Hill hold alebo pomoc v kopci

Moderátor: Moderátoři

Re: Hill hold alebo pomoc v kopci

Příspěvekod Jajo » stř dub 03, 2019 05:50

Leo123, však o tom je tá dnešná technika. Čo by ti mala pomôcť hneď od prvých kilometrov, tak ty sa ju musíš najskôr naučiť používať. Tak načo nám je taká technika? Však nie je jedno či sa naučím rozbiehať s ručnou alebo s touto somarinou? Ja som sa skoro 1,5 roka bežnej jazdy s tým rozbiehal ako som bol zvyknutý len s nožnou brzdou a pri každom rozbehu som pretláčal brzdy, až som pochopil, že to sa treba rozbiehať ako debil, no a od vtedy to funguje ako má a už sme kamoši. :lol: :mrgreen: :finga: Však o tom je celý tento systém, buď sa rozbiehať pomaličky ako dôchodca(do vtedy to stihne odbrzdiť), alebo ako čerstvý autoškolák, proste rýchlo skočiť na plyn( a vtedy to hneď pustí). Proste v minulosti aj v autoškolách učili "cítiť" celé auto, aby každý vedel čo sa mu s autom deje... A teraz aj keď chceš "cítiť" auto, tak sa to skoro nedá, lebo je tam samá elektronika ktorá v podstate riadi za teba, ty si tam už len ako ten medzikus medzi volantom a pedálmi vďaka čomu v podstate len naštartuje to auto a zbytok jazdy by si tam ani nemusel byť. Dokonca tie autá ktoré už fakt šoférujú samé, ale vďaka zákonom ťa občas upozornia až držíš volant, tak mu stačí na volant dať nejaké menšie závažie(napr. aj pomaranč) a ty môžeš vkľude spať a ono si riadi samo a nemusíš riešiť nič až kým sa niečo nestane, vtedy si ty zodpovedný za všetko aj za chovanie elektroniky ktorú vo väčšine prípadov nedokážeš ani vypnúť, ani nijako ovplyvniť....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Hill hold alebo pomoc v kopci

Příspěvekod Dusan » stř dub 03, 2019 06:48

Doporuvujem precitat zazitky z fora o fabii3 ako frontasist si z nicoho nic zabrzdi. To ma sofer zazitok a ten za nim este vecsi. Tak ze od dnes si davam vecsi pozor na nove auta ktore budu brDit z nicoho nic.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků