Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Moderátor: Moderátoři

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Cory » sob úno 08, 2020 13:22

Presne kvoli takymto omackam okolo toho som s tym prestal :) Presviedcat nebudem nikoho, je to kazdeho slobodna volba. Ked som ponukol moznost, ze pridem do CR a spravi sa to hromadne, tak nakoniec polovica ludi odskocila. Dokonca som bol dohodnuty s jednym panom z fora s Nivou, ze sa unho zastavim cestou spat...a ten uz ani neodpisal :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Robo » sob úno 08, 2020 13:32

Takže to neprebehlo? To mi je ľúto.

Ale Cory...teba keď sa pýtam, tak proste chcem a potrebujem informácie.

Nemôžeš čakať, že ťa tu budem presviedčať, keď to mám pohodlnejšie v servise a teba nepoznám rovnako, ako nepoznám ten servis.
To len pohľad z druhej strany, samozrejme ťa nechcem súdiť.
Robo
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř říj 24, 2018 16:27
Bydliště: Milý

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod valda1971 » sob úno 08, 2020 13:44

Proběhlo, byl z toho pěkný sraz. Ale dojel nás jen zlomek nasmlouvaných :( Já naštěstí patřil do té dorazivší části :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Georgius » sob úno 08, 2020 14:43

tak si nejdřív zajeď na brzdu abys měl srovnání, nebo trvej na tomtéž od servisu. Je sposta "takyčiptnerů", kteří ti jen sw nainstalují jetter a to je vše - což samozřejmě nijak nezmění křivku výkonu a kroutícího momentu. Nebo někdy dej vědět a svezu tě v čipnuté se vzduchovým filtrem (jeden z režimů je i "originál" takže se dá přímo porovnávat ;-) Nejlépe v Mnicháči ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Tommel » sob úno 08, 2020 15:11

Ani se nedivim, že se Cory na to vysral, když to tady tak čtu, řekl bych že Cory je jeden z mála v EU který umí kvalitně odladit Ruské auta, ale když chceš "profi čip tjuning " od servisu který určitě čipuje Ruské auta běžně, tak fajn :lol: uf dneska mam rejpavou :mrgreen:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Robo » sob úno 08, 2020 15:14

Cory predáva službu.
A ja mám právo vedieť aspoň to, o koľko sa zvýši (cca) výkon.
Cory nechce komunikovať, nebude služba. Jednoduché.
Robo
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř říj 24, 2018 16:27
Bydliště: Milý

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Tommel » sob úno 08, 2020 15:16

O kolik se změní přesně výkon bylo vidět například u Georgiusové Vestě, která šla na brzdu, hromada čipařů v CZ/SK se řídí možným výkonem, který byl odměřen na jednom autě ! Takže pokud nepůjdeš na brzdu před a po, stejně poznáš prd. Podívej se například na to video a uvidíš jak se změnil výkon po čipu :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod grafi2 » sob úno 08, 2020 19:58

čo sa týka odpovede "neskoro" pravdepodobne bola myslená na druhé kolo, ktoré už prebehlo. Každopádne ak máš záujem, treba napísať správu a určite sa dohodnete kedy a kde. Kde je vôľa tam je cesta, ja mám už dve úpravy na Veste a každá prebehla min. 150km od domova. Písal si už Corymu správu? To že sa do týchto debát nezapája, znamená že si asi nečítal vlákno o čiptuningu, samé vyrývanie a každý je najmúdrejší.
Rozhodne Vesta po Coryho zásahu ide lepšie, odozva na plyn je parádna a hlavne sa odstránilo cukanie pri studenom motore, ako bonus ukazuje reálnu teplotu.

Ak dáš auto čipnúť nejakému habľankárovy v "profiservise" čo sa tomu "venuje" tak sú to naozaj vyhodené peniaze. Poznám XYZ takých a keď sa ho spýtam prečo je toto tak, tak sa začne vykrúcať lebo hovno tomu rozumie.
Ja som dostal vysvetlenie ku každej položke v ktorej sa niečo zmenilo + čo to ovplyvní.
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Georgius » sob úno 08, 2020 20:02

grafi2 píše:Ja som dostal vysvetlenie ku každej položke v ktorej sa niečo zmenilo + čo to ovplyvní.

Chudák Cory, už chápu proč ho čipování přestalo bavit :mrgreen: :lol:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod kednok » sob úno 08, 2020 21:46

Cory píše:Presne kvoli takymto omackam okolo toho som s tym prestal :) Presviedcat nebudem nikoho, je to kazdeho slobodna volba. Ked som ponukol moznost, ze pridem do CR a spravi sa to hromadne, tak nakoniec polovica ludi odskocila. Dokonca som bol dohodnuty s jednym panom z fora s Nivou, ze sa unho zastavim cestou spat...a ten uz ani neodpisal :D

odporúčaš to aj keď je v záruke? ak áno tak by som do toho išiel
kednok
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 11, 2018 21:57

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Robo » sob úno 08, 2020 23:07

Cukanie pri studenom štarte...na to som aj zabudol, pretože je sporadické.

Dobre, len kvôli mne sem Cory nepríde a ja som na východe už nebol najmenej dva roky, tak nabudúce si to musím vynahradiť inde, ako v Coryho garáži.

Je šanca, že sa v povedzme 100 km okruhu od Prahy nájde dosť záujemcov, aby sa sem Cory dovliekol? Vážne o čiptunnigu uvažujem, po vyše roku už potrebujem toho pod zadkom viac...

Grafi, prečo až dve, prvá nebola dobrá alebo dostatočná? A povieš viacej, aké teda úpravy? Pre inšpiráciu.
Robo
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř říj 24, 2018 16:27
Bydliště: Milý

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod jozfab » ned úno 09, 2020 08:58

Cory píše:Presne kvoli takymto omackam okolo toho som s tym prestal :) Presviedcat nebudem nikoho, je to kazdeho slobodna volba. Ked som ponukol moznost, ze pridem do CR a spravi sa to hromadne, tak nakoniec polovica ludi odskocila. Dokonca som bol dohodnuty s jednym panom z fora s Nivou, ze sa unho zastavim cestou spat...a ten uz ani neodpisal :D

Ja som zaujem o chip mal, chcel som sa stretnut. Napisal som ti spravu, ze dojdem za tebou do KE na pokec a uz si sa neozval. Poslal som ti VIN cislo aj tel. kontakt. Takze problem nie je len na jednej strane...
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Cory » ned úno 09, 2020 10:24

Posielam poslednu SZ od Teba. Ano, neodpisal som Ti. Ospravedlnujem sa, asi som to v tej rychlosti nepochopil. Robil som to vo svojom volnom case a vela ludi sa o tom chcelo rozpravat, aj ked som to rozpisoval tu na fore v teme. Mam aj ine povinnosti. Ale uznavam. Tiez si mohol napisat, kedy si chcel prist.

"Ahoj, super, ze si sa ozval. Auto som kupoval v juli minuly rok, tak asi mam este starsiu verziu. Ako to zistit? Pomoze vin? XTA..............
Najradsej by som za tebou zabehol najprv na moto na kratky pokec a potom aj s Vestou. Ak by pocasie dovolilo, tak aj tento tyzden. V pripade, ze suhlasis, ozval by som sa ti v predstihu. Prosim, uved lokalitu v KE, kde sa ta da zastihnut, nech si ju dopravne nastudujem :) Tel. by dalsiu komunikaciu ulahcil. Vdaka.

Jozef
090.........."

Ak som niekomu ublizil, ospravedlnujem sa, ak som niekomu pomohol, tesi ma to. A tymto moje posobenie na tomto fore konci. Čaute :rolleyes:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Robo » ned úno 09, 2020 11:15

Teraz, keď som sa rozhodol..

Keby si náhodou predsa mal cestu do Čiech aj s nástrojmi, daj prosím vedieť.
Robo
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř říj 24, 2018 16:27
Bydliště: Milý

Re: Hodnotenie kúpy po 2 rokoch (Lada Vesta sedan)

Příspěvekod Liftback » ned úno 09, 2020 11:29

Nebláznite tu, veď aj náš najvyšší Fico vravievali, že na východe nič nie je :mrgreen: No ale to zabudol na Coryho, dajte s tým teraz pokoj keď sa ohreje zem a bude tá oná správna konštalácia hviezd, guláš a dobroty tak niečo sa určite dá poriešiť a dohodnúť. Pozrite profesionálnejší a normálnejší prístup k môjmu autu som naozaj nikde nevidel, ani v Lade Galanta..ma teraz napadlo že ich prepadnem na olej a sviečky. A onedlho budú zrazové podujatia, pre nás z východu je to naozaj ďaleko aj keď ja som často v BA ale pracovne a je problém sa uvoľniť. Pre nás by bolo fajn sa stretnúť "aj tu kde nič nie je" len Lada nadšenci, takže nerobte mi zle na srdiečko kedže si chcem kúpiť naozaj vážne ďalšiu Ladu. :P :mrgreen:

PS: 1.- Nie je to prvý krát čo som premýšľal že urobíme malý víkendový (aspoň jednodňový) zraz niekde na východe: Zemplínska šírava (ale o tom možno inde)
2.- Nie je to prvý krát čo Coryho niekto vytočil, asi aj ja :mrgreen: ale AK STE SI KÚPILI LADU - CHCELI STE LADU A MÁTE LADU - máte ju rád alebo ste oslepli a kúpili ste niečo iné.
3.- Stále sa dá nejako dohodnúť v prospech každej strany aby bol spokojný aj zákazník aj majster , nevravím že za vajíčka a jablká ale za niečo sa to robiť musí že :P

Takže majme strpenie a pochopenie pre každého blázna čo má doma Ladu lebo sme na jednej lodi, musíme sa nejako dohodnúť, verím že sa dohodnuť dá ale nedajú sa robiť zázraky pochopte je to pri Lade viac o nadšení a pochopení, voľnom čase ktorí obetujeme aby sme na cestách ďalším motoristom ukázali (postrašili ich) že Lada nikam neodchádza, hlavne je zábavné sledovať ako aj dnes pri ceste Slovenskom ako obozretne obiehavajú a okukujú raritu na cestách. :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků