Spotreba Lada Vesta SW Cross

Moderátor: Moderátoři

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Vašátor » stř črc 14, 2021 08:26

Foma, ta spotřeba je tedy opravdu trošku vyšší, než bych čekal. S motorem 1.8 jsem jezdil okolo 7,2l . Ted jezdím na LPG se spotřebou 8-8,5l , načež je pravda, že na dálnici při 140km/h to leze výrazně nahoru. Což ale způsobené nastavením map řídící jednotky, resp. chipem.

Zda se LPG vyplatí či nevyplatí lze orientačně spočítat velmi jednoduše. Úsporu lze odhadnout na 1kč/km (spotřeba minus náklady na revize apod.). Čili pokud montáž stojí 30.000kč , lpg se zaplatí po 30.000km.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Teepee » stř črc 14, 2021 09:22

Plus by se měly přičíst ceny za dražší měření emisí 1x za dva roky a cena pravidelné revize ideálně 1x za rok. (Revizi si systém taky může vynutit, jinak se odstaví. To naštěstí v NIVĚ nemám, kamarád v Loganu bohužel ano). Pak je 1x za 10 let potřeba nová nádrž a k tomu náklady na údržbu (min. filtry) a případné poruchy.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Dusan » stř črc 14, 2021 09:58

No hlavne ked na lade vydrzi vyfuk za 230E(stredny diel) koncovy na sw cross 450E ale to neviem ci nekecal 4 roky a pri pline len 2r tak si to dajte tiez do nakladov
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Vašátor » stř črc 14, 2021 10:48

Tak jasně, dá se do toho započítat spousta věcí, já psal ale o orientační úspoře. Ja pri dnešních cenách paliv usetrim cca 1,3kč / km. Což je 1kč na platbu montáže lpg a 30ha na servis. Při 10.000km to jsou 3.000kč na servis. Při 30.000km je zaplacená montáž a 9.000kč na servis.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Duko » čtv črc 15, 2021 10:01

Dusan píše:No hlavne ked na lade vydrzi vyfuk za 230E(stredny diel) koncovy na sw cross 450E ale to neviem ci nekecal 4 roky a pri pline len 2r tak si to dajte tiez do nakladov


Plyn mám 3 roky a výfuk ešte zopár rokov vydrží. Odkaz pre všetkých: nedávajte si montovať LPG! Je to drahé, kazí to auto, vzhľad, úložný priestor a je to strašne drahé.
( aspoň nebudú rady na lpg pumpách)
Lada Vesta cross ICE 2018 čierna metalíza, Opel corsa 2005, Ford fusion 2010, Bronto 2019 maskáč.
Uživatelský avatar
Duko
 
Příspěvky: 539
Registrován: úte bře 27, 2018 19:39
Bydliště: Bratislava

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Luděk Musil » čtv črc 15, 2021 13:09

Posledních několik příspěvků (čest výjimkám :idea: ) mi přijde jako debata o ... ničem :evil: . Pokud teda nedebatujeme v okurkové sezóně :idea: :lol: .
Do ročního nájezdu cca 10.000 km je to hluboké zvážení jestli ano nebo ne :scratch: .
Řekl bych, že hranice, od které již víceméně není třeba uvažovat, ale konat, je někde na 15.000 km :idea: .
V podstatě jediné negativum (zákaz vjezdu do podzemních garáží) je potřeba ignorovat. Mnohem častěji se v podzemních garážích vznítí elektrika, benzín nebo nafta. Pokud shoří auto na LPG/CNG, tak prvotní příčinou vzplanutí není plyn ale jiná závada.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Dusan » čtv črc 15, 2021 14:40

Neviem kde byvas ty, ale rozumna cena parkovania, a hlavne aspon na 95% volne parkovacie miesto je v podzemnych garazach. To kad tam nemozes ist je dost na zvazenie.
Kto chce setrit nech si da lpg. Kto na to ma nech jazdi na benzin.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Vašátor » čtv črc 15, 2021 16:57

Zákaz vjezdu vozidel s LPG/CNG pohonem do podzemních garáží NENÍ stanoven zákonem! Zakazují to samotní majitelé garáží a v mnoha z nich již je vjezd povolen. Ja nálepku LPG nemám, i když by ze zakona být vylepena měla a do podzemních garáží občas vjedu. Však jde vo bobek.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv črc 15, 2021 17:33

Tu nalepku by to chtelo. Myslim, ze je to vhodne pro pripad kdyby se neco semlelo tak, at hasici apod. vi, ze je v aute neco navic.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Cory » čtv črc 15, 2021 19:22

Nie vo vsetkych podzmenych garazach je LPG zakazane. Myslim, ze dokonca v KE v Auparku to zakazane nie je. Aspon na vstupe do garazi nie je ziadna znacka zakazujucu vstup vozidiel s LPG.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Liftback » čtv črc 15, 2021 19:45

Tiež si myslím, že je to prežitok.
K spotrebe sa ako majiteľ sedanu nebudem akosi rozpisovať, treba rátať, že majitelia "kombi" SW Cross majú niečo naviac, to niečo naviac - prepravný a ložný priestor niečo stojí - niečo za niečo.
Aj mne by sa občas zišlo kombi ak teraz majstrujem na chalupe a nemám ani vozík, ale tak aj do sedanu sa niečo pomestí. Všetko má svoje plus aj mínus, tak to bolo je a bude :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Jajo » čtv črc 15, 2021 20:37

Chalani, už je to síce fest ďaleko od témy, ale vjazd do podzemných(hlavne tie čo sú fakt pod zemou! nemýľte si ich s kadejakými krytými...) garáži je zakázaný hlavne kvôli tomu že LPG je ťažšie ako vzduch a tým pádom pri prípadnom úniku by sa držal dosť nízko pri zemi a v prípade dostatočnej koncentrácie a správnej iskre(napr. aj od nejakého relátka ktoréhokoľvek z áut alebo zariadení v okolí) by im to mohlo nadvihnúť dekel :D No, a keď vám dokážu že ten únik bol z vášho auta, tak vám aj rodný list zoberú a nedoplatíte sa do konca života. Je pravda, že žiaden zákon nehovorí konkrétne o úplnom zákaze LPG do podzemných garáži. Ale sa mi zdá, že v stavebnom zákone je uvedené, že pokiaľ nie je schopný stavebník zabezpečiť dostatočné odvetranie podzemných garáži, tak je povinný umiestniť zákazovú značku pre LPG na vjazd. No a tú už musí každý rešpektovať, tam už ide o cestný zákon a zákaz ako každý iný. No a u nás čo si myslíte, že si stavebníci vyberajú, drahú vzduchotechniku, alebo značku za pár eur? Jasné že značku, a potom nám komplikujú život. Ja som tiež uvažoval nad LPG, ale do dnes ma odrádza práve ten zákaz do podzemných garáži, lebo dosť často pracujem pre obchodné centrá ktoré majú iba podzemné parkovania a samo o sebe mám problém tam parkovať, no a s LPG by sa so mnou už ani nebavili. :x Uvažoval som aj nad CNG, len to je o dosť drahšie a má väčšiu nádrž s menším objemom, málo čerpačiek,.... A do podzemia sa s CNG môže, ale to je jediná väčšia výhoda. No nič, vráťme sa ku téme. Na mojej crosske, keď jazdím len mesto, tak mám na PC aj číslo začínajúce deviatkou, cez zimu ma aj desina straší :lol: , ale keď jazdím "mix", tak sa dokážem dostať so spotrebou aj pod údaj výrobcu. A pár krát sa mi podarí aj pod 7 na PC. No a u mňa PC kecá cca 2-3 deci do plusu, čiže reál je o to menej. Ale ja tvrdím(a už som to aj tu viac krát písal), nezáleží na spotrebe na 100vku, ale od toho načo človek to auto používa a koľko prejde na jednu cestu. Čiže napr. keď beriem koľko ma stojí cesta do práce za mesiac, tak je rozdiel 5 km a spotreba 9,5 a 30 km a spotreba 7. Čiže každý si musí toto prepočítať pred kúpou auta, resp. po kúpe spočítať ako sa dá ušetriť.... Ako hovorím, ja mám väčšinou prácu v meste, čo je max. do 10 km(čiže za deň 20km) a pri spotrebe aj okolo 9 ma to až tak neštve. No a keď mám občas prácu mimo mesta, tak to je tiež do max. 50km(čiže za deň 100km) a max. na mesiac a tam sa zmestím cca 7-7,5 a to sa tiež celkom dá, keď si spočítam, koľko by som musel investovať do toho až mám 5-6 spotrebu.... A kedy sa mi to vráti celé pri šetrení 1-2l a mojom nájazde cca 10000km/rok? Škoda riešiť, však "keď ju miluješ nie je čo riešiť". :lol: A ako som písal vyššie, do LPG sa mi nechce kvôli tým obchoďákom. Však v Žiline máme dva čo majú len podzemné garáže a tie sú v centre(takže iné parkovanie skoro nemožné), no v nich aj občas pracujem,.... Takže tak. Až uzavrieme v tomto vlákne LPG, tak kto jazdí málo, v meste, do podzemných garáži, chce plnohodnotnú rezervu a miesto v kufri, menej starosti zo servisom,..., tak ten nech zbytočne nerieši LPG. A ten čo jazdí dlhé trasy, v podstate nemá prečo chodiť do podzemných garáži a hlavne najazdí za rok fúru kilometrov, plus mu nevadia už spomínané negatíva, tak nech ide zvesela do LPG. Ale aj tak v konečnom dôsledku je to na každom čo chce a pre čo sa rozhodne. Každý si môže naštudovať xy rád, prepočtov, testov,..., a v konečnom dôsledku si aj tak musí dať pre seba všetky plusy a mínusy, váhu jednotlivých bodov a až na základe toho sa môže rozhodnúť čo a ako.
Takže na záver, za mňa čo mi Vesta SW cross ponúka, a čo od nej potrebujem tak v rámci možnosti som so spotrebou spokojný. S údajmi výrobcu som išiel do kúpi a keď vidím, že dokážem jazdiť okolo toho údaju, resp. aj pod, tak som spokojný a neriešim. Keď treba pridám, keď mám čas šetrím,.... Proste, znovu by som išiel do Vesty SW cross! :la:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Vašátor » čtv črc 15, 2021 21:09

Podzemní garáže mají předepsané vysoké standardy na odvětrání i tak. Takže já bych se toho zas tolik nebál. Navíc, pokud není člověk vyloženě kokot, jezdí s plynem na revize a netlačí do nádrže plynu co se vejde i přes pojistný ventil, není se čeho bát. Ovšem to je podobné s benzínem. Kdyby někdo dorazil do podzemních garáží s děravou benzinovou nádrží, bude to pomalu horší, jak zmíněné LPG.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Teepee » pát črc 16, 2021 07:57

Mrk na příjezd
A podzemní garáž
Celé toto úrovňové parkoviště je otevřené ze tří stran, přesto tam nesmí LPG???!!!
Jen si postesknu, že dnes už je to stejně pryč, Tesco parkování je ozávorované, na asi dvě hodiny, protože v celé oblasti zavedly Modré zóny. Parkoval jsem tam, protože pracoviště mám naproti.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Spotreba Lada Vesta SW Cross

Příspěvekod Dusan » pát pro 31, 2021 13:15

V priemere to jazdi za 7l :D
Obrázek
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků