Stránka 1 z 2

III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2015 16:26
od valda1971
Sraz proběhne na uzemi SOLA u zatopeného lomu v A - 2091 Langau v regionu Horn. Příjezd možný v pátek, hlavní program v sobotu - Spanilka v délce asi 60 km krásami místního regionu se zastávkami na pěkných místech/obcích, focení, pokec u kávy. Informace budou v místním tisku, tak by měla být i návštěvnost veřejnosti.
Kempovani na místě nebo na matračkách pod střechou. Počet míst 38. Občerstvení bude pocházet vesměs z území ČR a cenově by mělo být i pro našince dostupné ☺.
Jak budu mít postupně další informace, budu je sem doplňovat.
Termín : Od 03.06 - 05.06.2016.

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: sob říj 24, 2015 10:36
od valda1971
Přikládám letecký pohled na místo srazu

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2015 16:45
od valda1971
Pčišel mi dvojjazyčný leták k akci :

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: sob led 30, 2016 15:35
od jacek
Po loňské naší premiérové účasti jsem rád, že to Karl Kuncar (mluví i píše česky) opravdu nevzdal a připravuje další ročník setkání. Změnilo se místo konání - bude těsně za česko-rakouskou hranicí za obcí Šafov (Schatting po jejich). Lokalita se jeví příjemnější na pobyt: Hodně zeleně, takže i ve vedru bude stín, koupání v zatopeném lomu..... Informace z ročníku 2015 http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=21&t=20817, samotná reportáž z akce http://www.cck-brno.com/2015/06/ii-ommwa-sigmundsherberg/
Program 2016 viz informace výše.
Aktuálně mi Karel (na Moskvič-fóru má nick večerníček) psal s prosbou, aby se zájemci o účast i ti, co třeba zatím jen neurčitě uvažují, prezentovali na jím založené FB skupině, nejlépe i s fotografií svého vozu. Samozřejmě je to nezávazné, jen se očekává korektní přístup. Že to nemusí být povinně Lada je snad zřejmé, takže bychom případně mohli představit i jiné své veterány a youngtimery východní provenience, včetně motocyklů, skůtrů, traktorů.... kombajnů a mlátiček. :lol: Patřičné dobové oblečení k vozidlům je doporučeno a vítáno.
Kontakt: https://www.facebook.com/events/1665595%20...%20367111903/
Pokud by měl někdo s ksichtem potíže :oops: (myslím s ksichtoknihou!) či averzi tak jako já, lze foto poslat Karlovi mailem na adresu: kuncar.karl@aon.at a on už to tam pověsí.

Valda: Pokud mě oči neklamou, u moskvičářů tahle akce zatím vůbec není na fóru. Mohl bys to tam napostovat nebo po domluvě s Karlem včetně linku na ten fejsbůk? J.

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: sob led 30, 2016 15:50
od valda1971
Jacek : Máš pravdu, není to tam ! :shock: Já to dával všude možně, ale tam jsem předpokládal že to dá Karel jako účastník fóra sám (jako loni). Domluvím se s ním a buď on, nebo já to tam dáme :wink:
PS : Na ksichty nechodím, mám na to averzi ale z dávna mám účet. Ani po přihlášení mi to stránku neukázalo, že prý je odstraněná...
PS 2 : Už jsme domluveni :D

Ke srazu oficielně :
Místo je už rezervované, plakáty se vyzvedávají v pondělí. Tedy jinými slovy vše klape jak má, žádná podstatná pozitivní ani (hlavně) negativní změna není :wink: :D

Ještě mám doplnit, že účast rakušáků nepřekoná počet ostatních národů (hlavně Čechů :) ) tam jsou jaksi chladní a majitelé dvoutaktů se drží nějak svojí linie.

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2016 19:03
od valda1971
Karlovi volal rakouský justiční ministr Brandstetter. Přijede v sobotu kolem jedenacté na sraz a s nim televizní moderator Harald Krassnitzer a ruský velvyslanec v Rakousku. Ten by se rád svezl a točil s Volhou 24. :)
Takže bude i propagace akce :D .

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2016 21:57
od valda1971
Sraz se blíží, podle dnešních informací vše platí, žádné změny ať pozitivní, či negativní nejsou :wink: :D

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2016 17:31
od jacek
Aktuálně z pošty:

Letosni sraz proběhne však jinak. Organizacne pevny, v rodinnem a internacionalistickem duchu. V patek volna zabava, vecer taborak s vzajemnym seznamenim. V sobotu 8 hod. budicek k snidani sovětskou pisni. Dopoledne 11.hod. nas opet navstivi justicni ministr Wolfgang Brandstetter, novy rusky velvyslanec, kteremu jsem slibil svezenicko ve Volze 24 jednoho ceskeho účastníka a znamy rakousky televizní moderator Harald Krassnitzer. Ve 12 hod. zehnani vozidel mistnim farářem. Ve 13 hod. vyjížďka na hrad Rosenburg. Kolem 16 hod po vraceni volna zabava. Ve 20 hod zahraje Znojemska hudebni kapela "Arcona". V prestavce udelim poháry. V nedeli rano 8 hod budicek k snidani statni hymnou NDR.
Dobove uniformy a odev te doby na srazu vitani.

Jidelnicek:
Pivo: Velkopopovicky Kozel 11
Vino: veltlinske od rakouského vinare
Rizky
grilovane parky
sekana
gulas
prilohy: bramborovy salat, chleba, horcice, kecup
Vsechno za v zapadnim meritku velmi priznive ceny.

Jelikoz jsem jediny iniciator, soukroma osoba a veskere naklady nesu ja samotny, omlouvam se za omezeny vyber jidel.
Pokud mate ještě otázku, neváhejte napsat.

Tesim se na vasi ucast, na shledanou

Karl Kuncar
-------
Takhle pěkně ten Kárl umí česky, a má tam ještě kolegu. Schválně jsem to nechal v originále. Tak se nebojte, že se tam nedomluvíte. Kromě toho, určitě tam bude slušná účast od nás. Od hranic je to navíc opravdu jen skok. J.

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2016 05:53
od Jiří Proček
Zdravim všechny já na sraz dorazím a těším se bude to povedená akce :D :drinkers: doufám že počasí vyjde !

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2016 19:29
od jacek
:idea: Doufám, že někdo z účastníků nám zde napíše nějaký report se zážitky a dojmy z této akce. A taky ukáže fotky, pochopitelně. Osobně jsem se Karlovi omluvil za neúčast, bohužel když se v člověku pošťourají skalpelem, těžko někam chodit, natož pak jezdit. :( Počasí, posuzováno odtud z Brna, vyšlo tak na 60%... J.

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2016 21:02
od 3enit
Bylo to fajn :mrgreen:

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2016 21:46
od valda1971
3enit píše:Bylo to fajn :mrgreen:

Tos nám toho moc nenapsal :wink: Došla Ti písmenka ? :mrgreen:

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2016 15:15
od Laďuša
Zhodnocení i fotka je, o co jde? :mrgreen:

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2016 15:33
od Mičun
Nicolae by byl hrdý... :D ;)

Re: III. sraz socialistických aut v Rakousku

PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 08:13
od vecernicek
Fotoalbum z povedeneho 3. srazu vozidel RVHP v Rakousku. Byly k videni Volhy, Lady, Skody, Tatry, Praga, Zastava, Oltcit, Trabanty, Wartburgy, Barkas, Maluchy, Velorexy, Jawy, Uraly. Ucastnici se sjely z Rakouska, Nemecka, Polska, Slovenska a Ceska. Navstivil nas Rakousky ministr spravedlnosti Brandstetter a rakousky filmovy herec Krassnitzer, kteří stylove dorazili automobilem VAZ 2104 s Videnskou SPZ. Byl tam dokonce mimo me 408ky jedna rodina s Moskvicem 407 v puvodnim stavu. Ja si ale myslim, ze ti z skupiny Moskvicaru nejsou, potkal jsem je v loni v Hnacove. Spatne počasí se nam celkem vyhybalo, lide se citili dobře a chvalili si jak prostředí v prirode s jezerem, tak způsob a organizaci srazu. Planuji pristi rok 4. sraz v ten samy termin a na stejnem miste. Třeba se nejaky "kolega" Moskvicar slituje, chtěl by ukazat verejnosti svůj vuz a prijede na navstevu, pouhých 1,2 km od hranic s CR.

http://www.meinbezirk.at/brigittenau/motor/3-ostalgie-fahrzeug-treffen-in-oesterreich-d1760519.html