Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Re: Lada Vesta

Příspěvekod robelles » ned lis 26, 2017 16:46

Zdravím Vás všetkých. Dávno som sa neozval čo nové. No v podstate nič, stále nemám doriešené niektoré veci.

- alarm stále nefunkčný. BA sa dištancuje tak mi ostávajú len KE
- ukradnuté puklice nedoriešené. nakoľko mi nepomohla ani BA, ZM, BB a to z dôvodu, že sa nedajú objednať, tak som to riešil tak, že som na bazare našiel človeka čo predaval puklice z mojej lady ukradnuté a kúpil som ich od neho. /čurák/. Ešte musím poslať foto na policiu nakoľko som ohlásil krádež.
- tlmenie auta poriešené, ako som chcel ja. Ostali mi len dvere, ktoré ako som spomínal budem riešiť ďalšie leto. K tomu len taká poznámka. Kto videl moje auto, tak som mu dal skúsiť váhu prednej kapoty. Niektorý ju mali problém udržať. :D
- brzdy otvárania dverí nedoriešené, nakoľko ich budem robiť s tlmením auta, pretože treba dať dole tapacír dverí, materiál už mám kúpený.
- disky kolies a ich senzory. Mám poriešené ako niektorý z vás, zimné na plecháčoch bez senzorov. letné gumy sú na predaj nakoľko tam idem dať 16 palcové.
k tomu len toľko, že snímač nepomôže mať v poličke v aute. kontrolka bude svietiť stále senzor si meria aj vzdialenosť/vyskúšané/,ale snímače pôjdu na letné.
- rádio sem tam vynecháva /verzia ice/ , keď to blbne moc prepnem si na hudbu z karty. a stále som prekvapený z kvality reproduktorov, nakoľko sa šetrí na všetkom
tak tieto hrajú slušne.
- otváranie kufra - používam moje riešenie s pružinami. aj keď to nie je 100%-né, ja som spokojný. Ak by niekto chcel zorganizovať skupinový nákup tlmiacich vzpier z ruských stránok, rád by som sa pridal.
- koberce do auta mám poriešené, dal som si ušiť na mieru aj s kobercom do kufra a objednal som si nejaké doplnky do auta z aliexpressu, kde mi najviac sadol obal
kľúča, pretože mi stále padajú a priesvitná fólia pod kľučky dverí, pretože pri otváraní sa tam farba ľahko poškriabe.

Vozenie stále príjemné, mám najazdené cca 8000km z toho polovica po diaľnici. Spotreba bola doteraz okolo 6,4l, teraz keď je chladnejšie tak to ide samozrejme hore, ale do 7l sa zmestím.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Makar » ned lis 26, 2017 19:30

Tak som vám chlapi Robelles, Minox a Tadejáško napísal súkromné správy, lebo ste mi tu už chýbali :mrgreen:
Už som sa bál, že sa vám niečo stalo, chorý alebo ešte horšie, že ste predali Ladu :mrgreen:
Ja som tiež stále bez alarmu, ale čakám na BA lebo Košice mám ďaleko a naviac starší Ladisti ma tu upokojili,
že ja predsa bezpečnostné už mám, že sú ním tie štyri písmena LADA na kufri :D tak som v pohode.
Georgius tiež som skúšal ten MAX Defrost a veru môj Golf Plus sa môže hanbiť, za chvíľočku bolo odrosené.
Rusi potrebujú takúto funkciu ako soľ, to mi je jasné :D
Ja sa bohužiaľ pohybujem zatiaľ so spotrebou okolo 7,4l a mám skoro 3000km najazdených, ak by to kleslo
pod 7l, tak som vysmiatý, lebo jazdím dosť ďaleko do roboty (asi 25km).
Zatiaľ sa mi len Tadejáško neozval, hádam sa mu darí dobre.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvekod minox » ned lis 26, 2017 19:38

Čaute, Makar nám napísal že či nemáme BAN :D Ja sa priznám, že posledné mesiace nemám čas ani na wc. Ale nebolo by od veci ak by sa dalo nahodiť sem responzivny design pre mobilné zariadenia a tablety lebo na mobiloch sa toto forum zle číta. Na nete je určite pre PHPBB fora vela zadarmo.
Fúha Robo 8000km? ja mám len 7500km ani sa nestíham voziť. Zato výfuk som dal pozrieť známemu, ale z vonku je všetko v poriadku, všetky časti, gumy, atd, testoval to a zistil že to musí byť jedine vo vnútri vraj slabo bodnuté nejaké prepážky, že by to musel rozpíliť :D Potom to šústanie vetra :D do prahov pri 100km /a viac/ rychlosti tiež nezmizlo, ale nedeje sa to stále tak sem tam prižmúrim očko. Naštasie čo píšete že sa Vám klepú zrkadlá tak mne sa ani nepohnu. Spotrebu mám (dlhodobú) na 7.8l/100km ale často vozím syna do škôlky, stojím tam 10 minut ráno na volnobeh čiže asi tak.
Zvuky motora si trochu viac sadli a je to lepšie a vo vyšších otáčkach mam pocit že aj tichšie. Zvuky z prevodovky tiež trošku lepšie, ale na 1,2,3 stále trochu viac počuť pri schádzaní kopca bez plynu.
Robo, ked si kupoval puklice cez Bazoš, bohvie či to boli ozaj tvoje :D Lebo v našom okrese už stretávam nové Vesty dosť často a teda všímam že ešte s nálepkami okolo celého auta. Pán Krupa má asi velmi rád nálepky :D :D :D Len ja som mal nálepky s nápisom AUTOEXTRA po bokoch vpredu, vzadu, na zadnom skle a na držiakoch značiek, ale potreboval som odlíšiť firemné KUKA nádoby na odpad, tak tie pekné živicové som dal na ne :D
Možem zajtra odfotit a hodit sem foto ak bude velký záujem :D každá reklama sa hádam počíta :D
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » ned lis 26, 2017 20:57

Co se týče mobility, tak Cory píše z mobilu i tak. Jinak na jiném phpbb lidé používají https://www.tapatalk.com/download_phpbb.php ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4008
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod minox » pon lis 27, 2017 06:22

Georgius na pozretie poslednej strany sa to dá, ale prečo to nezjednodušiť, ked sa to dá za pár sekúnd vyriešiť. A dnes ak sa ide z dobou, tak vieme že viac ako 50% pristupov na vacsinu stranok ide cez mobilne zariadenia.
Ten link je na modul, mal som na mysli css styl napr tu je toho... Ak s tým ma problem admin, viem to urobit aj ja, staci mi len login,pass do ftp(+moduly,ktorych sa dotkne zmena).
Jajo píše:Chalani, takých ako je autobild.... treba asi len ignorovať, však si vezmite koľko "prémiových" aut už povychvaľovali do nebies, aké sú úžasne, spoľahlivé,... No a za pár mesiacov sme sa dočítali inde o veľkom škandále alebo veľkej zvolávačke,..

Članok na autobilde som videl, tak celkovo mam na Ladu neutrálny pohlad, aj ked sa im Vesta velmi podarila a som s nou velmi spokojny, čo kus to original a to platí všade. čiže jednému vrzga pravý plast niekde na dverách a druhému píska vietor pri uchu atd. Celkovo auto na ktorom by Vam nič nevadilo asi neexistuje, to záleží na ludoch. Skuste si prečítať fora iných značiek rovnakej cenovej kategorie.
grafi2 píše: Tak čo v Žiline sú len tie najhoršie servisy? Či poznáte niekde aj horšie?
nechcem ovrávať ale v BB ma na trasúce zrkadielko odpinkali že to je ruské auto a mal by som vidieť ako sa trasú na Nive.. :evil: (to čo všetko si nafakturovali na garančke nejdem rozoberať radšej)

Väčšinou je to vo všetkých servisoch o pevných nervách. V BB ti toto povedali? :D Asi Tomáš. Trošku to posrali, lebo toto nie je dobrý prístup. Mali ti to pozriet a zistit prečo a nie hovoriť kokotiny.
Na garančke ti nafakturovali vela? Aby sme sa ešte všetci Vesťáci nestretli v Komárne :D lebo zatial to tam vyzera na najlepší servis a prístup k zákazníkom
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvekod DJW » pon lis 27, 2017 11:23

V B.Bystrici ktory servis? HM alebo Kmeť? Kmeťovi sa treba vyhnut velkym oblukom, absolutny nezaujem, totalna neznalost ani len zakladnych vlastnosti auta, flakaci... Hnus.
HM je na tom neporovnatelne lepsie ci sa tyka zaujmu, servis na Hyunday maju kvalitny, no neviem ako du na tom s Ladou.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
DJW
 
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Lada Vesta

Příspěvekod minox » pon lis 27, 2017 12:05

Aha no ja som myslel ze lada servis v Bb robi len Hm. Ja mam celkom dobre skusenosti v Hm preto som sa cudoval ze taku kktinu mu povedal technik.
Uživatelský avatar
minox
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvekod grafi2 » pon lis 27, 2017 12:45

u kmeťa som bol, odporúčam prečítať si môj príspevok v téme 1servisná, tam je všetko... Aby nedošlo k nedorozumeniam
inak čo a kde je HM?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvekod afeno » pon lis 27, 2017 19:03

VAZ 2103 (1978)- work in progress
afeno
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned kvě 07, 2017 11:05
Bydliště: Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvekod mirozv » stř lis 29, 2017 06:54

Keď ideš z BB smerom na Donovaly, tak je po ľavej strane, za pumpou. Povodne predávali Mitsubishi, teraz popri Mitsu predávajú aj Ladu. Mali v autosalóne vedľa Outlandera, alebo ASX po facelifte, alebo čo to bolo, Vestu a tie predky sa dosť podobajú :-) Blízko je aj predajca Hondy
LADA je jediná automobilka, kde musíš ty presviedčať predajcu, že to auto naozaj chceš kúpiť.
LADA 21103 20.5.2010-17.8.2013
LADA 2112 6.9.2013-
LADA 21214 23.4.2016-

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
mirozv
 
Příspěvky: 959
Registrován: úte kvě 11, 2010 20:45
Bydliště: okr. Zvolen

Re: Lada Vesta

Příspěvekod JmJ » stř lis 29, 2017 07:55

Georgius píše:Zkušenost: onehdá jsem potřeboval za sychravého pozdního večera vyrazit, auto bylo pokryté takovou tou studenou podzimní "rosou", tak jsem si otřel okna aby bylo alespoň něco vidět, ale jak jsem se začal rozjíždět, zjistil jsem, že mám vevnitř zamženo. I vzpomněl jsem si na kouzelné tlačítko "pomóc, nic nevidím, udělej s tím něco" a zapnul. Fukar se rozfoukal, pravděpodobně se zaplo topení předního i zadního skla a zrcátek (o tom ale žádná objektivní kontrolka neinformovalo), foukání na max, zapnutá klima aby to byl suchý vzduch a normálně asi za 100m opatrné jízdy kompletně všechno průhledné, takže jsem to mohl vypnout. Rozmrazování sněhu a ledu budu muset vyzkoušet až někdy v Práglu sníh a led bude, ale tohle bylo dost přesvědčivé.


Ty jsi pustil odmlzeni skel a ono to odmlzilo skla. No nekecej. Zazrak!

promin, proste mi to nedalo. Prijde mi, jako bys popisoval neco, co svet nevidel a ono to je v autech bezne min 10 let...
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6487
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Krako12 » stř lis 29, 2017 08:19

Ak by mal niekto záujem mám komplet novú aktualizáciu navigácie na ladu vestu, funguje výborne je zatiaľ len v angličtine a pravdepodobne ani nebude v slovenčine alebo češtine ak má niekto záujem môžem nainštalovať do auta stačí napísať email: tomas.vavro1212@gmail.com
Krako12
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 29, 2017 07:59

Re: Lada Vesta

Příspěvekod DJW » stř lis 29, 2017 08:48

Krako12 píše:Ak by mal niekto záujem mám komplet novú aktualizáciu navigácie na ladu vestu, funguje výborne je zatiaľ len v angličtine a pravdepodobne ani nebude v slovenčine alebo češtine ak má niekto záujem môžem nainštalovať do auta stačí napísať email: tomas.vavro1212@gmail.com

Otazkou je, ci to poskytujes ako Lada fanda a kolega, alebo ako kseft.
S diagnostikami a podobnymi vecami si tu ludia roky pomahaju nezistne a na obchody s piratskym softverom toto forum nesluzi.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
DJW
 
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Luděk Musil » stř lis 29, 2017 09:36

Georgius píše:Rozmrazování sněhu a ledu budu muset vyzkoušet, až někdy v Práglu sníh a led bude, ...
Počítáš s tím, že to auto budeš mít tak dlouho :?: :P .
JmJ píše:Ty jsi pustil odmlzeni skel a ono to odmlzilo skla. ... ono to je v autech bezne min 10 let...
Honzo, do ruských aut se tyto inovace dostávají se zpožděním ... ale dostávají :idea: :D . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10486
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » stř lis 29, 2017 10:38

Taky mám pocit, že JmJ už zapomněl na odmlžování 2111 neřkuli 2104 ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4008
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků