Skusenosti po prvej servisnej

Moderátor: Moderátoři

Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod tadejasko » čtv črc 27, 2017 15:07

stano112 píše:Tadejasko-každý servis má svojho dealera oleja a preferuje teda tie svoje oleje.Je to len o tom,o koľko ťa pri výmene "ošklbe".Pre motory 2112-21129 v našich zemepisných šírkach a dľžkach :) úplne postačuje 10W40.Traduje sa legenda,že ak do lada motora nasypeš piesok,pôjde aj tak :mrgreen: .V jednom ladaservise tu na západnom slovensku ti tam nalejú 5W30(ak im vopred neoznámiš,aký olej si želáš) a zaúčtujú si zaň 80€.Čiže je to o peniazoch.Ak na to máš,tak si to zaplatíš.Ja crosske taký luxus určite nedoprajem :) .Pamätaj,že ak tam už raz dáš 5W40,tak by si ho tam už mal dávať vždy.Meniť za lacnejší 10W40 by sa nemal.
A ďalšia vec je,že ten olej ti aj tak od výmeny po výmenu nevydrží,budeš tam musieť 2-3 deci doliať.Čiže si budeš musieť liter 10W40 dokúpiť na dolievanie.



No ty vole :D

V zivote sa mi nestalo, ze by som musel dolievat oleje - vzdy mi vydrzal od vymeny do vymeny bez toho aby to nieco zralo :D :D

Cize dalsi tip od teba, ze si mam pre istotu kazdych 5000 km pozriet ci mam dost oleja? :D

Toto je sen :D :D

Okej spytam sa takto:

Aky je cca rozdiel v cene 5w-40 a 10w-40?
Celkovo aky dopad to moze mat na chod motora? - ak ziadny, tak nemusim vymyslat a budem dalej liat 10w-40.
Pytam sa prave preto aby som proste vedel, ze ci je v tom fakt nejaky rozdiel alebo ci kaslat nato :)

Ak je v tom rozdiel tak si radsej priplatim za 5w-40
Ak v tom nie je rozdiel tak necham dalej 10w-40
Uživatelský avatar
tadejasko
 
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » čtv črc 27, 2017 17:20

Tadejasko-neviem čo dnes učia v tých autoškolách :D ,ale pravidelne si skontrolovať olej nie je na škodu.A hlavne u nového nezabehnutého motora.Nemusíš to robiť samozrejme pred každou jazdou,ja na crosske kontrolujem tak dvakrát mesačne(najazdím cca 2200km za mesiac).
To dolievanie oleja zase neber tak dramaticky.Mne keď vymenily olej po 3000km,tak do ďalšej výmeny(15 000km),som dolial cca 4 deci aby bol na vrchnej ryske.Po ďalšej výmene(15 000km) som dolial cca 2-3 deci a mám ho na vrchnej ryske, a za 1500km ma čaká ďalšia serviska(čiže mám tam teraz 28 500km).Takže počítam,že po ďalšej výmene oleja to už v pohode vydrží bez doliatia.Podľa tohto badať,že motor sa zabehol dobre a spotreba oleja je na ústupe.Ono teoreticky by vydržal aj teraz,ale moja taká úchylka je,že akonáhle sa olej priblyžuje k spodnej ryske,tak ho radšej dolejem :D .No a motor,ktorý by nezožral čo i len deci oleja od výmeny po výmenu ešte nevymysleli :D .
Čo sa týka ceny,tak si porovnaj rozdiel na nete,ale nejaký tam určite bude.
Čo sa týka vplyvu na motor,tak to je skôr otázka na Coryho alebo Posima.V tomto som odborník neni.Ale myslím si,že rozdiel bude nepozorovateľný.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » čtv črc 27, 2017 17:40

syntetika ľahšie a rýchlejšie premaže motor ako polosyntetika a má širšie spektrum rozťažnosti-viskozity v rozdielnych teplotách, nám na školeniach vo zvolene bolo v skratke povedané, že každý olej..tj.plná syntetika 5W, polosyntetika 10W. a minerál 15W má rozdielne zloženie ktoré má aj vplyv na časovo iné tvrdnutie a opotrebovanie tesnení ..povolenie tesnení a potom vyššiu spotrebu oleja, zanášanie a pod... problém s tým malo hlavne stilo motor 1.6 benzin to papalo, nie žralo olej .. ale veĺa vecí sa mohlo zmeniť :roll: treba hlavne s rozumom auti zabehnúť a nechať wtcc pretekárom :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod tadejasko » čtv črc 27, 2017 19:31

stano112 píše:Tadejasko-neviem čo dnes učia v tých autoškolách :D ,ale pravidelne si skontrolovať olej nie je na škodu.A hlavne u nového nezabehnutého motora.Nemusíš to robiť samozrejme pred každou jazdou,ja na crosske kontrolujem tak dvakrát mesačne(najazdím cca 2200km za mesiac).
To dolievanie oleja zase neber tak dramaticky.Mne keď vymenily olej po 3000km,tak do ďalšej výmeny(15 000km),som dolial cca 4 deci aby bol na vrchnej ryske.Po ďalšej výmene(15 000km) som dolial cca 2-3 deci a mám ho na vrchnej ryske, a za 1500km ma čaká ďalšia serviska(čiže mám tam teraz 28 500km).Takže počítam,že po ďalšej výmene oleja to už v pohode vydrží bez doliatia.Podľa tohto badať,že motor sa zabehol dobre a spotreba oleja je na ústupe.Ono teoreticky by vydržal aj teraz,ale moja taká úchylka je,že akonáhle sa olej priblyžuje k spodnej ryske,tak ho radšej dolejem :D .No a motor,ktorý by nezožral čo i len deci oleja od výmeny po výmenu ešte nevymysleli :D .
Čo sa týka ceny,tak si porovnaj rozdiel na nete,ale nejaký tam určite bude.
Čo sa týka vplyvu na motor,tak to je skôr otázka na Coryho alebo Posima.V tomto som odborník neni.Ale myslím si,že rozdiel bude nepozorovateľný.


Stano - ja som sa smial

Mne je jasne, ze to bude trochu oleja papať.
V kazdom pripade zase uchylku dolievania som nemal.
Proste viem, ze kym je medzi min a max tak je dobre.
Akonahle je tesne min tak vtedy dolievat (skusenost s Daewoo Lanos)
Stilo som mal 1,9 JTD a tam som nikdy nemusel dolievat - preto som sa smial, ze som zvyknuty iba skontrolovat olej ale dolievat som nemusel :-)

Jasne, ze na Veste budem :-) chcem aby bola v poho :-)

P.S. - pozeram, ze moje "dramaticke" vylevy sa beru az prilis doslovne - tak budem radsej pisat normalne aby to nevyzeralo, ze stresujem a nervacim :-) :-)
Uživatelský avatar
tadejasko
 
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » čtv črc 27, 2017 20:01

tak mimo ale k téme stilo malo všeobecne problémov viac elektrických, určité série boli hotové nešťastia, na olej citlivejšia bola alfa a k tomu na nej často meniť rozvody 40/60tis. olej len predpísaný selenia gold čo sa nedodržiavalo a veľa z nich končilo pri krajniciach s otvorenou kapotou , ale k olejom, pri niektorých režimoch-používaní motora je dokonca 10w prospešnejší :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod tadejasko » čtv črc 27, 2017 20:18

1,9Jtd malo super motor - to ale asi bolo vsetko (daval som castrol 5w-40) 214 000 km a isiel ako mal :-)
inak sa vsetko a kazdu chvilu kazilo :-D :-D elektrika, podvozok a vsetko okolo toho :-D
Uživatelský avatar
tadejasko
 
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod robelles » pát zář 08, 2017 11:40

Tak som po prvej servisnej v ZM. Už tam neprídem. Za olej 5w 40 texaco mi nauctovali 60€. Tam už na servis nejdem. Ten olej stojí v obchode o polovicu menej.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » pát zář 08, 2017 13:56

robelles píše:Tak som po prvej servisnej v ZM. Už tam neprídem. Za olej 5w 40 texaco mi nauctovali 60€. Tam už na servis nejdem. Ten olej stojí v obchode o polovicu menej.


Ale no vitaj v klube :D .A celkovo si koľko platil?Počítam že okolo 160-170€.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Cory » pát zář 08, 2017 14:29

Jeden clovek od nasich garazi raz vyriekol mudru sedliacku vetu: "Kedz šebe chceš kupic motor, musiš mac ešči na jeden." :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » pát zář 08, 2017 14:37

Ak si zobrali do 90€ s kontrolou vozidla a výmenou oleja+filtra a vz.filtra, tak je to viac menej normálna cena ( aj za pečiatku a dobrý deň vo dverách sa dnes platí ) , bohužiaľ, za Grantu, čo je o niečo nižšia kategória účtujú okolo 80€ na prvej prehliadke, trochu dosť ma zarazila značka oleja, zákazník ma právo si vybrať čo do jeho auta a majetku kto naleje.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod robelles » sob zář 09, 2017 07:48

Stano112 skoro si sa trafil.
Keby som zaplatil 90€ bol by som šťastný človek, ale keď som si pozrel faktúru skoro volali záchranku. :D
Odišiel som pekne nasratý s oznámením,že k nim už neprídem.
To akú značku oleja mi dali neriešim. Pri 5w-40 je to v podstate jedno. Rozdielne sú len prísady.technologia výroby je rovnaká.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod minox » sob zář 09, 2017 17:24

Každý servis má svoje plusy aj mínusy. Napríklad v ZM sú hrozne milí :D a to je tak asi všetko :D
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » sob zář 09, 2017 18:51

Aspoň keď su milší tak to tak neserie, nech sa majú dobre a privrieť oči :P horšie keď sú protivný, neochotný. neústretový a odbijú človeka čo u nich vlastne chce? Ale ak som správne započul napríklad pri servisných prehliadkach kórejskej značky idú cený ešte vyššie, aj zákaznikovy zošikmejú na deň oči a objaví sa asi aj slzyčka :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod posim » ned zář 10, 2017 07:40

tadejasko píše:P.S. - pozeram, ze moje "dramaticke" vylevy sa beru az prilis doslovne - tak budem radsej pisat normalne aby to nevyzeralo, ze stresujem a nervacim :-) :-)

Nuž možno by to bolo vhodnejšie trolinku prehodnotiť, naozaj. Nikdy nevieš, kto si to tu každý prečíta, resp. treba si uvedomiť, že toto fórum prezerajú i ľudia, ktorí zvažujú nákup novej Vesty tak, ako ja (a nie len ja) som si ho prechádzal v čase, keď sme zvažovali nákup Kaliny. Našťastie však Stano112 s Kraes-om i ostatní takto "nehysteričili", tak sme sa pre Ladu rozhodli. No ak by sme uvažovali nad Vestou, tak podľa toho čo je tuto napísané by to asi moc dobre nedopadlo. Tým nechcem navádzať k cenzúre, len by bolo dobré ak by sme zbytočne nevyrábali problémy tam, kde nie sú. Skrátka si je treba uvedomiť, že toto fórum je verejne prístupné so všetkými dôsledkami, teda bolo by vhodné písať sem tak, aby sa to v zápätí nemuselo hasiť. Pokiaľ teda nám všetkým ide skutočne o to, aby predaje Lady rástli... Pretože ja si myslím, že je to dobrá značka a zaslúži si to. Nejaké tie problémy a kvalitatívne nedostatky má predsa dnes každá jedna automobilka a je len na interpretácii, ako sa podajú.
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod tadejasko » úte zář 12, 2017 15:27

posim píše:
tadejasko píše:P.S. - pozeram, ze moje "dramaticke" vylevy sa beru az prilis doslovne - tak budem radsej pisat normalne aby to nevyzeralo, ze stresujem a nervacim :-) :-)

Nuž možno by to bolo vhodnejšie trolinku prehodnotiť, naozaj. Nikdy nevieš, kto si to tu každý prečíta, resp. treba si uvedomiť, že toto fórum prezerajú i ľudia, ktorí zvažujú nákup novej Vesty tak, ako ja (a nie len ja) som si ho prechádzal v čase, keď sme zvažovali nákup Kaliny. Našťastie však Stano112 s Kraes-om i ostatní takto "nehysteričili", tak sme sa pre Ladu rozhodli. No ak by sme uvažovali nad Vestou, tak podľa toho čo je tuto napísané by to asi moc dobre nedopadlo. Tým nechcem navádzať k cenzúre, len by bolo dobré ak by sme zbytočne nevyrábali problémy tam, kde nie sú. Skrátka si je treba uvedomiť, že toto fórum je verejne prístupné so všetkými dôsledkami, teda bolo by vhodné písať sem tak, aby sa to v zápätí nemuselo hasiť. Pokiaľ teda nám všetkým ide skutočne o to, aby predaje Lady rástli... Pretože ja si myslím, že je to dobrá značka a zaslúži si to. Nejaké tie problémy a kvalitatívne nedostatky má predsa dnes každá jedna automobilka a je len na interpretácii, ako sa podajú.


Chapem ako to myslis,

V kazdom pripade ja len podavam veci, ktore sa mi deju.
Kazdy jeden z nas co kupuje Vestu je v podstate testovac.
Vsade pisem, ze ja som spokojny, len ked sa nieco udeje alebo mi nieco nesedi tak to zverejnim - pretoze to treba posunut dalej.
Tie veci som si nevymyslel a hlavne som im nechapal - nechapem do dnes.
Veci sa maju tak ako ich pisem a vacsinou ich pisem hned po tom ako sa mi udeju.
Dnes uz mam 5300km najazdenych a zatial som stale spokojny (to ze pocujem klepanie plastov pocas jazdy alebo, ze mi sem tam skape motor sam od seba mi nevadi - ale je dobre ked sa o tom vie)

P.S. - neber to odomna ako hate

Vlastne dnes som testovac toho ako dlho trva oprava buranej Vesty.
28.8. som posielal zapis z obhliadky poistovne do servisu so ziadost o objednanie dielov.
Diely by mali prist tento tyzden, servis bude mozne spravit az o cca 2 tyzdne lebo maju plnu lakovnu.
Cize od nehody po opravu ubehne asi presne mesiac.
Uživatelský avatar
tadejasko
 
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků