Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Georgius » ned pro 30, 2018 20:43

Přátelé, vykopal jsem odtud ty pneumatikové nesmysly aby to bylo všechno pohromadě v příslušném chlívku v "Hnacím ústrojí", budeme muset trochu přitvrdit morálku, takže jsem to ještě trochu přejmenoval a prosím Tommela, aby čistě X-Rayí věci dával do X-Rayího chlívku a tady se držel jen porovnávání s Vestou. OTčka budou přesouvána nebo mazána ... nejsme tu v poklábosíme ... nebo to tam chcete přesunout a pak si tam dělat libovolnej bordel :?:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie,

Příspěvekod cathiss26 » čtv říj 17, 2019 13:53

Dusan píše:No problem je ten zecena za luxku sw croos atakuje cenou skodu rapid (spaceback ma mensi kuforr 77cm verzus 88cm lada) Rachat de crédit surendettement - odkaz na spam liftback ma dobry kufor 107cm dlhy,lenze zad klesa a poslednych 30cm je uz nizkych.
Ze je skoda troska drahsia, to sa ti rychlo vrati v spotrebe turbomotora.
Jedine cocskoda nema je vybava cross.

Lada potrebuje parkovat v garazi (a kazdorocnu starostlivost voskovanie dutin(no dobre kazde2 roky)

A troska.viac papa.benzinu.

VKe su 2 sw, jedna cross asi cervena a druha oranzova.... Obe ice vybava

Ďakujeme vám za túto informáciu. To je pre nás veľmi užitočné.
Naposledy upravil Georgius dne čtv říj 17, 2019 16:33, celkově upraveno 1
Důvod: One more spam and your account will be deleted !
cathiss26
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 17, 2019 13:51

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod sickwokmove » čtv dub 16, 2020 13:18

Ci sa oplati turbac zalezi na najazde km a taktiez lokalite kde ich najazdite. Mame sluzobnu fabiu s 1.2tsi a pokial jazdime po Bratislave pod 7litrov sa s nou nedostanete. Ked som kupoval svoju Crossku za povodnu cenu 13000. A ratal som s rocnym najazdom 12000km tak po tabulkovych prepoctoch mi vyslo, ze rozdiel v cene mi Rapidka splati za 4roky jazdenia a to by bola na 16" nie 17" ako som mal Vestu(zvysok vybavy rovnaky). Teraz mozeme pristupit ku garanckam, rozpravat o tom, ze Lada musi byt v garazi a chodit na nastrek dutin a skodovka zazracne nemusi su totalne kydy. neviem kde na tieto informacie chodite. Skodovky a vseobecne koncern hnije uplne rovnako ako ostatni vyrobcovia. Co myslite, ze pre koncern je nejaka specialna technologia lakovania pripadne specialny nicim neporusitelny lak? Len tak pre info bezny touareg po 4 rokoch so sebou vozi v dutinach snad 5litrov vody... na svete je cca 10 automotive firiem ktore vyrabaju vsetky diely pre automobilky a jediny rozdiel je v tvare daneho komponentu. Ale vratme sa k nakladom na vozidlo- bezna garancka v skodovke je od 300euro vyssie. Ja som s Ladou zatial absolvoval 2, prva za 120euro druha za 150euro. Trufnem si povedat, ze to co usetrite na palive si vzapati zobere servis za udrzbu takze ste neusetrili nic. A teraz podme na auto samotne, Vesta je podstatne vacsia ako rapid. Do Vesty si za seba sadneme ja a moj oco (ja 195cm on 190cm) toto v Rapide v ziadnom pripade nehrozi. Dalej sa mozeme venovat kufru, rapid mal dve verzie spaceback a liftback. Liftback je uplne onicom pretoze ten moze konkurovat akurat tak Veste sedan ktora bola v tej dobe za 10500 teraz za 11000 a zakladny Rapid vo vybave jaskyna za 13500. V poslednom rade by som chcel na margo spotreby podotknut, ze Vesta je 20cm od zeme co je vyska ktoru nedosahuje momentalne ani Kodiaq. Obrubniky prakticky nepozna, nechape co to znamena jama...vrele odporucam prejst si po Bratislave zopar rozbitych ulic vo veste a v skodovke a potom zhodnotte komfort jazdy. Takze za mna po zvazeni vsetkych nakladov vysla vitazne vesta. Upozornujem moj najazd je 12000. Ak niekto najazdi viac cele sa to meni a treba si to seriozne zratat.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Dusan » čtv dub 16, 2020 13:28

No lenze uz sa vyraba Scala.
A neviem ale po jednej zime uz plech za prednimi kotucmi chyta hrdza.... A to nema kto vie aku hrubku, plechove ramena hrdzaveju vsade.
Ale zase aby tak hrdzavela polos ktora je s kalitelneho matrosa.... Ale to bude len povrchova hrdza. :D
auto je nato aby jazdilo, lebo jedna hacarka a mozete mat dutiny zaliate voskom, aj tak skonci v srote.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod sickwokmove » čtv dub 16, 2020 13:36

Ja stale hovorim, ze treba kalkulovat s nakladmi a vyberat si auto podla svojich parametrov. Kvalita je uz cca vsade skoro rovnaka hlavne v tomto lacnom segmente. Pre mna je prijemnejsie mat vestu bez lediek kde si vymeny ziaroviek viem robit sam a nemusim demontovat polku masky aby som vymenil svetlo. Stale hovorim, treba pocitat a vyskusat do coho sa komu dobre nastupuje a podobne. Moja priatelka vesticke vycita, ze ma vzdy spinave nohavice/silonky ked vystupuje a nastupuje pretoze pre nu su 20cm prahy uz vysoko... Mna vesticka vytaca, ze nema makkcene opierky vo dverach na lakte a ked ideme dlhsiu cestu tak som otlaceny...Ale ten priestor v kabine by som nevymenil nikdy. Takisto ako pripadnu jednoduchu udrzbu... ked som napr pozeral na silentbloky motora pomaly mam pocit, ze pri ich vymene ani nebude musiet ist motor von... To su veci ktore z dlhodobeho hladiska budu znizovat naklady...
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Cory » čtv dub 16, 2020 16:35

sickwokmove píše:bezna garancka v skodovke je od 300euro vyssie.


Bezna servisna prehliadka Fabie s vymenou oleja je 180e bez zakaznickych zliav. Octavia 210e. A to je prva po 2 rokoch, resp 30tis. km. Zatial co Vesta uz absolvovala tretiu prehliadku. Nejak mi to nevychadza :rolleyes:

Denne sa stretavam so škodovkami a ano, riesime aj reklamacie laku. Najde sa sem tam odlupovanie vrchnej vrstvy pri niektorych odtienoch, konkretne dvoch. Sem tam sa najde hrdza. Ale lak nie je problem bez reptania opravit do 3 rokoch a ak sa najde puchyr, tak sa da opravit do 12tich rokov (podmienka je, ze auto musi absolvovat kazdu prehliadku a po objaveni hrdze sa musi do jedneho mesiaca zacat riesit oprava...a samozrejme dana cast nesmie byt burana ci inak mechanicky poskodena)
Mam Prioru, mame Vestu, denne sa stretavam aj s Ladami. A na Ladach si tie laky rozhodne horšie.

Ramena, napravy, kryty...to hnije asi vsade rovnako bez rozdielu. Ale je rozdiel povolovat matky na 12 rocnej Fabii a na 6 rocnej Priore. Vzhladovo to je ohnite rovnako, akurat s tym rozdielom, ze na Fabii to povolit ide a neodlomi sa to.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod sickwokmove » čtv dub 16, 2020 20:01

Boli sme s firemnymi v Trnave pod 300nebola ani 1. Dokonca po 4 rokoch to vyjde v BA na 500euro. S vestou budem mat tento rok tretiu prehliadku a tu uz tiez ocakavam ze to bude bud 250 alebo 300. Znova opakujem, ze Vesta je najlepsia ak sa najazdi naozaj malo cca tych 12 tisic, ak niekto najazdi napr 20 uz je to nevyhodne. Co sa tyka laku nase fabie maju najazdene slusne a bez buraciek uz maju nejake lakove problemy (a to su vsetky strieborne metly) o vymene prednej ledky na kazdej po 3rokoch za 300 aj s robotu sa nebudem vyjadrovat. Aj ked nehovorim bola to volitelna vybava. Som zvedavy co sa bude diat po najazdeni takych 150tisic kolko ten spas vyjde.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Cory » čtv dub 16, 2020 20:19

Ja som hovoril o prvej 30tisicovej prehliadke, resp prehliadke po 2 rokoch. Po tretom roku je brzdovka. Po 4. roku alebo 60tis su sviecky. Napriklad taka 60tisicova prehliadka s rozsirenym rozsahom, vymenou prachoveho a peloveho filtra a vymenou zapalovacich sviecok vychadza na cca 370eur. A to uz je "velka prehliadka". Nepisem somariny, je to moja praca a stretavam sa s tym kazdy den. Od prijmu vozidla az po vyfakturovanie. Mali by ste vymenit servis.

EDIT: Ja mam stale pocit, ze majitelia novych Lad maju nutkanie ospravedlnovat sa vselijakymi sposobmi za to, ze si kupili Ladu a utvrdzuju sa tak v tom, ze spravili dobre. To fakt nemusite, kupili ste si auto nejakej kvality za nejake prachy s nejakymi prevadzkovymi nakladmi, ktore ma svoje vyhody aj nevyhody, takisto ako aj ostatne znacky.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Georgius » čtv dub 16, 2020 20:52

to máš, Cory, trochu pravdu, ale takovoudle bandu magorů a tým ruských hackerů jen tak k autu nedostaneš ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod sickwokmove » pát dub 17, 2020 06:30

Cory píše:Ja som hovoril o prvej 30tisicovej prehliadke, resp prehliadke po 2 rokoch. Po tretom roku je brzdovka. Po 4. roku alebo 60tis su sviecky. Napriklad taka 60tisicova prehliadka s rozsirenym rozsahom, vymenou prachoveho a peloveho filtra a vymenou zapalovacich sviecok vychadza na cca 370eur. A to uz je "velka prehliadka". Nepisem somariny, je to moja praca a stretavam sa s tym kazdy den. Od prijmu vozidla az po vyfakturovanie. Mali by ste vymenit servis.

EDIT: Ja mam stale pocit, ze majitelia novych Lad maju nutkanie ospravedlnovat sa vselijakymi sposobmi za to, ze si kupili Ladu a utvrdzuju sa tak v tom, ze spravili dobre. To fakt nemusite, kupili ste si auto nejakej kvality za nejake prachy s nejakymi prevadzkovymi nakladmi, ktore ma svoje vyhody aj nevyhody, takisto ako aj ostatne znacky.



180euro je mozno u vas na vychode. Tu v BA a pri BA sa to pod 300neda urobit. Takisto ani na Kia Ceed sa pod 300 pri prvej prehliadke pri 20 000 nedostanes. Nie je to cenou materialu, ale cenou za hodinu vykonu a cenach za m2(pretoze aj servis niekde musi sidlit) Nehovoriac, ze fabiu mas najlacnejsie auto od draheho vyrobcu a Vesta je najdrahsie (u nas) auto od lacneho vyrobcu. Nikto z nasej firmy nebude jazdit 300km od Bratislavy aby absolvoval garancku za nizsiu cenu. Je to nerealne. Najstarsia nasa fabia ma 4 roky posledna prehladiadka v boate (auto ma daco cez 90000km) bola za rovnych 503.4eura. Ja si nedavam ruzove okuliare a tiez si uvedomujem, ze Vesta nie je ziadnym zazrakom. Avsak servis je na Lade lacnejsi ci to chces priznat alebo nie. Mam 4 roky praxe pre koncern kde sme mali na starosti vyber dodavatelov pre VW SK. Tak sa prosim ta nezacnime bavit o kvalite materialov a podobne. Bol by si prekvapeny co sa dostane na take UPko za desinu. Takisto ake kvalitne komponenty obsahuje ten impotentny 1.0mpi. O polskych vyfukoch sa uz ani nebudem vyjadrovat. Ja to beriem tak, ze som zaplatil 270euro mam dve garancky(2500km+15000km) dostal som 2x olej, 2x olejovy filter a 1x vzduchovy. Na fabii za 300 po jednej garancke pri 20000(prvy rok) mam 1x olej, 1x olejovy filter a 1 x vzduchovy. Takze kto dostal v konecnom dosledku viac? A to musim povedat, ze stale pokladam VW group za jedneho z lepsich vyrobcov. Odporucam absolvovat garancku v citroene v BA tam zacina sranda.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Liftback » pát dub 17, 2020 07:13

Tak asi je to servis od servisu odlišné, podľa nákladov prenájmu a služieb, čo máme Ladu tak možno niečo ušetríme na lacnejších ale o to horšie zohnateľných náročnejších dielov ako plechy, treba sa asi predzásobiť. :wink: Filtre a pár čidiel by nemalo byť problém pozháňať kdekoľvek (Renault) ale tak to už viete.
Ja som len zvedavý ako kde a za koľko poriešim prvú servisnú prehliadku, asi to spáchajú ešte v Humennom u nás a možno ich prepadnem v Košicóch, dlho som nebol :mrgreen: . Čo som sledoval na ruskom fóre tak asi jedna tretina rusov si robí prehladku doma vo svojej garáži. :)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod sickwokmove » pát dub 17, 2020 07:21

Liftback píše:Tak asi je to servis od servisu odlišné, podľa nákladov prenájmu a služieb, čo máme Ladu tak možno niečo ušetríme na lacnejších ale o to horšie zohnateľných náročnejších dielov ako plechy, treba sa asi predzásobiť. :wink: Filtre a pár čidiel by nemalo byť problém pozháňať kdekoľvek (Renault) ale tak to už viete.
Ja som len zvedavý ako kde a za koľko poriešim prvú servisnú prehliadku, asi to spáchajú ešte v Humennom u nás a možno ich prepadnem v Košicóch, dlho som nebol :mrgreen: . Čo som sledoval na ruskom fóre tak asi jedna tretina rusov si robí prehladku doma vo svojej garáži. :)



S tym suhlasim liftback, samozrejme zhananie dielov a celkove ich zasobovanie je tragicke. Nastastie plechy som riesit nemusel, zatial som mal iba 1 defekt na bocnici a teda celu novu pneu(100 aj s prezutim) a potom som si zalomil ten stierac to bolo 80euro mesiac vyvolavania na polianky a nakoniec som ho kupil cez ebay. Toto by sa pri Skodovke a celom koncerne proste nestalo.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Dusan » pát dub 17, 2020 18:12

Kupili sme najlacnejsie kombiky na trhu, tak na to treba pozerat.
Ale komu sa nepaci, moze si kupit luxusnu scalu za 500tczk, akvarium v svetlach je v cene, padajuca sedacka tiez, a obcas nejake cervene svetielka na palubovke.
Cize vsetko je spotrebka vyrabana co najlacnejsie.

P. S. SERVIS NA 30TKM ma nezaujima aj tak by som to menil po 15tkm.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod radek mb » pát dub 17, 2020 20:04

Mě už to nedá nenapsat. Proč pořád ta nesnášenlivost vůči Škodovkám? Proč nesrovnáváte s auty jiných značek? Navíc, Vestu nelze rovnat s Rapidem, ale s Oktávií, to za prvé a za druhé, na montáži ve Škodovce je polovina dělníků z východního Slovenska a zbytek jsou Ukrajinci, Poláci, Bulhaři. Prostě se nám tu v Boleslavi sešel opravdový výkvět dělnictva. A kvalita výroby šla dolů.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Lada Vesta SW Cross - áno, či nie, porovnání s X-Ray

Příspěvekod Tommel » pát dub 17, 2020 20:07

Radku v tomto nesouhlasím, dokonce i v Rusku je Vesta v kategorii aut spolu s Rapidem a Polo sedan :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron