Lada Vesta ICE Inuitka

Moderátor: Moderátoři

Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » pon bře 30, 2020 09:50

Tak v prvom rade sa ospravedlňujem, že som si nenašiel skôr čas ale popravde som ani nemal veľmi chuť sa s niečim pochváliť v tejto situácii. Ako už všetci všímavejší viete vymenil som a zakúpil nové vozidlo Lada Vesta ICE v bielej farbe takže pokračujem v tradícii bielej. Príznačne som je dal meno Inuitka.
Ešte skôr pred novým rokom som sa rozhodol ísť do nového vozidla Lada Vesta a vo februári po novom roku padlo definitívne rozhodnutie aj keď Lada Granta mala sotva po troch rokoch a nalietaných len 31 000km takže bola len lepšie zabehnutá. Keď som ponúkol inzerátom vozidlo k predaju tak sa mi do hodiny ozvalo viacero záujemcov a samozrejme AAA :roll: ale plánoval som vozidlo zameniť u predajcu za nové. Nebudem sa tu obšírnejšie vypisovať, že v Galante som nepochodil hoc to vyzeralo nádejne, akosi to kôli druhému majiteľovi z Nových Zámkov zaniklo aj keď to bolo všetko vybavené, pripravené, dohodnuté a vozidlo som tam cez týždeň nechal, nové vozidlo Lada Vesta ICE v bielej farbe predali :shock: A paradoxne mi to pomohlo, lebo som vedel ešte o poslednej Lade ICE sedan v bielej farbe v Žiline s krajšími poťahmi, novším ročníkom a povedal by som v lepšom stave, bola dlhodobo na predajni nie vonku. Po týždni som si teda odobral Grantu z Galanty a poďho 9.3 do Žiliny a do Čadce kde som sa predom dohodol a kde ma už čakali a boli na Grantu zvedavý, zas som ju poriadne počas víkendu vyumýval a povysával, vozidlo som už chcel zanechať zápočtom za nové vozidlo v Žiline vlastne v Čadci kde majú centrálu bazár ale aj servis všetkých vozidiel. Po ceste ma istil kamarát s Daciou Lodgy taktiež v bielej farbe, nevedel som ako vlastne dopadneme. Stretli sme sa na pumpe pri Červeníku a fičali si to za Vestou do Žiliny, najprv sme ale šli do Čadce za najvyšším ukázať mu vozidielko. Po príchode a odstavení vozidla pred predajňou Škoda :mrgreen: bola moja Granta asi najčistejšie vozidlo vonku aj vo vnútri a nový majiteľ si to všimol, bol nadšený v akom je stave, všetko si prezrel a priznal sa že ju už sledoval pár dni na internete a veľmi po nej túžil, podal som mu kľúče nech sa ide previezť a vyskúšať, veru dlho ho nebolo :P ale po návrate bol spokojný a nadšený ešte viac, dohodli sme sa na cene vozidla a doplatku za nové. Grantu som naposledy smutne odfotil a zanechal v bazáre v Čadci. Tak sme sa s Daciou vybrali do Žiliny, dobre že sme mali druhé vozidlo, neviem ako by som sa prepravoval hore-dole keby ma neistil kamarát ktorému sa zapáčili aj nová Crosska.
Došli sme na predajňu kde nás čakala milá páni, tu nastala menšia komplikácia, mal som doplatok v hotovosti a podľa zákona už toto nieje možné takže čo teraz? Len tak som sa zo zvedavosti opýtal a ani som s tým nerátal..a je možné vozidlo prebrať po zaplatení okamžite? Nie je problém, nech sa páči. Kým som vybavoval banku tak mi v ŹIline vozidlo pripravili nastrojili a nachystali za hodinku aj papiere. Priznám sa že v tej chvíli sa nám stala s kamarátom taká vec že sme dokázali poblúdiť v žiline, navigácie a mobily sa nejako vybili akosi sme nato nemysleli a trochu sa stratili ako trúbky. Ale všetko dobre dopadlo. Nová Vesta už nás čakala pred predajňou s doplnkami a povinnou výbavou, pribalili aj malý darček! Tomu sa povie predaj. Ani som tomu neveril a tak trochu v šoku som prebral kľúče paiere a sadol omráčený do vozidla :) Po nedorozumení v Galante som ani nedúfal. Vyšlo to, sedel som v mojej novej Veste. Ešte som rýchlo natankoval a kúpil dialničnú známku. Cesta do BA kde pôsobím prebiehala pokojne, dával som dialničných 100-110 a veľmi som ju nevytáčal, aj keď občas som jej kopol ale len mierne a máličko. Po ceste sa veľa vozidiel držalo za mnou a povedľa a obzerali si ma, aj keď mohli obiehať asi boli v šoku, že sa Lada ešte predáva, dostala prepravné značky. Čo na záver, vozidlo bolo potrebné kôli istým veciam už prihlásiť na Bratislavu, vieme ako to je ale dozvedel som sa, že Žilina to myslí na Slovensku s pokračovaním predaja najvážnejšie, dúfam že aj ďalší predajcovia o nich ale veľa nepočuť čo je škoda. Len v deň mojej návštevy predávali Nivu a chystali ďalšiu, Nive sa na Slovensku darí a Crosske sa darilo tiež. Majiteľ v ŽIline spomenul, že sa chystá doviezť novú Grantu Sport a iné chuťofky a prekvapenia, spomenul som mu aj Grantu karavan a tuším, že bude nad ňou uvažovať. Veď ak by sa to naozaj rozbehlo tak nová Granta má veľké a rôzne možnosti karosérii a druhov, každý by si prišiel na svoje, dúfam že budúci rok príde aj vynovená Lada Vesta s novými doplnkami po facelifte - vyhrievaný volant, sklápacie zrkadlá, držiak pohárov - ktorý v staršom modely naozaj nedrží :o novými stieračmi či inými maličkosťmai, možno dôjdu aj nové farby čo by prospelo.
Keď ste už dočítali až sem chcem sa Vám poďakovať a dúfať že Lada na Slovensku, ale aj v Čechách neskončí, myslím že bude pokračovať aj keď bude asi ešte vzácnejšia na cestách ako doteraz, máme všetci naozaj vzácne a jedinečné vozidlá, či u je to klasika, Priora, Kalina I/II a Granta, Vesta sedan alebo Cross s Ladou X-Ray.
Lada-Granta-a-Dacia-Lodgy-2.jpg
Cesta za Vestou do Žiliny a jedna z posledných fotiek mojej Granty

Lada-Granta-posledna.jpg
Posledná fotka :(

Nova-Lada-Vesta-Inuitka-1.jpg
Už ma čakala, krásne pripravená s mašľou a doplnkami :)

Lada-Vesta-ICE-doplnky.jpg
Nezvyčajné doplnky, VW prerušil výrobu, odveziem sa teraz na Lade :P aspoň sa lepšie spoznáme mám čas.
Pekná kľúčenka a pero ako pozornosť.

Lada-Vesta-Ice-2.jpg
Tak nám zas nasnežilo ale dúfam že naposledy! Jazdím totiž na letných :D Plánujem dať 16" alu.kolesá
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » pon bře 30, 2020 12:42

Dva plnohodnotné klíče :-o Sou mi věci ...
Každopádně ještě jedna (opakovaná) gratulace
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod valda1971 » pon bře 30, 2020 12:45

Koukám žes dostal k autu i roušky :D Koho by to loni napadlo :mrgreen:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Teepee » pon bře 30, 2020 13:28

Pro majitele roušku a autíčku jen sněhovou čepici? :cry:
Není škoda, že ta záviděníhodná novota neprovoní nějakou pěknou garáž? :?: :wink: :P
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » pon bře 30, 2020 22:21

Garáž je na chalupe plná nepotrebných blbostí..aha vlastne potrebných nepotrebností môjho tatka, jediné čo tam využíva je otáčacie kreslo a školská lavica kde si šúľa cigarety a lúskal orechy.. :roll:
ďakujem a je to predsa len trochu iný level to potvrdil aj brat keď som ho viezol, Granta je viac pojašená, Vesta je o niečo tichšia, pohodlnejšia, stabilnejšia ale samozrejme aj ťažšia a lenivejšia ale všetko má svoje plus a mínus ako v živote :rolleyes:
Rúšky sú len tématický doplnok k dnešnému životu okolo nás :wink: Veru nešlo sa veselo domov po prázdnych dialniciach, viac som stretával sanitky a hasičov ako civilné autá..
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Makar » úte bře 31, 2020 20:19

Gratulujem k novému autíčku, poznám verne ten pocit z nového voňavého interiéru :mrgreen: , to som pri oprdzených starých haraburdách, čo som mal predtým nikdy nezažil.
Grantu si už predal? Na autobazár.eu som ju nenašiel. Možno by ju zobral otec, tu na fóre som si všimol, že si sa o ňu príkladne staral.
Rodičia boli hrozní kresťania, ale asi pod mojím vplyvom začínajú byť uctievačmi jediného Putina :wink: :idea:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Tommel » čtv dub 02, 2020 20:19

Tak gratuluju, jsem zvědav co podnikneš za úpravy na Vestě :wink:

Georgius píše:Dva plnohodnotné klíče :-o Sou mi věci ...


Nemáš jo ? Já mám :mrgreen:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » čtv dub 02, 2020 20:22

Áno, Granta je predaná - s doplatkom za novú Vestu predajcovi v Žiline/Čadci, inak ďakujem je to o niečo pohodlnejšie vozidielko. Kamarát povedal, že Granta trošku vyzerala ako hračkárske- detské autíčko, ale mal som ju rád, škoda že som nemohol nikde ukázať čo dokáže :lol:
Kým som vybavoval papiere a iné náležitosti zakúpil som popri tom nejaké doplnky a drobnosti k svetlám a lepšie stierače, ktoré som ako mantavý zle naopak nasadil :mrgreen: ale už sú dobre a prehodil som ich, žiarovky som ešte nenahádzal kým nestúpnu poctivo teploty, šlo to zas dole na mínusové tak ešte týždeň počkám, a zase špekulujem či tie do denných vôbec nahodím aj keď majú CAN-BUS tak aby som neľutoval, čo ma ale dnes najviac dožralo bolo, že poviem to rovno mantaci v prvom zápise k vozidlu neuviedli alternatívne rozmery kolies: 195/55 R16 (80T) / 6Jx16H2/-9,7 a budem to musieť nejako dovybaviť aj keď som mal pri sebe originálny EC certifikát konformity, kde sú uvedené už to nechceli alebo nemohli doplniť. Karamba, zase nejaká trúba to dobabrala. Takže ak by ma niekto nasmeroval ako to zapísať tuším sa to tu preberalo budem rád, inak keď som preberal vozidlo bolo dlhší čas odpojené od baterky a naskákali tam nejaké veci, svietila kontrolka motora a senzorov kolies, tipoval som pri prevzatí, že kontrolky zhasnú čo sa pri kontrolke motora aj stalo po asi 200/300km kontrolka senzorov kolies tak tú sa mi podarilo vymazať nejakým zázrakom pri nastavovaní hodiniek až dnes, to ma vytočilo až keď ma baba vyhodila a nepustila pred obchodom, že už len dôchodcovia, meškal som hodinu nebolo pol deviatej ale pol desiatej :roll: :P do prde** s koronou. Tak som si sadol a ťukal som ťukal prepínal spínal zapínal až som to nejako vybúchal a nič už tam nesvieti :mrgreen: A netrebalo ani Grade-X, čo sa mi dušovali a prisahali dnes v Lade v Humennom, že to inak nepôjde a počítač nemajú. Veru čo si človek dnes nespraví a neskúsi sám tak nič nemá :rolleyes: Lada je v tom expert. Aj keď tipujem že zápis chýb a nejaké info v riadiacej ostalo. Vidím to na cestu smer Snina keď bude mať náš Ladacor na mňa čas :wink:
Lada-Vesta-Forum1.jpg
Lepšie 4200k čo je tuším povolená hranica použitia.

Lada-Vesta-Forum2.jpg
Dal som ich naopak ale už som ich otočil :D

Lada-Vesta-Forum3.jpg
Tito značky nikdy na aute neboli ani ich už nikdy nikto neuvidí, asi vzácnosť a jedinečnosť ako všetko na Lade :)

Lada-Vesta-Forum4.jpg
Nič moc čísla, mal som na Grante krajšie, ale som rád, že v tejto koonavírovej dobe som vôbec niečo vybavil :)

Lada-Vesta-Forum5.jpg
Tak zatiaľ mám 15tky ale tie nezapísané 16"tky ma ser* :(
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod sickwokmove » sob dub 04, 2020 07:18

Ahoj k tym diskom, distributor to robi zamerne, mne na crosske, zapisal iba 16 a 17 a potom som mal problem zohnat zimne 16" plechy... Inak gratulujem k novej Lade nech sluzi co najdlhsie...
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod JmJ » sob dub 04, 2020 08:49

Prodavat nove auto se sviticim check engine a kontrolou tlaku pneumatik, se spatne zapsanymi rozmery kol a jeste cely prodej resit na dvou mistech, to je takove... lada :-(

Inac tedy vazu zdar! :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Georgius » sob dub 04, 2020 09:53

TPMS bych asi kousnul, ale CHE při předání mi taky přijde takové ... jako na Koněvce :mrgreen:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob dub 04, 2020 10:38

Uspojeni touhy po Lade v nasich podminkach ma jista specifika ktera se osobam problematiky neznalym mohou zdat ponekud zvlastni :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Liftback » sob dub 04, 2020 12:30

Nás čo máme Ladu nejaká "kontrolka" predsa nemôže zastaviť 8) :P :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod grafi2 » sob dub 04, 2020 12:43

máš kúsok čiernej izolačky? :D
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta ICE Inuitka

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob dub 04, 2020 17:28

No ja z blikani kontrolek mam teda primo koprivku. Obcas kdyz jednou za uhersky rok blikne ESC tak "ma ide porazit" :koko: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků