Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 24.-26.5. 2013

Moderátor: Moderátoři

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Michal Pokorný » stř kvě 29, 2013 18:39

No, jo v době přípravy nám někteří jedinci usilovali o život :lol:
Já si tedy dělám legraci, oni z pozice za volantem si jsou jistí, že to přece ubrzdí, ovšem my, v klečící poloze na konci dráhy si tím zrovna jisti nejsme.
Resp. klečel jsem tam já, K-L a JmJ v tu dobu byli na úplném konci, kde instalovali červenobílou pásku.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
 
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod radek mb » stř kvě 29, 2013 19:23

Jsem to ale kus vola, Vašek to napsal tak přesvědčivě, že jsem zakolísal a normálně začal věřit tomu, že se mu tam nelíbilo....

Co se týká úpravy soutěží, když nebudete proti, příští rok bych udělal ten orienťáček. Další připomínku nebo návrh by byl k vyhlášení nejhezčího auta srazu. Spoléhat se na lidi, že tam papírek hodí, bylo mylné. Mám v hlavě jiný nápad, jak se s tím vyrovnat.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Michal Pokorný » stř kvě 29, 2013 19:30

radek mb píše:Spoléhat se na lidi, že tam papírek hodí, bylo mylné. Mám v hlavě jiný nápad, jak se s tím vyrovnat.


Tak sem s ním, jsem zrovna jeden z těch co jim to zcela vypadlo z hlavy. V zadní kapse kalhot jsem papírek vyštrachal až když bylo pozdě......a tolik práce mi to dalo opsat to číslo jisté červené desítky :wink: 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
 
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Hurikán » stř kvě 29, 2013 19:35

Což o to. Pár nápadů by se našlo. Jenže všechno stojí na tom, kdo daný nápad zrealizuje. Návrhů může být plno, jenže realizací vše začíná i končí. :idea:

Pár konkrétních věcí mám pro příští rok v plánu. Zatím je ale tento sraz příliš čerstvý, takže nejprve jej necháme trochu sednout a teprve potom se můžeme zabývat dalšími věcmi. Ostatně máme na realizaci většiny nových nápadů téměř rok. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod mceza » stř kvě 29, 2013 20:04

radek mb píše:Další připomínku nebo návrh by byl k vyhlášení nejhezčího auta srazu. Spoléhat se na lidi, že tam papírek hodí, bylo mylné. Mám v hlavě jiný nápad, jak se s tím vyrovnat.


To jsem na nápad zvědavý. Já se hlasování neúčastnil a to zejména proto, protože ač tam byly opravdu moc pěkné vozy, tak mě se stejně nejvíc líbí ten můj. No a házet do urny hlas sám sobě mi nepřišlo vhodný, tak jsem se radši zdržel hlasování (konkurenci přece taky podporovat nebudu, že? :D )
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Wenca084 » stř kvě 29, 2013 21:21

Sraz byl super těšíme se na další :) Vašku tvůj příspěvek mě velice pobavil :lol: a sem rada že jsi na nás nezapoměl s tou disciplínou pro ženy s Hani bychom brali tu jízdu zručnosti :wink: Jen škoda že nedorazil Dandy a Lukáš a nebyl orientační závod :( Počasí se celkem vydařilo jěště že žigul tak dobře topí :lol: Pa Libuška
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Uživatelský avatar
Wenca084
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř kvě 29, 2013 22:05

Ten Vašík vám teda dal :mrgreen: , ale ono v tom je i trošku pravdy, nic není černobílé :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod jacek » čtv kvě 30, 2013 11:58

Michal Pokorný píše:
... V zadní kapse kalhot jsem papírek vyštrachal až když bylo pozdě......

:lol: No to se může stát každému. Proto je lépe vozit ssebou rezervní spodní prádlo. :butthead: :P
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod jacek » čtv kvě 30, 2013 12:52

Omlouvám se za dvojitý příspěvek, ale když von tu furt nikdo není...
dneska jsem se m.j. díval na vymakané Ragnaroekovy fotky, ale padla na mě z té celkové jejich atmosféry nějaká skoro tíseň, či co. Navíc venku od rána prší, pošmourno, žádný teplo, šrajtofle skoro prázdná, lednička jakbysmet a naproti v parku řvou ptáci jak blbí. Aspoň, že maminy s harantama trčí doma, takže od příšerného vřeštění pod okny je pokoj. :wink:
Tož jsem pojal nápad, vrátit se k Vaškovu hodnocení srazu. A dobře jsem udělal - smál jsem se, až mi slzy tekly, skoro ještě víc než včera, když jsem to četl poprvé. A hned je mi líp. Myslím, že by se toto jeho mimořádně vydařené, téměř literární, dílko mělo umístit někam do zlatého fondu fóra. Podle mne je to rozhodně nejlepší příspěvek v tomhle tématu. Snad je to i na Půllitrtzelovu cenu. :) J.
viz též Pulitzerova cena
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod jackal » čtv kvě 30, 2013 15:01

Užil jsem si krásnej den s hezkým vyblbnutím na ploše. Žigul obstál bez úhony a myslím že i někteří se rádi koukli co dovede stroj starý 38 let. Takže díky a za rok zdar
jackal
 
Příspěvky: 349
Registrován: čtv led 08, 2009 11:01
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Fišer Jiří » čtv kvě 30, 2013 21:22

Sraz byl perfektní,jen jsme dorazili s neplánovaným spožděním ,(na cestě menší neVazovské problémy :)) ,a proto jsme uzavírali kolem půl dvanácté startovní listinu s pořadovým číslem 94! Všem děkuji za perfektně zvládnutou akci,po které jsem vždycky nabitý to pravou ladovskou energií :idea: Tak někde na cestách,ahoj!!
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
 
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Michal_Poland » pát kvě 31, 2013 05:32

RELACJA ZE ZLOTU

Wszystko zaczęło się od... Węgier. Ktoś, gdzieś (zapewne LCH ) napomknął o I Międzynarodowym Zlocie Lada Club Hungary. Zobaczyłem plakat, potem filmową zapowiedź. Wyglądały ekstra. Chwila namysłu. Bywało się na spotach łomżyńskich. Były regionalne (Łomża, Białystok), ogólnopolski (Mirów – Bobolice). Cholera – czas na międzynarodowy. Jako, że jeżeli na coś się napalę to z reguły nie ma „zmiłuj” - stanęło na wyprawie. Jedziemy na Węgry ! Ale Węgry daleko (końcówka sierpnia). W międzyczasie Ladusa (pozdrawiam) założył u nas temat o zlocie w Czechach. Znowu chwila namysłu. Cholera, jadę. Trzeba kolekcjonować wrażenia póki jest się młodym... A może jutro wyjdę z domu do pracy i spadnie na mnie pianino ? A może wracając z pracy będę miał czołówkę z Kamazem ?
Licho nie śpi. Zacząłem więc nakręcać ludzi na LKP. To moje 5 minut. O dziwo, w miarę szybko znaleźli się chętni. I to nie jedna, a jakieś 3-4 osoby. Efekt tłumu to się chyba nazywa. Nikt nie lubi sam jeździć. Raz, że smutno a dwa, że w przypadku awarii... 23 maja. 19:00. Nerwowo krzątam się po pokoju. Sprawdzam wszystko 3 razy po to by nie zostać gdzieś za granicą na poboczu drogi z powodu braku czegoś tam. Licho nie śpi. Ale to już wiecie. Dzwoni Szokolada. Wkręca mnie, że ostatecznie nie jedzie. Ma kupić 2102 i to właśnie w sobotę. Życzy miłego wyjazdu a po chwili pyta czy znajdzie się jedno jedno miejsce. No, żartowniś normalnie.
Wcześniej dowiaduję się, że będzie Czarek z Radomska swoją Samarą. I Krzysiek Fleszer ale „plastikiem”. Dodatkowo Walery, którego mam zabrać w Częstochowie. Fajna, zgrabna ekipa. Będzie wesoło. 22:00, mknę już kilkadziesiąt minut w stronę stolicy. Moja 2107 świeżo po wymianie oleju, filtrów i świec. Więc korzystam z tego dobrodziejstwa i dosyć sprawnie mijam Warszawę. Niestety co staje się już chyba tradycją zamiast na Katowice skręcam na Łódź... Może zmęczenie pracą, może 1000 spraw zlotowych na głowie. Nie szukam już drogi powrotnej, decyduję się jechać przez Łódź. W sumie nigdy tam jeszcze nie byłem. Łódź wita mnie... wybojami. Jest ich tyle, że przez chwilę wyobrażam sobie ukraińskie drogi. Dodatkowo klimat nocnej Łodzi. Strach się zatrzymywać na dolewkę oleju (niestety moja „bierze” i to już niemało). Mijam Łódź. Po drodze zatrzymuję się na parkingu dla TIR-ów i osobówek. Nie gaszę jeszcze silnika, otwieram maskę. Coś głośno trochę... Jak się później okaże nieprzypadkowo. Czekam aż nieco ostygnie, dolewka oleju i jedziemy dalej. Pod Częstochową tankowanie. Gasząc silnik zauważam, że spod maski wydobywa się trochę dymu. Oho, no to fajnie... Tankuję, zjeżdżam na bok. Maska w górę – a jak, nieco Borygo na „fartuchu”. Fajnie. Wracam się na stację. Dokupuję Borygo, wlewam tyle i ile trzeba. Do Częstochowy dojadę. Potem się pomyśli. W Częstochowie spotykam się z Tomkiem. Jedziemy do niego. Dziury chyba jeszcze większe niż w Łodzi. Informuje mnie potem, że prawie nikt tu nie jeździ na glebie. Chyba już wiem dlaczego.
Otwieramy maskę, patrzymy co się dzieje, dzwonimy do Szoko. Wspólna diagnoza – pompa wody wydaje swoje ostatnie tchnienia. Kremówka zostaje więc na miejscu. Nie ma sensu jechać nią dalej i ryzykować. Szkoda, kilka dni ogarniania wizualnego środka i na zewnątrz. No cóż, przynajmniej mam to już zrobione.
Mamy do dyspozycji: 2103 lub 2107. Wybór pada na 7-kę, jest bardziej pewna. Jedziemy do Legnicy, po Wadima. Droga mija szybko, jedziemy płatną autostradą. Na miejscu spędzamy u niego kilkadziesiąt minut, posilamy się (dzięki) i jedziemy dalej. Po drodze dołącza się Czarek w swojej Samarze. Dojeżdżamy do granicy. Tankowanie, wymiana części pieniędzy na Korony i wjeżdżamy do Republiki Czeskiej. Jako, że nie w autach nie ma amatorów jazdy płatnymi autostradami czeskimi, gdzie obowiązuje dodatkowo płatna winieta wbijamy w nawigację nasz cel – Mnihovo Hradiste i jedziemy okolicznymi drogami. Fajne górki widoki. Klimat wsi czeskiej jakże odmienny od polskiej. Jakoś tak... czyściej, ładniej. Jako fan PRL-owskiej motoryzacji wypatruję starych Skodovek. Jest ich trochę – głównie 120-stki stojące na podwórkach, widziałem też jedną 105-tkę, Trabanta i fajną Skodę Spartak. Z ciężarówek – Tatry. Z autobusów – fajną
Karosę. Trafił się także Fiat 126p ale w mieście podczas drogi powrotnej. Dojeżdżamy na lotnisko. Pusto. Jakaś dwójka z zagranicznej furze wyjeżdża mijając nas. Na lotnisku rozprostowanie kości. Będzie się tu działo. Ale to dopiero jutro. Wyjeżdżamy a tu... kłódka na szlabanie. To chyba tamci. Nie wiem czy specjalnie nam na złość czy taki jest przykaz ale jesteśmy zamknięci na płycie lotniska. Fajnie.
Na szczęście z tyłu lotniska jest wyjazd. Wyjeżdżamy polną dróżką i jedziemy już bez przeszkód na camping. Tam w miarę możliwości dogadujemy się z panią w sprawie noclegu i pakujemy się autami na trawę. W międzyczasie spotykamy się z Ladusą i pozostałymi uczestnikami zlotu. W miarę możliwości i wobec bariery słownej wymieniamy kilka zdań i zabieramy się za instalację namiotu, który przywiózł Wadim. Poszło nam to w miarę sprawnie, więc szykujemy potem małego grilla. Szczęśliwi dotarciem na zlot i najedzeni kończymy piwkowanie i idziemy zmęczeni spać. Ladusa i koledzy z Czech zapraszają nas jeszcze na Lada piwo ale amatorów brak. Sorry koledzy, next time.
Ja chciałem się porządnie wyspać po podróży więc pakuję się do „łóżka” pierwszy. Rano budzę się pierwszy, nie tyle zmarzłem co po prostu nie wyspałem się zbytnio, było zbyt twardo. Ale czy może być inaczej jeśli śpi się tylko na 2 kocach i w śpiworze ?
Reszta wstaje, ogarniamy się, jemy śniadanie i pakujemy. Decydujemy, że po zlocie na lotnisku wracamy od razu do domu. Niestety nasze zasoby gotówki niezbyt bardo umożliwiały obecność na campingu kolejną noc. Jedziemy na lotnisko. I tutaj należałoby zrobić przerwę i napisać – zobaczcie fotki. Było naprawdę extra ! Żadnymi słowami nie da się opisać widoku kilkudziesięciu starych i nowych Ład w jednym miejscu. To trzeba było po prostu zobaczyć na własne oczy. Kieruję więc was do fotek, a było co oglądać ! Oprócz oglądania wszystkich modeli Łady począwszy od Kopiejki zlot przewidywał takie atrakcje jak: sprint, slalom, pokaz możliwości rajdówek, palenie gumy, giełdę pamiątek i części (Szoko kupił 2 kierownice do 2101 praktycznie za bezcen), sesję fotograficzną itd. Niemałe zamieszanie wzbudziły dwie Czeszki, które postanowiły sprawdzić się w slalomie. Wszyscy rzucili wszystko i poszli kibicować.
Pomału zbliżał się finał imprezy. Jeszcze tylko rozdanie nagród, dyplomów. W międzyczasie na tor lotniska wjeżdżają spóźnialscy Niemcy, w tym nowa 2107 z masakrycznie niskim przebiegiem. Organizatorzy kończą ten dzień zmagań a my z wielkim smutkiem wyjeżdżamy do Polski. Jeszcze tylko zlotowa kawalkada, którą mijamy w drodze powrotnej. Po przekroczeniu granic Polski żegnamy się z Czarkiem, który informuje nas o słabym ładowaniu w swojej Samarze. W razie czego mam mój telefon, coś się wymyśli. Tymczasem my jedziemy do Wadima po pompę wody (dzięki). Czarek dzwoni, że musiał już zatrzymać się na trasie. Korygujemy więc trasę powrotną i zamieniając się co pewien czas akumulatorami umożliwiamy chłopakowi dojazd do domu. Do Częstochowy dojeżdżamy nad ranem w niedzielę. Mamy do naprawy felerną część ale o tak nieludzkiej porze nie ma to sensu.
Decydujemy się zrobić to po kilkugodzinnej drzemce. Dzięki nadludzkiemu wysiłkowi Tomka, który chory i zmęczony grzebał pod maską i wydatnej pomocy ojca naprawiamy auto. Czas wyruszać w drogę powrotną. Po drodze na „pogawędkę” wielokrotnie zapraszają panie nieciężkich obyczajów pewnie spodobała im się Kremówka. Trzymam ostro kasę przy sobie, nie wiadomo przecież ile spali jeszcze auto. W Łomży melduję się około 16. Zmęczony siadam przed komputer, oglądam pierwsze fotki ze zlotu, jem obiad i... szybko zasypiam. Było warto.

