Drobné vylepšenia Vesty sedan

Moderátor: Moderátoři

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Dusan » pát dub 19, 2019 18:34

2 hodky.... Fuuu. No nic daj report ako sa to chova, ci je to lepsie. A ako dlho to vydrzi.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Makar » pát dub 19, 2019 19:30

Keď ju miluješ, tak nemáš čo riešiť :heart: Nevieš ako sa to hovorí v reklame. Tie 2 hodiny vydržím, keď si raz na to nájdem čas a žena zase uvolní nejaké peniažky. V zime to musí byť paráda, keď nemáš ten volant studený ako lad. A aj vyzerá to super. Len šiť som už asi zabudol :P
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » pát dub 19, 2019 21:50

Dnes som kukal na ladatuningshop.ru(určite si tam aj niečo hneď objednám a potom dám vedieť, že čo a ako... :D ). No všimol som si tam túto vetičku: "Naša predajňa sa územne neobmedzuje. Máme bohaté skúsenosti s odoslaním nákupov do Kazachstanu, Slovenska a ďalších krajín." :mrgreen: Už nás je asi viac čo tam objednávali, :lol: keď z EÚ je tam práve Slovensko spomínané. A ináč som "objavil" túto stránku Ruskej pošty a tam sa dá vypočítať aj poštovné koľko bude stáť. Stačí tam zadať odkiaľ sa bude posielať, kam, aká hmotnosť,... a viete aspoň cca cenu. Ale pre orientáciu, cca 5 kg balík stojí cca 30€ a 10 kg stojí cca 50 €. Takže vždy si treba radšej povyberať viac vecí až nevyjde draho poštovné na jednu vec. Lebo keď si objednám napr. len koberce (3 kg) tak cena kobercov je cca 16€+25= 41€ za koberce! Ale keď si ku nim objednám napr. tieto smerovky :mrgreen: za cca 20€, tak za všetko zaplatím cca 60€, no a to znamená že koberce sú za 30 a smerovky za 30, a to sa už dá, a keď ešte prihodíte pár veci(ľahkých) tak poštovné sa na tie najťažšie veci zníži na "pár" eur a keď si vezmete, že dostanete veci ktoré sa na Slovensku nedajú zohnať + tie "hlavné" veci prakticky lacnejšie ako doma, tak je to paráda. Len pozor, neradujte sa predčasne, cenu ešte môže zvýšiť clo a poplatok western union. :( (ale western union by mal byť na 100€ cca 7€ a DPH 20€, a clo sa do 150€(vrátane poštovného) neplatí) Ale keď si vezmete napr. SlovLada ponúka deflektory a aj koberce po 70€ a Rusi za cca 15€-deflektory a za 16€ koberce, tak pri takýchto položkách sa to už oplatí...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod jozfab » sob dub 20, 2019 14:53

Z Ruska som objednal dva baliky, pomerne velke, aj ked nie prilis tazke (asi do 4kg), ale tie ceny za postovne boli smiesne, voci tomu, co uvadzas. Ani jeden balik nezabludil na colnicu. Nakupovane tu: https://autostol63.ru
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Makar » sob dub 20, 2019 18:02

Ja som už v Ladatuningshop.ru nakupoval 2x a vždy išlo o dosť veľké balíky, ktoré si bohužiaľ colníci nemohli nevšimnúť :shock:
Ten Denis Olegovič Kravčenko by mi mohol dať aj zľavu :wink: Cez ten autostol63.ru som ešte nekupoval, ale príde mi to tak, že
oni predávajú čínske napodobeniny Ladatuningshopu. Dosť veľká ponuka je aj na AliExprese. Tie naše Vesty sa výborne predávajú
a "zlaté ruské ručičky" majú po tom obrovský dopyt, tak asi preto.
Môj kolega na údržbe bol silne proti Rusom, ale raz mi prezradil trik ako si poradiť, keď nevieš opraviť niečo elektricky alebo
mechanicky: "Preložím si to do ruštiny a v googli pozriem ako na to idú Rusi. Rusi opravia všetko!"
Takže asi tak :idea:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod grafi2 » sob dub 20, 2019 18:41

Ak to platíte cez western union aký je poplatok?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » sob dub 20, 2019 19:00

grafi2 píše:Ak to platíte cez western union aký je poplatok?

Ja keď som platil 250€, tak poplatok bol cca 15€. Ale oni ho majú stanovený v percentách z posielanej sumy. Dá sa to niekde aj nájsť na nete. Ale nie sú to veľké sumy.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » sob dub 20, 2019 19:08

jozfab píše:Z Ruska som objednal dva baliky, pomerne velke, aj ked nie prilis tazke (asi do 4kg), ale tie ceny za postovne boli smiesne, voci tomu, co uvadzas. Ani jeden balik nezabludil na colnicu. Nakupovane tu: https://autostol63.ru

Nevieš cez čo ti to posielali a koľko to bolo? Lebo ja keď som tiež objednával 2 balíky,tiež dosť veľké, v jednom išli komplet gumové koberce plus páru blbostičiek a v druhom išla vanička kufra tiež s páru blbostičkami(zroluj si vaničku kufra a máš veľkosť tých balíkov :lol: ) a váhu mali cca po 5-6 kg a za poštovné mi započítali 100€. :rolleyes: a pri tom cena tovaru bola 150€. Ale aspoň si ich na colnici "nevšimli" :D Nevšimli preto v úvodzovkách, lebo tam boli nejaké colné nálepky... ale aj tak mi to prišlo rovno na poštu bez blbých poplatkov... Asi na colnici nevedeli po rusky, tak sa na to vykašľali. :finga:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod robelles » ned dub 21, 2019 03:58

Cez ten autostol63.ru som objednával niekoľkokrát a tie veci sú presne tie isté čo na ladatuningshope.. Sú tam aj originál veci aj veci z aliexpressu. Sú tam dve kolónky - original diely a potom doplnkové diely. Poplatky sú omnoho lacnejšie ako na ladatuningshop. Teraz tam pridali aj nasávanie z vesty sport, ktoré tam je o polovicu lacnejšie ako na ladatuningshope. Ale keď máte dosť peňazí tak berte z ladatuningshopu. Ja som priemerne zarábajúci človek a musím si sakra rozmyslieť odkiaľ čo kúpim. :D :D
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Dusan » ned dub 21, 2019 06:44

A maju tam vsetky veci na prestavbu sania?
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod jozfab » ned dub 21, 2019 07:52

Jajo píše:Nevieš cez čo ti to posielali a koľko to bolo?

Posielane ruskou postou v cene okolo 1800 - 2100 rublov. Niede su tu aj podrobnosti s fotkami. Vobec netusim, kde som to vlozil.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » ned dub 21, 2019 09:13

Ťažko povedať ako to posielajú. Lebo na tej stránke pošty sa dá zvoliť viacero možností, ako napr. rýchlosť dodania, poistenie, "pozor krehké",... a podľa toho sa odvíja aj cena. Napr. keď ti to pošlú bez poistenia, tak ty máš nižšiu cenu, ale keď sa so zásielkou niečo stane(v tom najhoršom sa stratí), tak máš smolu, lebo ty si už zaplatil a obchod už má zaplatené, tak to nikto nebude riešiť.... Poštovné ma až tak netrápi, lebo keď je vyššie, tak máš aj niečo "naviac". Skôr ma zaujíma, cena a kvalita jednotlivých vecí a hlavne ponuka. ladatuningshop.ru majú skôr výber "tuningových" vecí(čo je aj tak väčšinou čína) a aj za celkom dobré ceny, len škoda, že niektoré položky už nepredávajú, ale zasa pridali nejaké ďalšie nové. No a autostol63.ru/vesta/ majú zasa veľa originál dielov za celkom dobré ceny. O cenách v Rusku sa moc baviť nemusíme, lebo na niektorých veciach je rozdiel 1-2€(pre nás zanedbateľné) a ináč celkovo Ruské ceny sú o dosť nižšie ako Slovenské. Však napr. deflektory, na Sovensku 70€ :rolleyes: a v Rusku cca 16€ :!: , takže tam by som eurové rozdiely neriešil, ale skôr to či daný obchod ponúka všetko čo potrebujem až nemusím platiť 2x poštovné(lebo najnižšie je cca 20€)
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod jozfab » ned dub 21, 2019 13:13

Jajo píše:Ťažko povedať ako to posielajú...

Srandujes? Ja mam tie baliky doma, veci z nich davno nahodene na aute, tak asi tusim, ako posielaju.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » pon dub 22, 2019 18:17

Jajo píše:
grafi2 píše:Ak to platíte cez western union aký je poplatok?

Ja keď som platil 250€, tak poplatok bol cca 15€. Ale oni ho majú stanovený v percentách z posielanej sumy. Dá sa to niekde aj nájsť na nete. Ale nie sú to veľké sumy.


EDIT: Práve dnes som posielal platbu cez western union do Ruska. Dnes som to skúsil poslať elektronicky na tejto stránke western union. Pozor! Na tejto stránke sa musíte zaregistrovať, vrátane registrácie platobnej karty. Takže kto sa "bojí", resp. nemá iné bezpečnostné opatrenia na svojej karte, alebo ju vôbec nemá,.... tak nech radšej túto stránku nepoužíva a posiela peniaze v hotovosti na pošte. Ale zasa registrácia má výhodu, že nemusíte za každým vypĺňať svoje údaje, údaje o karte(pri platbe píšete iba to číslo na druhej strane karty), máte tam históriu transakcií, môžete sledovať či sú už peniaze vyzdvihnuté,... Priamo na tejto stránke si zvolíte, že posielate do Ruska a sumu zadáte v RUB a ono vám to samo vypočíta koľko musíte zaplatiť v EUR + koľko je poplatok. No a zistil som, že cez túto stránku je poplatok 4,90€(fixný) plus musíte počítať s pár percentami(skrytými) čo vlastne zarobia na kurze. Ináč ten fixný poplatok je na pošte(prípadne inom mieste WU) väčšinou vyšší(ja som minule platil 15€). Tento poplatok je fixný, nie v percentách, ako som písal pred tým. Sorry :oops: Uvediem príklad(22.04.2019) cez túto stránku: posielate 10 000 rub, podľa kurzu by to bolo 139€, no a cez WU musíte poslať 143€(čiže skrytý poplatok je 4€) plus musíte priplatiť fixný poplatok 4,90€, takže spolu musíte zaplatiť 148€ aby príjemca dostal 10000 rub. Takže vy zaplatíte navyše 9€. A ešte malá perlička, môže sa vám stať, že kým vyplníte všetky údaje,..., tak sa medzi časom zmení kurz(to sa stalo aj mne :) ), tak vždy si pred konečným potvrdením skontrolujte hlavne sumy... Ja som mal na začiatku výpočtu kurz 1€=69,9 rub, no a na konci transakcie sa zmenil na 1€=69,0 rub, takže mi suma v € trošíčku narástla, ale keďže som vyplnil na začiatku sumu v RUB, tak tá sa ani nepohla. Takže vždy vypĺňajte na začiatku sumu ktorú má dostať príjemca a eurá nechajte na výpočet stránke!
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod robelles » pon dub 22, 2019 19:43

Prečo tak zložito. Všetky e-shopy, ktoré posielajú do zahraničia používajú paypal. Chránený sú všetci aj kupec aj predávajúci. Jednoduché a bezpečné. Sorry ale cez western som riešil naposledy pred 18timi rokmi. Máme 21 storočie.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků