Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Moderátor: Moderátoři

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob bře 31, 2018 19:46

Zatim jsem s tim moc nenajezdil neb neni cas a pokud nejaky zbyde padne pro sedmicku kterou se pokousim protlacit pres jez zovouci se STK. Nicmene dnes jsem pomoci Granticky prevazel desetileteho synovce. Doslo k traumatickemu zazitku. Nalozil jsem jeho batoziny a v nestrezenem okamziku mi ten bazilisek chtel pomoci a jal se zavirat pate dvere. Samozrejme, ze nemohl dosahnouti toho slabomyslneho poutka dveri tak sup na naraznik a pocal smatrati po tom vehementu. Nastesti je to narozdil ode mne lehkoatleticky typ takze nic nekruplo :-) . Jak jsem vybusny tak jsem se nezmohl ani na zvyseni hlasu :-) . Jen jsem podotkl, ze priste prosim na naraznik nestoupat :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod valda1971 » sob bře 31, 2018 20:13

Koko Loko píše: prosim na naraznik nestoupat :mrgreen: .

Hlavně v botách zapatlanýma pískem/kaménky :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod zelvotron » sob bře 31, 2018 20:35

Hele vyráběj se ty liftbacky ještě pořád v Iževsku?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob bře 31, 2018 20:52

Dle informaci AdamaT z Vyskova, to plodi v Izevsku. Chlacholil mne tim, ze diky tomu se to plodi na moderni lince ... tak proc prevodovka skuci jak trolejbus :mrgreen: . At tak ci onak je to podraz! Ma ctvrta a posledni Lada v rade neni z Togliatti. Jsem znechucen ... .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Hurikán » sob bře 31, 2018 21:08

Jak vidím, tak ses přeci jen dočkal nového povozu. A to bylo řečí, že nic nedovezou, zůstane to někde viset, ... :D :D

Čili blahopřeji k nákupu nového vazidla. Je mě jasné, že Žluťáka, Sedmu, ani Rozmara to nenahradí, (už jen tím volantem :mrgreen: ) ale snad budeš spokojen. :D

Jenom nevím, nevím, jestli's nakonec vybral správnou barvu. :scratch: Ten Koriandr by byl zcela určitě lepší. Nebyla by na něm prakticky vidět koroze. :P :mrgreen:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob bře 31, 2018 21:28

Ale kdepak, ta barva je vyborna! Temer identicka s barvou zinkoveho spreje co nam nas revizni technik predepisuje k opravam zavad z revizi zarizeni na siti SZDC. Jak budu strikat svorky u paty stozarku pristavim Granticku a vemu to jednim vrzem, pekne do pulky dveri 8) .
Naposledy upravil Křečík Barbuška dne sob bře 31, 2018 21:50, celkově upraveno 1
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Liftback » sob bře 31, 2018 21:40

Já mám oné také ženské maľuvátka, po kamienkoch stačí :mrgreen:

Aj na mňa kukala tá slečna divne, že to berem pre moju plechovú kočku :P

IMG_20180331_130133.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob bře 31, 2018 21:49

Si delas prdel, ze maska po roce vypada takhle :koko: . Vsak maska na sedme prosta udrzby vypada po 31 letech lepe, chjo.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Liftback » sob bře 31, 2018 21:54

neee, neboj to je len špinavé a zacapané od vody a od blata, ja som ju bol dnes v dobrej viere že zasvieti slnko opláchnuť ale začalo zas pršať.. všetko je v najlepšom poriadku :wink:

Kamienkom sa na dialnici nevyhneš čo odprskujú od iných bez zásterok..

Lada Granta 2018.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Raduz » ned dub 01, 2018 13:46

Gratulace k nové krásné Ladě, přeji hodně km bez závad a nehod.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned dub 01, 2018 19:04

Dnes jsem si udělal trošku času tak jsem začal zkoumat proč svítí ta pobouchaná kontrolka tlaku pneu i když je řádně nafoukáno. Vzal jsem na to spektrální analyzátor a zjistil, že po stránce vf vysílají vice než jsem čekal. Takže abych prověřil každé kolo zvlášť musel bych ho sejmout a odkráčet s ním daleko od vozu. Tudy cesta nevede :-) . Zatím to vypadá, že je chyba na straně přijímače v autě. Smutné je, že dle mého soudu dobře vybavenému pneuservisu se spojení s řídící jednotkou nepodařilo. Bude třeba to zkusit jinde. Jestli kvůli té hovadině budu muset někam na Slovensko budu pobouřen.

Nicméně když jsem kolem toho chodil povšiml jsem si, že je v jednom kole vrut ... hodně dlouhý vrut :x . Sice je jako špunt těsný, ale naznal jsem, že dám rezervu a aspoň vyzkouším ten lagricově vyhlížející heverek. Jako kolo jsem s ním vyměnil. Dělal jsem to na rovném a pevném podkladu. Je to na milimetry a dělá se s ním strašně a bylo by lepší kdyby byl delší nebo byla pod něj podložka. Někde na polňačce by to s ním nešlo vůbec.

To, ale již asi nebude potřeba řešit neb došlo k jeho destrukci :x . Je smutné, že automobilka která v minulosti dodávala k vozům velice kvalitní výbavu klesla tak hluboko a dává teď takové šmejdy. Pokud je i to auto udělané jak ten hever tak potěš koště :roll: .

Jaké hevery mají majitelé starších Kalin?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod stano112 » ned dub 01, 2018 20:13

Koko Loko píše:Dnes jsem si udělal trošku času tak jsem začal zkoumat proč svítí ta pobouchaná kontrolka tlaku pneu i když je řádně nafoukáno. Vzal jsem na to spektrální analyzátor a zjistil, že po stránce vf vysílají vice než jsem čekal. Takže abych prověřil každé kolo zvlášť musel bych ho sejmout a odkráčet s ním daleko od vozu. Tudy cesta nevede :-) . Zatím to vypadá, že je chyba na straně přijímače v autě. Smutné je, že dle mého soudu dobře vybavenému pneuservisu se spojení s řídící jednotkou nepodařilo. Bude třeba to zkusit jinde. Jestli kvůli té hovadině budu muset někam na Slovensko budu pobouřen.

Nicméně když jsem kolem toho chodil povšiml jsem si, že je v jednom kole vrut ... hodně dlouhý vrut :x . Sice je jako špunt těsný, ale naznal jsem, že dám rezervu a aspoň vyzkouším ten lagricově vyhlížející heverek. Jako kolo jsem s ním vyměnil. Dělal jsem to na rovném a pevném podkladu. Je to na milimetry a dělá se s ním strašně a bylo by lepší kdyby byl delší nebo byla pod něj podložka. Někde na polňačce by to s ním nešlo vůbec.

To, ale již asi nebude potřeba řešit neb došlo k jeho destrukci :x . Je smutné, že automobilka která v minulosti dodávala k vozům velice kvalitní výbavu klesla tak hluboko a dává teď takové šmejdy. Pokud je i to auto udělané jak ten hever tak potěš koště :roll: .

Jaké hevery mají majitelé starších Kalin?

Jedna otázka...ty si to tak kúpil? Zo svietiacou kontrolkou TPMS?
S univerzálnou diagnostikou cez k-line sa z RJ nespojíš,to mi skúšali aj amatéri v značkovom servise v KN. V "garážovom" servise v NR im to išlo bezproblémov.
Čo sa týka zdviháku,tak záleží,či máš odspodu na podbehu "vaničky". Mne na Kalinu cross pasuje presne zo Samary. Ak ich tam nemáš,tak by tam mal pasovať z desiatkovej rady. Riešil som to aj s fotkami v téme Kalina cross :) .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Georgius » ned dub 01, 2018 20:20

Nevím jak u Granty, ale u Vesty je potřeba nastavit v autoservisovém nesmyslu Clio tuším III. generace. U Vesty se to nahraje do ŘJ (jako u Clia) a pak to zhasne ... asi bych to zkusil, nemáš moc co ztratit ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod zelvotron » pon dub 02, 2018 16:22

V kalinách byl buď klasika nůžkovej hever, nebo polonůžkovej z desítky. I když někomu se i ten desítkovej ohnul, ale asi to bude furt lepší jak ten kornout na zmrzlinu co tam dávaj teďkon.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Markova Šedá myš s demencí, spíše bláznovstvím

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon dub 02, 2018 18:43

stano112 píše: ... Jedna otázka...ty si to tak kúpil? Zo svietiacou kontrolkou TPMS?

Ano, Vyškov to nějak nepohlídal a já měl za to, že by to nemusel být zásadní problém. Celkem mi to pije krev, ale není teď na to čas. Včerejší měření bylo k ničemu protože jak jsem zjistil kolem 433 MHz vysílá kde co. Kdo ví co jsem měřil. Jak jsem zjistil tak touto frekvencí je třeba panelová slůj přímo zamořena. By s tím chtělo zajet někam do lesa :rolleyes: .

stano112 píše: ... S univerzálnou diagnostikou cez k-line sa z RJ nespojíš,to mi skúšali aj amatéri v značkovom servise v KN. V "garážovom" servise v NR im to išlo bezproblémov ...

Ano, již tahám rozumy z Coryho a Georgiuse :lol: . Tak jako nějak jsem se do toho dotloukl, ale moc z toho nevypadlo. Není to prostě žádná tuctovka :rolleyes: .

stano112 píše: ... Čo sa týka zdviháku,tak záleží,či máš odspodu na podbehu "vaničky". Mne na Kalinu cross pasuje presne zo Samary. Ak ich tam nemáš,tak by tam mal pasovať z desiatkovej rady. Riešil som to aj s fotkami v téme Kalina cross :) ...

Ano, mám tam vaničky. Za včerejší selhání toho heveru vyjma strašného řemeslného provedení mohu i já protože jsem nepochopil funkci a záměr konstruktéra. Potíž byla v tom, že to chodilo tak ztuha, že jsem mohl pohnout jen tou spodní silnější základnou a na to, že se má hejbat i ta horní šroubovice jsem přišel, až v okamžiku kdy se pořádně tlakem kousla do té vaničky. No a jak jsem tím kroutil tak ta spodní šroubovice přeskočila v závitu a poškodila jej. Hodně na silu jsem to pak musel spouštět a to tomu taky nepřidalo. Hever jsem dnes hodně obtížně rozebral, závity prořezal a hlavně to pořádně promazal grafitkou. Funkce byla obnovena, ale už se mu moc nedá věřit :roll: . Vyrobil jsem mu varovné značení konců šroubovic. Myslím, že pořádně namazat a označit krajní polohy mohli již v Rusku. Předek dneska v pohodě zvedl.
Přílohy
Kornoutohever.JPG
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelu Granta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron