Audio v aute

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Audio v aute

Příspěvekod robelles » čtv čer 21, 2018 18:41

Mal som rozobraté komplet dvere pri tlmené auta. tak som sa pozrel čo to máme za reproduktory v aute. Čo to tam je. Kvalita audia totiž za moc nestojí. Ako celok to hrá obstojne, ale keď sa človek započúva do hudby tak chýbajú detaily a aj spodné pásmo stojí za nič. To čo počujete nie je spodné pásmo, ale zhluk neurčitého zvuku. Stačí si pustiť niečo viac akustického a výsledok pochopíte. Chýbajú detaily a rozlíšenie. Ako v každom lacnom aute. Vytlmenie dverí zvuku dosť pomohlo a už sa vynárajú aj nejaké detaily. Aspoň, že tam niečo dali. Tak k tomu hlavnému kladu auta.
V predných dverách použili dvojpásmo o priemere reproduktora 165mm. Za to majú u mňa plusove body. V zadných sú použité dvojpásma o priemere 130mm. V mieste pri zrkadle nie je umiestnený žiadny výškový
reproduktor, ale iba krytka. /verzia ICE/. Ten má zabudovaný iba verzia LUX. Reproduktory sú OEM s nápisom NISAN a výkonom 2x20W. Príkon počítam bude okolo 2x8W.
Čo sa mi nepáčilo, že sú reproduktory do dverý nitované. Ďalšia vec je konektor. Tiež tam mohli dať klasické konektory. Prečo to nekomplikovať. To by nebol Renault. Všetko chcú inak. :D Čo zamedzuje ich výmenu za niečo lepšie. Ak niekto rozmýšľa o výmene tak bude treba vŕtať. :D Možnosť tam je a rádio to bez problému utiahne. Jeden typ HERTZ DSK 165.3 dopredu a DSK 130 dozadu. Sú stavané tak aby ich utiahlo aj slabšie rádio bez použitia prídavného zosilňovača. Prajem príjemné počúvanie.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Audio v aute

Příspěvekod thorvald » ned lis 22, 2020 12:19

trochu to tu ozivim :mrgreen:
jaky mas rocnik? ked si mal rozobraty tapacir tak mal si na zvazku vyvedene koncovky pod vyskove repro? rusi vacsinou pisu ze mali konektory vyvedene pod trojuholnikom pri spatnom zrkadle. ja ich tam nemam, no tapacir budem davat dole az ked budem robit tlmenie. ide mi o to ze tam chcem doplnit tie vyskove a riesim na co vsetko sa mam materialovo pripravit. zaroven zhanam to original vyskove repro. maju ho aj na autostol63

https://autostol63.ru/vesta/standartnoe ... -xray.html

cena je ale dost vysoka na to ze to je nejaky tovarensky renault. za cenu dvoch + postovne a dph pri precleni som na sume za ktoru si kupim nejake kvalitnejsie...ktore bude treba ale nejak kolchozit do toho drziaka. dalsi problem je ze okrem autostolu ich nikde neviem zohnat (momentalne ani tam), jedine obiehat vrakoviska a hladat nejake megany, laguny, dacie vo vyssej vybave.
Lada Vesta SW Cross Pluton
Uživatelský avatar
thorvald
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 20, 2020 17:20
Bydliště: Snina/Bratislava

Re: Audio v aute

Příspěvekod robelles » ned dub 11, 2021 04:02

Na ebay ich majú za 4,44e/ks.
OE číslo 281489095R
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Audio v aute

Příspěvekod syr007 » sob dub 17, 2021 15:23

syr007
 
Příspěvky: 209
Registrován: stř pro 30, 2020 19:11
Bydliště: Červená Voda

Re: Audio v aute

Příspěvekod robelles » pon dub 19, 2021 15:38

Tie adaptéry majú aj na Slovensku. To netreba ťahať z Ruska. Www.ahifi.sk
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Audio v aute

Příspěvekod syr007 » pon dub 19, 2021 18:38

robelles píše:Tie adaptéry majú aj na Slovensku. To netreba ťahať z Ruska. http://Www.ahifi.sk

Primej link by nebyl? :? :wink:
syr007
 
Příspěvky: 209
Registrován: stř pro 30, 2020 19:11
Bydliště: Červená Voda

Re: Audio v aute

Příspěvekod thorvald » úte dub 20, 2021 19:15

ved tlacitko hladat...a hladaj konektor na repro dacia/nissan.
tie su ale len ked chces neorigo repro pripojit na povodny kabel. na vyskove treba odbocku s vyhybkou (na autostole mali jedneho casu na to hotovy kabel)
Lada Vesta SW Cross Pluton
Uživatelský avatar
thorvald
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 20, 2020 17:20
Bydliště: Snina/Bratislava

Re: Audio v aute

Příspěvekod syr007 » úte dub 20, 2021 19:19

thorvald píše:ved tlacitko hladat...a hladaj konektor na repro dacia/nissan.
tie su ale len ked chces neorigo repro pripojit na povodny kabel. na vyskove treba odbocku s vyhybkou (na autostole mali jedneho casu na to hotovy kabel)

Luxka ma 6 repraku tam to neni potreba.Postaci ten kabel.
syr007
 
Příspěvky: 209
Registrován: stř pro 30, 2020 19:11
Bydliště: Červená Voda


Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků