Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » stř lis 06, 2019 11:17

radek mb píše:Jen jsem chtěl naznačit, že pro mě, hlavně z ekonomického hlediska, je nafta daleko výhodnější.

To chápu, ale zase nezapomeň na ruský pohled na věc: benzín je levný a nafta patří do tanku/BVP/raketových nosičů :lol:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod sickwokmove » stř lis 06, 2019 11:24

Ja osobne som si Vestu kupil prave kvoli tomu, ze nema ziadne baterecky ktore po 5tich rokoch funguju uz iba ako tazitko proti odfuknutiu. Prave kvoli absencii start stop a podobnych vymozenosti-ktore potencionalne predrazuju pripadny servis v pripade zavady. Ja na dialnici nemam problem tam hodit trojku a drzat ju na 5500otackach pripadne v 4ke aby som mal maximalny krutiaci moment. Nekupoval som si auto aby som pocital kazdy litrik benzinu ktory spalim navyse oproti konkurencii. Navyse moj najazd cca 12000km rocne mi nesplati rozdiel v nakupnej cene a uz vobec nie nasledny servis zlozitejsich systemov. Duster som mal tiez v hladaciku pri nakupe svojej crossky, ale porovnanim motorov to vyslo v prospech lady. Moj znamy si kupil a prave mu dorucili Fiat Tipo, 1.4T musim povedat, ze tymto autom som bol velmi milo prekvapeny ako pekne a rozumne je urobeny interier vozidla takze podla mna tiez stoji za pozretie. Avsak po roku a pol mozem povedat, ze som so svojou ladou spokojny. Ci tlacim plyn alebo idem decentne stale papa to iste. Okrem zle utiahnuteho zemnenia na kastni auto nemalo ziadnu zavadu ktora by ovplyvnovala jeho pouzitie. Jedine co sa mi nepaci na praktickosti je nemoznost zdvihnut sedak zadnej lavice aby sa dalo povysavat pripadne poriadne upevnit potahy. A samozrejme to skapinanie motora pri klime po vyradeni a rychlom klesani otacok. Avsak znova musim povedat, ze napriek tomu, ze je velmi komfortne mat zapnutu klimu v meste snazim sa tomu vyhybat pretoze je to nezdrave aj ked po uplynuti zaruky rozmyslam o nejakej uprave aby sa dala pouzivat bez problemov. Ak tu so mnou odtrpi este aspon 10rokov vklude ju potom poslem do dochodku.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvekod sickwokmove » stř lis 06, 2019 11:26

Georgius píše:
radek mb píše:Jen jsem chtěl naznačit, že pro mě, hlavně z ekonomického hlediska, je nafta daleko výhodnější.

To chápu, ale zase nezapomeň na ruský pohled na věc: benzín je levný a nafta patří do tanku/BVP/raketových nosičů :lol:



nafta hlavne patri do traktorov, kombajnov a kamionov :-) . Vzdy ked sa zacne do mna nejaky koncernak obuvat za to, ze som si kupil "komunisticke" auto tak mu jednoducho odpoviem, ze nie vsetci sme nemecki polnohospodari.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Vašátor » stř lis 06, 2019 12:52

Zadní sedak se demontuje úplně jednoduše. Zepředu, cca 30cm od kraje se chytne a silou vytrhne z plastového úchytu. Následně se zatlači směrem dozadu auta, pod operak, prizvedne a je venku.

A ty řeči okolo různých modelů aut ... jak by to vypadalo, kdyby všude jezdili jen Octavie. Svět by byl černobílý.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9305
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » stř lis 06, 2019 13:21

Vašátor píše:Zadní sedak se demontuje úplně jednoduše. Zepředu, cca 30cm od kraje se chytne a silou vytrhne z plastového úchytu. Následně se zatlači směrem dozadu auta, pod operak, prizvedne a je venku.

Zatím jsem to nepotřeboval a teoreticky jsem si to už taky studoval - čistě prakticky, co na to plastové úchyty ? Kolik vytáhnutí a vrácení tak můžou zvládnout ? Nerýpu, čistě by mne to zajímalo :dontknow:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod sickwokmove » stř lis 06, 2019 13:33

dikes za info ohladom zadnej lavice tiez som bol soknuty ked som videl to ruske video na "demontaz" , ale asi som bol zvyknuty na sofistikovane riesenie v skode felicia :-D v kazdom pripade sa uz tesim na poriadne uchytenie zadneho potahu :-D
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Vašátor » stř lis 06, 2019 13:48

Ja to demontoval zatim jen jednou a bez poškození. Taky jsem z toho měl strach, ale slo to v pohodě.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9305
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Liftback » stř lis 06, 2019 14:16

Ono aj keď možno čas strávený v servise alebo objednaním dielov je dlhší, cena na výslednej faktúre a platbe je určite krajšia (nižšia) ako pri koncerne. A kde náše čidlá stoja rádovo desiatky eur a menej, taký nový koncern sa húpe cez stovky eur. Nevravím, že pri všetkom ale cena našich dielov a v koncerne je určite pre nás priaznivejšia. Ruku na srdce jedno z hľadísk pri výbere auta je v dnešnej dobe aj ekonomická stránka veci.

A teraz trošku veselšie: Muž príde za vešticou a netrpezlivo si dá vyveštiť čo sa následujúce dni stane. Veštica s hrôzou v očiach vykríkne.. Vaša svokra bude mať už zajtra autonehodu!..Muž nedočkavo šomre..Dobre, dobre.. ale či ma pri tom chytia! To mi povedz! :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Vašátor » stř lis 06, 2019 15:38

S tímto bych moc nesouhlasil. Ano, běžné spotřební díly jsou levnější. Jenže nedejbože shanejte něco na bourany vůz. Když se vam sejdou díly za tři měsíce, budete rádi. V tomhle ma koncern obrovskou výhodu. Nove díly hned, použité na každém vrakovisti. Tím myslím blatniky, nárazníky, dveře...
Buďme realisti. Koupili jsme dobrý vůz, běžné díly jsou levnější, servisní síť stojí za prd a karosarske díly s dostupností šílenou. Nicméně když ji milujes, není co řešit.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9305
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » stř lis 06, 2019 15:51

Musíš srovávat ve stejné kategorii - tedy kategorii exkluzivních aut. Za jak dlouho ti přivezou plechařinu na Bentley ? Na Teslu ? Nevím, jen se ptám ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jan Vaníček » stř lis 06, 2019 20:01

Jako ať si každý koupí to, co chce. Já jsem se již hodně dávno naučil/rozhodl nekritizovat. Rozhodně se nebudu ušklíbat nad autem "v základu" jen díky tomu, že někdo chce "premiovější" značku. Vím, co říkám, mám Superba v základu s příplatky za ca 15tis. A je to auto, které je již v základu vybaveno famózně a jediná paradoxní věc, která mi chybí, je prostrkovací díra v zadní sedačce :).(navíc jak já vždy přidávám k dobru, je to auto v ceně Octavie) Berlingo mám kromě panoramatické střechy v max. výbavě a je to ve srovnání s tímto socka. A ano, je to ten opovrhovaný žabožrout a je mi to putna, protože ten účel, pro který ho mám plní na 100%. Takže znova opakuji, každý má jiné priority a ať si pořídí, co chce. Ta má jediná priorita a podmínka je dostupný SERVIS a dostupnost ND. Vašek to popsal naprosto přesně, pro Ladu bohužel. Přesto, i kdyby v CZ, nedejbože v mém okolí servis byl, Ladu si nekoupím, i když ji stále z nostalgie mám rád a fandím ji, protože nemá kategorii auta, kterou potřebuji. Bohužel. Jestli auto nové, nebo použité je vždy o prioritách a peněžence. Já jsem ze zásady spořivý, takže jsem se vzhledem k použití nebál ověřeného auta s 200tis. na tachu, do kterého jsem po koupi plánovaně investoval ca 40tis.. Opravil/nahradil/vyměnil jsem vše, co běžně při této a +/- 50tis. kilometráži odchází opotřebením, takže mám auto v top stavu za 30% ceny nového, 10 let vydrží v pohodě. Nové bych si koupit nemohl, protože bohužel do této kategorie již pronikly 3válcové benzinové motory a nabízený diesel je "slabý".Zase mám nádrž plynu, do které se vejde 70L a je krásně pod podlahou. A jestli benzín/diesel? To je zase o způsobu užívání, nemusí to být zásadně o kilometrech. Základní poučka je jasná, já k tomu přidám tahání karavanu 1400kg a plaťáku 2000kg, takže benzin NEE a i přes filtr pevných částic si ropáka za 3 roky koupím i při malém nájezdu (za 3 roky budu mít postupně další řidiče a plasťáků bude nedostatek, byť má dcera sní o naší Ladě :). Nedám!! Ještě lepší by bylo 4x4, ale to je zase otázka priorit a přežiju to bez. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Cory » stř lis 06, 2019 20:05

Jan Vaníček píše:Jako ať si každý koupí to, co chce. Já jsem se již hodně dávno naučil/rozhodl nekritizovat. Rozhodně se nebudu ušklíbat nad autem "v základu" jen díky tomu, že někdo chce "premiovější" značku. Vím, co říkám, mám Superba v základu s příplatky za ca 15tis. A je to auto, které je již v základu vybaveno famózně a jediná paradoxní věc, která mi chybí, je prostrkovací díra v zadní sedačce :).(navíc jak já vždy přidávám k dobru, je to auto v ceně Octavie) Berlingo mám kromě panoramatické střechy v max. výbavě a je to ve srovnání s tímto socka. A ano, je to ten opovrhovaný žabožrout a je mi to putna, protože ten účel, pro který ho mám plní na 100%. Takže znova opakuji, každý má jiné priority a ať si pořídí, co chce. Ta má jediná priorita a podmínka je dostupný SERVIS a dostupnost ND. Vašek to popsal naprosto přesně, pro Ladu bohužel. Přesto, i kdyby v CZ, nedejbože v mém okolí servis byl, Ladu si nekoupím, i když ji stále z nostalgie mám rád a fandím ji, protože nemá kategorii auta, kterou potřebuji. Bohužel. Jestli auto nové, nebo použité je vždy o prioritách a peněžence. Já jsem ze zásady spořivý, takže jsem se vzhledem k použití nebál ověřeného auta s 200tis. na tachu, do kterého jsem po koupi plánovaně investoval ca 40tis.. Opravil/nahradil/vyměnil jsem vše, co běžně při této a +/- 50tis. kilometráži odchází opotřebením, takže mám auto v top stavu za 30% ceny nového, 10 let vydrží v pohodě. Nové bych si koupit nemohl, protože bohužel do této kategorie již pronikly 3válcové benzinové motory a nabízený diesel je "slabý".Zase mám nádrž plynu, do které se vejde 70L a je krásně pod podlahou. A jestli benzín/diesel? To je zase o způsobu užívání, nemusí to být zásadně o kilometrech. Základní poučka je jasná, já k tomu přidám tahání karavanu 1400kg a plaťáku 2000kg, takže benzin NEE a i přes filtr pevných částic si ropáka za 3 roky koupím i při malém nájezdu (za 3 roky budu mít postupně další řidiče a plasťáků bude nedostatek, byť má dcera sní o naší Ladě :). Nedám!! Ještě lepší by bylo 4x4, ale to je zase otázka priorit a přežiju to bez. Honza


Palec hore, moj nazor. Treba sa na veci pozerat objektivne, vsetko ma svoje pre a proti.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvekod FOMA » stř lis 06, 2019 20:34

Vidím to rovnako, ať si každý koupí to co chce či potřebuje 8) Každý máme jiné priority, jiné požadavky a nároky. Koneckoncům, proto se i vyrábí tolik značek a druhů aut. :wink:
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Dusan » čtv lis 07, 2019 08:27

No tp tipo 1,4tjet,ma nejake problemy s motorom a niektory sa stazuju ze zle sa cuva ze nevidno zadok v zrkadlach
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Marek trucker » čtv lis 07, 2019 22:02

ked som robil v Skode Mlada Boleslav tak vyrobna cena Fabky bola 4000eur auto v štandarde sa predava za cca12 000eur. Premna je to marketingovy biznis a preplacanie ceny auta koli značke ...viť VW
Zamna ak by Poliaci začali vyrabať Polonez tak si ho pojdem kupiť ,lebo to auto bude kvalitnejšie vyrobene koli tomu že automobilka sa chce dostať na trh. vid Felicia ta vo švajci či UK 5dvere nekorodovali lebo Felda šla 2x do striekacej komory...
V našich končinach je bohemska Skoda ktora si udržiava cenu ,no celosvetovo je to Toyota
Zoberte si aj značku Dacia ktora na začiatku predaja davala gumy ,ťažne zariadenie zdarma atd... predajnosť sa zvyšila a dnes dostaneťe bačov prd k vybave a na takeho Dustera si počkate 9mes kym Vam ho vyrobia .
Marek trucker
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv kvě 30, 2019 10:31
Bydliště: Prešov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků