Pípanie pri štarte

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod Liftback » sob říj 07, 2017 05:33

O tejto problematike sa je dobré porozprávať s taxikármi, nechať auto tri dni stáť, ale najlepšie týždeň, ale vydržať nenaštartovať týždeň, nech sa páči 8)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod JmJ » sob říj 07, 2017 07:44

Auto sem nechal stat tyden v marine, pak jsem v nem jeste noc prespal, dobil si mobil, pustil trocha radia atd a dnes rano pred startem 12,3 v na baterce.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod zelvotron » sob říj 07, 2017 08:47

valda1971 píše:
minox píše:A kedy budú mať originálny software na VESTU vo všetkých autorizovaných servisoch LADA ???!!! Ako ideme si u Vás kúpiť Vestu a budete nám vedieť urobiť servis? Samozrejme že áno sme autorizovaný servis. Kúpim Vestu a to aby som chodil 300km do prdele?!
Som myslel, že tá moja je ok, ale dnes ráno 11,8V :angryfire:

S tím rizikem jsi si Vestu koupil :wink: A tady jsi dostal slušnou reakci na řešení problému. To zas na jiných fórech není obvyklé, aby odpověděli přímo z aut.servisu :)


Tak nakonec ještě řekni že je jeho chyba, že chce ráno s autem nastartovat a odject, od toho je centrální dovozce, aby dealery donutil mít a umět všechno potřebný ke všem prodávaným modelům, zvlášť pokud uvádí nějakej jejich seznam, vlastně je to oklamání zákazníka, kterej auto koupil s tím, že má k dispozici nějakou servisní síť, ale reálně je stěží třetinová. Navíc si to ještě zjišťoval předem.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod minox » sob říj 07, 2017 12:15

Obrázek
Takže po dojazde včera mala baterka 12,4V po 6 hodinách nečinnosti klesla na 12,3V a dnes je to už 24 hodín a klesla na 12,2V čo teda asi nie je až taký pokles, kedže robim denne kratke jazdy, len to vyzerá zatial tak, že je nutné baterku nabiť. Nevedel som, že aj o baterku sa je treba starať a nabíjať ju, myslel som že alternátor sa postará. Bral som to čisto spotrebitelsky, ide/OK, nejde/reklamacia. Asi som to zle pochopil tú zmenu softu, ale jedná sa o všetky Vesty, alebo len o niektoré dodávky? Ja som žiadne cukanie/cvakanie nikdy nepočul (Gabi a Peťo, ktorý majú s vybíjaním baterky problém áno).
Díky želvotrone máš pravdu, mám žaludok v krku keď telefonujem po všetkých autorizovaných servisoch a všade počujem skoro rovnaké výhovorky. Ale riešenie je len v BA alebo KE. Do BA sa samozrejme neviem dotelefonovať, nikto nedvíha!
JmJ takže ak máš 12,3V na baterke, podla tabuliek je stav tvojej baterie kritický! Len na 50% a musí byť hneď nabitá :D
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod palo » sob říj 07, 2017 12:50

Nevies sa dovolat, lebo su ludia na autosalone. Ja som dohodnuty do ke na zmenu softveru, boli tam velmi mily a ustretovi. Tak si spravim vylet.
Lada Vesta 1,6 Luxe
Uživatelský avatar
palo
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon zář 25, 2017 20:29

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod minox » sob říj 07, 2017 13:00

Palo, volal som do BA min. 10x v máji, 5x v júni v júli a v auguste. Nikto nedvíhal!
Viem že sú v KE chalani zlatí, len 300km ta het.
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod palo » sob říj 07, 2017 13:15

Ja som sa v piatok dovolal do ba na prvy sup. Meno si vsak nepamatam, povedal som im ze chcem ist do ke na prehratie softveru a hned mi dali na nichcislo.
Lada Vesta 1,6 Luxe
Uživatelský avatar
palo
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon zář 25, 2017 20:29

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod minox » sob říj 07, 2017 14:32

Palo na prvy sup? :D V BA asi prestalo prsat a vyslo slnko
ale v kazdom prípade ti gratulujem ze mas dobru skusenost

HÉZKÝÝÝÝÝÝÝÝÝ
Obrázek
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod posim » sob říj 07, 2017 20:04

minox píše:...Kúpim Vestu a to aby som chodil 300km do prdele?!...

A ktoré mesto si myslel tou prdelou? BA, alebo KE?? Dobre si rozmysli odpoveď :!: :mrgreen:
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod Liftback » sob říj 07, 2017 20:07

Vidím, že ten celoslovenský zraz v Košiciach vyzerá reálne :D Krátkodobý pokles je myslím normálny, netreba robiť paniku skúsiť batériu aspoň raz podľa návodu poriadne nabiť. Ak sa to bude opakovať riešiť kompletne všetky garančné zvolávačky o ktorých by mali v Ba a v Ke vedieť, bolo by fajn vycapiť tu zoznam a určite ich niekoľko je ako pre Kalinu aj Grantu..tak aj pre Vestu.

JmJ má batériu vo výbornej kondícii blahoželám, ráno zachráni možno pár susedov.

Vážený, žiadny stres všetko sa porieši a netreba sa znepokojovať. Môžte si zatiaľ preventívne skontrolovať dotiahnutie vodičov a spojek k aku. poprípade pozrieť či sú v poistkách správne hodnoty, aj to sa riešilo na ru fórach keď ich vo výrobe pomenili. Žabu na prameni určite nájdeme :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod JmJ » sob říj 07, 2017 20:44

Moja baterka i ja sme byli v krizi, jen co je pravda. K dobiti ihned doslo 800 km jizdou pula - kromeriz.

Start byl uz o chlup vlaznejsi, ale prikladam to z velke casti memu bydleni v aute, ne jeho odstaveni. Nekdy nejedu i 14 dni a start normalni.

Inac baterie ma 4 roky, 53000 km.

Verim, ze s novym sw, plnym... vylepseni, uz to bude ve Vestach cajk. Btw mohl by prosim nekdo kompetentni rict, jaka chyba zpusobuje to vybijeni?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod minox » ned říj 08, 2017 09:23

posim píše:A ktoré mesto si myslel tou prdelou? BA, alebo KE?? Dobre si rozmysli odpoveď :!: :mrgreen:

Posim, netreba to brať osobne, to bola metafora. Prdel je pre mňa vzdialene miesto viac ako 100km od domu, niekedy aj menej. Niečo podobné ako keď ti niekdo v rozhovore povie ''ty vole'' a niekto by sa mohol nasrat že?. Aj keď som na pol Čech a pol Slovák, narodil som sa v Michalovciach :wink:
Liftback ale podla tabulky už JmJ má bateriu v zlej kondicií :) milujem tabulky. Dnes ráno bol pokles na tej mojej zo včera o -0,1V na 12,1. Ale na začiatku pred vybudením bliklo 12,2V. Takže u mňa to asi nevyzerá že by ju niečo vybíjalo.
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod posim » ned říj 08, 2017 10:52

minox: v pohode - ja som to myslel zo žartu, no nedalo mi nezarýpať si :wink:
A pozerám, že pôvod máme rovnaký, pričom tiež som sa narodil tu na Slovensku, resp. vo vtedajšej SSR :)
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod Gabi731 » pon říj 09, 2017 09:54

Ide sa do Košíc. Od augusta, ako sme boli v KE na šťastie nemáme žiadny problém a chodila som aj krátke trasy cca 2 km. Chlapci/ majstri v KE sú naozaj ústretoví, šikovní a seriózni. Sami sa ozvali, že už majú vychytený problém "Jedná sa o soft v štíte prístrojov,Vaša Vesta sa stále pripája na satelit RF. Konečne sa nám podarilo doriešiť novú verziu a spôsob prepísania." Toto je zo správy, ktorú mi poslal p. Mechanik. Verím, že bude všetko OK, inak by bola Vesta veľkým sklamaním, a manželova teória, " keď kúpiť auto, tak iba nové" padne.
Uživatelský avatar
Gabi731
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 29, 2017 07:17

Re: Pípanie pri štarte

Příspěvekod minox » pon říj 09, 2017 18:19

Aj mne dnes volali z BB - H&M, že do Slovlady posielali VIN mojej Vesty a ešte chceli aj počet km, že mi dajú vedieť či aj moja by mohla mať ten problém. Stále žiadne cukanie neregistrujem aj ked mam slabšiu baterku, dnes rano 12,1V. Ešte ma teda nikde nenechala :D aj ked teraz robim denne velmi krátke trasy. Neviem to iste ale žeby sa jednalo hlavne o Vesty s verziou LUXE? Žeby to spomínané cukanie u tých problémových bolo to pripájanie na satelit?
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků