Skusenosti po prvej servisnej

Moderátor: Moderátoři

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Makar » pát pro 08, 2017 11:45

Som malý pán na to, aby som si určoval cenu :( Ale ako som písal aj otec kedysi v Škodovke platil za prvú servisnú...
A podstatne viac ako ja. Jedna vec je, že v papieroch je napísané bezplatná a druhá či im Lada prepláca servisné úkony.
Dnes zadarmo ani kura nehrabe a drahý servisáci už vôbec nie! Cory si myslím že písal, že doniesol filter so sebou.
A asi tam má aj kámošov :mrgreen:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Georgius » pát pro 08, 2017 12:06

No, když jsem v roce 2005 přijel s desítkou do Mělníka, tak mi tam dávali palubní počítač, který jsem i s prací zaplatil, ale jestli si dobře pamatuju, tak prohlídka jako taková byla zadarmo včetně oleje a filtru.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod valda1971 » pát pro 08, 2017 14:00

Georgius píše:No, když jsem v roce 2005 přijel s desítkou do Mělníka, tak mi tam dávali palubní počítač, který jsem i s prací zaplatil, ale jestli si dobře pamatuju, tak prohlídka jako taková byla zadarmo včetně oleje a filtru.

To Ti asi ten olej a filtr dali zdrama že se napakovali na počítači :) Já v Mostě na první garančce platil jen olej a filtr, tak byla prohlídka za pár stovek, další garančky už jsem platil, ale nebyly to žádné velké palby - cca 3t.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Cory » pát pro 08, 2017 16:27

Znamosti nemam, prva servisna je zadarmo a basta. Co je na to nepochopitelne? Olej som platil a platil by som aj filter, keby som si nedoniesol vlastny :)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » pát pro 08, 2017 18:29

Makar píše:Som malý pán na to, aby som si určoval cenu :( Ale ako som písal aj otec kedysi v Škodovke platil za prvú servisnú...
A podstatne viac ako ja. Jedna vec je, že v papieroch je napísané bezplatná a druhá či im Lada prepláca servisné úkony.
Dnes zadarmo ani kura nehrabe a drahý servisáci už vôbec nie! Cory si myslím že písal, že doniesol filter so sebou.
A asi tam má aj kámošov :mrgreen:

Noo malý pán...to si myslíš ty!Ty si bol na prvej serviske po 3 000km,otec počítám s Octáviou po 30 000km.Ty pôjdeš po 30 000km už na tretiu prehliadku a v pohode sa dostaneš nad spomýnanívh 400€,čo platil tvoj otec.Teraz si platil 118,90€, pri 15 000-tisícovej budeš platiť viac za kabínový filter+hodina servisných prác naviac...pri 30 000-tisícovej ďalšie filtre,sviečky...ďalšia polhodinka serv.prác navyše...noo neviem či sa zmestíš do 500€ :shock: .
Či Lada prepláca servisné úkony,ti môže byť šum a fuk.Dealery podpisovaly zmluvy,vedely do čoho lezú a za čo majú brať peniaze a za čo nemajú.Založil som tu tému zo servismy,je tu trochu nižšie,je tam všetko napísané,že čo robiť a ako sa zachovať.Treba občas čitať celé fórum,nie len čo sa Vesty týka..
Drahý servisáci...no je pravda,že dealer za predaj veľkú maržu nemá,ale podpisovali zmluvu...vedeli do čoho lezú,tak prečo si majú peniaze naháňať na nás?Lada určila za hodinu servisných prác 15-30€...Lada-Mahindra...jedno auto cca za 10 000€-druhé za cca 23 000€.Takmer všetci dealery to pochopili tak,že si za hodinu účtujú 30€.Jediný tu kritizovaný nový predajca v GA to potom asi pochopil zle...povedal,že Lada je ľudové auto za ľudovú cenu,tak si bude účtovať ľudovú sadzbu 15€ za hodinu.Prečo máme ostatným servisom žrať 30€ a v prípade prvej servisky ešte neoprávnene?S jedlom rastie chuť...ak stúpnu predaje,stúpnu aj ceny servisných prác...alebo myslíš že niekedy klesnú?Ako si servisy vychováme,tak sa k nám budú chovať...
Čo sa týka filtra...ja som pri prvej serviske dôrazne upozorňoval servisáka,že si neželám,aby mi do auta dali akýkoľvek filter MS,vrátane olejového...odpoveď bola,že iný nemajú...v tom prípade my tam ponechajte starý,ja si ho vymením!Na ďalšiu servisku som si doniesol svoj a problém s tým nemali.Auto je tvoj majetok,ty si zaň vysolil prachy,takže TY ROZHODNEŠ,ČO TI DO AUTA DAJÚ A ČO NIE!Tvrdenie,že oni sú značkový servis a vedia čo tam dať u mňa neobstojí...keď ti trocha natiahneš svoj krk a nahneš sa cez motor,tak sa stavím,že tam nájdeš červeno-biely filter s nápisom MS.A počítám že si za filter v hodnote 1€ zarátaly 8€.Filter za 8€ ti musí pri naštartovaní zahrať ruskú hymnu :D .
Takže páni,ja behám po dealeroch,zisťujem a upozorňujem na určité veci,behám do SL a snažím sa niečo riešiť...investujem do toho svoj čas a peniaze,ktoré by som mohol venovať svojej dcérke...tento týždeň som bol v GA aj v BA...prebieha určitý proces...niečo je publikovateľné,niečo nie...niečo sa dá vybaviť,niečo nie...niečo práve dozrieva...Avšak chalani musíte trocha pomôcť aj VY! Ak bude mať SL v emailoch 50 sťažňostí od vás na dealerov za neoprávnené úctovanie poplatkov,tak sa niečo zmení.Ak budeš spokojný,nikdy nič nezmeníš!
Takže Makar nie si malý,ale práveže VEĽKÝ PÁN,ktorý tiež môže rozhodnúť!
Ak s nich budeš posra*ý,tak sa k tebe budú chovať...mňa už určitý dealery moc radi nemajú :D .Tí dealery ktorým na luďoch záleží,naopak pomáhajú a za to som im vďačný! :)
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Makar » pát pro 08, 2017 19:53

Nechcel som ťa rozčúliť, ja by som bol tiež rád ak by to bolo bezplatné. Len si treba uvedomiť, že kvalifikovaný servisák zadarmo robiť nebude.
Ak máš istotu, že Lada bez problémov prepláca všetky servisné úkony, tak potom sú naozaj zlí tí díleri. Ale ak nedostávajú od Lady ani vyndru,
tak bohužiaľ musia to účtovať nám, lebo aj oni musia uživiť rodiny...
Ja neopravujem auta, ale stroje vo fabrike, zadrbaný od oleja, často popálený od zvárania, špinavý, ale viem za čo robím a výplata pravidelne
pípne na účte. A ak by niekto prišiel za mnou, že toto sprav zadarmo lebo tu je napísané toto a možno niekedy ti to zaplatia, tak ich
pošlem do p1če :mrgreen:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » pát pro 08, 2017 20:23

Makar píše:Nechcel som ťa rozčúliť, ja by som bol tiež rád ak by to bolo bezplatné. Len si treba uvedomiť, že kvalifikovaný servisák zadarmo robiť nebude.
Ak máš istotu, že Lada bez problémov prepláca všetky servisné úkony, tak potom sú naozaj zlí tí díleri. Ale ak nedostávajú od Lady ani vyndru,
tak bohužiaľ musia to účtovať nám, lebo aj oni musia uživiť rodiny...
Ja neopravujem auta, ale stroje vo fabrike, zadrbaný od oleja, často popálený od zvárania, špinavý, ale viem za čo robím a výplata pravidelne
pípne na účte. A ak by niekto prišiel za mnou, že toto sprav zadarmo lebo tu je napísané toto a možno niekedy ti to zaplatia, tak ich
pošlem do p1če :mrgreen:

Ja sa nerozčulujem :D ,len upozorňujem...vydíš,makáš zadrbaný od oleja,popálený od zvárania a rozhadzuješ svoje ťažko zarobené peniažky len tak...čo ti mám ďalej povedať...keď to berieš takto...evidentne s teba budú mať servisáci radosť :D .
Prepáč,nechcem sa ťa nijako dotknúť,ale s takýmto prístupom k problematike sa vôbec nedivým,že to u nás na Slovensku vyzerá,ako vyzerá :( .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod posim » pát pro 08, 2017 20:36

Makar, tu sa musím postaviť rozhodne na stranu stana112. Co je psáno, to je dáno. Keď raz voľačo má byť bezplatné, tak to má byť bezplatné. Vôbec neviem, prečo Ty špekuluješ nad tým, že či im to preplatia, alebo nie. Tak či onak je to predsa dôvod na sťažnosť, nie? Buď na jedných, alebo na druhých. A oni už nech si to vybavia medzi sebou - to je ich starosť. Ty si si zaplatil za auto, v ktorého cene je zarátaná i prvá prehliadka bez materiálu, tak to tak mali spraviť. Ak by si bol napísal, že na sťažnosť "nemáš gule", tak to beriem, ale špekulovať nad tým či a kto komu čo preplatí fakt nie je Tvoja ani naša starosť myslím...
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Makar » sob pro 09, 2017 07:02

Ja tiež len upozorňujem, že aby to nebol boj proti veterným mlynom. Je naivné myslieť si že dnešní servisáci budú robiť zadarmo.
Moje zarobené peniaze si vážim, aj teraz som na 12-tke v robote. Len si myslím, že prvoradé je vedieť, aký majú postoj k tomu
páni Belousov a Jurík zo SlovLady. Ak nefunguje kontakt SlovLada a díleri, tak ani mi nič nezmôžeme.
Teraz som sa bavil s kolegom, čo si kúpil nového VW Tourana a ten platil 280€ prvú servisnú a ma vysmial, že sa mi zdá byť
moc 118€. Ale ja "gule" mám k vám sa pripojiť, ak niečo chystáte. Stačí napísať info do SZ.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod posim » sob pro 09, 2017 12:55

Vedenie SlovLady sa jasne vyjadrilo, že prvá servisná je v predpísanom rozsahu mimo materiál zdarma. Tak to uvádza i servisná knižka. Upozornil si na to v servise, keď od Teba žiadali platiť úkony? Oni Ti jasne a zreteľne povedali, že im to SlovLada neuhradí, prípadne inak zdôvodnili to, že náklady idú na Tvoju ťarchu :?:
posim
 
Příspěvky: 350
Registrován: pon čer 12, 2017 18:17
Bydliště: Košice

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod stano112 » sob pro 09, 2017 13:46

Makar-nie je potrebné písať SZ aby si sa pripojil...všetko máš napísané v téme Zkúsenosti zo servismy,ale to by si si to musel najprv prečítať...omielam to tu už snáď 300 krát :o .Takže ešte raz osobitne pre teba.Rokoval som o tom osobne s pánom Belousovom,ktorý sa jednoznačne vyjadril,že dealery podpísaly zmluvu,v ktorej sa zaviazali vykonávať prvé servisné prehliadky BEZPLATNE! To že nás takto odrbáva*ú je len a len naša ľahostajnosť.Ak sa nik neozve a nenapíše sťažnosť,tak čo má pán Belousov a Jurík riešiť?Chodím tam a vravím im to stále,no oni na mňa pozerajú ako na koko*a,lebo si myslia,že si vymíšľam.Bol som tam včera a chvalabohu až mal na stole dve sťažnosti na servis v BB a ZM.Bude určite riešiť aj tie dve,ale keby ich tam mal 50,tak narobí u dealerov poriadny vietor!
A ešte niečo...tvoj kolega išiel s Touranom na prvú servisku po odjazdení 30tkm.Zaplatil 280€.Ty máš predpísané servisky v 3tkm,15tkm,30tkm atď...za prvú si dal 119€ a ďalšie budú drahšie,lebo sa menia ďalšie veci,čiže predpokladám druhá serviska bude 140€ a ďalšia 170€.Takže ty po odjazdení 30tkm zaplatíš za servisky cca 429€.Kolega zaplatil po odjazdení 30tkm 280€ a áno,mal sa ti vysmieť,ale preto,že Vesta je na servis oproti vw drahé auto :shock: .
Ja som platil za servisky 45€,104€ a 99€ = 248€ za 30tkm a zase si nemysli,Vesta sa v servisných úkonoch moc od Kaliny neodlišuje.Ak by som si v servise neotvoril hubu,tak mi naúčtujú aj to,že som prišiel na servis o 10 min.skorej.S obľubou účtujú 4 litre oleja,čo spravily aj mne,tak som im povedal,že nech mi liter oleja dajú,lebo ti tam nalejú max 3,2 litra,čo pri ich cene čo si za olej účtujú,tiež nie je málo ak si to spočítaš za tri servisky.
Preto mňa určité servisy nemajú radi,lebo som sa ozval za svoj majetok a peniaze...a toto ti nepríde choré?Sú slušné servisy,kde ti účtujú len to,čo majú...tam sa slušne pozdravíme,podáme ruky,podebatíme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Ale sú to tvoje prachy...ak ti nechýba cca 180€ ušetrených na troch serviskách...za to natankuješ cca 130 litrov benzínu...
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Kristi » ned zář 22, 2019 20:26

Prvá servisná po 3000. Výmena oleja v motore,výmena oleja v prevodovke(sa mi to moc nezdalo,ale najlacnejšia oprava na aute je výmena oleja)nástrek dutín a podvozka,výmena vzduchového a olejoveho filtra ,kava, možnosť náhradného auta,možnosť nahliadnutie do dielne 300 euro cakomprask.
Lada Vesta 2019 ICE s čiernymi kolesami a čiernymi sklami
Kristi
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 26, 2019 08:45
Bydliště: Nové Zámky

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Duko » ned zář 22, 2019 22:03

Kristi píše:Prvá servisná po 3000. Výmena oleja v motore,výmena oleja v prevodovke(sa mi to moc nezdalo,ale najlacnejšia oprava na aute je výmena oleja)nástrek dutín a podvozka,výmena vzduchového a olejoveho filtra ,kava, možnosť náhradného auta,možnosť nahliadnutie do dielne 300 euro cakomprask.

Čooooo? koxo to si bol v Áaačkach??? Som v šoku! Ťa niekto pekne obtiahol. Na prvej serviske sa mení iba olej a filter za prácu sa neplatí iba za materiál. trvá tak max dve hoďky. Cena Max 50€. Majú tam fest drahú kávu a exkurzie :D
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Liftback » pon zář 23, 2019 02:38

Ľudia čítajte prosím servisnú knižku, toto by sa nemalo stávať :roll: Potom si dovolia pri servise viac aj čo nechcete a nepotrebujete.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Skusenosti po prvej servisnej

Příspěvekod Georgius » pon zář 23, 2019 04:48

na druhou stranu to nechat stříknout už na první servisce obecně nevidím jako špatný nápad :-(
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků