Lada vesta nahradne ziarovky

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Duko » stř čer 26, 2019 13:26

Jajo: neviem, aký význam má v hmle silné svetlo. Tu platí zásada, že čím slabšie svetlo, tým menej sa ho odrazí od hmly a tým viac vidíš. Robil som pár desaťročí rušňovodiča a garantujem Ti, že najlepšie som videl v hmle bez reflektorov. Preto ma zaujíma tá žltá verzia žiaroviek, ktorá jediná môže zlepšiť viditeľnosť v hmle.
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Libi71 » stř čer 26, 2019 16:29

Duko píše:Jajo: neviem, aký význam má v hmle silné svetlo. Tu platí zásada, že čím slabšie svetlo, tým menej sa ho odrazí od hmly a tým viac vidíš. Robil som pár desaťročí rušňovodiča a garantujem Ti, že najlepšie som videl v hmle bez reflektorov. Preto ma zaujíma tá žltá verzia žiaroviek, ktorá jediná môže zlepšiť viditeľnosť v hmle.


Plne súhlasím. Na starom aute som nemal predné hmlovky a pár krát v hmle som skúsil použiť ako náhradu diaľkové svetlá. Bola z toho len biela stena, ktorá ma viac oslňovala, ako by mi pomohla.
Lada Vesta LUX sedan (červená), moja od 12/2017 (vyr. 9/2017 (mod. 2018)), prevodovka Renault JH3
LADA Bohorodička - Nebeská matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Ochrankyňa národov Veľkej Rassénie, Bohyňa Krásy a Ľúbosti
VESTA - Nebeská Bohyňa Ochrankyňa Prastarej Múdrosti Vyšších Bohov, Bohyňa Jari a Ľúbosti, Ochrankyňa Obnovujúceho sa Sveta
Uživatelský avatar
Libi71
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned pro 10, 2017 12:01
Bydliště: Modra

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Jajo » stř čer 26, 2019 18:06

Duko píše:Jajo: neviem, aký význam má v hmle silné svetlo. Tu platí zásada, že čím slabšie svetlo, tým menej sa ho odrazí od hmly a tým viac vidíš. Robil som pár desaťročí rušňovodiča a garantujem Ti, že najlepšie som videl v hmle bez reflektorov. Preto ma zaujíma tá žltá verzia žiaroviek, ktorá jediná môže zlepšiť viditeľnosť v hmle.

Hmlovky boli pôvodne vyrobené na to až "podsvietia" hmlu a mali svietiť silno a úzkym lúčom popod hmlu, až sa ti z toho svetla cez tu hmlu aspoň niečo vráti späť a ty aspoň niečo uvidíš. Jasné, že keď máš v hmle silné stretávačky, nebodaj silné diaľkové, tak neuvidíš nič, len bielu stenu. Kedysi sa dali práve hmlovky používať tak, že si si ich dokázal zapnúť len s parkovačkami, až ti nesvietia do hmly silné stretávačky. U Vesty som to zatiaľ netestoval ako to funguje, lebo v hmle som s ňou ešte nešiel a svetlá mám len v automatike a vtedy keď zapnem hmlovky tak svietia aj stretávačky. Tiež kedysi sa automaticky vypínali hmlovky keď si zapol diaľkové. No len potom začali výrobcovia špekuľovať a vymýšľať kade aké hmlovky, kade ako sa dali/nedali zapínať,... Až nakoniec je z toho taký mišung, že väčšina automobiliek má hmlovky už len hlavne na to prisvecovanie do zákrut(dokonca niektoré autá ich majú aj tak tvarované až svietia hlavne na kraj cesty a nie až tak pred seba), lebo v hmle sú skoro nepoužiteľné. Ja som tiež rozmýšľal vyskúšať tie žlté žiarovky, len na Slovensku som ich ani nevidel(u nás sa dajú kúpiť iba modré Osram a tie si myslím, že v hmle moc nepomôžu) a neviem či sú u nás vôbec legálne keď sa bežne nepredávajú. Napr. aj Osram ich vyrába, ale u nás bežne nepredáva :rolleyes: Mňa ešte zaujíma, ako by to svietilo, keď mám "biele" stretávačky a ku tomu by som zapol žlté hmlovky. Či by to nepôsobilo na zrak ešte horšie.... A len tak na okraj, na rušni si si mohol vypnúť reflektory, však tam nemáš ako vybočiť do strán, len na aute musíš aspoň vidieť kde je cesta a kde je už pole. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod stano112 » stř čer 26, 2019 19:50

Jajo píše:... Väčšina aut máva H11 55W...

Definuj ktoré...možno vyrobené pred 10 rokmi. To že sú tam 19W žiarovky,neznamená že je to zlé. Všetko je o parabole. Keby do tej plastovej dali H7,tak tá vyrvára oveľa viac tepla. Skús si potom ak najazdíš na Veste 90tkm a bude mať 3 roky,pozrieť objímku DRL a pochopíš.
A áno,mlhové svetlá by mali byť umiestnené čo najnižšie,aby hmlu podsvietili. To že svietia viac do strán,tiež nie je náhoda. Majú ti osvetľovať krajnicu a stredovú čiaru,aby si sa lepšie orientoval. Ja to využívam aj v tme,keď husto prší a je to výborná vec :wink: .
Jajo píše:.... A len tak na okraj, na rušni si si mohol vypnúť reflektory, však tam nemáš ako vybočiť do strán, len na aute musíš aspoň vidieť kde je cesta a kde je už pole. :D

By si sa divil,že nemáš kde vybočiť :) . Je tu jeden zásadný rozdiel. S autom ak je hmla,tak buď ideš,alebo ostaneš doma. Alebo ideš rýchlosťou,pri ktorej vidíš,alebo na akú sa cítiš. S vlakom musíš ísť stanovenou rýchlosťou takmer za každého počasia. V tme a hmle s vypnutým reflektorom 120km/h a za sebou 1500ton. Garantujem ti,že ak by si sa takto so mnou previezol 300km,tak by ti balík plienok nestačil :wink: .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Laďuša » stř čer 26, 2019 20:02

Tak předevšim rušeň nemá žádný mlhový světla. Proč ale asi bejvají mlhovky co nejníž? Když pustíte světla proti mlze, vidíte houno. To je opravdu lepší nic než normální světla. Mlhovky to podsvěcujou.
Tuta debata je tu o ničom, jedině, že jsem periferně zachytil slovo rušeň, mě zaujalo :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Duko » stř čer 26, 2019 20:30

Laďuša píše:Tak předevšim rušeň nemá žádný mlhový světla. Proč ale asi bejvají mlhovky co nejníž? Když pustíte světla proti mlze, vidíte houno. To je opravdu lepší nic než normální světla. Mlhovky to podsvěcujou.
Tuta debata je tu o ničom, jedině, že jsem periferně zachytil slovo rušeň, mě zaujalo :mrgreen:

Vidieť, že o rušňoch toho moc nevieš, lebo kedysi chodili na Českomoravskej vrchovine postrkové laminátky so žltými sklami na reflektoroch. Čo myslíš, prečo asi?
A slovo rušeň som použil iba kvôli skúsenosti, že lepšie vidíš v hmle bez svetiel, ako so svetlami. 8)
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Laďuša » stř čer 26, 2019 20:47

Máš pravdu, nic o tom nevim. Jestli to mělo ňáký žlutý sklíčko, to nevim, ale to velký plexi bylo/je normálně čirý. Jestli si to dobře vybavuju, i Tramvaj má na pultě u vypínačů na světla něco žlutýho, ale to je tak všechno. No asi se to neosvědčilo. Taky pomálu ve dvouch metrech vejšky to z principu moc asi fungovat nemůže. No ale jinak se sebou souhlasíme :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod stano112 » čtv čer 27, 2019 01:23

Laďuša píše:Máš pravdu, nic o tom nevim. Jestli to mělo ňáký žlutý sklíčko, to nevim, ale to velký plexi bylo/je normálně čirý. Jestli si to dobře vybavuju, i Tramvaj má na pultě u vypínačů na světla něco žlutýho, ale to je tak všechno. No asi se to neosvědčilo. Taky pomálu ve dvouch metrech vejšky to z principu moc asi fungovat nemůže. No ale jinak se sebou souhlasíme :)

Ešteže zo sebou súhlasíte,lebo inak si nerozumiete :D . To veľké plexi pomaly v dvojmetrovej výške o ktorom píšeš ty,sú svetlá pozičné. Reflektor na laminátke je ešte o nejaké dva metre vyššie :) ,presne v strede rušňa nad čelnými sklami :wink: .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Dusan » úte dub 07, 2020 21:51

Test ziaroviek do predny svetiel. Aby ste vedeli ktore svietia najlepsie. N8ektory sa tu stazovali ze to nesvieti.
https://xn--80aal0a.xn--80asehdb/do-my- ... bilja.html
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Georgius » úte dub 07, 2020 22:45

CO jsem to tak přelít, tak nightbrakery mají být nejlepší. Ty moje mi ne a ne prasknout a měnit "funkční" žárovky se mi zatím nechce ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod grafi2 » úte dub 07, 2020 22:58

Ale oplatí sa ich vymeniť, pozor jedine na modrú banku- to za dažďa neuvidíš ani prd. Našťastie sú aj číre a tie sú super. Pôvodné sa vozili ako náhradné...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod robelles » stř dub 08, 2020 08:03

Ja dlhodobo používam OSRAM Silverstar. Mal som ich na všetkých mojich autách. Ale že by to bol zázrak sa nedá povedať. Za dažďa prd vidím a za bieleho dňa nesvietim. :D :D
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod radek mb » stř dub 08, 2020 08:38

robelles píše:Ja dlhodobo používam OSRAM Silverstar. Mal som ich na všetkých mojich autách. Ale že by to bol zázrak sa nedá povedať. Za dažďa prd vidím a za bieleho dňa nesvietim. :D :D

V tom případě mi to nedá nezeptat se: proč je tam tedy máš?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod robelles » stř dub 08, 2020 09:56

Ako predajca autodielov som ich dostával zdarma k nejakej akcii, prípadne som ich mal za smiešnu sumu.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Lada vesta nahradne ziarovky

Příspěvekod Jajo » stř dub 08, 2020 11:04

Tie testy ziaroviek su nejake divne. Vsak tam pisu, ze osramy (pravdepodobne tie +110%) su lepsie ako Philips +150%. V inom teste som videl zasa porovnanie Osram +150 a Philips +150. No a Philips tam bol o dost lepsi. Ja mam aj tie aj tie(samozrejme na Vestach :mrgreen:) a mozem povedat subjektivne ze lepsie/rovnomernejsie svietia tie Philips. Mozte si najst aj na youtube videa kde su prave tieto ziarovky porovnavane a aj na tom videu je vidno, ze Philips su lepsie. A este je otazka ci tieto firmy vozia do vsetkych statov rovnaku kvalitu...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků