Lada Vesta ICE Inuitka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

No to by šlo, majú odber a rj nebude štrajkovať, koncovka tiež vyzerá rovnako ako na klasike, aj tak to v noci dosvieti klasická H7čka, inak teraz som šiel po noci a svieti to pekne len naozaj na 80% treba nastaviť svetlá. :? Zdá sa mi že svietia ďaleko.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
jozfab
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od jozfab »

Jajo píše:No, na pohľad belšie môžu svietiť určite...
Jajo, suhlasim s tym, co pises, ale denne T20 nepotrebujem na to, aby som lepsie videl. Staci, ze vidno mna. Skoda, ze som neodfotil auto zpredu, kym bola vymenena iba jedna ziarovka, aby som ukazal rozdiel. Nemam pristroj na meranie sietivosti, ale moje oko pocas dna vnima novu (modru) ziarovku opticky jasnejsie.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Dnes ráno prvá prehliadka s výmenou oleja v Lada Žiline...ale samozrejme servis majú zvláštne v Čadci v Peugeote :mrgreen: , ale Peugeot, Renault Lada..jedno auto :P ochotný a ústretový aj na moje otravné otázky a úlohy, samozrejme kávička, extra rýchlo vybavenie, výmena oleja a filtra, nastavenie svetiel, kontrola a premazanie celej nápravy... všetko som viac menej videl, svetlá nastavovali za chrbtom a veruže trebalo..nech sa prepadnem a nežerem všetko spolu 65€! Kto má nejaký argument? 8) Chlapci to nedáte ani pri lepšom servise bicykla..
Potom už len veselá a pohodová cesta Vestou po Slovensku :wink:
Vesta2020Maj1.jpg
Vesta2020Maj2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Křečík Barbuška »

A uz si nasel nejakou korozi? Aspon malinkatou :rabbit: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Zatiaľ som ju umyl len 5x! :mrgreen: A 1x utrel prach v interiéri.
Ale podozrivé miesta samozrejme budú pod dohľadom 8)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
grafi2
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od grafi2 »

Prvú koróziu nájdeš na podvozku, ako sú preplátované plechy...
Inak ani po mesiaci oškúlené miesta (prah,dvere) nehrdzavejú
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Ej tak som si dnes spravil radosť a niečo som si kúpil do zásob :wink:
Filter vzduchu 12€
Filter peľový 22€ (Kua a že je k nemu aj knižka pre Renault Clio aj s návodom ako ho nasadiť) :rolleyes:

Odporúčam krytku na ťažné oko (5JH 803 663 9B9 CZ), cca 2€
Filter-Mann-Vesta.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
robelles
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od robelles »

Tie ceny filtrov sú trošku prehnané. Ja som kúpil vzduchový za 4,90e a peľový uhlíkový za 7e.
ticho lieči
Uživatelský avatar
grafi2
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od grafi2 »

áni nie, normálne maloobchodné ceny. Ten peľový uhlíkový antibakteriálny má nákup 16 predaj 29 (v mne prístupnom katalógu). Obyč. uhlíkový 12 / 23...
Samozrejme sa bavíme o MANN značke, uhlíkový comline jesto aj za pár korún...
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Raz ročne sa to snaď dá, nemením to každý mesiac. Mala by to byť ta lepšia a presnejšia značka, čo som si všimol poniektoré vzd. filtre sú krátke alebo zle tvarované/ohybné a podfukujú bordel čo nechceme. 8) Najideálnejší čo som chcel s kovovou sieťkou MAHLE LX997 tak ten nevedeli objednať :?
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Dnes som bol v Ladacor servise na návšteve, zaúčanie drobnú výpomoc aj po pomoc a samozrejme na fajný pokec s kávičkou, mysleli sme na všetkých fanúšikov Lada vozítok :wink:
Viac v zajtrajšej malej reportáži z chrámu Ladacoru.
Maličké navnadenie na fotkách. 8)
Vesta1.jpg
Vesta2.jpg
Niva6.jpg
Vesta3.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7208
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od valda1971 »

Tak nálepku Lada-Cor na autě nemám :(
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Cory
Příspěvky: 11569
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Cory »

Mam ich dost, nezabudni pytat, ked budem na blizku :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7208
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od valda1971 »

Cory píše:Mam ich dost, nezabudni pytat, ked budem na blizku :D
Když bys byl u Toma, tak ji nech u něj - s ním se přeci jen vidím častěji :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvek od Liftback »

Tak sa tu ospravedlňujem, ale kosenie na chalupe mi zabralo viac času ako som myslel, potom ešte malá oslava :)

Už som špekuloval od začiatku Vesty nad drobnými vylepšeniami čo som kade tade ponachádzal a čítal aj u kolegov čo majú Vesty ako čo najlepšie vyladiť a nahodiť to, čo takmer každá dovezená Vesta do EU má, ale pre náš trh sa to buď nezapína alebo až pri vyšších verziách Lux, ja mám ako všetci vieme ICE.

Po pár správach a zavolaní, že dôjdem a budem robiť asistenta a tieňového tajomníka pri skladaní Nivky som sa rozhodol, že strávim pekný deň v chráme Ladacoru a po dlhom čase uvidím aj rozobratý motor a pár zaujímavostí okolo. Našiel sa čas aj na moju Vestu takže všetci boli spokojný. Počasie prialo, slniečko svietilo a ja som hltal ďalšie poprvoolejové kilometre do chrámu a na sväté miesta všetkých Lada nadšencov :wink: Tam nikdy slnko pre Ladu nezapadne a stále nejakú uvidíte..ale dobre dobre, jedno je isté, tam sa cítim vždy dobre, pekne ma príjmu, pohostia zakávičkujeme, pokecáme, posmejeme sa povieme nejaké novinky a samozrejme stále nad autami, a že ich tam stále je! Taký malý Lada zraz, jedinečná Priora čo doviezla celý servis len som tak pozeral :shock: náhradné motori z Niviek, krásne klasiky..a teraz aj najnovšia Vesta, ďalšia čakala následujúci deň na olej..šefkocúr čo to všetko strážil a kontroloval a zobudili sme aj divoké kuny niekde na povale v dielni tak si zamravčali poškriabali pár dosák, boli celkom hlučné, že sme niekedy mysleli kedy asi vypadnú rovno na dvor. Rozobratú Nivu mám možnosť vidieť tak raz za desať rokov tak som bol zvedavý ako to vyzerá, čo Vám poviem, poriadny motor, nové súčiastky, tlaky, tesnenia, ktoré trebalo aj dorábať ale hlavne hodinárska prácička, kávička a debata 8) Ozaj som len asistoval, občas niečo podržal otočil kľúčom, zapracovala aj brúska a zváračka, v rukách majstra na Ladu sa srdiečko Nivy prebúdzalo pomaly k životu, poteším Vás, už vrčí a po svojich hltá kilometre. Ale aby sme sa dostali k Veste, mám drobný zoznam vecí ktoré chcem rozchodiť a podarilo sa zapnúť prisvecovanie hmlovkami do zákrut, niekde to zapínajú priamo na predaji, tuším Galanta a Košice to zapnú inde je to asi komplikovanejšie, ďalej sme skúšali a testovali novozapnutú funkciu Follow me home, prisvietenie po zamknutí auta, 30,60,90s dobrá vecička v tme pred domom, je Vám to paráda, takže som spokojný. Najzaujmavejšie tretie vylepšenie a otvorenie funkcie bolo zapnutie vypnutého Alarmu vozidla, poviem úprimne pravdu ani som ho neskúšal, ale predpokladal som, že zapnutý nie je, ak áno tak len svetelná funkcia ako pri Grante a treba domontovať trúbu, hele hele krtek trúbilo to, trúba bola zapojená, super, ani sme veľmi nevyplašili zvieratká, len kuna zaprotestovala :lol:
Skúšali sme zapnutie aj inej funkcie no narýchlo nebolo čas sa tomu dopodrobna venovať, nové infošky, ale naznačujú progres a všeko je pripravené a na dobrej ceste, bude to fungovať, konkrétne sa jedná o teplotu motora a podsvietenie jasu prístrojovky. Tieto funkcie privíta každý nadšenec vylepšen,í ktoré už má na svojom Vesta vozítku predpripravené. Ohľadom chipu to poriešim neskôr kým sa motor usadí a niečo najazdí, zatiaľ si vychutnávam pokojnú a pohodovú jazdu s okukávačmi vozidla ktorých sa nájde stále dosť. Potešia ma aj starší dôchodcovia čo si spomenú na znak a po prečítaní značky na zadnom kufri sa vrátia a obzerajú auto doookola. Čo je ale podstatné a veľa z Vás to už zaregistrovalo Ladacor má svoju vzácnu jedinečnú nálepku. Pre priaznivcov len dodám, že ak bude záujem na malom stretnutí kde sa asi ukážem pár kúskov bude aj pre Vás.
Keď ste už dočítali až sem tak ďakujem a pripomeniem, že ak by ste si našli čas a dohodli sa s majstrom na výlete s Ladou za ním tak budete spokojný lebo je to pre nás majiteľov ako Šambala ktorú keď nájdete vaše srdiečko a srdiečko vášho vozidla bude spokojné. Spojiť príjemné s užitočným ...a ako sa vraví aspoň raz ísť.
Dúfam, že táto situácia čoskoro skončí a zraz či stretko aj niekde u nás bude v kurze viac ako inokedy, takže všetko čo sme sa dozvedeli zúžitkujeme na naších cestách a podelíme sa o to s nadšencami kolegami a kamarátmi aj osobne :wink:

PS: Drobné infošky, pokiaľ si pamätám, mám najnovší softvér na vozidle 301 ktorý som poskytol na preskúmanie, rovnakok prebehlo vymazanie dvojice chybičiek po dlhom státi a odpojení vozidla pred kúpou.
Příloha Ladacor1.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha Ladacor2.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Ladacor1.jpg
Ladacor2.jpg
Drobné chybičky sa našli a vymazali
Drobné chybičky sa našli a vymazali
Ladacor5.jpg
Ladacor4.jpg
Niva3.jpg
Niva1.jpg
Niva5.jpg
Přílohy
Ladacor6.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“