PS Wielkie dzięki dla moich towarzyszy podróży i dla Czechów za bardzo dobrą organizację zlotu. Mam nadzieję, że nie był to nasz ostatni zlot w Republice Czeskiej.

autor: emde (Michal_Poland)
Uživatelský avatar
Michal_Poland
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon zář 24, 2007 20:06
Bydliště: Lomza, Poland

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát kvě 31, 2013 14:07

Laďo, přeložit :) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod dandy » pát kvě 31, 2013 14:12

Keď som si prečítal Vašátorove hodnotenie víkendu (str.3) ani neľutujem (e), že sme ostali doma. Nikita stále oddychuje na svojom zimovisku v suchu a teple a obaja s Lukášom sa psychicky pripravujeme na Šíravu. To zas bude ... :roll:

Teraz vážnejšie: moc vám všetkým potichu závidíme. Fotky hovoria samé. Ozaj nám to tentoraz nevyšlo časove aj inak. Ale Šíravu si ujsť nenecháme a už sa moc tešíme. Dúfam, že prídu všetci, nech tie počty atakujúce stovku žigulíkov na posledných jarných zrazoch v lete a na Slovensku pokoríme! Nech je ten zraz rekordný :D :D :D

Zdravíme všetkých a zvlášť do Mělníka :)
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Mnichovo Hradiště 2013 - ohlasy

Příspěvekod plavec » ned čer 02, 2013 14:59

Maťko, když jsi chtěl nějaké nápady, tak jeden menší nápad mám. Když bude příště vyhlašován odjez na spanilku, bylo by ideální, aby se přitom vyhlásil i kanál CB, případně PMR . Aby bylo jasné jakej naladit. Letos kdybych se nezeptal, tak ani nevíme, jakej kanál naladit. Neberte to nikdo jako kritiku, jen takový menší vylepšení pro zpřehlednění. :)
Naposledy upravil plavec dne ned čer 02, 2013 15:01, celkově upraveno 1
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Mnichovo Hradiště 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron