Stránka 1 z 1

Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2022 07:38
od Makar
MAL BY SOM TERAZ PREDAŤ MOJE AUTO LADA VESTA???
Mnohí ľudia dnes šíria protiruské nálady, skončil sa predaj našich aut Lada Vesta v EU, postupne zanikajú servisy Lada a vyhliadky do budúcna sú veľmi zlé.
Asi mnohí teraz uvažujete o predaji svojej Vesty. Ja osobne moju Ladu nepredám! Mohol by som si kúpiť nové auto, dobre zarábam aj keď v 4-smennej prevádzke,
žena ako policajtka zarobí ešte viac. Hypotéku na byt som už splatil, dokonca som dedil po mojom nebohom otcovi, možno prídem aj k vlastnému domu.
ALE AJ TAK SA MOJU LADU NECHYSTÁM PREDAŤ! PREČO BY SOM MAL PREDÁVAŤ AUTO, ČO ZATIAĽ DOBRE SLÚŽI???
Preto som to aj zaradil sem medzi "Nepodarené pokusy", lebo ak niekto kúpi nové auto a za pár rokov ho predá za zlomok ceny, tak to je fakt nevydarená investícia.
Vždy si spomeniem na otca ako sme behali po výletoch na jeho bielej Škode 100, tak nech moja dcéra v budúcnosti spomína na mňa a našu Ladu Vestu :)

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2022 17:24
od Cory
A to sa chvalis alebo stazujes? :)

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2022 19:45
od Makar
Sťažujem :) Nikto teda nečakal, že Lada takto zle dopadne na slovenskom trhu! Mali veľké plány, kopec dílerov. Ale ťažko z toho viniť Ladu.
Keď som sa rozprával pred tromi rokmi s pani Pappovou z MBS Trenčín, tak si ešte pochvalovala, že predaje Lad sú celkom dobré.
Že dopadneme ako motoristickí EXOTI na slovenských cestách vtedy ešte nikto netušil :mrgreen:
Z Lady sa stala u nás exotická značka, škoda :( Ale pár ľudí mi hovorilo, že ešte nevideli taký lexus :mrgreen:

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2022 20:21
od mušketýr
Moc nechápu co autor příspěvku chtěl říct. Vyjmenovává jak se má dobře(to už vůbec nechápu proč) a navrch to okoření prohlášením že Ladu neprodá. Je to takový výkřik do tmy. Co se týče plánů Lady do budoucna, tak jsem trochu skeptik i kdyby válka nebyla.

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 06:49
od Makar
Tak tento môj príspevok bol skôr výzva na skromnosť a rozumnosť ľudí. Načo by som mal predávať auto, ktoré mi zatiaľ dobre slúži.
Len preto, že niekto (dobre zaplatený za to) povedal, že Rusi sú zlí? Bol by som hlupák, ak by som auto, čo som kúpil za 12880€, teraz predal za polovicu.
Pamätám si, že keď som robil v Nemecku, bývali sme v dedinke Glees, tak sme sa čudovali, aký starý vozový park majú miestni ľudia. Golfy 2.rady, staré
Mercedesy, Nemec používa auto pokiaľ funguje. V domoch mali staré VHS kazetové videorekordéry a televízory s ešte starými elektrónkovými obrazovkami.
A kúrili všetci výhrevným olejom, tie domy smrdeli akokeby si spal v autoservise. Veľa ľudí tam chovalo kone alebo ráno kravy vyháňali na lúky.
A to sme bývali v kraji zvanom Ahrwailer v najbohatšej časti Nemecka medzi Kolínom a Bonnom.
Aký rozdiel oproti našim ľuďom, čo len rýchlo chcú mať všetko. Zadlžia sa a potom nevedia splácať.

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 07:57
od mušketýr
Zase sem taháš politiku. On tě někdo nutí prodat Vestu? Kolik takových lidí je co tě nutí prodat auto? Já jsem se s takovám názorem nesetkal, naopak Nivy se u nás furt prodávají. Ono tě to možná donutí Vestu prodat až na ní nic neseženeš. To zaostalé Německo myslíš vážně? Já myslím že to je opravdu opět tvuj výlev o ničem. Budeš furt psát o zlém a zaostalém západu a o skvělých rusech?

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 08:17
od Liftback
To, že sa pár súdruhom v Sovietskom sojuze.. eee čo to trepem v rusku zotmelo v kotrbách a snívajú o novom rozdelení sveta a obnovení 20. storočia, zato naozaj Lada nemôže, do konca leta, alebo najpozdejšie do konca roka (ukončenie odoberania ropy a plynu) bude krajina akou je rusko "poriešená".. ale nato tu máme inú tému všakže :wink:

Auto ako také nateraz nemá zmysel predávať, priam naopak, aj by som ostal pri Grante a nekupoval Vestu ale akosi sa mi zachcelo "novinku" perestrojky a trošku pohodlia (komfortu) v Lade kde už je to naozaj novšia generácia vozidla a skutočne myslím, že posledný "progres" čo dosiahla táto krajina hoc v s polupráci s Renaultom/Volvom a zlým západom.. ale o inom som chcel.
Už teraz máme zvláštne a dosť zaujímavé vozidlá, hodnota bude len stúpať, hodnota nových vozidiel neskutočne poskočila (pod 15tis.€ s výbavou niet), hodnota bazaroviek šla nahor,.. áut s atmosf.motormi takmer niet, súčiastok do Vesty bude myslím stále dosť, nebudeme to lepiť ako na Cube, Nemci ale aj Maďari stále niečo dovezú aj keby spravili za Ukrajinou múr ako v Izraeli. Netreba sa obávať ale vychutnávať a jazdiť za svetlejšími zajtrajškami.. :rolleyes:

PS: budem sa opakovať, kadejaké porsche, audi mercedes je v každej dedine.. Lada Vesta rozhodne nie.. už aj Niva je vzácnejšia

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 11:09
od Makar
Pán mušketýr ja som o žiadnom zaostalom Nemecku nepísal :) len že sú tam ľudia rozumnejší ako u nás. A trochu šetrnejší. O skvelých Rusoch som nepísal vôbec nič.
A pán Liftback, ak si Rusi bránia svojich, tak majú na to právo. Či sa skôr zrúti stagnujúci a po uši zadĺžený Západ alebo rastúce ekonomiky krajín ako Rusko, Čína, India a Brazília sa
nechám prekvapiť. A že Lady nebudú mať také zbytočnosti ako katalyzátor, airbagy a pod.? Zas to taká veľká tragédia pre nich nebude.
A ty si kľudne predaj novú Ladu a kúp si staré Audi alebo BMW. Videl som na vlastné oči ako sa vedia bohatí Nemci s nimi pohrať na okruhu v Nürburgringu, len tak brzdy škrípali ako sa obiehali
v rýchlosti 200 km/h. Veď to potom nejaký hlupák z Východu kúpi :)

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 11:46
od JmJ
Z toho mi de hlava kolem.

Re: Predať moje auto Lada Vesta?

PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2022 14:00
od Georgius
Byl jsem v pokušení to tady celý smazat, ale odolal jsem. Jenom drobná poznámka k servisu/náhradním dílům:

A) Co se týče motora je to "samara"/desítka. Bižuterie okolo se trochu vyvinula, ale +- dvojková kalča, to ještě tu a tam a vrakáči bude. Asi skoupit zapalovací moduly ?
B) elektropaket je Renault, dostupnost ohne problém
C) plechařina - největší problém, co nepůjde vyklepat asi nebude
D) zbytek elektroniky - máme Coryho ;-)

Takže bych to tak špatně neviděl