Skusenosti po prvej servisnej

Moderátor: Moderátoři

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » pon zář 23, 2019 08:03

Samozrejme to je plus a čím skôr ako tu spomínali znalci.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod sickwokmove » úte lis 12, 2019 14:22

stano112 píše:
Makar píše:Som malý pán na to, aby som si určoval cenu :( Ale ako som písal aj otec kedysi v Škodovke platil za prvú servisnú...
A podstatne viac ako ja. Jedna vec je, že v papieroch je napísané bezplatná a druhá či im Lada prepláca servisné úkony.
Dnes zadarmo ani kura nehrabe a drahý servisáci už vôbec nie! Cory si myslím že písal, že doniesol filter so sebou.
A asi tam má aj kámošov :mrgreen:

Noo malý pán...to si myslíš ty!Ty si bol na prvej serviske po 3 000km,otec počítám s Octáviou po 30 000km.Ty pôjdeš po 30 000km už na tretiu prehliadku a v pohode sa dostaneš nad spomýnanívh 400€,čo platil tvoj otec.Teraz si platil 118,90€, pri 15 000-tisícovej budeš platiť viac za kabínový filter+hodina servisných prác naviac...pri 30 000-tisícovej ďalšie filtre,sviečky...ďalšia polhodinka serv.prác navyše...noo neviem či sa zmestíš do 500€ :shock: .
Či Lada prepláca servisné úkony,ti môže byť šum a fuk.Dealery podpisovaly zmluvy,vedely do čoho lezú a za čo majú brať peniaze a za čo nemajú.Založil som tu tému zo servismy,je tu trochu nižšie,je tam všetko napísané,že čo robiť a ako sa zachovať.Treba občas čitať celé fórum,nie len čo sa Vesty týka..
Drahý servisáci...no je pravda,že dealer za predaj veľkú maržu nemá,ale podpisovali zmluvu...vedeli do čoho lezú,tak prečo si majú peniaze naháňať na nás?Lada určila za hodinu servisných prác 15-30€...Lada-Mahindra...jedno auto cca za 10 000€-druhé za cca 23 000€.Takmer všetci dealery to pochopili tak,že si za hodinu účtujú 30€.Jediný tu kritizovaný nový predajca v GA to potom asi pochopil zle...povedal,že Lada je ľudové auto za ľudovú cenu,tak si bude účtovať ľudovú sadzbu 15€ za hodinu.Prečo máme ostatným servisom žrať 30€ a v prípade prvej servisky ešte neoprávnene?S jedlom rastie chuť...ak stúpnu predaje,stúpnu aj ceny servisných prác...alebo myslíš že niekedy klesnú?Ako si servisy vychováme,tak sa k nám budú chovať...
Čo sa týka filtra...ja som pri prvej serviske dôrazne upozorňoval servisáka,že si neželám,aby mi do auta dali akýkoľvek filter MS,vrátane olejového...odpoveď bola,že iný nemajú...v tom prípade my tam ponechajte starý,ja si ho vymením!Na ďalšiu servisku som si doniesol svoj a problém s tým nemali.Auto je tvoj majetok,ty si zaň vysolil prachy,takže TY ROZHODNEŠ,ČO TI DO AUTA DAJÚ A ČO NIE!Tvrdenie,že oni sú značkový servis a vedia čo tam dať u mňa neobstojí...keď ti trocha natiahneš svoj krk a nahneš sa cez motor,tak sa stavím,že tam nájdeš červeno-biely filter s nápisom MS.A počítám že si za filter v hodnote 1€ zarátaly 8€.Filter za 8€ ti musí pri naštartovaní zahrať ruskú hymnu :D .
Takže páni,ja behám po dealeroch,zisťujem a upozorňujem na určité veci,behám do SL a snažím sa niečo riešiť...investujem do toho svoj čas a peniaze,ktoré by som mohol venovať svojej dcérke...tento týždeň som bol v GA aj v BA...prebieha určitý proces...niečo je publikovateľné,niečo nie...niečo sa dá vybaviť,niečo nie...niečo práve dozrieva...Avšak chalani musíte trocha pomôcť aj VY! Ak bude mať SL v emailoch 50 sťažňostí od vás na dealerov za neoprávnené úctovanie poplatkov,tak sa niečo zmení.Ak budeš spokojný,nikdy nič nezmeníš!
Takže Makar nie si malý,ale práveže VEĽKÝ PÁN,ktorý tiež môže rozhodnúť!
Ak s nich budeš posra*ý,tak sa k tebe budú chovať...mňa už určitý dealery moc radi nemajú :D .Tí dealery ktorým na luďoch záleží,naopak pomáhajú a za to som im vďačný! :)



istym sposobom s tebou suhlasim avsak pri porovnavani cien pri jednej serviske po 30tisic a troch pri 30tisic je uplne nepresne, my mame treti filter a treti olej, oni maju druhy. okrem toho, ze absolutne neverim VW group kedze som mal tu cest pracovat pre ich subdodavatela neverim, ze sa ani z ich dokonaleho motora nenasupe nejaky ten neporiadok a ten olej netreba menit. Takisto tato ista grupa tvrdi, ze olej v ich DSG prevodovke netreba menit a vsetky cca 4rocne vozidla trpia trhanim pri radeni...tolko k tomuto koncernu a ich metodam servisu-tie su prisposobene na 4roky a potom im je to putna. A teraz k tym platbam. Ja osobne som vedel, ze za nu nemam platit avsak zaplatil som plnu cenu kvoli tomu aby to urobili poriadne. Nemam sancu si doma odkontrolovat vela veci a tak za to prosto zaplatim aj ked im zevraj p. Belousov tieto ukony nejak kompenzuje. Ani mne sa vseobecne nepaci, ze to riesia takto hlupo aby si viac zarobili, ale ako hovorili ostatni ak chces aby niekto nieco urobil poriadne tak treba zaplatit. Nehovoriac, ze na dalsej platenej garancke si mozes byt isty, ze to odflaknu ako to len pojde. Ja si hlavne uvedomujem, ze ide o moje auto a chcem aby fungovalo co mozno najdlhsie, takze si radsej priplatim. Usetril som cca 5000euro oproti koncernu tak ich v pohode a ochotne obetujem do udrzby, vyssej spotreby pripadne inych uprav/oprav aby som mohol Lada hejterov obstastnovat svojim vozidlom co najdlhsie :-) . Po pravnej stranke mas vsak uplnu pravdu.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Dusan » úte lis 12, 2019 15:55

Hlavne vsetci stymi turbomotormi radsej menia olej na 15tkm. Hlavne ked bola kauza lspi. Teraz tu uz je ako tak vychytane.
Tankuju 98oktanov aby to netrhalo a leju vif do nadrzi.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Georgius » úte lis 12, 2019 16:09

a máš pocit že ten VIF je k něčemu ? Nebo je to jen dobrý pocit ?
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Leo123 » úte lis 12, 2019 17:10

Koľko vás vyšla 2 servisná ?
Lebo ako zisťujem každý to má inak dokonca v tom istom servise rozdiel 70€ druha servisná !!! Čo má dosť hnevá
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Dusan » úte lis 12, 2019 18:17

Myslis tu na 15tkm,no zhladiska toho ze treba, olej filter, a nastrek podvozku a dutin. Tak tam bude suma vyssia.
Diahnostika 40E, robota 20E olej 30E filter 5E, nastrek 90E
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Leo123 » úte lis 12, 2019 19:17

200€ prehliadka
320 € nastrek dutín a podvozku čo sme odmietli
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Georgius » úte lis 12, 2019 22:13

odmítnout nástřik (pokud si ho neděláš sám) je jednak konec záruky na prorezivění, jednak nerozum...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Leo123 » stř lis 13, 2019 04:26

Volal som do druhého servisu a v druhom servise to robia za 150 komplet .
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Dusan » stř lis 13, 2019 05:57

No vidis z hladiska toho ze ti rozoberu pol podvozku dobra cena.
Pocitak stym ze to trva dva dni.
Jeden den rozoberu a nastriekaju a druhy den ked zaschne poskladaju.
Akurat v tom dazdi neviem ako zabezpecis suchy a cisty podvozok. Take veci sa robia v lete
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod sickwokmove » čtv lis 14, 2019 10:07

Georgius píše:odmítnout nástřik (pokud si ho neděláš sám) je jednak konec záruky na prorezivění, jednak nerozum...


Vozidlo ma zaruku 3 roky dovtedy neprehrdzavie tak ci tak a potom im mozes fukat praskovy cukor do zadku. Mimochodom vy si seriozne myslite, ze niekto sa za 150euro bude trapit s autom za 13tisic dva dni? Prestriekaju to co je volne pristupne, nebudu nic cistit ci cez leto alebo cez zimu pockaju do druheho dna a auto vam vratia a vy s tymto placebom jazdite veselo dalej. Ak chce mat niekto dutiny seriozne osetrene musi si to urobit sam pripadne najst si firmu ktora sa cisto venuje takymto proceduram.

Ja som v Trnave zaplatil za garancku pri 15tisic 150euro.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Dusan » čtv lis 14, 2019 10:40

No prvy den to rozoberu cca 1hodina (a bol som pritom ako to rozoberali) 2hodky nasterk podvozku a dutin.
A. Druhy den 1 hodina skladania...
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv lis 14, 2019 10:47

Ja uz vidim v barvach jak treba u nas uplatnuju tu zaruku na proreziveni a co tady tak ctu nabyvam podobneho dojmu i o Slovensku. Ty tri roky to nejak vydrzi nebo vam to garantuji na 5 let? At tak ci onak osetreni spodku a dutin obecne je treba delat za sucha a nejlepe v teplem dele trvajicim suchem obdobi. Ted to dovezt do servisu za ucelem nastriku a myslet si, ze to bude mit nejaky vert je ponekud naivni.

Osobne ac fanda povazuji vozidla Lada za plecky :-) . Blba Skodovka je na mnohem vyssi urovni minimalne stran kastle :-)


Edit: A co je vlastne to proreziveni? Az projde sroubovak skrz nebo povrchova liska? :-)
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod sickwokmove » čtv lis 14, 2019 11:06

Pokial mam spravne informacie 5rocna zaruka sa vztahuje iba na vozidla v Nemecku. U nas na Slovensku je 3roky. Felicia mojho otca bez akejkolvek antikorozivnej ochrany prezila 20rokov.(a bez akychkolvek nastrekov). S tym, ze auto povazujem za obycajny spotrebak tak ak moja Lada prezije 15rokov vdacne ju hodim potom do hnoja a ak bude nejaka nova za obdobne priaznivych podmienok ako boli teraz vdacne si kupim novu znova...

Dusan kam s tym chodis na servis?
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Jajo » čtv lis 14, 2019 12:37

Na Slovensku je záruka na celé auto 3 roky a na prehrdzavenie by mala byť až 10 rokov. Ale ani ja osobne si neviem predstaviť ako prídem napr. po 8 rokoch reklamovať, že mi niečo prehrdzavelo. :rolleyes: Ja si myslím, že šanca na bezplatnú opravu je nulová, lebo oni si určite nájdu xy dvôvodov, že je to moja chyba... Ale zasa keď si dáme občas(servis mi odporúčal 2-3roky) nastriekať spodok a dutiny, tak určite nám tie plechy vydržia dlhšie. Len je otázne, či by nebolo lacnejšie za pár rokov dať niečo vyvariť, ako pravidelne platiť nástreky, resp. či tie nástreky aspoň 100% zabránia tomu prehrdzaveniu. Aby to nedopadlo tak, že minieme veľa peňazí na nástreky a potom ešte za vyváranie...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků