Lada Vesta ICE Inuitka

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod sickwokmove » stř led 20, 2021 09:10

Ja len taky postreh k pneumatikam, dolezite su aj hmotnostne a rychlostne indexy. Ja zo zasady pouzivam vyssi hmotnostny aj rychlostny index. Napr zimne mam Matador MP92 a s hmotnostnym indexom 96 (predpisany/minimalny mame 80) a rychlostny mam H do 210km/h (predpisany/minimalny T=190km/h). Myslim, ze tieto indexy pokial dodrziavame na uplne minimum zavazia pri spravani pneu po dlhsej dobe. Samozrejme ako vsetci pisete najdolezitejsie je kupit si novy model pneu nie trojrocny pretoze vsetci vieme, ze pneu sa skladuje na kopach a pokial dostanete taku fajnovu zo spodu tak uz ma poohybanu vystuz a taktiez pochybujem, ze niekto udrzuje stalu teplotu. Osobne ocakavam, ze dame spolu este jednu zimu a pojdu do smetia. Letne idu na svoju poslednu sezonu tiez.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Jajo » stř led 20, 2021 09:45

Chalani, dnes je už skoro až nemožné porovnávať pneumatiky. Lebo už prakticky všetky autá dnes majú ESP,ABS,.... No a čo som zistil, tak že niektoré autá sú dnes vyrobené tak, že keby nemali ESP, tak aj s najlepšími gumami by boli v prvej priekope. :rolleyes: Gumy sa dajú jedine ako tak porovnávať na brzdnú dráhu, čo v podstate hlavne robia pri testovaní. Ja mám na jednej Veste Goodyear a na druhej Dunlop, oboje zimné. No a letné mám originály z výroby(Matador a Pirelli). A zatiaľ ma ani na jedných našťastie nikde nešmyklo tak, že by to ESP neustálo. Väčšinou čo som si všimol, že keď auto chcelo ísť do šmyku, tak to vždy vyzeralo že na príčine bolo samotné auto a nie gumy. Lebo občas, keď po takomto "šmyku" zareagovalo ESP, tak až bolo počuť písknuť koleso ktoré pribrzdilo, alebo auto tak prudko pribrzdilo, že keby som nemal pás, tak si buchnem hlavu o volant. Takže z toho vyplýva, že gumy dobre držia, len auto odľahčuje kolesa a potom to musí zrovnať ESP. Samozrejme, že keď niekto jazdí na rovnakom aute(napr. Vesta :D ) a začnú mu gumy šmýkať/hrabať pomáli aj na rovine a potom prezuje iné gumy a tie na tých istých miestach držia ako prilepené, tak na vine boli gumy. Ale netreba dávať na svoje auto gumy ktoré chváli kamarát na úplne inom aute s úplne iným rozmerom. Lebo on môže mať stabilnejšie auto(možno aj ťažšie) a gumy v rozmere, ktorý je pre danú gumu ideálny. Lebo aj rozmery majú gúm majú dosť vplyv na výsledok testu. Ja som napr. pozeral pred kúpou gúm aj testy. No a našiel som test zimných gúm a hovorím si paráda, víťaza kupujem! Pozerám to sú 205 a ja potrebujem 195(na sedana), tak som našiel nakoniec aj test na 195ky a tam bol môj víťaz 5ty, ale zasa víťaz 195tiek bol 3tí v 205kách. A to už nehovorím o ďalšom poradí v teste 16tky verzus 17tky,... No a teraz buďme múdry. :finga: Ja som vsadil na čo najčerstvejšie gumy(keď mi prišli mali 3 týždne) a na bezpečnú jazdu, ako hovoria policajti, prispôsobiť jazdu rozbitiu a šmykľavosti/neodhrnutosti/neposypanosti cesty. :lol: A zatiaľ to dokopy našťastie funguje.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » stř led 20, 2021 09:52

Já jsem to vyřešil ještě lépe a to, že jsem rozhodnutí delegoval na známého majitele pneuservistu, který sám jezdí rallye a nelituji 8-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » stř led 20, 2021 17:06

P.S.: Změkčilci, sovětský člověk zimáky neměl vůbec a taky to šlo. Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=i576NHJqP6c
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » stř led 20, 2021 18:42

Pravdu máte, sme bábofky zvedený na ľahšiu cestu imperializmom súdruhovia! :P :mrgreen:

Podstatné je aby súčiastka medzi volantom a sedačkou šoféra fungovala spoľahlivo a s rozumom :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » stř led 27, 2021 17:05

Finálny dokončovací test prebehol úspešne, nasnežilo najsamlepšejšie ako mohlo, maximálne mokrý sneh 15-25cm, traktor čo po obci odhŕňal sneh tak mi zablokoval odhrnutým snehom príjazdovú cestu asi 40cm skokom, ktorý som pozabudol odhádzať a riskol to prejsť, s jemným škrabotom úspešne bez preklzu, na fotke nad vozidlom kde je stĺp elekt.napätia - na hlavnej ceste je dobre možné odhadnúť sklon klesanie kde parkujem.. gumky to dali bez problémov nadpriemerne uspokojivo, kaša nekaša držali a celkovo spoľahlivo auto vytiahli hore na hlavnú. :wink:
Vesta-2021-a1.jpg

Vesta-2021-a2.jpg

Vesta-2021-a3.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » stř led 27, 2021 17:55

hezký zimní maskování ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » čtv úno 04, 2021 10:53

Tak sa mi dnes zadarilo, šiel som k zubárovi objednaný na extra ťahačku a veselo šiel zaparkovať na chodník pred ambulanciu, reku fajn, pred chodníkom sniežik otáčam volantom hore idem sotva 15km fuk bug žuch a už, sneh sa prepadol a koleso trafilo rovno na vysoký imbecilný obrubník ako schody, nemal som šancu ho vidieť, sneh bol nad kanálom, reku snáď vydržalo ale auto klesalo a po vystúpení už bolo dole, tak fajn dobre to začalo, zubár ma poslal s trojdňovým testom na covida preč reku chce nový, dobréééé idem po test našťastie na vedľajšiu ulicu a do 10min som bol hotový, zub sa vysekával ako hrdzavý nosník na Nive, korene na polovice a sekačka..príjemné ale s injekciou a pod narkózou keď huba odvisla znesiteľné..no ale ešte ma čakalo prehodenie kolesa, už som sa veľmi tešil ale šlo mi to obstojne, otestoval som nový vidlicový zdvihák, dvihol auto s polovice na chodníku celkom vysoko :mrgreen: :rolleyes:
príjemné strávené predobedňajšie povozenie zubár 30€ a nová gumka už objednaná 45€ aj s dopravou, koleso som odniesol kamosovi do pneuservisu už začal aj vyklepávať disk, snáď podrží lebo ten disk má senzor a už tam mám svietiacu kontrolku tlaku, tak sa zadarilo, asi každý poznáme takéto dni :wink:
PS: teším sa keď skončí narkoza a poleziem sa škriabať po strope, jedno pozitívum, stretom som tam kamaráta čo som ho dlho nevidel, pracuje v nemecku a bol so ženou tiež objednaný..Ladu pochválil sám premýšľal nad jej kúpou vo verzii Cross ale niekto mu ju vyfúkol a tak šiel do 3ročného Suzuki Vitara tiež s 1.6tkovým podobným motorom..
Vesta-defekt-1.jpg

vesta-defekt-2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod sickwokmove » čtv úno 04, 2021 11:17

To mas dobre ja som chytil defekt uz aj na letnych aj zimnych zakazdym bocnica, oba pripady srob. jeden krat 70e (zimna) druhy krat 110e (letna) nastastie mi koleso nesadlo a nebolo treba vyrovnavat disk.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Jajo » čtv úno 04, 2021 15:37

sickwokmove píše:To mas dobre ja som chytil defekt uz aj na letnych aj zimnych zakazdym bocnica, oba pripady srob. jeden krat 70e (zimna) druhy krat 110e (letna) nastastie mi koleso nesadlo a nebolo treba vyrovnavat disk.

To nemáš v okolí seriózny servis? Ja som tiež chytil bočnicu. A šrób to nebol, bola to nejaká prkotina čo som prešiel ponad ňu a najskôr mi obúchala celý spodok(na jednom mieste 1cm od brzdovej hadičky a to som ju chytil akurát na vrchu kopca, takže dole by bola sranda keby...) a nakoniec od gumy sa odrazila preč. No a na bočnici mi zanechala 4-5 cm zárez prerazený až do vnútra. No a za cca 20€ mi to opravili. :lol: Staré gumy, tak som ani nechcel investovať do jednej novej a aj tak som mal v pláne celé auto predať a kúpiť Vestu :mrgreen: No a nakoniec som na takto opravenej gume ešte prešiel 2 sezóny(raz aj na prednom kolese). Však tvrdili, že ručia za opravu tak, že kľudne ju môžem dať aj dopredu. No čo vám poviem, poistku(životnú) mám celkom slušnú a auto bolo staré, tak som to riskol. :lol: :mrgreen: V servise tvrdili, že keď je to bežná guma s textilnou výstuhou bočnice, tak nie je žiaden problém. Problém by bol(a vtedy neopravujú nič) keby bola porušená nejaká kovová výstuha,.... Videl som už aj takúto opravu na veľkom nakladači v lome, a fungovalo to. Ja viem, nedosahuje také rýchlosti, ale zasa má väčšiu hmotnosť a tým aj väčší tlak na to opravené miesto, plus chodí po ostrých kameňoch ktoré to miesto ešte o to viac namáhajú,... Proste servisáci tvrdia, že keď je to do určitého rozmeru na určitom mieste, tak je oprava úplne bezpečná.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod sickwokmove » čtv úno 04, 2021 20:36

Tak ked som dostal defekt na prednu pneu stala 100e a 10e prezutie+vyvazenie a zimna bola tak, ze som si sam prezul a mal som defekt opravovany na tajnasa na hrane ked mi naposledy prezuvali, kedze jazdim dialnicu pneu som menil automaticky za novu a zase 60e pneu a 10e prezutie+vyvazenie nic strasne..
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » stř úno 10, 2021 14:57

Takže včera som zakúpil tento set v Lidli, viete načo je vhodný - absorbér a "kuckanie motora" pri rozjazdoch nižších stupňov, ono aj som to kontroloval a aj keď som vôľu nepostrehol je možné že v tomto počasí to mohlo primrznúť, tak istota a občas mi to zakoktá motorom, kto by potreboval tak to stojí tuším okolo 3€ celý set, síce asi by sa to nemalo predávať, ale čo by sa všetko nemalo..ženské sa tam hrabali v handrách..a chlapov bolo dosť pri kutilstve...no každý si našiel nejakú tú svoju hračku :P
Absorber-tesnenia-Vesta.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » ned úno 21, 2021 09:11

Pekne nám nasnežilo, ako v rozprávke, už sa stihlo niečo aj roztopiť. Udreli aj -15 tak som to preštartoval, nebol problém a nechal som motor chvíľu ohriať.
NIečo ma aj chodí kontrolovať, neviem či to bude mačka, pes alebo sibírsky tiger :rolleyes: Na fotopascu sa nič nechytilo, čo je škoda, ale nevzdám to.
Ako pozerám z okna vidím viac sanitiek ako osobných vozidiel, niektoré tu cúvajú, motajú sa, asi hľadajú dom alebo ulicu kde leží niekto tipujem s covidom, tak aspoň spolu so susedmi sme v niečom na svete prvý 8)
Zasvietilo nám aj slniečko a hneď je veselšie, dúfam, že zima čoskoro odíde a s ńou aj tá pliaga čo nás ubíja, ale tešme sa na jar, už aj vtáčiky štebocú, že bude lepšie, tak len také nedeľné zamyslenie na dnes aby sme len elektriku nepreberali v inej téme, a to asi už viete, v usa mrznú vypadla im el.sieť.
Vesta-Feb-1-forum.jpg

Vesta-Feb-2-forum.jpg

Vesta-Feb-4-forum.jpg

Vesta-Feb-3-forum.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » pon dub 19, 2021 20:26

Aj keď sa zima vzdávala ťažko, je preč a pre niekoho, kto skoro prezul následné sneženie prinieslo veselé poučenie a "radosť " :)
Nevadí, jazdilo sa, jazdí sa, a jazdiť sa bude, tož len ako a na čom záleží len na Vás kolegovci kamaráti a priatelia, ja len toľko dnes dodám, že od víkendu jazdím lepšie :wink:

Lebo som začipúvaný :mrgreen:
Aj by som to skôr napísal a oznámil, ale som bol aj zavakcínovaný a to ma trochu rozhádzalo, ale po víkende je už dobre.
Ale sem sa s príbehom, na ktorý isto čakáte. :rolleyes:
Tak sme sa s Corym dohodli, že ho prídem pozrieť, aj pršať prestalo, víkend bol nádejný, idem sa reku aj povoziť, Eskymku vyvetrať, pavúky vyhnať, rozhýbať trochu radenie, tak som natankoval a fiúú do Ladacoru, do šambaly pre Ladu na ďalekom východe. Cesta rýchlo ubehla, priznám sa riadne som je pridával, medzi mestami Humenné a Snina je pár úsekov (za Kamenicou nad Cirochou) kde sa dá pekne dupnúť a šiel som aj 140km/h Vozidiel na cestách máličko, síce naše cesty ako moje zuby, tak dúfam, že to cestári začnú plátať čo najskôr aby naše tátoše a mašinky netrpeli.
Dorazil som zavčasu a dobre sme pokecali, dali kafe, napojili lapťopa a onedlho šli testovať nové kone, a že to bolo cítiť. Vážený..poviem to takto.. Vesta pred a po je úplne iné auto. :shock:
A to nepreháňam, čo som si okamžite všimol akoby autu - motoru odpadol kameň zo srdca a to doslova, motor šiel svižnejšie a ľahšie do otáčok, doslova ožil, kultivovanosť hlučnosť motora sa zmenila, je určite tichší a kultivovanejší, doslova akoby ste niečo čo dusí vaše vozidlo odstránili a auto sa správa ako voľný nos po nádche. Je to rozdiel, krásny ťah aj do kopčeka a doslova skokový rozdiel v chovaní motora, to treba zažiť. Aj keď som bol upozornený, že to chce ešte "novú krabicu" na vz. filter, všetci vieme o čo ide, tak aj po tejto prvej fáze je to fajné, moc fajné!
Nečakal som skutočne takýto rozdiel lebo Viem, že Vesta je omnoho ťažšia, mohutnejšia ako som bol navyknutý na ľahkú strelu - Grantu, tá bola Vinetuou šíp, Vesta je teraz jeho Tomahawk obrazne napísané. Dokonca perlička, spotreba klesla a dokázal som pri normálnej jazde dať s prehľadom bez dusenia priemer Granty! 6,4l nech nežerem, je to tak..samosebou budem naďalej testovať, momentálne mám len dobré pocity a ukazovatele. Oživenie vozidla v tomto smere je rozhodne plusom a pozitívnou úpravou. Takže z mojej strany spokojnosť ďakujem majstrovi za všetko, ešte upozorňujem že dynamika vozidla je pri Crosske na 17" kolieskach predsa len o čosi iná ako na mojej Veste sedan s 15" kolečkami.
Naďalej pracujem s autom na drobných vylepšeniach, po koníkoch som ani nešiel ale pridajú sa, imbecilov čo občas treba obehnúť je na cestách stále viac a to Vás môže zachrániť. Ešte raz ďakujem a budem testúvať.. určite treba, ale akoby som už teraz mal nového koňa v stajni, zas som pocítil radosť ako keď som Eskymku kupoval, to bola jazda ako na novom. 8)
Príjemné a pokojné cesty želám, dúfam, že sa už tento rok niekde uvidíme, aspoň na cestách nezabudnite blikať trúbiť mávať na všetky Lady!
(jo tu trúbu musím poriešiť)
Pri testoch sme streli Ladu nivu, a otázka na všímavých, koľko lada vozidiel je na týchto nových fotkách, poprípade typov? :mrgreen: Okuliare nasadiť!
Vesta A1.jpg

Vesta A2.jpg

Vesta A3.jpg

Vesta A5.jpg

Vesta A6.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » pon dub 19, 2021 21:48

Tak gratulace ! Možná bys měl změnit čísla v podpisu :-D. Otázka na Coryho (odpověď klidě do SZ) - je to ten samý "režim Cory" jako jsi dělal u mne, nebo už je to další evoluce čili Cory II ?
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků