Doťahovanie okien pri zamknutí

Moderátor: Moderátoři

Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Jajo » ned kvě 06, 2018 17:07

Ahojte všetci. V piatok som si doinštaloval modul doťahovania okien, ktorý mi pozatvára okná keď zamknem auto. Čiže toto vlákno som založil za účelom otázok a diskusii k tejto téme. Tu je video ako to funguje keď sú otvorené všetky okná.
Hneď na začiatok Vám odpoviem na otázky ktoré vás zaujímajú.
1 funguje dojazd aj keď chcem otvoriť/zatvoriť okno z vnútra ?
Tento konkrétny typ, ktorý som ja nainštaloval, dokáže iba zatvárať všetky 4 okná keď zamknete auto. Existujú aj iné typy(samozrejme drahšie) ktoré dokážu aj iné veci. Ten najlepší dokáže v prípade, že by ste dotiahli do každých dverí 4 dráty, aj impulzné ovládanie(čiže stačí ťuk a okno ide hore/dole až do max. polohy) z hociktorých dverí, plus pri uzamknutí dokáže zavrieť všetky okná, prípadne pri odomknutí, resp. inom impulze ich dokáže pootvárať.... Len ak si vyberiete takúto možnosť, tak jeden modul dokáže takto ovládať iba dve okná, čiže na 4 budete potrebovať dva moduly. To je cca 2x 30€ plus montáž. V prípade,že si na takom module vyberiete iba možnosť zatvárania, tak vtedy jeden modul dokáže len zatvárať pri zamknutí 4 okná a ináč počas celej doby do uzamknutia sa tvári ako keby tam ani nebol, čiže okná sa ovládajú klasicky ako teraz.
2 snaží sa to zavrieť všetky okná? čiže keď budem mať otvorené len jedno budú sa trápiť aj ostatné?
Všetky moduly si "testujú" každé jedno okno či je otvorené. Čiže napr. tento môj si každé okno otestuje tým, že na 2 sekundy doň pustí prúd a keď zisti, že má "štandardný" odber(čiže okno je otvorené), tak ho zatvára až do úplného zatvorenia, kedy sa mu náhle zvýši odber a vtedy toto okno odpojí a "testuje" ďalšie, a takto si prejde všetky okná. V podstate robí to isté ako keď si skúšate ručne či máte zatvorené okná.
3 Vesta tuším nemá "obmedzovač" čiže keď je jedno okno zavreté tak sa bude trápiť aby ho dovrelo?
Vesta má obmedzovač. Skúste stláčať tlačidlo keď bude okno zavreté a budete počuť také cvaknutie vo dverách(keď vyskúšate všetky tlačidlá, tak to robí vo všetkých dverách), to je práve ten obmedzovač, a ináč ten je aj kreslený v schémach ako taký kontakt pri motorčeku. Čiže nebude ho trápiť, lebo buď zareaguje ten vstavaný obmedzovač, alebo ten elektrický v module.
4 sníma táto krabička nejak prúd a zistí že je okno zavreté?
Áno, táto krabička má vstavaný tzv. transformátor, cez ktorý preteká prúd a na základe údajov z neho vie elektronika rozoznať, či má na výstupe vôbec nejakú záťaž, aká tam je záťaž a tiež vie zistiť že je okno zatvorené, lebo vtedy sa mu náhle zvýši prúd, resp. ak zareaguje skôr vstavaný obmedzovač, tak zistí, že sa mu záťaž stratila. Čiže teoreticky(radšej som zatiaľ neskúšal :D ) vie táto elektronika rozoznať aj nejaký prípadný predmet alebo časť človeka v okne a vtedy zastaví zatváranie. Keď bude čas a chuť môžem vyskúšať. Na Octavii som to skúšal so zemiakom. Keď zafungovala ochrana, tak sa zemiak odložil na ďalší obed, no a keby nezafungovala, tak bol na dnešný obed už predkrojený. :mrgreen:
5 ak to funguje aj na ovládanie z vnútra, dá sa okno aj trošku otvoriť alebo zlezie celé dolu? /hore
Ako som už písal, táto moja krabička vie iba zatvárať okná po zamknutí auta(mne to zatiaľ stačí). Čiže kým jej nedáte impulz, tak sa tvári ako keby tam nebola a okná sa ovládajú ako keby tam ani nebola. Ale ako som už písal, sú aj iné moduly aj s inými možnosťami ovládania, len tam je už montáž zložitejšia. Napr. ak by ste chceli mať impulzné ovládanie len z vodičovej strany tak sa robí montáž iba v tých dverách. Ale ak chcete mať zo všetkých dverí impulzné ovládanie tak by trebalo rozobrať pol auta a do každých dverí natiahnuť min. 4 dráty. Do zadných by nemal byť až taký problém, ale do predných je to už horšie, lebo tam sú také blbé prechodové konektory. Čiže tam som ani nepozeral či tam je toľko voľných dierok do ktorých by trebalo zohnať piny...
Čiže ja to mám zapojené, tak ako je to popísané tuto, čiže mne to len pozatvára keď zamknem a ináč sa tvári, že tam nie je. A ešte, tieto moduly majú aj vstup, ktorí sa pripája na kľúčik. A ten robí vlastne to, že keby ste mali za jazdy(zapnutý kľúčik) otvorené okná a zamknete auto buď zvnútra, alebo automaticky sa zamkne, tak až vám nezatvorí tie okná. Ja osobne som ho nezapájal, lebo okná otváram len málokedy (však mám automatickú klímu :D ) a auto zvnútra nezamykám ani ručne ani automaticky. A ešte sa to dá aj použiť, že keby ste mali otvorené okná a nechce sa vám držať tie tlačítka, tak stačí stlačiť iba to na zamknutie a všetko sa zavrie samo. Čiže to je na každom čo od toho očakáva a podľa toho treba zvoliť modul a aj zapojenie....
Lada Vesta LUX- biela r. 2017- prvá v Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Jajo » pon kvě 07, 2018 17:25

Prikladám foto hotovej montáže pripravenej na montáž tapacíru dverí a konečného odskúšania.

Umiestnenie modulu.jpg
Lada Vesta LUX- biela r. 2017- prvá v Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod robelles » pát kvě 11, 2018 11:11

Objednal som si to isté doťahovanie na okná. No zrejme s tým budem potrebovať pomoc. Pretože ja a elektrika sú rozdielne záujmy. Jajo dúfam, že sa budem môcť na teba obrátiť až to dorazí.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Jajo » pát kvě 11, 2018 18:07

Ahoj Robelles, jasne, že ti poradím čo budeš potrebovať. Však na to sme tu. :D Keď ti ten modul dorazí, tak mi môžeš poslať tu schému čo ti príde s tým modulom do SZ, alebo priamo na môj email(je uvedený na youtube pod videom ako funguje to doťahovanie) a ja ti do nej môžem dopísať farby drátov... Prípadne sa môžeš pýtať na čo chceš... Ináč, návod z ruskej stránky som dal do príspevku vyššie a celý návod som napísal aj na Ladawiki TU. Ak nevieš o elektrike nič, tak čo budeš potrebovať, aj základne veci okolo elektriky, neboj sa spýtať, rád ti vysvetlím čo budeš potrebovať. A tiež aj ostatní, kto budete potrebovať poradiť, rád poradím... Na záver taká perlička: toto doťahovanie mi nechceli namontovať ani v originál servisoch, dokonca ani v Košiciach nechceli. A pri tom je to také jednoduché(však aj ten návod v ruštine je napísaný na základe toho, že si to namontoval úplný laik), tak načo sú nám originál servisy, keď nechcú/nevedia spraviť takúto jednoduchú vec??? Asi len na výmenu oleja. :?: :rolleyes: Zatiaľ to vidím tak, že čo si nespravíme sami to nebudeme mať a pri tom sa len oháňajú zárukou... a pri tom nám nechcú nič "odborne" spraviť. :rolleyes:
Lada Vesta LUX- biela r. 2017- prvá v Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod grafi2 » pát kvě 11, 2018 18:54

Lebo im ke výhodnejšie predávať po 15€ liter oleja ktorý si viem zohnat po 6 ako nad niečím rozmýšľať ako zapojiť
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Liftback » pát kvě 11, 2018 20:33

Obávať sa nemusíme, už viac krát som si overil, že šikovných ľudí a odborníkov nájdeme skôr na fórach a v garážoch ako po značkových servisoch :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, mrška jedna neposedná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 1263
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné SK

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Jajo » sob kvě 12, 2018 07:31

Liftback píše:Obávať sa nemusíme, už viac krát som si overil, že šikovných ľudí a odborníkov nájdeme skôr na fórach a v garážoch ako po značkových servisoch :wink:


Presne tak ako píšeš. A ono to bude asi tým, že originál servisy by chceli zobrať super odborníka a ponúkajú im plat ako škôlkárovi... Tak odborníci sa radšej živia sami doma v dielni, resp. robia to iba ako koníček popri zamestnaní... A viete, že ja som si myslel, že všetky automobilky čo majú autorizované servisy, budú mať presné popisy aut do poslednej skrutky, takže nebudú mať problém s hocakou opravou, resp. domontovaním niečoho... ?? A zistil som, že väčšina servisov vám niečo opraví iba na základe toho, že tá porucha sa už vyskytla na x autách pred vami, takže už vedia čo a ako. Ale keď je ta vaša porucha prvá(alebo aspoň prvá v tom konkrétnom servise) tak moc s tým nepochodíte. Napr. ja som mal kedysi elektrickú poruchu na 10 ročnej! Octavii 1, a v originál servise mi to nevedeli ani zistiť čo to robí, no a potom som to dal jednému chlapíkovi, čo je hasič! a do autoelektriky sa "hrabe" iba ako hoby a vo voľnom čase chodí na rôzne fóra.... Takže ani vyučený odborník nie je a hneď vedel čo mi to robí a rýchlo mi to opravil a skoro zadarmo, za 500 korún slovenských!
Lada Vesta LUX- biela r. 2017- prvá v Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Jajo » ned kvě 13, 2018 14:13

Dnes som si odskúšal jednu vec s tým doťahovaním. Čiže skúšal som, že keď chcete nechať trochu pootvorené okná, až sa vetrá keď je teraz teplo... a chcete mať aj zamknuté auto. Keď to zapojíte tak ako ja, tak vám stačí keď zastavíte auto, pootvárate si okná ktoré a ako ich chcete, pozatvárate všetky dvere, potom počkáte cca 2 minúty kým sa RJ prepne do úsporného režimu(tým odpojí aj napájanie na okná) a až potom zamknete pomocou DO. A je to, okná vám zostanú pootvárané tak ako ste ich nechali. A potom keď by ste chceli na diaľku tie okná pozatvárať, tak vám stačí auto DO odomknúť(tým sa obnoví napájanie okien) a hneď zamknúť. A je to. :D
Lada Vesta LUX- biela r. 2017- prvá v Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod valda1971 » ned kvě 13, 2018 15:33

Tak to je dobré - já si zprvu říkal jak s tím větráním a zamčeném autu.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 5096
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Doťahovanie okien pri zamknutí

Příspěvekod Dusan » sob srp 18, 2018 17:15

Mal by niekto zaujem o modul na okna,cena cca 30E(mozno viac treba spocitat)
Dotahnutie okien pri zamknuti( res otvorenie okien pri odomknuti
(teoreticky neviem ako to ma vesta (pri drzani tlacidla odomknutia sa budu otvrat okna dokial sa bude drzat tlacidlo. A pri zamknuti opacne
Impulzne ovladanie vsetkych okien z miesta vodica. Ovladanie zvysnych 3 bezozmeny.
Dusan
 
Příspěvky: 2063
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků