Snímače tlaku pneu (Vesta)

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod stano112 » sob dub 21, 2018 00:04

Jajo-takže ty chceš,aby tu niekto napísal presný postup,ako "nakódovať" snímače TPMS.Ty si to potom opíšeš na papierik a ukážeš v servise,že ako to majú spraviť. Teda veľmi si ma pobavil :D :D .
Čo si napríklad spravil ty osobne preto,aby ti systém fungoval? Zrejme absolútne nič! Len ho kritizuješ! Bohužiaľ systém nariadily,vymysleli a my to musíme či chceme či nechceme akceptovať. Každý jedem slušný servis ti snímače TPMS vyrieši veľmi jednoducho. Do zimnej sady ti dá univerzálne snímače,ktoré ti naklonuje podľa pôvodných. Čiže keď na auto dáš zimnú sadu,tak RJ zistí,že tam máš vlastne sadu originálnu a všetko funguje tak ako má! Žiadne zapisovanie a spájanie sa RJ nepotrebuješ! Stačí ti to teda takto?Keď nie,tak čítaj:
Prídeš do servisu s origo letnou sadou pneumatík. Oni ti s čítačkou oskenujú origo snímače a prenesú(naklonujú) kód do univerzálnych snímačov,ktoré ti namonujú do zimnej sady. No a to je všetko...keď si prehodíš na auto zimnú sadu,tak všetko funguje ako má a môžeš si veselo kolesá bez vyváženia prehadzovať doma na dvore :D .
Inak snímanie tlaku funguje na princípe nepriameho merania tlaku(VW group) a priameho merania tlaku(takmer všetky ostatné značky)-snímače sú namontované priamo v kolesách. Samotný snímač potom vysiela rádiový signál na frekvencii 433MHz a RJ ho "spracováva" a vyhodnocuje-zjednodušene povedané.
V jedno sobotné popoludnie bol aj pokus zostrojiť z doma dostupných súčiastok prímač toho rádiového signálu :D
IMG_20180210_141522-800x450.jpg

Ak si však chceš všetko riešiť doma,tak si z ruska prakticky za pár "šupov" objednaj diagnostiku,s ktorou sa budeš môcť spájať s RJ donemoty :mrgreen: a môžeš si do nej zapisovať číslá origo snímačov :)
IMG_20180420_224335-800x450.jpg

Dúfam teda,že sme ti to tu zodpovedali všetko k tvojej spokojnosti a tvojich predstáv. Ale počítam,že o mesiac sa zas nájde niekto,kto tu zas napíše,že sa to nedá,že to nefunguje a je to kokotina. A bude to tu zas prázdne mlátenie slamy...
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » sob dub 21, 2018 09:19

Takže chalani, ak si myslíte,že ja len sedím doma za PC a debatujem o TPMS do nemoty, nadávam a nič nerobím... tak vám popíšem presne čo som do teraz spravil kvôli tomu až to funguje. V prvom rade podotýkam, že mám Vestu z prvej várky čo prišli na Slovensko a ešte k tomu kupovanú v Žiline, čiže vtedy tu prišli autá a predajca ani nevedel aké žiarovky mi tam idú a vy ste chceli vtedy od neho riešiť TPMS. TPMS bolo vtedy sci-fi. Čiže zimné kolesá som začal riešiť už cca v auguste 2017, keď vtedy niektorí ani nevedeli aké majú na aute gumy a nie to aké tam majú TPMS. Vtedy som sa na nete dočítal dokonca, že Vesta môže mať tlak riešený cez ABS a tá položka set TP v menu je na nastavenie toho tlaku. Takže vtedy ani nebolo isté či má vôbec Vesta snímače a nie to že aké. Čiže v prvom rade som zháňal pneumatiky, tie sa mi bez väčších problémov podarilo kúpiť(však sú dajme tomu "univerzálne") Potom som zháňal certifikované disky. Tie som s trochu problémov zohnal. Ináč, také boli certifikované, že ešte do dnes neboli schopný na môj rozmer(ktorý je zapísaný v technickom) dať na net certifikát, a pritom na iné rozmery dali certifikáty až začiatkom apríla 2018. Jedná sa o značku Dezent, čiže oni majú certifikáty na iné modely aut, len na Vestu "sa stále spracovávajú", takže prakticky ako keby som ich mal necertifikované.... No a potom nastala otázka TPMS. Čiže v predajni im hovorím až mi tam dajú univerzálne a nakódujú do nich tie originálne a bude pokoj. Lenže predajca mal pri sebe tie univerzálne a že mi to hneď spraví.... No lenže cez tu jeho mašinku mu tie moje pôvodné ani len nenačítalo, takže nebolo čo zapísať do tých univerzálov. Tak asi po týždni mi oznámil predajca, že volal s distribútorom firmy Alcar a ten mu poradil až mi tam dá tie čo tam mám teraz, že tie sú určené presne na Vestu(mimochodom aj na Renault a Nissan). Tak mi ich tam namontoval, skompletoval všetko, len na auto som si to nahodil sám. A keď som sa ho pýtal(a tiež som aj na nete hľadal ohľadne tých konkrétnych snímačov), tak mi povedal, že to sú vlastne snímače Nissan čiže stačí ich nahodiť a prejsť s autom rýchlosťou nad 20 km/h asi 5-10 minút a oni sa načítajú samé. Tak som najazdil 50 km ako blbec a kontrolka stále svietila. A potom sa začal kolotoč volania predajcovi, chodenia k nemu na rôzne "pokusy" čo zistil v Alcare... Čiže u tohto predajcu som bol fyziky asi 5 krát a skúšal kade čo(podotýkam v 10/2017!!!!) Nakoniec ma poslal do Lady, lebo nakoniec zistil, že v Lada Košice to programujú tak, že cez Grade X tam zapíše ručne čísla kódov snímačov. Tak v Lada Žilina som bol 3 krát a zakaždým skúšali kadejaké mašinky a kadejaké postupy... Nakoniec mi povedali, že by mi mohlo ísť naklonovať tie originály do tých Alcarov, tak až donesiem originál kolesa. Tak som ich ako blbý tam doniesol, len nakoniec sa na mňa nedostal, lebo že už nemá dnes čas až prídem zajtra. Tak som zasa gumy vykladal doma a na druhý deň zasa nakladal a potom mi povedal, že to sa nedá takto naklonovať, tak som zasa gumy vykladal doma. Potom som obehal a obtelefonoval asi všetky pneuservisy v Žiline a okolí a všade keď som povedal Lada Vesta, tak že to nerobia že na to nemajú prístroje... Čiže zasa zabitý čas a minuté peňazí a výsledok žiadny. Potom som zavolal do Lada Trenčín a tam mi povedali, že je to trochu komplikované ale že už majú s tým pár skúsenosti, že až prídem, že mi to vybavia. Čiže postup v Trenčíne som už písal tu na fóre, čiže tam mi len naznačili, že by sa to malo programovať ako Renault. Čiže "výlet" do Trenčína ma stál 30€+ cena cesty ZA-TN-ZA + strata v práci(som SZČO), čiže okolo 100€. No a teraz som prehodil originál kolesá a zasa svieti kontrolka. :evil: Tak preto som sa tu pýtal, ako to riešite vy presne až to viem povedať hocakému blbcovi v hocakom pneuservise v Žiline, až nemusím zasa bežať do Trenčína. Ale teraz na to doslova seriem, lebo potrebujem ísť kvôli niečomu inému(čo mi tiež nevedeli spraviť v Lada Žilina) do Trenčína tento piatok, tak tam mi to naprogramujú cez Grade X a poriešim tam hneď aj iné veci čo potrebujem... Ak všetko úspešne dopadne, tak vám dám vedieť čo a ako mi spravili. Takže ak sa niekomu toto všetko zdá ako že som nič nerobil a nič som neskúšal tak kašlite na také útržkovité informácie a zdržte sa komentárov, keď neviete koľko času, peňazí a nervov ma to už stálo. Berte aj do úvahy, že so systémom TPMS som sa stretol fyzicky prvý krát až pri Veste, takže do vtedy som o tom vedel iba to že to má nejaké snímače v kolesách(dosť drahé) a nejakú RJ ktorá to vyhodnocuje a napíše ktoré koleso má problém. A programovanie? O tom som max čítal, že je to dosť jednoduché, len si za to pýtajú v servisoch 20-30€. Potom keď som o tom čítal viac, tak som našiel jednoduché načítavanie, čiže buď sa samé načítajú alebo ich treba načítať aktivátorom za cca 10€, alebo max. v servise nastavia v mašinke konkrétne auto a načítajú to za 5 minút. No a na Veste nič z tohto nefunguje. Tak sa mi nečudujte, že človek ktorý vidí prvý krát TPMS a na jeho aute nefunguje "štandardné" načítavanie snímačov a všetci ho posielajú programovať snímače 2 krát ročne do originál servisu s originál mašinkou, ktorý je od neho 200 - 300 km ďaleko, že nadáva už aj na samotné auto a celú značku a má z toho nervy v riti... Tak preto tu očakávam rady typu mne to spravili v štandardnom servise takto a funguje mi to. A nie písať tu len útržkovito a robiť si srandu z niekoho. Ja nemám ani čas ani peniaze na to aby som s každou útržkovitou informáciou letel do servisu, strávil tam hodinu a výsledok žiadny a potom zasa s ďalšou útržkovitou informáciou.... však už aj ten jeden servis by ma poslal do kelu... Čiže ja potrebujem presnú informáciu, vďaka ktorej prídem do servisu poviem im nebojte sa treba to takto a takto a pôjde to, oni to skúsia za 5 minút bude hotovo a spokojný budem aj ja aj servisák, že sa zasa naučil niečo nové. Lebo berte to tak, že Vesta je ešte dosť rarita na Slovensku a nikto sa s vami nebude prpľať dve hodiny až mu tam prídete vy alebo možno jedna ďalšia Vesta... Viete že dnes je svet o peniazoch a nie o ochote, čiže ak budú servisovať aspoň jednu Vestu denne, tak sa budú starať, ináč sa na vás vykašľu. Takže teraz poriešim senzory v Trenčíne a na jeseň si to prepočítam čo sa mi viac oplatí. Buď si skúsim dať v Žiline načítať tie senzory cez ten Renault Clio, alebo skúsim či pôjde naklonovať tie originálne do tých Alcar, alebo potom drahšie varianty(ak sa to oplatí) vymeniť tie alcary za univerzálne a naklonovať ich, alebo kúpim programátor senzorov v Čine a naprogramujem si to sám. Však ak by pýtali za programovanie 30€, tak ročne je to 60€ a za životnosť senzorov cca 300€, takže už aj ten programátor by sa oplatil kúpiť. Ale ak by to niekto dokázal naprogramovať za 5€, tak potom kašľať na to a dať si to naprogramovať 2 krát ročne a keď jedny snímače odídu, tak ich nahradiť univerzálnymi... Dúfam, že vám stačilo toto siahodlhé vysvetlenie mojej doterajšej práce okolo TPMS. Ak niekto chce ešte vedieť niektorú činnosť vedieť podrobne, rád mu ju opíšem. Ja keď niečo viem, tak nemám problém o tom napísať všetko dopodrobna až to pochopí fakt aj debil.

P.S. Cory, ja viem že sa niekto snažil radiť ako tak, ale ja radšej nepíšem nič keď nie som si 100 percent istý či je to tak. Ale skús prísť za neochotným servisákom s prosbou, že by to malo mať RJ od Renaultu alebo Nissanu(čo som sa dočítal tu-jeden tvrdí to druhý zasa to a v Lade ti tiež nevedia poradiť presne čo to má) Čo ti povie, max. ti pozrie do mašinky či tam má položku Lada Vesta a max. skúsi to a keď to nepôjde tak ťa pošle do kelu a ešte ti vynadá o koľko času a peňazí si ho obral. Pre toto tu máme aj Ladawiki, že keď má niekto s niečim skúsenosť, tak až to podrobne opíše až to vedia podľa toho spraviť aj ostatní. Pozri sa napr. na aktualizáciu navigácie, podľa toho som si to spravil a vozím sa vysmiaty a nenadávam na to, lebo to bolo podrobne napísané a dalo sa to podľa toho spraviť, dokonca mi funguje aj to alternatívne menu - to je super.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Cory » sob dub 21, 2018 09:32

Ok, druhykrat nezobron o rady, ked chces len 100%-ne i formacie a pis vyrobcovi do Ruska. Da sa to, aj odpovedaju. Mal by si sa zamysliet trochu nad kritizovanim niekoho druheho, kto tu tiez straca svoj cas, a aj nad tym, ake mnozstvo informacii si sem doniesol ty.
Ten cas nie je len cas pisania prispevku, ale dlhe studovanie internetu po veceroch a nasledne skusanie.
Kto si neceni malu radu, nie je hoden velkej rady...asi tolko.

Ak by som sa drzal tvojho zmyslania, jazdi cele slovensko na vestach bez alarmu. Dufam, ze ti alarm funguje (vdaka mojmu casu a benzinu, ktory som kvoli tomu prejazdil)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » sob dub 21, 2018 09:33

Je možné, že má Vesta podľa ročníkov aj inú RJ typ-výrobcu ? software..
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Cory » sob dub 21, 2018 09:52

RJ je jedna, ak ide o 1,6ku. Softver sa menil len pre E5. E6kovy je zatial jeden, ale uz sa to mohlo zmenit. Ospravedlnujem sa za odpoved, ktora nie je 100%-na. :)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod stano112 » sob dub 21, 2018 12:06

Jajo-takže nebol si ani prvý,ani posledný,ktorý toto zažil(va) zo snímačmy. Treba si uvedomiť,že toto nebol len problém Lady! Snímače TPMS sú povinné od roku 2016,čiže skúsenosti s tým nemal nik,ani servisy! Sestra kúpila Toyotu,ženin bratranec Hyundai,kolegovci autá rôznych značie a každý nevedel čo s tým. Pokiaľ problém servisy nevyriešily,tak to každý riešil tak,že prezúval zimné na diskoch,alebo kašľaľ na to a kontrolka mu svietila. Upozorňoval som tu na to stále!!!Do vyriešenia problému! Teraz je však už problém zo snímačmy vyriešený! Vydal si sa svojou cestou,tak si ju dokonči. Ak si prišiel do Žiliny s požiadavkou že chceš snímače naklonovať a kolesá prehadzovať doma na dvore,tak ti to tak mali spraviť. Ak to neboly schopný,mali ti to oznámiť a nie ťa ťahať za nos. Čiže svoje investované peniaze a čas buď oplač,alebo si to vymáhaj od nich.
Nie každá mašina dokáže snímače prečítať a naklonovať! Hlavne tie čínské nie! Keď si si tam dal namontovať snímače o ktorých ani dodávateľ nevie či idú naklonovať a prečítať,tak to s pánom bohom. :shock: .
Kto chce kam,pomôžme mu tam. Upozorňoval som tu neustále,že kašlite na snímače,pokiaľ sa situácia nestabilizuje.
Moja rada znie. Zisti si číslá snímačov,ak si si ich neopísal pred montážou do kolesa a daj si ich zapísať do RJ. V SlovLade KE ti to spravia naisto. Ak ti čítačka nevie prečítať číslá snímačov,tak choď do GA,tak majú čítačku ktorá vie vygenerovať nový kód,ktorý následne zapíšu do RJ a budeš mať pokoj. Majú to overené!
Iné ti ja osobne poradiť neviem. Možno ti s tým pomôžu aj blyžšie k tvojmu bydlisku,ale kde,to si musíš zistiť sám. Mal si jednu sezónu vydržať bez diskou a snímačov. Mohol si mať ušetrených kopu peňazí a nervov.

A ešte niečo...ako písal Cory,keď tu chceš dať niečo 100 percentné,tak je to kopa času po večeroch pri PC,kopa peňazí na palivo a v neposlednom rade aj lobby. Ak si niekto myslí,že ho len tak ľahko niekto pustí do Vesty a dá ti k tomu diagnostiku za 5000€,tak je na omyle! Preto si tu treba trocha viac vážiť,keď sa niekto snaží a dáva sem informácie,ku ktorým by tu väčšina nikdy v živote neprišla :wink: .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » sob dub 21, 2018 19:52

Cory, a tiež aj ostatní z tohto fóra, ja som to tak nemyslel, že si nevážim vaše rady(či už malé alebo veľké). Vážim si každú radu ktorá vedie ku vyriešeniu problému. Ja som len chcel poukázať na to že niekto tu niečo napíše útržkovito a niekto aj štýlom "že malo by to takto fungovať" a potom ma tu kritizuje, že či som aspoň niečo z toho skúšal a tvrdí tu o mne, že nič nerobím preto až mi to funguje, že tu iba na to nadávam... Videli ste v mojom predchádzajúcom príspevku, že sa snažím problém riešiť a keď to vyriešim tak to tu aj napíšem až prípadne pomôžem niekomu inému... A s tou 100 percentnou presnosťou rady som to myslel tiež podobne, čiže niekto čo tu napíše niečo v štýle "malo by to mať to a to" tak nech tu potom nekritizuje druhých ale nech si prizná že to nie je isté a nemusí to byť tak.... Sory, ale tiež rady typu "kašli na senzory nech ti svieti kontrolka celú zimu, resp. leto" podľa mňa nie je rada, ale len vykašľanie sa na problém, vďaka čomu môžu vzniknúť ešte väčšie problémy a ešte k tomu stále svieti tá otravná kontrolka. Čiže keď chce niekto mať kompletnú druhu sadu pneumatík a hlavne plne funkčnú, tak mu treba pomôcť vyriešiť problém a nie ho kritizovať prečo začo načo... Proste, keď niekto vie ako na to, tak nech poradí a kto nevie, tak nech radšej nešpekuluje, nekritizuje a nevymýšľa ako to nespraviť. A všetci to berte ako ja, že všetko čo tu riešime hlavne to potrebujeme vyriešiť sami pre seba a keď sa to podarí, tak sa so skúsenosťami podelíme aj s ostatnými. A nehrajme sa tu na to že kto kvôli tomu minul viac peňazí alebo času... To si tu budeme teraz viesť rebríček kto viac minul na vyriešenie problému? Ja som napr. pre získanie doplnkov poslal do Ruska 250€ a dva týždne som tŕpol či mi vôbec niečo príde a či neprídem o tie peniaze. No a prišlo, tak som stránku a všetko okolo napísal tu, až pomôžem aj iným. Teraz som dal 30€ na tu čítačku čo mi ukáže reálnu teplotu motora a tiež ešte neviem výsledok. Mala by mi prísť už tento týždeň. Takže skúsim a skúsenosti dám vedieť všetkým. Či už bude skúsenosť dobrá alebo zlá, tak aspoň všetci budú vedieť či sa to oplatí kúpiť. Dnes som napr. zistil, že programovanie toho TPMS stojí v Žiline v jednom pneuservise 15€(ale radšej som sa spýtal na Renault Clio až ma hneď nepošlú do kelu :lol: ) Takže nevyčítajme si tu koho koľko čo stálo ale sa starajme hlavne o to až poradíme ostatným. A kto chce, tak môže napísať, že viete mne sa to podarilo vyriešiť takto a stálo ma to toľkoto času a toľkoto peňazí. :lol: Ale to už znie ako keby to chcel ten človek preplatiť... :rolleyes: A komu ide o to kto tu koľko informácii priniesol, tak môže na Ladawiki vytvoriť samostatnú rubriku "Rebríček prinesených informácii" :lol: čiže tam by si každý napísal ku svojmu menu čo priniesol na fórum a prípadne koľko ho to stálo a potom by sa tento rebríček zoradil podľa množstva prinesených informácii.... Ale berte to aj s tej strany že sú tu medzi nami aj "zažraný Laďáci" čo vedia o Ladách aj to čo nevie ani výrobca a sú tu aj takí ako napr. ja, čiže Vesta je moja prvá Lada a o Lade som do teraz vedel len že je to Ruské auto. A potom aj berte to kto kde býva a ako sa môže dostať ku informáciám, čiže sami dobre viete, že na Slovenskom internete moc o Veste nie je, no a kto nevie po Rusky, tak na ruských stránkach toho veľa nenájde. Čiže napr. Cory má "šťastie" že má blízko Ladu Košice. Čiže jemu sa "dobré" skúša a testuje... :) Ale ja čo mám robiť, keď v Žiline máme najblbšiu predajňu a servis na Slovensku, to čo mám behať do Košíc??? Ešte, že mám relatívne blízko Trenčín, a tam majú už aj Grade X :D a veľmi sú tam ochotný a hlavne majú prístup štýlom, že všetko treba skúsiť vyriešiť, však moja Vesta nie je jediná na svete a môj "problém" môžu mať aj iní a potom to už vyriešia "na istotu". :) Takže aj to napíšem v piatok ako som tam dopadol a čo sa mi podarilo vyriešiť. Nechcem to dopredu zakríknuť, ale Cory asi vie aj kvôli čomu tam idem, písal som mu o tom v SZ. Takže potom dám vedieť ako to dopadlo, lebo v Žiline to dopadlo katastroficky, ešte dokonca aj v Košiciach ma s tým poslali do kelu. :( Takže, ak sa to podarí, tak to bude užitočná informácia pre všetkých.

P.S. Cory, ten alarm idem riešiť tento týždeň v Trenčíne, lebo do teraz nikto okrem Ba a Ke nemal to blbé Grade X. Vieš? A ozaj, pamätáš keď som sa ťa pýtal na ten "zobrazovač" teploty a ty si mi napísal, že môže a aj nemusí fungovať, no a predsa som ho riskol kúpiť, takže tento týždeň sa uvidí či to neboli vyhodené peniaze...Však si písal, že Vesta má CAN, no a ta mašinka dokáže čítať z CANu, tak by to malo fungovať. Tak nepíš, že čo som sem priniesol. Skúsil som, uvidím. Vieš, keď tu niekto napíše, že ručička teploty neukazuje pravdu, tak sa to snažím vyriešiť a napíšem sem ako a či to bude aj fungovať. Netvrdím, že moje riešenie bude 100 percentné a to najlepšie na svete, ale skúsil som to riešiť po svojom a uvidím či to bude plniť účel, ja viem niekto to môže vyriešiť ináč a tiež to bude funkčné, chápeš o tom je toto fórum. Čiže každý si rieši problém po svojom a ten čo to ešte nezačal riešiť tak sa môže prikloniť na nejakú stranu..., prípadne keď aj niekto vyriešil problém "neodborne" a iný to vyriešil "odbornejšie a krajšie" tak aj tomu to pomôže... Tak prosím aj teba aj ostatných, neurážajme sa tu, nevyčítajme si tu nič, nehádajme sa a snažme sa riešiť hlavne problémy ktoré nás stretnú pri prevádzke Vesty. Lebo dosť nervov nám robia určité servisy, tak si nerobme ešte aj nervy mi sami medzi sebou... Však sa tu bavíme aj o nejakom Lada zraze, takže ak bude, tak by sme sa tam mali stretnúť ako kamaráti, pomeniť si skúsenosti pochváliť sa komu čo sa podarilo,... Ale keď sa tu budeme urážať a počítať si "zásluhy" tak si myslíš, že potom niekto na ten zraz príde? Ja by som osobne neprišiel, načo, aby sme si aj tam robili čiarky kto má väčšie zásluhy.... Takže všetci, mier a riešme podstatné veci a nadávajme max. na systémy a blbých ľudí ktorí ich vymysleli. Však vidíte nejaký blbec vymysli nejakú hovadinu a koľko ľudí ako dlho sa dokáže okolo toho hádať... Ďakujem všetkým za všetky rady a ochotu sa s nimi podeliť a teším sa nové vylepšenia a vychytávky na Veste.

Mier a veľa šťastných kilometrov na Vestách. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod valda1971 » sob dub 21, 2018 21:18

Ufff - tady jsou romány, že je ani nečtu :) Stačila mi meziodpověď Coryho :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod grafi2 » úte dub 24, 2018 20:32

tak dnes sa mi rozsvietila oranžová kontrolka podhustenej pneumatiky - bola tam zapichnutá samorezka... Keby mi to spustilo na diaľnici tak asi použijem najvyberanejší slovník...
A Vy riešite ako takú dobrú vec o...bať
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Dusan » úte dub 24, 2018 22:33

Za 11 rokov som 2krat menil koleso koli defektu. Ked ti to spusti tak to zistis, a ked ti to streli tak je ti to na figu.
Ano moze to byt dobra vec ale neadekvatna cena je za to pytama.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod stano112 » stř dub 25, 2018 05:34

grafi2 píše:tak dnes sa mi rozsvietila oranžová kontrolka podhustenej pneumatiky - bola tam zapichnutá samorezka... Keby mi to spustilo na diaľnici tak asi použijem najvyberanejší slovník...
A Vy riešite ako takú dobrú vec o...bať

Grafi ono je to tak....pokiaľ si každý sám na vlastnej koži nevyskúša že to skutočne nie je zlá vec,tak na to budú stále frflať :D .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » stř dub 25, 2018 07:13

Nejde tak ani o to či je to dobrá vec, išlo o to, že to je-bolo pre bežný servis pneuservis problematické. Samozrejme by to malo byť u predajcu, bežná vec na poriešenie.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » stř dub 25, 2018 17:39

Ja tiež stále tvrdím, že je to dobrá/užitočná funkcia. Ja som tomu fandil už od úplného začiatku. Len som čakal v prvom rade nižšiu cenu za to. A v druhom rade som očakával, že to bude fungovať nasledovne: V aute bude namontovaný samostatný prijímač, ktorý bude aj ukazovať aktuálne hodnoty kolies a hlavne bude nezávislý od RJ auta, Can bus,... (niečo podobné ako je keď si dokúpite dodatočný systém TPMS), no a programovanie by bolo štýlom, že na tej jednotke si ťuknete možnosť "programovanie" a obehnete auto nejakým "aktivátorom"(ktorý by bol súčasťou výbavy auta). Myslím, niečo podobné ako používa napr. Opel. Niečo takéto. A nie takéto komplikácie ako má Vesta..... a ešte okrem zasvietenej kontrolky viete prd čo a kde sa deje, samozrejme bez diagnostiky, merača tlaku,... Na Veste je to relatívne komplikované (ako pre koho) a ešte k tomu musíte nájsť ochotného servisáka ktorý sa bude s tým "hrať".
Takže tak, je to užitočné, len komplikované PRE BEŽNÉHO VODIČA a pre menej solventného vodiča aj drahé a pre akúkoľvek zmenu je potreba drahého prístroja, príp.návšteva servisu, a keď za s akéhokoľvek dôvodu na to vykašlete, tak mate o problém viac(polícia, stk, poisťovňa...). A ináč dnes som zistil, že keď vám svieti kontrolka TPMS, tak cez "bežnú" diagnostiku mi to neukázalo žiadnu chybu v pamäti, čiže neviem čo sa s tým systémom deje... :rolleyes:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » sob dub 28, 2018 13:40

Dnes som sa konečne dostal do "normálneho" pneuservisu s tými TPMS snímačmi. Čiže prišiel som tam, povedal som pánovi, že potrebujem naprogramovať TPMS na Lada Vesta, ale že sa nemusí báť, že sa to programuje ako Renault Trafic 2017 a má to snímače VDO, že je to otázka max. 5 minút. Tak predsa išiel so mnou ku autu(síce s myšlienkou, že to aj tak nepôjde). Mal prístroj od Alcaru s normálnou redukciou z OBDII na RJ. Nastavil tam Renault-Trafic-2017, načítal všetky snímače, pripojil sa s tým káblom na OBDII zásuvku, zapol kľúčik, stlačil nahrať do RJ autá, napísalo mu to že nahrávanie ukončené, a bolo hotovo. Celé to trvalo 2 minúty! A dokonca, keď videl ten pán ako rýchlo to vybavil, ani odo mňa nič nepýtal, povedal, že to je dobre. Takže som to mal ešte k tomu aj zadarmo. :lol: No a toľko sa tu popísalo okolo toho.... a pritom to stačilo už na začiatku napísať takto a bolo by po probléme. Takže všetci čo ste tu písali iba blbosti, špekulácie, výmysly ako to nespraviť, posmechy(miestami už aj urážky) z druhých,... aspoň vidíte, že to stačilo napísať takto ako ja teraz(po osobnej skúsenosti) príp. tento postup dať aj na Ladawiki a mohlo byť hneď po probléme.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob dub 28, 2018 14:19

To je velice povzbudiva informace. Da se predpokladat, ze podobne by mohla fungovat i Granta. Kdyby vsechno selhalo tak bych si od tebe vyzadal detaily stran toho servisu. Z Povazske kam obcas jezdim je to do Ziliny celkem kousek.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků