Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Moderátor: Moderátoři

Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod Jajo » ned srp 02, 2020 08:34

Ahojte. Už dlho(cca rok) ma vytáčalo kvapkanie zadného ostrekovača na Vesta SW Cross. Stačilo dosť často použiť aspoň predný ostrekovač a už zo zadného kvapkalo. A to ani nehovorím, keď som použil ten zadný. :rolleyes: Zadným si chcete predsa umyť špinavé okno. No len po použití za jazdy ste museli ešte pár krát zotrieť(čo som videl na videu cca až 20 krát :rolleyes: ) okno. A aj tak ešte po dlhšej jazde(napr. týždeň) ste mali pol okna špinavého od stekajúcej kvapaliny. No a čo s tým, zasa použiť ostrek? A zasa to bude vytekať, atď. a zasa do koliečka.... :rolleyes: Tak som pátral čo s tým(okrem nepoužívania, čo dosť dobre fungovalo :lol: ). A našiel som toto video. Čiže v podstate ide o to, že spätný ventil je namontovaný pri nádržke a vďaka tej dĺžke hadičky sa do nej cez trysku dostáva trošku vzduchu a preto nám to kvapká kým nevytečie v podstate všetká voda z hadičky ktorá dokáže vytiecť "samospádom". A to naše vylepšenie spočíva v premiestnení toho spätného ventilu čím bližšie ku tryske. A môžem potvrdiť, že to funguje. :mrgreen: Premiestnil som ten ventil cca 1 cm od trysky, vyskúšal som ostrek(viac krát) a po 15 km jazde som na skle nemal ani jednu kvapku. Takže funguje to perfektne. Až sa čudujem, že prečo to nedávajú takto priamo vo výrobe. :D Ak niekto zistí väčší zmysel toho ventilu pri nádržke, ktorý prevyšuje čistotu skla, tak ma poučte. :lol: Ináč, kto to bude takto upravovať, tak je tam menší problém. A to je, že keď odstránite ten ventil od nádržky, tak ako spojiť tú hadičku. :D Kto to chce mať spravené "profi", bude musieť zohnať nejakú originál spojku. No a "kutilom" stačí zohnať hocijakú hadičku ktorá vlezie do tej našej a tento spoj poriadne poobtáčať tenkým drátom a potom pre istotu ešte izolačkou. No, ja som išiel cestou "kutil" :finga: Lebo spojku zohnať bez toho aby ste vedeli aká tam bude sedieť je problém a keď som to mal už rozobraté a zistené, tak som mal jednoduchšie nájsť tú hadičku a drát a mal som to hotové hneď. :mrgreen:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod valda1971 » ned srp 02, 2020 09:48

Spojka na hadici se dá koupit v akvaristických potřebách.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod Dusan » ned srp 02, 2020 12:37

Ventil zaisti aby v hadicke ostala voda, a tym padom pri zapnuti hned striekala, a nemusel si cakat kym sa naplni hadicka.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod Jajo » ned srp 02, 2020 12:51

Dusan píše:Ventil zaisti aby v hadicke ostala voda, a tym padom pri zapnuti hned striekala, a nemusel si cakat kym sa naplni hadicka.

Vsak to zaisti 100 % prave na konci, lebo mi za jazdy nevytecie ta voda na sklo.... Ale na zaciatku to neplnilo v podstate nic a este ma to k tomu aj vytacalo.... A mimochodom, na zadnom okne nema vyznam mat hned vodu, lebo na packe musis najskor zapnut stierac(ktory prejde po suchom skle) a az potom ostrek. Takze cele nedomyslene... :rolleyes:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod Teepee » pon srp 03, 2020 08:13

Jajo píše:.... A mimochodom, na zadnom okne nema vyznam mat hned vodu, lebo na packe musis najskor zapnut stierac(ktory prejde po suchom skle) a az potom ostrek. Takze cele nedomyslene... :rolleyes:
Zatím jsem se nesetkal s jiným řešením, stejné je to u Peugeot 406, Octavia, BMW, NIVA. Počítá se s použitím v dešti a ne s umýváním prachu na zadním skle ostřikovačem a stěračem. Jinak by to znamenalo, utřít za deště kapky na skle a vždycky muset nejdřív použít ostřikovač. Což by mi vadilo míň, než dřít suché sklo. :evil: U Oktávky se stěrače přece jen ale za ostřikovačem malinko zpozdí, tak to ostřikovač trochu stihne.
Zpětný ventil se dává hlavně proto, aby šla voda hned. Takový P406 ho neměl a stěrač, než šla voda, přejel sklo nasucho tak třikrát... :? U NIVY jsem ventilek taky doplnil.
A vzhledem k tomu jak malý klade ventilek ostřikovačů z Felicie odpor, zkusil bych dát klidně druhý před trysku a mohlo by být po problému s bastlením hadičky u nádobky. :idea:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Odstránenie kvapkania zadného ostrekovača Vesta SW/Cross

Příspěvekod Jajo » pon srp 03, 2020 10:44

Ja som skôr myslel, že mohlo byť na páčke ovládanie podobne ako na predné sklo. A to že by bola nulová poloha a môžeš si vybrať či chceš stierať alebo ostrekovať. No a samozrejme, keď by si použil ostrek, tak by párkrát prešiel stierač. Proste tak ako predok. Nemyslel som, že by boli tie polohy prehodené. :rolleyes: A samozrejme, že nepoužívam zadný stierač na utieranie prachu. Ale občas aj za dažďa sa tam nachytá špina ktorú treba aj navlhčiť ostrekom. No a to ma na tom štvalo najviac. Ako som použil ostrek, tak mi to týždeň kvapkalo a zašpinilo sklo... Ale teraz už nekvapla ani kvapka za 3 dni. :lol: A ináč,túto tému som založil aby si vedeli ľudia odstrániť tento problém a príp. až niekto kto vie napíše, že kvôli čomu bol ten spätný ventil pri nádržke, keď to robilo takéto problémy. Ja viem načo je tam ten ventil, aj to že to používa veľa automobiliek.....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků