Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Moderátor: Moderátoři

Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Jajo » úte lis 20, 2018 21:23

Čaute chalani. Dnes som mal chvíľku čas, tak som pozeral čo sa dá nastavovať na svetlách... Hlavne som tam hľadal tú položku na nastavenie citlivosti svetelného snímača... A našiel som tam aj položku v preklade "škandinávske svetlá", čo by malo byť, že s DRL svietia aj zadné svetlá. Čo je dosť užitočné, hlavne keď prší, resp. už je horšia viditeľnosť a svetelný senzor ešte nezapína hlavné svetlá... Tak som sa odhodlal na malý experiment a aktivoval som túto položku. Len škoda, že výsledok bol taký, že po aktivovaní tejto funkcie už nesvietili ani predné DRL(ani vo vypnutom stave, ani v automatike) :( Ak sa niekto viac vyzná v tých nastaveniach, pozrite či sa táto možnosť dá aktivovať pomocou inej položky, resp. iným spôsobom. Alebo ak niekto náhodou poznáte servisáka v Renaulte, tak sa jeho spýtajte či je takáto možnosť možná na Renaulte Trafic. Ak je, tak by nám určite vedel poradiť ako na to na Veste. V tých nastaveniach je tam viacero možností s DRL, niektoré sú zapnuté, niektoré vypnuté. Čiže základ je zistiť čo ktorá položka znamená a ktorá s ktorou majú byť zapnuté... Proste by sa mal na to pozrieť človek ktorý vie o čo ide, lebo mi laici môžme len hádať čo s čím by mohlo fungovať... Možno že, ak aktivujeme to škandinávske svietenie, tak treba ešte niečo iné aktivovať, resp. deaktivovať. Viem, že Renaulty majú takúto možnosť, tak teoreticky by to malo ísť aj na Veste podobne ako zákrutové svetlá...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Georgius » úte lis 20, 2018 23:12

Ty corner light se řešili na fóru Clio IV - to by mohla být větší uživatelská základna. Ale spíš bych to viděl na někoho, kdo rozumí Renaultí elektrice obecně
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Dusan » stř lis 21, 2018 08:02

Ked prsi mas mat zanute stretavacie svetla a nejejazdit s deny svietenim aj keby v zadu svietilo nieco.
Blbcou s denym za dazda stretam dost.
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Georgius » stř lis 21, 2018 09:18

Hmm, automaticky zapínat světla když se zapnou stěrače by byla asi pitomost, ale upravit citlivost denního svícení by mi dávalo větší smysl ... bohužel to štelovátko jsme zatím neobjevili

A podle https://www.capturownersclub.co.uk/forum/12-main-message-centre/3121-auto-lights-sensitivity.html to ani nejde, tady radí zapatlat senzor trochu barvou.

Že bych se na stará kolena zaregistroval na rendlíkové fórum :roll: taková potupa pro Ladistu :ANAL: :mrgreen:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Jajo » sob lis 24, 2018 20:35

Ja viem, že sa majú zapínať stretávačky za dažďa a zníženej viditeľnosti.... Ale teraz čo je dážď keď už treba svietiť? A čo je znížená viditeľnosť? Dážď je keď stierače prejdu raz za čas, keď stierajú na jednotke, keď stierajú na dvojke??? Znížená viditeľnosť je čo, keď sa to zdá mne, alebo policajtovi, alebo to ako je nastavený senzor, alebo keď už nevidím auto 10 m pred sebou,...??? Proste o tom sa tu môžeme baviť do nekonečna, že čo je čo. Ja si myslím, že na to sa začali montovať svetelné senzory, až zasvietia všetci v čas. Ja keď vidím, že je také hnusné šedé počasie s prítmím, tak radšej zapnem svetlá ručne keď mi ich ešte nezapína auto režim a to hlavne keď jazdím mimo mesta(však v meste máš niekoho stále nalepeného na zadku, tak by musel byť slepý aby povedal, že ťa nevidel) Ja riešim tie zadné svetlá hlavne kvôli tomu, že občas mi ten svetelný senzor ovláda svetlá nejako divoko. Raz je už dosť šero a ešte nezasvieti a inokedy svieti ešte slnko(normálne ti pečie do očí) a už zapína(ako keby podľa času a nie intenzity svetla). Tak, ak by to bolo možné nejako zapnúť, bolo by to bezpečnejšie... Nemuseli by sme celú cestu riešiť či nás je ešte dostatočne vidno zo zadu. Mňa je síce dosť dobre a dosť dlho vidieť zo zadu, lebo mám biele auto na ktorom mám dosť jasné červené svetlá(síce vypnuté, ale ako sa hovorí, že červená na bielej svieti). Ale mne ide hlavne o kolegov ktorý majú tmavšie farby aut, tých je niekedy problém včas zbadať aj keď svietia... Takže ak niekto na niečo príde, tak dajte vedieť. Však kto bude chcieť, ten si to aktivuje a kto nie, nech si radšej skôr zapne svetlá ručne. Niekde som sa dočítal, že EÚ nariadila, že pri DRL nesmie svietiť zadok. To má aký logický zmysel??? Však čo je lepšie keď dobehnete v noci(tma ako v rohu) auto ktorému svieti iba predné DRL a prístrojovka(aj takých som osobne stretol) alebo ktorému svieti aj zadok(keď ho neštve že on nič nevidí, hlavne že jeho vidno aj spredu aj zo zadu)?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Dusan » sob lis 24, 2018 21:01

Lebo ked cez den svieti zadok, tak chvilku trva kym vodic vyhodnoti ci ife o brzdenie.
Az presyanu davat vodicaky za peniaze tak nebudectreba senzory.
Ked mas zapnute stierace tak sviet.
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Jajo » sob lis 24, 2018 22:20

Dusan píše:Lebo ked cez den svieti zadok, tak chvilku trva kym vodic vyhodnoti ci ife o brzdenie.
Az presyanu davat vodicaky za peniaze tak nebudectreba senzory.
Ked mas zapnute stierace tak sviet.


O tých brzdovkách som niekde tiež niečo zachytil, len zabudli, že už je dávno v platnosti, že musíš mať aj tretie brzdové svetlo a to problém rieši. A je asi lepšie, keď cez deň pribrzdiš(keď si myslíš, že ten pred tebou brzdi), ako keď idiota večer nezbadáš a zroluješ ho.... :?:
A s tými vodičákmi máš pravdu. Keby si každý spravil vodičák normálne, netrebalo by tu riešiť takéto prkotiny. Ale práve kvôli takím treba riešiť aby ich bolo vidno za každých okolnosti... No čo narobíme, jazdia medzi nami aj takí čo si myslia, že ten prepínač svetiel dostali ku autu len ako darček a v podstate na nič neslúži, však naštartujú a niečo im hneď zasvieti... :)
A ku tým stieračom. Čo ak niekto nedokáže ovládať naraz aj páčku stieračov aj prepínač svetiel :?: :mrgreen: Ale teraz bez srandy, poznám aj takých vodičov, keď zapnú za jazdy svetlá, musia zastaviť a ísť obehnúť auto či im fakt svietia. A jeden mi toto spravil na diaľnici, zapol v hustej hmle zadné hmlovky a zastavil na krajnici a išiel to skontrolovať... :rolleyes: A moja manželka kedysi prešla cca 30km s tým, že jej všetci oproti vyblikovali a ona nevedela prečo, ale tiež jej prišlo divné, že prečo jej na prístrojovke svietila celú cestu "modrá medúza" :lol: :rolleyes: A do dnes vie že má zapnuté svetlá iba podľa toho že je na prístrojovke svietia zelené "mihálničky". :mrgreen:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Liftback » ned lis 25, 2018 16:26

Pekné prirovnanie zapnutia svetiel modra medúza a mihalničky :mrgreen: Ako malého ma tá modrá neskutočne priťahovala, prepínal som ju tak často až som ulomil páčku na W353 :P

Svietivosť počas pár desaťročí u vozidiel niekoľkonásobne vzrástla. A určite všetci milujeme SUV ktoré sú pekne vysoko - svietia do okien a nič ako sklopiť zrkadlá nepomáha.
Technická na kolegu Koko-Loko ako sklápaš zrkadlá? :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned lis 25, 2018 19:33

Na zpetaku v interieru je takova packa a ta kupodivu funguje a s venkovnimi radeji nedelam nic, aby se nerozbily :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Jajo » sob úno 23, 2019 12:32

Chalani, dnes som našiel tento návod ako túto funkciu zapnúť. Len škoda, že je to len na verziu 15. No a vyzerá to tak, že cca do konca roku 2018 bola montovaná verzia 13, v ktorej túto položku nenájdete :cry: . Tí ktorí máte verziu 15 to môžte skúsiť. No a my ktorí máme verziu 13, musíme buď počkať či to niekto porieši aj pre nás, resp. sa budeme musieť už s tým zmieriť, že nám to proste nepôjde, resp. bude treba zmenu RJ, alebo po záruke to poriešiť ináč(neštandardne)...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Duko » pon dub 29, 2019 13:04

Dotaz: dajú sa na crosske úplne vypnúť v noci svetlá pri naštartovanom motore?
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod robelles » pon dub 29, 2019 14:26

Duko píše:Dotaz: dajú sa na crosske úplne vypnúť v noci svetlá pri naštartovanom motore?

Nie vždy bude niečo svietiť.

,,Blbcov s denným za dažďa stretávam dosť.´´ Si to vystihol presne. Keď ešte im budú svietiť zadné svetlá, tak to bude na cestách kopec nových búračiek.. :D :D
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod grafi2 » pon dub 29, 2019 17:41

Denné sa dá vypnúť ale úplne...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod Jajo » pon dub 29, 2019 18:15

robelles píše:Keď ešte im budú svietiť zadné svetlá, tak to bude na cestách kopec nových búračiek..

Práve kvôli takým blbcom čo jazdia v zhoršených svetelných podmienkach len s DRL som založil tuto tému. Vpredu je aj dostačujúce to DRL(však kvôli tomu ho vymysleli), a keď si aspoň niektorí zapnú to zadné svietenie, tak keď pôjde len na DRL, tak ho vždy uvidíš, aj zo zadu aj spredu. Takže to je pre zvýšenie bezpečnosti, tak prečo majú byť nové búračky...? :?: A ináč, už to konečne pochopila aj debilná EÚ, a konečne dali povinnosť na nových autách svietiť s DRL aj zadok. No a práve preto je už aj na nových Vestách možnosť ten zadok zasvietiť(EMM V15). Ináč, ja používam na svetla automatiku, len občas sa mi zdá, že by už aj mohli svietiť stretávačky a oni stále svietia iba DRL. Ale keď sa mi zdá, že by už fakt mali svietiť(alebo keď prší) tak zapnem stretávačky ručne a keď ich zabudnem potom vypnúť/prepnúť, tak nevadí, moja Vesta ich po vypnutí motoru sama vypne. :lol:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Svietenie zadných svetiel spolu s DRL

Příspěvekod robelles » pon dub 29, 2019 18:32

Myslel som to tak, že ľudia zlenivejú a nebudú už nič prepínať, tým že to svieti aj v zadu, Preto by bolo rozumnejšie nastaviť intenzitu čidla na aut. zapnutie svetiel.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků