Snímače tlaku pneu (Vesta)

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jajo » pát říj 27, 2017 13:32

Čau Laďáci, mám na Vás takú otázku. Už niekto z Vás kupoval nový komplet obutie na Vestu? A ako ste to poriešili so snímačmi? Ja som kúpil nový komplet aj so snímačmi. Predajca mi predal a namontoval snímače od Nissanu, že tie bežne predávajú na Vesty a dokonca ich dodávajú aj do Lada BB a KE. Že vraj ich stačí nahodiť a oni sa spárujú sami. Ak nie tak to stačí potvrdiť cez palubný počítač. Tak som nahodil nové komplety a všetko sa tvárilo OK, len po cca 7 minútach mi začala kontrolka blikať(tak je v návode popísané hlásenie chyby systému) a asi po minúte už len trvalo svietila. Tak som v palubnom PC potvrdil položku "set TP" a ono to iba zhaslo kontrolku, ktorá sa aj tak po cca 5 minútach znovu rozblikala. Riešil som to s predajcom komletu, a u toho je to na dlhšie riešenie a neviem či vôbec niečo vyrieši. A keď som volal do Lada BA, tam mi povedali, že všetky nové snímače treba načítať do RJ auta a nato majú prístroj iba v BA! Aj by som tam skočil, ale nevedeli mi cez telefón zaručiť, že tie nové snímače sa tam budú dať iba priradiť a že neprepíšu tie pôvodné. Ak by prepísali tie pôvodné, tak na jar by som mal zasa dôvod navštíviť BA :cry: Ak máte skúsenosti ako sa to dá najjednoduchšie vyriešiť prosím napíšte. Inak predposledná varianta(oficiálna) je skúsiť s predajcom vymeniť tie originál za čistú náhradu a skúsiť tie pôvodné naklonovať. Potom posledná možnosť, predať disky a snímače, a každý rok prezúvať na pôvodné disky a keď sa tie pôvodné snímače pokazia, výletík do BA. :rolleyes: Kto vymyslel takto komplikovaný systém snímačov na mieste zastreliť :evil: Keď si dám tu námahu a hlavne fúru peňazí, tak by mi mal ten systém aspoň ukazovať s ktorým kolesom je problém..... a nie len že mi zasvieti jedna blbá kontrolka a ja aby som behal potom okolo všetkých kolies a zisťoval v čom je problém... :rolleyes:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Makar » pát říj 27, 2017 16:03

Snímače tlaku v pneumatikách je ďalšia EU-debilina. Jazdil som 20 rokov bez nich a mi nechýbali :mrgreen:
Ale žiješ v EU, tak sa zmier s tým, že si musíš kúpiť aj to, čo nepotrebuješ, len aby sa niekto obohatil :wink:
Ja som si dal zimné bez snímačov, povinné niesú, tak potom načo sú ti???
A snímače dones tomu, čo si ich od neho kúpil a otrep mu ich o hlavu. Veď mikrovlnku ideš tiež reklamovať, keď
nejde, nie?! Záruka ti platí a predajca musí zobrať výrobok, čo nefunguje naspäť a vrátiť peniaze!!!
Mňa rozčuľuje do ružova skôr asistent rozjazdu do kopca, pripadám si ako v autoškole, hneď by som ho odtiaľ
vybral a hodil nejakému €uro-úradníkovi do gebule, ale bohužiaľ to nejde :( :( :(
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Dusan » pát říj 27, 2017 19:11

4 Snimace strc do rezervy a tu do kufra. A obcas obehni auto ci netreba dofukat :D
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Majo » pát říj 27, 2017 20:46

to by ma zaujimalo, co vam na tom vadi??
a snimace nerobia problem ked si pri druhej sade v garazi?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Lada Vesta

Příspěvekod stano112 » sob říj 28, 2017 03:13

Dusan píše:4 Snimace strc do rezervy a tu do kufra. A obcas obehni auto ci netreba dofukat :D


To ti asi nepomôže.Každý snímač má svoje číslo a ako som si všimol pri prezúvaní,aj svoje poradové číslo,ktoré treba načítať do RJ.Čiže ono by si to malo pamätať,aj na ktorej strane to je.Problém nastane aj vtedy,keď chceš obmieňať pneumatiky kvôli opotrebeniu.Ak vymeníš kolesá predné za zadné,snímač zrejme zistí že nie je tam kde je a máš vymaľované... :) .
Naposledy upravil stano112 dne sob říj 28, 2017 03:42, celkově upraveno 1
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvekod stano112 » sob říj 28, 2017 03:36

Jajo píše:Čau Laďáci, mám na Vás takú otázku. Už niekto z Vás kupoval nový komplet obutie na Vestu? A ako ste to poriešili so snímačmi? Ja som kúpil nový komplet aj so snímačmi. Predajca mi predal a namontoval snímače od Nissanu, že tie bežne predávajú na Vesty a dokonca ich dodávajú aj do Lada BB a KE. Že vraj ich stačí nahodiť a oni sa spárujú sami. Ak nie tak to stačí potvrdiť cez palubný počítač. Tak som nahodil nové komplety a všetko sa tvárilo OK, len po cca 7 minútach mi začala kontrolka blikať(tak je v návode popísané hlásenie chyby systému) a asi po minúte už len trvalo svietila. Tak som v palubnom PC potvrdil položku "set TP" a ono to iba zhaslo kontrolku, ktorá sa aj tak po cca 5 minútach znovu rozblikala. Riešil som to s predajcom komletu, a u toho je to na dlhšie riešenie a neviem či vôbec niečo vyrieši. A keď som volal do Lada BA, tam mi povedali, že všetky nové snímače treba načítať do RJ auta a nato majú prístroj iba v BA! Aj by som tam skočil, ale nevedeli mi cez telefón zaručiť, že tie nové snímače sa tam budú dať iba priradiť a že neprepíšu tie pôvodné. Ak by prepísali tie pôvodné, tak na jar by som mal zasa dôvod navštíviť BA :cry: Ak máte skúsenosti ako sa to dá najjednoduchšie vyriešiť prosím napíšte. Inak predposledná varianta(oficiálna) je skúsiť s predajcom vymeniť tie originál za čistú náhradu a skúsiť tie pôvodné naklonovať. Potom posledná možnosť, predať disky a snímače, a každý rok prezúvať na pôvodné disky a keď sa tie pôvodné snímače pokazia, výletík do BA. :rolleyes: Kto vymyslel takto komplikovaný systém snímačov na mieste zastreliť :evil: Keď si dám tu námahu a hlavne fúru peňazí, tak by mi mal ten systém aspoň ukazovať s ktorým kolesom je problém..... a nie len že mi zasvieti jedna blbá kontrolka a ja aby som behal potom okolo všetkých kolies a zisťoval v čom je problém... :rolleyes:


Snímače od Nissanu sú tam aj originálne,aspoň ja na crosske ich mám.Spárovať sa ti určite nespárujú samy,to ťa dobre naťahujú :D .Ak to RJ Vesty umožňuje(zrejme áno),tak novú sadu musíš najprv načítať do RJ a potom by to malo ísť spárovať cez PC.No a že prístroj na načítavanie majú len v BA je tiež somarina,určite ho majú minimálne aj v KE.A podľa mojich info by už mali načitávanie zvládnúť aj vo väčších pneuservisoch,samozrejme za poplatok,mne to konkrétne ponúkly v NZ za 18€ :) .No a nakoniec všetci dealery by mali mať diagnostiku na Vesty,ale to by s ňou asi musely vedieť narábať :mrgreen:
Najjednoduhšie riešenie je prezúvať na diskoch.Ak už máš zimné pneu na druhých diskoch a nevadí ti,že ti bude pol roka svietiť kontrolka,tak tam snímače nedaj a vráť ich predajcovy,keď ti tvrdil,že sa spárujú samé :D .
No a komplikovaný systém to nie,len je to pomerne ešte novinka a málokto s tým vie narábať...väčšinou okolo toho kvôli neznalosti vládnu dezinformácie :( .
A áno,zasvieti ti jedna blbá kontrolka(ono by bolo dosť blbé dávať do budíkov štyri :) ) a keď máš kolesá v poriadku,tak spätne cez diagnostiku zistíš s ktorým snímačom je problém a vymeníš(nia) ti ho,auto je v záruke...
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » úte lis 14, 2017 11:38

Tak to jsem nechtěl slyšet :-/ Včera jsem si udělal pod záminkou senzorů docela hezký výlet, jehož výsledkem je, že mám konečně senzory, které by měly být s Vestou kompatibilní (na krabičce píšou Alcar Plug&Drive S2A123 ) a měly by být "plug and play", nicméně nejsou. Předtím mi tam pneuservis dal na Sandero, ty ani prd, ale ty by ani neměly jít. Mimochodem byl docela nepotěšený, když po týdnu komplet přezouval kola a vyvažoval je :-(. Takže ještě budu něco doplácet (o víkendu sněžilo, takže pneuservis prohlásil, že to srovnáme později) za "lepší" senzory, které ale stejně nesenzorují.

S tím klonováním - naivně jsem si myslel, že stačí opsat to kouzelné číslo z krabičky a někam ho opsat ne ? Nebo na to musí mít fyzicky u sebe oboje kola ?

Nevíte někdo, jak je to v Rusku ? Mají je povinné ? Dodávají je ? Pokud ano, dost bych se divil, kdyby Ivan řešil GradeX diagnostiku a nějak si to "nelousknul" sám ;-). A jestli se grade X připojuje přes OBD a je to jenom SW, tak by to mohlo být sehnatelné ... Cory ? ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod grafi2 » úte lis 14, 2017 13:45

Rusi toto bláznovstvo nemajú povinné takže tam studňa informácií nebude. Grade x je diagnostika ktorá stojí cca 3-5 000€.
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » úte lis 14, 2017 13:53

grafi2 píše:Grade x je diagnostika ktorá stojí cca 3-5 000€.

Tohle právě vím, ale jen jsem si říkal, že by jí někde nemuseli mít přišroubovanou ;-) Přeci jen, jsme slované :mrgreen:
Klidně by mi i stačilo "diagnostika jako služba", že by člověk přeposlal OBDčko přes internet a na druhé straně by to někdo "opravil", ale to je už moc velká sci-fi, já vím.

Mimochodem, když mne chytnou švestky/slovenské žabky , můžou prudit, když mi svítí "indikátor zimních pneumatik" ? Za předpokladu, že před jízdou vezmu do ruky měřič a budu vědět, že tlak je OK ?

555. příspěvek ještě musím doplnit vtipem, který mne v této souvislosti napadl:

U Niagarských vodopádů stojí Francouz, Japonec a Čech. Francouz říká: já bych tady postavil romantický hotel, s věžičkama a výhledem na vodopády. Japonec říká: já bych udělal skleněnou lávku, aby se dalo jít nad vodopádem a prohlížet si ho zezhora. Podívají se pak na Čecha, co on na to. A Čech odpoví: Já bych se na to vysral.
Naposledy upravil Georgius dne úte lis 14, 2017 13:59, celkově upraveno 1
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jajo » čtv lis 16, 2017 13:48

Čaute chalani. Tak dnes som už konečne doriešil tie blbé snímače tlaku. UŽ FUNGUJÚ! :finga: Noo, aspoň kontrolka nesvieti, takže asi fungujú. :lol: Len tajne dúfam, že teraz mi budú fungovať aj tie pôvodné čo mám na letných a nebudem musieť riešiť toto isté na jar opäť. :roll: Bol som dnes v Trenčíne, a tam je úplne iný prístup ku zákazníkovi ako v Žiline. Rozmýšľam, že tam budem chodiť aj na garančky, prístup a ochota na inej úrovni ako v Žiline a ešte aj spravím rodinke výlet :lol: Prezradím Vám čo som sa tam dozvedel, len vás prosím neprezrádzajte to tým ktorí vás poslali do čerta a mali ku vám hnusný prístup, lebo takí si zaslúžia odliv zákazníkov a nie až im to ešte aj ukážete a pomaly aj spravíte a oni vás len skasírujú. Netvrdím, že vám to dokážu spraviť v hociktorom pneuservise, ale v lepšom a väčšom, alebo v servise Renault by to mohli dokázať. Čiže to tajomstvo je v tom,že keď vám idú načítavať snímače do RJ, musia na čítačke nastaviť namiesto Lada Vesta, že idú nahrávať Renault Trafik :twisted: Ak by náhodou Trafik nefungoval nech skúsia iný model Renaultu, však ako píše aj Cory, tak Vesta má elektropaket od Renaultu, takže keď sa zvolí Renault tak ich to tam pustí inak nie!

A čo sa týka problematiky tých blbých senzorov, tak sme v blbej EÚ, tak ich musí mať každý a vždy namontované a FUNKČNÉ! Takže ako niektorí píšete, že v zime na nekašľať, nech svieti kontrolka.... Nie je to až také jednoduché. Čiže okrem toho že vás celú zimu znervózňuje tá kontrolka a neviete či máte správny tlak... tak ešte k tomu, ak vás zastavia naši "pomáhať a chrániť", tak vám môžu tak akurát pomôcť vyprázdniť peňaženku(ale tí sú našťastie takí blbí, že si nevšímajú to čo majú a nie nejakú kontrolku, ale jeden nikdy nevie), potom ak sa niečo stane, tak vám poisťovňa nemusí ani nič vyplatiť,lebo ste nemali "technicky spôsobilé vozidlo" v čase nehody a v poslednom rade neprejdete cez STK. A ako sa niektorí bojíte, že sa vám vybije batéria, tak jedna vec je že píšu životnosť batérie 5-7 rokov, to závisí hlavne od najazdených kilometrov(hlavne počas jazdy snímač vysiela), takže ak budete mať iba jednu sadu snímačov, tak vám v priemere vydržia batérie 6 rokov, ale pri dvoch sadách by to mohlo byť teoreticky až 12 rokov. Čiže si spočítajte 2x ročne prezúvanie po dobu 6 rokov a potom aj tak musíte kúpiť nové snímače, a ešte nepočítam ničenie diskov a pneumatík pri prezúvaní, moc sa to neoplatí. Ináč,pozrite si na youtube, že tie batérie sa dajú aj vymeniť cca do 5€ na snímač(cca 2€ batéria plus zalievacia hmota), len je s tým trochu prpľačka, ale myslím, že nejaký pneuservis by sa dal na to prehovoriť, prípadneich aspoň vybrať a doma si to spravíte aj samy a potom vám ich len nahodia naspäť. A keď už zainvestujete do nových diskov, tak prečo riskovať nejakú penalizáciu za to že nemáte snímače. Však 1ks disku stojí od cca 70-80€ vyššie a jeden snímač vyjde na cca 40€, plus cca 30€ za načítanie nových snímačov. Takže, ak ste ochotný zaplatiť za disky okolo 500€, prečo si nekúpite radšej lacnejšie disky aj so senzormi a ste stále na 500€ a bez strachu "čo keď..." A ďalšia vec, ak by ste sa všetci zaujímali o programovanie snímačov, tak minimálne lokálne servisy by sa niekam v tom posunuli(napr. aj v Trenčíne to vedia už robiť, lebo sa tam o to zaujímalo viac ľudí) Preto som dostal aj ja takú odpoveď v Žiline, že z ich 6ks predaných mám iba ja s tým problém a to sa im neoplatí. Ale zaujímavé je, že keď som sa pýtal v Žiline v lete na snímače, tak mi povedali, že žiaden problém, zaplatím im za jeden snímač cca 40€, nahodia ho, naprogramujú a je to... Noooo a ako to dopadlo, keď som to riešil už reálne.... poslali ma do kelu :evil: Ja viem, že občas si robím zbytočné problémy, ale zasa sa ani nikdy nevzdávam a riešim problém, buď do vyriešenia, alebo vyčerpania všetkých možnosti. A keď nás tu na fóre je viac takých, tak môžeme mať aj alarm, aj navigáciu, senzory,doplnky,... Však ja som už na začiatku v 04/2017 chcel nejaké doplnky, až mám vyššiu hodnotu auta, no a keď nebol ochotný predajca v Žiline si zarobiť, tak som dal zarobiť v Rusku obchodu a ruskej pošte. :lol: Proste kúpili sme si "fungláče", tak sa o ne starajme, až v nich všetko funguje ako má aj napriek tomu, že občas nás to bude stáť veľa námahy času a financií... Inak ak sa nám toto nechce, tak popredajme Vesty a kúpme si nejaké staré hrče bez výbavy a elektroniky, alebo smradľavé Dácie :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Karol1 » pon lis 20, 2017 14:36

Dobrý deň, chcel by som opýtať nasledovnú otázku. Moja Vesta bude obutá na nových diskoch bez snímačov tlaku so zimnými pneumatikami. Predpokladám, že na palubnej doske mi bude svietiť nejaká kontrolka, že nie je snímaný tlak v pneu. Snímače tlaku budem mať na diskoch s letnými pneu. Ak na jar 2018 vymením disky s letnými pneumatikami, prestane kontrolka automaticky svietiť alebo musím senzory nastavovať v servise ?
Karol1
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 19, 2017 13:51

Re: Lada Vesta

Příspěvekod valda1971 » pon lis 20, 2017 14:49

Po nějaké době se "chytnou" samy. Už to zde kluci řešily. Není s tím problém :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod grafi2 » pon lis 20, 2017 15:04

Cory píše:Otázky a postrehy ohľadom snímačov tlaku v pneumatikách modelov Vesta poprosím vkladať do tejto témy, nech sa nám to všetko nemieša s bežnou debatou v téme Lada Vesta. Dakujem.

a nepresunú sa aj príspevky odtiaľ sem?

Pracujem na tom :wink:
Cory
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Dusan » pon lis 20, 2017 16:07

12r baterky nevydrzia ani keby co. Realne uvazujte s zivotnostou 5rokov. Aj ked budes mat 2 sady, to neznamena ze vydrzia 5+5r. Vydrzia mozno spolu 6 rokov.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » pon lis 20, 2017 23:52

ako čítam ruské fóra tiež si to začali zo srandy kupovať a riešiť aj batérie a ich akúsi výmenu, čoskoro vsjo budet :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků