-3 minúty) hlavne za tepla(25°C a viac) bol problém ten kufor zatvoriť. No a tento týždeň už odišla úplne(vytiekol z nej olej a už nedržala vôbec). To vám bola hanba, pridržiavať/podopierať kufor na dvoj ročnom aute ako na sto ročnej felcke. :cry: :rolleyes: A najhoršie bolo na tom to, že bol problém zohnať novú vzperu. Takúto originálnu ako máme my, keď som našiel, tak ju nemali skladom. "Môj" Lada servis som kontaktoval, že či sa to nedá vyriešiť ako reklamácia, tak sa len vyhovárali, že keď ju mám už viac ako dva roky, tak to asi nepôjde,.... A že mi zistí či by mi ju vedeli aspoň predať...., no len sa už nejako neozval. :cry: Tak som pátral na vlastnú päsť. Čo som našiel, tak boli iba podobné, jedna bola slabšia a druhá silnejšia, aj keď za celkom dobre ceny. Napr. táto silnejšia, alebo táto slabšia. A nakoľko obe sú tiež Stabilus, také ako máme originál, tak som nechcel riskovať, že tiež odíde tak rýchlo ako tá moja, hlavne aj kvôli tej rozdielnej sile(lebo naša má 475N), plus to či bude fakt sedieť presne a fungovať ako treba.... Tak som nakoniec natrafil na stránku predajcu, ktorý predáva vzpery "na mieru". Preto úvodzovky, lebo na mieru vie na 100% spraviť iba silu, a presnú dĺžku je tiež dosť ťažko aj u nich trafiť. Ale nakoniec sme sa dopracovali presne na náš rozmer, síce s malým tuningom, ale predsa. Proste sa nám podarilo nájsť v ich ponuke vzperu, ktorá bola aj s trošku dlhšími koncovkami presne o 2 cm kratšia ako naša originál, no tak sme ku nej hodili 2 cm predĺženie a boli sme presne na našom originály. Čiže stránka je: www.setro.sk, a vzpera je ST 220 475 VD8 s koncovkami 92220, plus som ku tomu objednal aj prachovku a to dvoj centimetrové predĺženie. Celé(2 kusy) aj s poštovným to vyšlo síce na necelých 60€, ale prístup je perfektný(vyberú, poradia, ...) a dodanie som mal presne za 24 hodín(objednal som o 11:21 a kuriér bol u mňa na druhý deň o 11:20) Na otázku kvality mi odpísali toto: Naše vzpery sú kvalitnej výroby od výrobcu Berthold Marx. Uvidíme koľko vydrží táto náhrada, ale za tie peniaze by mala o dosť dlhšie vydržať. :D Neviem koľko pôvodné vzpery vydržia ostatným, ale mne tá chybná vydržala niečo viac ako dva roky. Ak už má/mal niekto skúsenosti tiež že mu odišla, tak dajte vedieť ako ste riešili novú, či je nejaká overená stránka čo ju dokáže zohnať hocikedy v čo najkratšom čase, alebo ako ste to vyriešili,.....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků