Čekání na kombík (universal) a cross

Moderátor: Moderátoři

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod robelles » stř dub 25, 2018 17:45

Michael. Od začiatku bola v cenníkoch cena 10500. Ale bola akcia , kto objedná do 31.5 bude mať cenu 9990€. Ja som o lade vedel uż rok pred príchodom na Slovensko. Tak som to sledoval. No nedostal som nič ani rohože :) . Predajca neuvádza presné info.
Kombi už nesledujem pretože v tej cene je pre mňa zaujímavý nový Duster.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod michael1983 » stř dub 25, 2018 19:40

Ja som tiez mal v merku nového Dustera ale tak trochu ma sklamal. Necítil som sa v ňom dobre .Zle sa mi nastupovalo a vystupovalo. Keď som si dal sedačku podla mňa tak za mnou by si nikto nesadol. Viem mám
výšku 183cm :D V Lade som sa cítil oveľa lepšie. Ale to je len a len môj pocit :D
Uživatelský avatar
michael1983
 
Příspěvky: 134
Registrován: sob úno 17, 2018 07:23

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Ďusi » stř dub 25, 2018 19:54

Dusan píše:Za cenu vesty sw mam skodu rapid extra.

Mnoho ľudí vrátane mňa zvažuje Ladu preto, že ponúka atmosférický motor. Až bude Rapid v ponuke s atmosférickou jednašestkou so solídnym výkonom aj relatívne jednoduchou údržbou, potom môžeme tie dve autá porovnať. Ja neuvažujem auto po troch rokoch predať a presunúť problémy na iného, predstavujem si, že desať rokov budem auto bez väčších problémov používať ja a moja rodina.
Ďusi
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 02, 2018 10:34

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod michael1983 » stř dub 25, 2018 20:27

No Škodu Rapid môžeš mať z 1.6 MPI motorom 110HP. Za cenu okolo 11 300€.A má to len taký malý háčik :D Dostupná v Rusku :D Daj si skoda.ru .Nechápem prečo to nemajú dostupné aj pre EU trh ale to búdu asi v tom tie super normy EU :D
Přílohy
rapid-fl-010118.pdf
(526.86 KiB) 156 krát
Uživatelský avatar
michael1983
 
Příspěvky: 134
Registrován: sob úno 17, 2018 07:23

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Ďusi » stř dub 25, 2018 21:25

Škoda nechce moje peniaze, tak ich nedostane ;)
Ďusi
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 02, 2018 10:34

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Liftback » stř dub 25, 2018 22:12

Už prestante so škoduľou, že Vám nie je hanba! :axe:

Nemcom je viac menej jedno komu to predajú a tu chcú predávať draho, im nevadí, že nemáme ich platy a dôchodky 8)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Teepee » čtv dub 26, 2018 08:50

Liftback píše:Už prestante so škoduľou, že Vám nie je hanba! :axe:
Nemcom je viac menej jedno komu to predajú a tu chcú predávať draho, im nevadí, že nemáme ich platy a dôchodky 8)
No není, to je holt úděl československé diskuze tady. Až bude v Praze LADA autosalón, prodejna náhradních dílů a servis a bazar s Vestami, bude to úplně jiné.
A ve Škodovce přece nepracují jenom němci.
Já se Vestě nebráním, souhlasím s tím, že atmosférický motor je výhoda, je to (na Prahu) velmi neotřelé auto, je hezky vybavené a taky bych vyrovnal početní síly v garáži na 3:3 :wink:
Ale vadí mi ty tahanice o objednávkách, čekacích lhůtách, cenách, pak Ti přijde jiná výbava... Takhle si vyhlídnu něco v bazaru, kouknu, proklepnu, pouvažuju a buď jedu domů s tím a nebo bez toho. Kéž by tam takhle stála lehce jetá LUXka, v červené metalíze.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Dusan » čtv dub 26, 2018 09:03

Asi tak za tu istu cenu ma u skody servis na kazdom rohu. Nahradne dely na druhy den. Skoleny personal.
A lada pyta tu istu sumu zaco?
Predajca nevie co predava, reklamacie sa neriesia servis je max v Ke alebo Ba.
Ked sa nieco stane pokazi ale havarka? Kolko budem bez auta mesiac kym pridu diely?
Predajca by si to mal uvedomovat a nastavit cenu nizzsie, aby malo zmysel uvazovat o kupe.
Zlavnit sw o 2000E a ludia zariskuju a budu uvazovat to kupit( lebo slovac a cz na zlavy leti)
Ono to sice bude prekvapko s dieli mozno ale usetrenych 2000E na zaciatku potesi.
(a to nespominam ze rohoze lekarnica a ostatne veci su v skode v cene a v lade za priplatok)

Cenovou politikou ladu sw na sk pochovaju.
Lebo sedan by som kupil ale koli rodine potrebujem nejaky kufor.
U vesty teda ani kufor nieje ziadny zazrak, ale keby som pripustil kompromis tak urcite nie za 14tisic.

Osupanu daciu docker, co je auto pre robotníkov mozem mat za 12500 a jedine co chyba je vyhrievane sklo, kufor luxusny bez kompromisov.
Ale auto vyxera jak socka.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Cory » čtv dub 26, 2018 09:11

Tak prave, co sa tyka vybav, tak vsetky Lady na SK to maju docela striktne. Uz od cias Kaliny a Priory. V Rusku je vybav viac. Sedanove Vesty maju vybavy 2, ale musim podotknut, ze prva a druha varka, ktora prisla na SK, mala Luxky bez vyhrievaneho celneho skla, zato s Glonassom. Tretia uz prisla s vyhrevom bez Glonassu (preto sme cakali az na tretiu varku) a odvtedy sa vybava nemenila. Tak si myslim, ze aj s kombikmi sa to ustali.

Skor vidim problem v nemoznosti dodatocnej konfiguracie vybavy, ale cim menej moznosti, tym lahsi vyber.

Servis, predaj, sluzby a vedomosti nebudem komentovat.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod radek mb » čtv dub 26, 2018 11:30

Ve Škodovce pracují Němci jen v nějakých vrcholových funkcích. Co se týká dělnictva, tak polovina jsou Češi, druhou tvoří Slováci a Poláci. V okolních fabrikách, co dodávají díly pro Škodovku, jsou hlavně Slováci.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Makar » pát dub 27, 2018 09:31

Dusan píše:Asi tak za tu istu cenu ma u skody servis na kazdom rohu. Nahradne dely na druhy den. Skoleny personal.
A lada pyta tu istu sumu zaco?
Predajca nevie co predava, reklamacie sa neriesia servis je max v Ke alebo Ba.
Ked sa nieco stane pokazi ale havarka? Kolko budem bez auta mesiac kym pridu diely?
Predajca by si to mal uvedomovat a nastavit cenu nizzsie, aby malo zmysel uvazovat o kupe.
Zlavnit sw o 2000E a ludia zariskuju a budu uvazovat to kupit( lebo slovac a cz na zlavy leti)
Ono to sice bude prekvapko s dieli mozno ale usetrenych 2000E na zaciatku potesi.
(a to nespominam ze rohoze lekarnica a ostatne veci su v skode v cene a v lade za priplatok)

Cenovou politikou ladu sw na sk pochovaju.
Lebo sedan by som kupil ale koli rodine potrebujem nejaky kufor.
U vesty teda ani kufor nieje ziadny zazrak, ale keby som pripustil kompromis tak urcite nie za 14tisic.

Osupanu daciu docker, co je auto pre robotníkov mozem mat za 12500 a jedine co chyba je vyhrievane sklo, kufor luxusny bez kompromisov.
Ale auto vyxera jak socka.

Ahoj Dušan, ako by som ti poradil v tvojej dileme :?:
V obchoďáku som videl novú Škodu Kodiaq za 33000€, to je ideálne auto pre teba, kufor, servis, dizajn, všetko perfektné :shock:
Ale potom ďalších 10 rokov žer na obed len tresku a 4 rohlíky! Nič viac! Musíš šetriť... :(
Len tak odhadujem tvoju finančnú situáciu, keď aj Lada ti je drahá...
Ja používam už 3/4 roka Vestu sedan a sme ako rodina s tým autom úplne spokojní. Aj s kufrom, servis v Trenčíne máme tiež perfektný.
Kade chodím ľudia chvália moje krásne auto...
Alebo si kúp Dáciu Dokker a budú ťa babky zastavovať s otázkou: "Kto umrel? Koho máte v rakve?" :mrgreen: Ale ak chceš v tomto smere
podnikať, tak v pohode...
Toto som napísal len aby som trochu ukázal, že sú aj ľudia s Vestou úplne spokojní. Neber to ako urážku :wink:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Teepee » pát dub 27, 2018 10:05

Makare, Kodiaqa sem vůbec nemotej, diléma jest, jestli nebude život s Rapidem jednodušší, než s Vestou.
A Dacia souhlasím, bavíme se tu o autech :wink:
A Tvá spokojenost má v tom dilematu svou váhu! Proč Ty jsi nešel do Rapida?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Makar » pát dub 27, 2018 11:08

Ja som sa do Rapida zamiloval, fakt láska na prvý pohľad :wink:
Ale horší bol už ten pohľad druhý :? sedel som v ňom, je užší a priestorovo menší ako Vesta,
aj keď kufor má väčší. Bavil som sa so známym automechanikom a benzínové turbo trojválčeky mi
neodporúčal, ktovie ako sa to bude chovať za 5 alebo 10 rokov, atmosféra je overená nezničiteľná klasika :wink:
Bohužiaľ Rapid hneď nahodil drbnutú politiku "Buď ber trojválček alebo nič!", čo ho nakoniec aj položilo :(
A aj internet je plný dobrých rád, napr.:
https://autozurnal.ta3.com/z-praxe-sukr ... lebo-turbo
Vesta nieje ideálna, je horšia ako nové Škodovky a autá koncernu VW, ale na drahé auto som jednoducho nemal.
Som robotník a nemám zase moc veľké nároky na auto. Vesta mi vyhovuje :!:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Dusan » pát dub 27, 2018 12:11

Sedan stoji 12 500,-. A SW stoji 14 000,-. Dost podstatny rozdiel.
Tak nechapem, preco mi nukas auto za 33tisic.
Mame dieta, chceme stavat dom, tak fakt nemam zaujem investovat vela do auta. Ak by stala SW 12 500,- tak nespekulujem a kupim. Ale stoji 14tis, resp. 14 500,-.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Čekání na kombík (universal) a cross

Příspěvekod Teepee » pát dub 27, 2018 12:31

Makar: dík, budu se na to při rozhodování soustředit. :idea:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron