Snímače tlaku pneu (Vesta)

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod grafi2 » stř dub 18, 2018 16:42

neviem ako u Vás, ale tu fungujú pneuservisy aj v sobotu. Zdvihnem telefón objednám sa na 10:30. A o 20 minút odchádzam ľahší o pár eur a nemám starosť s uskladnením, prezúvaním a vyvážením ktoré by som mimochodom nepodceňoval. So zdviháčikom som sa už okolo áut nabehal dosť, ďakujem neprosím.
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Majo » stř dub 18, 2018 20:04

Tu je to uz riadna psina.
JmJ a vies ze do toho servisu staci ist za celu zivotnost auta jeden krat? Zapisat 8 snimacov alebo naklonovat povodne. A potom si uz kludne mozes doma prehadzovat nevyvazene kolesa hore dole :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Vašátor » čtv dub 19, 2018 21:40

JmJ, ty jsi člověk, který si kola mění sám. A proto vidíš v tomto tak velký problém. Přitom stačí do pneuservisu zajet jen jednou a nechat si to dokodovat. Nicméně vžij se i do role lidí, kteří nejsou tak šikovní jako ty. Neumí si vyměnit kola a neumí si ani zkontrolovat tlak v pneumatikách. Přičteš-li k tomu všemu pneumatiky typu runflat, na kterých podhuštění prostě nepoznáš i kdyby jsi byl sebelepší, tak by půlka národa bez systému TMPS jezdila na podhuštěných, ne-li prázdných pneumatikách. A ruku na srdce, všechna ta guma z opotřebených pneumatik mizí v přírodě. A to zase mě osobně jedno není. Jasně, je to další otravný systém, s tím naprosto souhlasím. Jenže ve světě hloupých ovcí, nažehlených manažerů a napudrovaných slečinek, je bohužel takový systém potřeba.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » pát dub 20, 2018 11:30

Tak ma napadlo keď som bol nafúkať na čerpačke a dali mi do rúk hadicu ku kompresoru, čo to kuwa je? Obehovať auto pojednom kolese a dofukávať tak akosi naslepo.. :mrgreen:
Áno dnešná doba je plná milotvarov, akoževodičov, ja ich volám inak ale to sem nepatrí.
Ale stále častejšie sa mi stáva že: Ujo môžete mi to natankovať prosím prosím smutne koukam! :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Laďuša » pát dub 20, 2018 13:09

No, pokud je někdo tak šikovnej, že si ani kola nedokáže vyměnit, pak by mi zajímalo, k čemu je na světě dobrej a hlavně, jaktože má řidičák a auto. Jo neřeknu fyzicky vyloženě slabej, třeba křehká dívka... Ale pokud by mi ňákej kamarád řek, že neumí vyměnit kola u osobního auta, pak se budu moc a dlouho smát a nevim, jesltli by mi přesvědčil o tom, že nekecá.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Teepee » pát dub 20, 2018 13:35

Tak by to hlavně nebyl Tvůj kamarád 8) :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Luděk Musil » pát dub 20, 2018 14:41

Laďuša píše:No, pokud je někdo tak šikovnej, že si ani kola nedokáže vyměnit, pak by mi zajímalo, k čemu je na světě dobrej a hlavně, jaktože má řidičák a auto. ... .
No hele - jednoho takovýho znám. Co se automobilu týče - dokáže řídit a nalít benzín, sonst nichts. Trochu zadrhává. Na druhou stranu je výborný programátor. Pracuje v Třebíči, do práce dojíždí busem. Už několikrát přišel pozdě, protože se zamyslel nad (programátorským) problémem a přejel. Před cca půl rokem jel firemní fobyjí k zákazníkovi a někde sjel do příkopy. Tak vystoupil, vzal noťas na rameno, zamknul to a dál šel pěšky. Auto našli druhý den podle GPS (štěnice), protože ani nevěděl kde se mu to stalo.
Další takový byl (budiž mu země lehká) jeden můj profesor na střední. Ten Ti měl titulů, že skrze ně jméno vidět nebylo. Ten vlastně ani řídit neuměl, vodovodní kohoutek nebo vypínač taky nic, na kladívko se podíval a hned měl minimálně modřinu, ale mohl jsi se ho zeptat na cokoli - všechno věděl.
Takže asi takto bych viděl odpověď na Tvou otázku.
L.
Edit: a koukám, že se mi při odesílání ztratily dvě myšlenky, takže ve zkratce:
Mohl jsem odpovědět jinak: umím pracovat s mot. pilou, umím i ručně nabrousit řetěz. Ale nedělám to - nosím to k profesionálovi.
A ta druhá: je stále méně věcí/zařízení, které se prostý člověk, ač šikovný a manuálně zručný, dokáže udělat/opravit/vyměnit sám pouze s pomocí základního vybavení.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » pát dub 20, 2018 16:28

Nechajme už otázky typu či si vie niekto vymeniť kolesá, či je manuálne zručný, či sa musia kolesa meniť len v servise,... To je každého osobná vec ako "servisuje" svoje auto, či v servise, alebo "svojpomocne". Ale každý chce aby mu tie technológie čo tam má fungovali ako treba.... Základ tejto témy je TPMS!!!!! Čiže ako to funguje, od koho je RJ, koľko snímačov si vie pamätať RJ, a to hlavné - ako tie snímače naučiť do tej RJ. Lebo ako ste tu už písali, niekto je úplné "drevo" na autá, a o aute vie len čo má doň natankovať a to je všetko. Takže mne tu išlo hlavne o to aby si tu aj takíto ľudia našli presný návod ako to spraviť keď im v servise nebudú vedieť pomôcť... Čiže taký človek a tiež aj iný "manuálne" zručný by kukol do tejto témy(príp. Ladawiki), našiel by tu presný postup ako to niekomu spravili a hlavne že mu to fungovalo(niečo podobné ako je na Ladawiki postup ako aktualizovať navigáciu). Tento postup by si zapísal a pri návšteve aj neochotného servisu by im to ukázal a podľa toho by mu to spravili za 5 minút a išiel by vysmiaty domov ako keby mal "bežné" auto bez zbytočných problémov. Lebo ako som už viac krát písal, keď servisáci zbadajú nápis LADA VESTA, tak už utekajú ako keby to bola vesmírna raketa. Ale keď za nimi prídete s Renaultom, tak vám to ochotne spravia a pritom Vesta má dosť spoločných vecí s Renaultom. Už sa pomalinky zvyšuje predaj Vesty aj servisy už riešia "bežné" problémy s ňou, takže aj servisy sa už trošku zaujímajú ako čo na Veste vyriešiť.... Ale uvítaj by som aspoň viac záujmu o Vestu zo strany autorizovaných servisov, čiže hlavne aby si naštudovali ako Vesta vlastne funguje a aké veci sú v nej namontované a ako to všetko servisovať. Takže poprosím všetkých ktorí tu budú písať príspevky, nepíšte odpovede typu "ja sa viem dostať do RJ", ale napíšte pomocou akého zariadenia(či už konkrétna značka alebo to môže byť napr. aj tzv univerzálny typ...) a hlavne čo v ňom treba nastaviť.... Lebo je rozdiel v odpovedí "ja som do RJ dostal snímače a fungujú mi" a odpoveďou "mne ich tam nahrali tak, že namiesto Lada Vesta tam zadali Renault Clio pripojili sa cez sériový kábel a bolo to". Nezabúdajte, že toto fórum čítajú aj ľudia ktorí nevedia okolo aut veľa, prípadne nevedia ako presne fungujú tieto "moderné technológie"....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » pát dub 20, 2018 17:52

Jajo píše:keď servisáci zbadajú nápis LADA VESTA, tak už utekajú ako keby to bola vesmírna raketa.
A nie je? :mrgreen:

Návod sa tu už objavil, Cory sa aj ponúkol že to porieši - napísal presne ako na to, ak sa nájde niekto pri Lada stretnutí taktiež určite nebude problém. Lada predajcovia to do roka určite rozbehajú.
Všetko je charašo, vonku pekne a máme autá ktoré sú ešte na Slovensku a v Čechách vzácnosť alebo zaujímavou kuriozitou. Dnes mi jedna slečna pochválila peknú Daciu, potom sa zarazila, to je Hnojdaj? Nééé čo to je? :P 8) A Lada Vesta sa jej tiež páčila, keď som jej ukázal čo plánujem do pár rokov poriešiť..
lada vesta corss2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Cory » pát dub 20, 2018 18:48

Takže poprosím všetkých ktorí tu budú písať príspevky, nepíšte odpovede typu "ja sa viem dostať do RJ", ale napíšte pomocou akého zariadenia(či už konkrétna značka alebo to môže byť napr. aj tzv univerzálny typ...) a hlavne čo v ňom treba nastaviť.... Lebo je rozdiel v odpovedí "ja som do RJ dostal snímače a fungujú mi" a odpoveďou "mne ich tam nahrali tak, že namiesto Lada Vesta tam zadali Renault Clio pripojili sa cez sériový kábel a bolo to".


Pardon,ze sa vobec niekto snazil radit aspon ako tak. Vidim, ze najradsej by si bol, ak by ti to niekto prisiel spravit az pod nos a stejne by si s niecim nebol spokojny.

Som zvedavy, ci si skusal aspon 1 radu, ktoru som daval tu, aj cez SZ...asi ani jednu...
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Vašátor » pát dub 20, 2018 19:54

Laďuša píše:No, pokud je někdo tak šikovnej, že si ani kola nedokáže vyměnit, pak by mi zajímalo, k čemu je na světě dobrej a hlavně, jaktože má řidičák a auto. Jo neřeknu fyzicky vyloženě slabej, třeba křehká dívka... Ale pokud by mi ňákej kamarád řek, že neumí vyměnit kola u osobního auta, pak se budu moc a dlouho smát a nevim, jesltli by mi přesvědčil o tom, že nekecá.



Můj kamarád má rozjetých 5 firem, všechny prosperují na jedničku, všechny řídí. Je to největší expert na sociální sítě v ČR, každou chvíli je v TV. Jeho hlava je mega bedna informací, má obrovský přehled, inteligentčně je nadprůměrný, přesto se s ním dá naprosto normálně pokecat u piva. A představ si, neumí si vyměnit kola u auta. Zručnosti moc nepobral, jeho největší výkon bylo přivrtání lampičky na zeď. Styděl bych se mu smát, naopak na něj koukám s velkým respektem.
Někdo je holt zručný, jiný pracuje hlavou.

P.S. Má smysl ještě něco psát k programování TMPS? Coryho odpověď si myslím byla vyčerpávající.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Laďuša » pát dub 20, 2018 21:00

Přivrtání lampičky na zeď je podstatně složitější úkon, než vyměnit kola. 8) Nemůžu si pomoct, ale skoro mi to příde, jakoby se někdo neuměl zamknout na veřejným záchodě a nebo si třeba otevřít deštník. Na výměnu kol stačí tak málo umu, jako na málokterou jinou technickou činnost. Samozřejmě, jsem schopnej pochopit fyzickou slabost, ňákou fóbii (třeba ze spadnutí auta na nohu) a nebo ňákou nepředvídanost, třeba zarezlej držák kola pod autem.
Samozřejmě, když příroda někde ubere, jinde zase obvykle přidá. Když má někdo jednu ruku kratší, tak tu druhou má zase delší.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Vašátor » pát dub 20, 2018 21:31

Laďuša píše: Na výměnu kol stačí tak málo umu, jako na málokterou jinou technickou činnost.

Ono je to jednoduché jak pro koho. Jiný kamarád dělá údržbáře v nemocnici, takže je i technicky zručný (jinak by asi dostal vyhazov). A přesto mu při výměně kol auto dvakrát žuchlo z heveru :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát dub 20, 2018 21:45

Me taky jednou sletel jakysi Opel z heveru, sotva jsem nozickou ucukl :-) . A to jsem prosim pekne zrucny, ale podcenil jsem situaci.

Ad to TPMS, myslim, ze je to strasna kokotina, ale neda se svitit kdyz uz si to vymysleli. Ono kdyz ma clovek jeden myslenkove pochody na urovni minuleho stoleti :-) . Jak se neco neda fyzicky a snadno ohmatat a omezit tak me to strasne zlobi. Ja radeji analog, no :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod radek mb » pát dub 20, 2018 23:15

Laďuša píše:...Když má někdo jednu ruku kratší, tak tu druhou má zase delší.

Tak to je minimálně hláška roku :D
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků