Follow Me Home «проводи меня домой»

Moderátor: Moderátoři

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » pon dub 22, 2019 14:49

Jajo píše:Vyskúšaj ešte večer(po tme). Môže to byť závislé aj od senzoru(alebo ho niečim zakry cez deň). A ak ani to nepomôže, tak to asi funguje iba na tom cliu.... Ináč ak to chceš len "na nájdenie auta na parkovisku", tak stláčaj tlačidlo zamykania. No, a ktoré auto zabliká 2 krát, tak to bude asi tvoje :D , ale zasa tých Lada Vesta nie je naraz na parkovisku až toľko, že by si nevedel ktoré je tvoje :mrgreen: Ale teraz vážne, ja nie som za takéto "vychytávky", lebo to veľmi zaťažuje batériu a na to koľko krát to fakt reálne využiješ je to drahá sranda až ti to zničí batériu o dosť skôr ako by odišla bez toho. A ešte počítaj aj žiarovky ktoré zbytočne zapínajú a tým sa tiež ničia. Asi aj preto píšu na cliu, že to funguje iba s LED, aj keď to aj Ledkám nerobí najlepšie...



S tým senzorom má to tiež napadlo či to nebude fungovať len po tme .
Nejde o to naist auto na parkovisku .
Ide o to keď idem večer k autu kde je tma tak odomknem a ono mi posvieti na cestu aby som sa nezj..al :D
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Duko » pon dub 22, 2019 15:01

Jajo: trošku to preháňaš, že "veľmi to zaťažuje baterku" . Ak má akumulátor nejakych 50-60Ah,tak rátaj: nech majú svetlá spotrebu aj 10A, pri svietení 1 minútu koľko spotrebujú energie z akumulátora? Nech 0,5Ah. Koľko takých cyklov môžeš bezproblémovo absolvovať? 10 bez problémov. Najhorší pre akumulátor je štart. Kde v prvých milisekundách preteká skratový prúd. Potom ho poškodzuje rýchle nabitie aj vybitie. Na takúto normálnu prevádzku je stavaný a pokiaľ tie svetlá nebudú svietiť celú noc, tak akumulator s tým mať problémy určite nebude. A ak áno, treba ho reklamovať.
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » pon dub 22, 2019 15:07

Duko píše:Jajo: trošku to preháňaš, že "veľmi to zaťažuje baterku" . Ak má akumulátor nejakych 50-60Ah,tak rátaj: nech majú svetlá spotrebu aj 10A, pri svietení 1 minútu koľko spotrebujú energie z akumulátora? Nech 0,5Ah. Koľko takých cyklov môžeš bezproblémovo absolvovať? 10 bez problémov. Najhorší pre akumulátor je štart. Kde v prvých milisekundách preteká skratový prúd. Potom ho poškodzuje rýchle nabitie aj vybitie. Na takúto normálnu prevádzku je stavaný a pokiaľ tie svetlá nebudú svietiť celú noc, tak akumulator s tým mať problémy určite nebude. A ak áno, treba ho reklamovať.


Malo by to svietiť pár sekúnd cca 15-30
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Jajo » pon dub 22, 2019 15:39

Leo123, kúp čelovku a máš pokoj. :lol: :mrgreen:
Ale vážne, ak chceš na to posvietenie na cestu, tak ja by som to radšej riešil radšej externým obvodom ktorý by to zapínal len po tme a napr. aj len keď chceš(čiže napr. stlačíš 2x odomknutie) a až zapína radšej nejaké dorobené LED svetielko. Ak ti stačí, tak napr. na spodku zrkadla, alebo niečo silnejšie skryté pod prednou maskou,.... Možnosti je veľa, a hlavne to nezaťažuje toľko batériu... A ten ovládací obvod si môžeš pozrieť v číne alebo aj na Slovensku máme firmy, ktoré realizujú "elektronické obvody na mieru".... Alebo môžeš použiť aj "hotové" zariadenia čo majú aj svoje vlastné DO a rôzne možnosti prevádzky... Dôležité je čo a na čo chceš a ako presne to má fungovať a už len nájsť dobrého autoelektrikára čo ti to namontuje, prípadne ti aj pri výbere pomôže.... Ak by ti stačilo, tak ja by som osobne namiesto toho svetielka vo dverách vytiahol kábliky do zrkadla a na spodok zrkadlá by som pripevnil LEDky(na výber je mnoho druhov a svietivosti). Ak by si to svetielko nahradil LEDkami, tak môžeš ísť do cca 10W na jednej strane auta a na druhej tiež a originál elektrike to nebude vôbec vadiť, ale radšej by som pred tie LEDky dal poistku, lebo nikdy nevieš.

P.S. Duko, ja moc nepreháňam. Ale zober si, že keď pri každom odomknutí autá ti zasvietia svetlá(čo je len pri stretávacích 2x 55 W) tak to je dosť nárazový prúd, plus nejaký čas to berie skoro 10 A, a potom si sadneš a zapneš zapaľovanie pri ktorom ti nabehnú všetky systémy a čerpadlo,... Tak pri akom napätí budeš štartovať? Pri "normálnom štarte" ja štartujem s 12,0 - 12,2V, no a s tými svetlami by si štartoval možno aj pri 11,5V, no a viac takýchto štartov a určite ti odíde batéria skôr. Netvrdím, že o nejako extrémne skôr, ale možno aj o 1-2 roky skôr ako by vydržala bez tých svetiel. Samozrejme že záleží aj od jej kvality, počtu štartov, dĺžky a kvality dobíjania a tým aj miery dobitia, teploty okolia,...
Ešte perlička na záver čo som si všimol na mojej Veste. Keď mi PC ukazuje len pri DRL dobíjanie 14,0 V, tak na batérii nameriam cca 14,08 V(táto odchýlka sa dá). Ale keď zapnem diaľkové, tak PC mi ukazuje 13,8 V a na batérii nameriam cca 14 V. Takže to vyzerá, že alternátor sa snaží stále dobíjať okolo tých 14 V a PC meria napätie na spoločnom uzle s ktorého sú napájané aj svetlá, no a na tom je teda strata pri záťaži až cca 0,2 V. Toto som meral po cca 20 km jazde, kedy už batéria bola dobitá.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » pon dub 22, 2019 18:35

Jajo píše:Leo123, kúp čelovku a máš pokoj. :lol: :mrgreen:
Ale vážne, ak chceš na to posvietenie na cestu, tak ja by som to radšej riešil radšej externým obvodom ktorý by to zapínal len po tme a napr. aj len keď chceš(čiže napr. stlačíš 2x odomknutie) a až zapína radšej nejaké dorobené LED svetielko. Ak ti stačí, tak napr. na spodku zrkadla, alebo niečo silnejšie skryté pod prednou maskou,.... Možnosti je veľa, a hlavne to nezaťažuje toľko batériu... A ten ovládací obvod si môžeš pozrieť v číne alebo aj na Slovensku máme firmy, ktoré realizujú "elektronické obvody na mieru".... Alebo môžeš použiť aj "hotové" zariadenia čo majú aj svoje vlastné DO a rôzne možnosti prevádzky... Dôležité je čo a na čo chceš a ako presne to má fungovať a už len nájsť dobrého autoelektrikára čo ti to namontuje, prípadne ti aj pri výbere pomôže.... Ak by ti stačilo, tak ja by som osobne namiesto toho svetielka vo dverách vytiahol kábliky do zrkadla a na spodok zrkadlá by som pripevnil LEDky(na výber je mnoho druhov a svietivosti). Ak by si to svetielko nahradil LEDkami, tak môžeš ísť do cca 10W na jednej strane auta a na druhej tiež a originál elektrike to nebude vôbec vadiť, ale radšej by som pred tie LEDky dal poistku, lebo nikdy nevieš.

P.S. Duko, ja moc nepreháňam. Ale zober si, že keď pri každom odomknutí autá ti zasvietia svetlá(čo je len pri stretávacích 2x 55 W) tak to je dosť nárazový prúd, plus nejaký čas to berie skoro 10 A, a potom si sadneš a zapneš zapaľovanie pri ktorom ti nabehnú všetky systémy a čerpadlo,... Tak pri akom napätí budeš štartovať? Pri "normálnom štarte" ja štartujem s 12,0 - 12,2V, no a s tými svetlami by si štartoval možno aj pri 11,5V, no a viac takýchto štartov a určite ti odíde batéria skôr. Netvrdím, že o nejako extrémne skôr, ale možno aj o 1-2 roky skôr ako by vydržala bez tých svetiel. Samozrejme že záleží aj od jej kvality, počtu štartov, dĺžky a kvality dobíjania a tým aj miery dobitia, teploty okolia,...
Ešte perlička na záver čo som si všimol na mojej Veste. Keď mi PC ukazuje len pri DRL dobíjanie 14,0 V, tak na batérii nameriam cca 14,08 V(táto odchýlka sa dá). Ale keď zapnem diaľkové, tak PC mi ukazuje 13,8 V a na batérii nameriam cca 14 V. Takže to vyzerá, že alternátor sa snaží stále dobíjať okolo tých 14 V a PC meria napätie na spoločnom uzle s ktorého sú napájané aj svetlá, no a na tom je teda strata pri záťaži až cca 0,2 V. Toto som meral po cca 20 km jazde, kedy už batéria bola dobitá.


Pokial to nepojde zapnúť tak to nechám tak . Len bol som na to zvyknutý z druhého autá .
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » pon dub 22, 2019 19:25

Leo123 píše:
Leo123 píše:
grafi2 píše:nájdi, vyskúšaj. :)
a hlavne nezabudni dať vedieť.


Osvetlenie Kontrolky diaľkového ovládania
Tlačidlo "Svetlá" na diaľkovom ovládači, pre Clio bez reflektorov Full Led, zapína iba vnútorné osvetlenie stropného svetla. S touto úpravou bude možné zapnúť aj vonkajšie svetlá. Užitočné pre nájdenie auta na parkovisku.
Cesta v DDT4ALL: EMM> EMM_EDISON_DDT2000> EMM_Lighting> EMM_Lighting - konfigurácia
Parametre: Nbx_Remote_lighting_CF => "1"
Poznámka: Funkčné iba pre vozidlá s riadiacou jednotkou EMM (v14 alebo vyššie).

Kde zistím či mám EMM V14 alebo V13 ??



Tak teraz som sa k tomu dostal . Našiel som to zapol som to a nič sa nestalo nefunguje to . Odomkol som a nič zamkol som a zasa nič tak neviem



Nefunguje ani v tme . Škoda .
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » úte dub 23, 2019 18:19

Osvetlenie Kontrolky diaľkového ovládania
Tlačidlo "Svetlá" na diaľkovom ovládači, pre Clio bez reflektorov Full Led, zapína iba vnútorné osvetlenie stropného svetla. S touto úpravou bude možné zapnúť aj vonkajšie svetlá. Užitočné pre nájdenie auta na parkovisku.
Cesta v DDT4ALL: EMM> EMM_EDISON_DDT2000> EMM_Lighting> EMM_Lighting - konfigurácia
Parametre: Nbx_Remote_lighting_CF => "1"
Poznámka: Funkčné iba pre vozidlá s riadiacou jednotkou EMM (v14 alebo vyššie).


Tak trosku som študoval :D
Vraj treba najprv zapnúť remote lighting v nadstaveniach pre diaľkový ovládač a potom to zapnúť v nadstaveniach svetiel
Môže to tak byt ???
Neviem kde je a či je taká zložka v emm ???
Má niekto take skúsenosti ???
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod grafi2 » úte dub 23, 2019 20:17

ja mám v aute v13, tam som nič také nenašiel.
v demo režime pre v14 tam je normálne Nbx_Remote_lighting_CF. Podľa mojich informácií by to malo fungovať už tak. Pre diaľkový som nenašiel nič... Kde si našiel žeby malo byť?
Zrejme sa tam zlialo viac informácií do jednej, Remote lighting by malo byť aktivovanie svetiel od zámku, no vieš si nastaviť Welcome, Goodbye. Príp oboje, toto by chcelo skúsiť ako to je prepojené.

akú máš verziu Ty v aute?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » úte dub 23, 2019 20:42

grafi2 píše:ja mám v aute v13, tam som nič také nenašiel.
v demo režime pre v14 tam je normálne Nbx_Remote_lighting_CF. Podľa mojich informácií by to malo fungovať už tak. Pre diaľkový som nenašiel nič... Kde si našiel žeby malo byť?
Zrejme sa tam zlialo viac informácií do jednej, Remote lighting by malo byť aktivovanie svetiel od zámku, no vieš si nastaviť Welcome, Goodbye. Príp oboje, toto by chcelo skúsiť ako to je prepojené.

akú máš verziu Ty v aute?


Neviem akú mám verziu . Ale Nbx_Remote_lighting_CF. som našiel normálne prepol som z nuly na 1 .
Zapísalo to všetko v poriadku ale nič sa nestalo ani pri odomykaní ani pri zamykani .

Musím to naist čítal som o tom na jedním zahraničnom fóre tak neviem či mi to blbo preložilo . Ale v komentovať k tomu písal že najprv musí zapnúť diaľkové na diaľkovom ovládací v emm ECU a potom v EMM lighting configuration Nbx_Remote_lighting_CF. 1
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod grafi2 » úte dub 23, 2019 20:54

1) nemusíš všetko citovať, hlavne keď je to príspevok hneď hore.
2) verziu zistíš v ddt keď otvoríš EMM_EDISON_DDT2000 a potom to má pokračovanie napr SW14V1,3
3) skús aktivovať aj funkciu welcome/goodbye (úplne na spodku)
4) sú tam kolonky akou intenzitou majú svietiť svetlá a opozdenie že koľko sekúnd majú svietiť (alebo oneskorenie?) s týmto sa možno bude treba tiež vyhrať
5) za škody spôsobené mojou úvahou nezodpovedám, všetko na vlastnú zodpovednosť.

prajem veľa šťastia ;)
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » úte dub 23, 2019 21:00

Welcome a godbay sú hneď pod tým aj zadné svetla aby svietili z DRL cez deň
Ale intenzita ani čas tam nieje teda k tomu remote lighting k ostatním neviem .

No budem skúšať dúfam že sa nič neodpáli :D
Radšej by som bol keby to už mal niekto vyskúšané :D :D :D
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod grafi2 » úte dub 23, 2019 21:05

nsx wait goodbye (v sekundách)
nbx welcome goodbye cf si skkúšal zapnúť?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Leo123 » stř dub 24, 2019 04:56

grafi2 píše:nsx wait goodbye (v sekundách)
nbx welcome goodbye cf si skkúšal zapnúť?


Toto som neskúšal ešte .
Čo by to malo robiť ???
Lada Vesta sw cross lux
Uživatelský avatar
Leo123
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon lis 26, 2018 20:42
Bydliště: Trnava

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod Georgius » úte srp 06, 2019 22:08

Takže přátelé, dneska jsem si chtěl bliknout dálkovýma do zatáčky a ono nic. Ani normálně nešly zapnout. Po dojezdu jsem zkusil všelicos a nefungovaly ani samotné obrysovky voličem. Takže jsem připojil ddt4all a slavný follow me home vypnul a začalo to fungovat. Berte to jako varování a pokud tu funkci opravdu nepotřebujete, doporučuji minimálně u vozů před 11/9 2017 nepoužívat.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Follow Me Home «проводи меня домой»

Příspěvekod grafi2 » pát srp 16, 2019 18:21

Georgius píše:Berte to jako varování a pokud tu funkci opravdu nepotřebujete, doporučuji minimálně u vozů před 11/9 2017 nepoužívat.


tak som to pre istotu vypol, funkciu som využil možno 2x...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků