Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 25.-27.5. 2012

Moderátor: Moderátoři

Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod radek mb » ned kvě 27, 2012 11:47

Sem prosím psát Vaše ohlasy a připomínky ke srazu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod radek mb » ned kvě 27, 2012 12:13

Dobrá tedy, začnu sám.
Sraz byl letos pro mě naprosto pohodová záležitost. Mimo jiné díky tomu, že jsem se neangažoval ani v organisaci, ani soutěžích (tímto se zároveň omlouvám těm, kteří měli chuť zajet si orientační závod, letos jsem neměl na to ho vymýšlet či jinak realizovat).
Počasí bylo na jedničku, slunce mělo sílu a solidně mě přismahlo. Klobásky vynikající, žádné nemilé extempore na ploše, dcera vyhrála pohár, k večeru pivko, šašlik a nějaký ten tvrdší alkohol, avšak s mírou, čili mě dnes ráno nepotkala u mě tradiční kocovina.
Jako další plus beru, že mi KokoLoko seřídil karbec, a ač pesimisticky sýčkoval, tak je tu zjevné zlepšení v chodu motoru, za což mu děkuji.
Dále jsem rád, že jsem se jako vždy viděl a pozdravil se skvělými lidmi z Ladaklubu, bylo to fajn.
Takže díky organisátorům a lidem, kteří se na srazu podíleli.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Michal2101 » ned kvě 27, 2012 12:40

A já se tedy přidám jako druhý ;)
Tohle byl můj první LADA sraz ač mám Ladu 2. rokem. Teď jsem se odhodlal a dorazil. Nelituji. Sraz byl opravdu pěkný, dobrá parta lidí všech věkových kategorií, krásná auta ať v původním stavu či poladěné stroje, jak radek mb zmínil klobásy-byly opravdu dobré a s chutí jsem se zakousl :wink: Celý den bylo co dělat, kochat se auty, sledovat sprinty a jízdu zručnosti. Mě se moc líbila spanilka, na tu jsem se těšil nejvíc :) Zastávka na náměstí byla pěkná a nejvíce mě pobavil jeden klučina s tátou když kluk prohlásil "jéé, tady je těch křápů plný náměstí" , naneštěstí mu otec hned vysvětlil o co jde :P A rozhledna byla taky hezká zastávka, a ty cesty k rozhledně se mi líbili nejvíc, tma by se to dalo jezdit každej den :)
Dále už hodnotit nemám co jelikož jsem se v kempu nezdržel a jel pryč ;) Ale musím říci že doufám že takto krásných a ještě lepších srazů bude před námi ještě hodně.
Tot vše a díky za dobře strávenou sobotu :!:
Uživatelský avatar
Michal2101
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř črc 16, 2008 12:25
Bydliště: Kolín

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod PEET » ned kvě 27, 2012 13:23

Sraz by suprovej akorát mi přišlo že bylo málo aut, letiště skoro poloprázdné málo vzrušující scény na ploše, o hlasování o nej auto jsem v jednu chvíli měl velké rozhodování protože tkzv. leštěnky tam byly taky :-)

Spanělka byla pěkná dlouhá občas srandovní např. ta žena na tom kruháči jak se mezi nás pletla a byla nedočkavá a pak najednou za náma červená lada rozblikala majáky a zastavila ženu. Průjezd vesnicemi byl hezký lidé ze zahrad mávali a my jen troubili a houkali.

Těším se na další společné setkání s Vámi
Lada is the best.
LADALOVER TEAM
Uživatelský avatar
PEET
 
Příspěvky: 236
Registrován: úte kvě 23, 2006 16:14
Bydliště: Praha

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Honza 21061 » ned kvě 27, 2012 14:13

Letošní sraz myslím, že byl jeden z nejpovedenějších vůbec. Málokdy se na jarním srazu stalo, že jsem na ploše pokecal s tolika lidma a že to vypadalo víceméně stejně, jako na "rodinných" podzimních srazech v Jedovnici! Organizace na ploše výborná, v kempu na recepci byla tradičně sranda a vyvedla se nám i kolona na sraz. Aspoň ta naše pražská se tentokrát povedla fakt na 100%. Žádné zdržovačky, žádné bloudění atd.
V kempu to tradičně žilo, včetně usnutého Laďušy v pátek u pípy. :mrgreen: Zato v hospodě Pod kaštany jsme letos narozdíl od loňska narazili na děsnou obsluhu, když se na jídlo čekalo hodinu a půl, mezitím donesli jídlo neobjednané, Vašátor dostal jinou přílohu a po reklamaci naopak donesli o jídlo méně. Na to, že tam měli obsazené dva a půl stolu a byli na to tři, fakt výkon! :finga:

Spanilka se taky povedla, zaslouží si zvlášť odstavec. Škoda, že jsem se jako řidič nemohl moc kochat, abych nedopadl jako pan doktor z Vesničky, ale trasa byla pěkná, hlavně kolem Hrubě skály a pak serpentiny kolem Kozákova. 8)
Na můj vkus ale trochu zdlouhavá. S tolika auty byl na konci občas už maglajz a pro příště by se mohlo účastníkům zdůraznit, že to náhlé odpojování se ze spanilky, hlavně v zatáčkách kde není vidět na Žigula před ním, může zmást a roztrhnout celý zbytek spanilky. Není problém, aby se domluvili spolu kdo se bude odpojovat, a jeli na konci. Taky bych nesměle doporučil zvážit kondici svých aut na spanilku, opakované záseky skrz technické problémy kdesi v serpentinách, zatímco zbytek kolony odjíždí a vysílačka na konci už nemá signál s vedoucím vozem, nejsou zrovna ideální.
Ale na to, kolik nás tam bylo, se to zvládlo i s tím kufrem části aut na výbornou!

Dík patří všem organizátorům srazu i spanilky a s tradičním koncem - příště naviděnou! :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Tommel » ned kvě 27, 2012 14:25

Sraz byl super, moc rád sem zase viděl a pokecal s fajn lidma, akorát se mně zdá, že to zase moc rychle uteklo :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod valda1971 » ned kvě 27, 2012 14:57

Sraz se mi líbil, spanilka tradičně nejvíc..... :D Trasa krásná, prostě jak je zmíněno výše. Tak se budem těšit napříště.... :wave:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Teepee » ned kvě 27, 2012 15:03

Už jsem to sice napsal sem, a tady sem to patří líp.
Jako vždy, do poslední chvíle jsem sraz neměl pevně naplánován. Teda, kromě roku 2009, kdy jsme jeli Sierrou, do chatky a zcela plánovaně. No a celý sraz buď pršelo a nebo byla zima. To jde vidět tady
Letos jsme (doma) postupně došli k tomu, že nejlepší bude, když se na sraz vydám s Jelenem, který že jede autem, nebo letadlem.
A tak jsme se s Jelenem postupně domluvili, že se sejdeme v sobotu ráno 8.12 ve Slaném, kam dojedu vlakem. Fando díky za nabídku.
No a v pátek, kde jsem se neměl opít, byl koncert Brutusu v Mníšku pod Brdy, kterýžto asi 7 kilometrů od domova nejde nenavštívit. A když jsem tam tak seděl s druhým pivem, dozrála myšlenka, která do té chvíle jen dřímala (a vzhledem k tomu jak krkolomně jsem plánoval objiždět Prahu jsem jí vždy zavrhnul), že bych, vzhledem k vlastně dobré předpovědi počasí, zkusil vytáhnout Bílého LADU. Sice bych dal přednost dokonalé přípravě, aby byl ještě víc dokonalý než je, ale co už. A protože je to na sraz kus cesty, nechtěl bych jet a řídit takovou "velkou a dalekou" cestu sám, no a má drahá polovička kývla. Takže ráno odjezd Bílým LADOU možný.
Piva jsem si dal tři, spát šel asi v 01:30, ráno se vzbudil v 5:00, ještě chvíli přemýšlel jestli mi to za to stojí (tahat Bílého tak daleko), ale LADAsraz je přece to, kam by zcela samozřejmě jet měl, i když ta cesta je dlouhá a díky absenci dálniční známky krkolomná. S myšlenkou, že cílem je cesta a ne cíl jsme ráno v 9:45 vyrazili, a na sraz dojeli ve 12:30. (k tomu jsem ráno v 7:30 ještě stihnul převzít 30m čtverečních objednané zámkové dlažby na dvorek, který teď doma předělávám. Kdybych jel s Jelenem, zůstalo by na manželce zkomandovat a vyřídit kam složit palety a zaplatit. Sice proč ne, ale tak nějak to je spíš můj úkol, že)
Takže sláva Bílý LADA byl konečně na srazu, mám ho tři a půl roku, v prosinci to budou čtyři.
V roce 2009 pršelo, a jeli jsme na sraz na rodinný výlet, zůstal doma.
V roce 2010 měl syn školní výlet, kterého jsme se zúčastnila celá rodina v rámci pomoci s doprovodem.
V roce 2011 měla v sobotu dopoledne dcera tancování na Májích a tak jsme po skončení "hupli" do Peugeota a přijeli na chvíli.
Dřív to s Bílým prostě nevycházelo.

Jeli jsme cestou tam dvěatřičtvrtě hodiny, cestou zpět třiapůlhodiny, Bílý LADA ujel 345 kilometrů. Cesta pohodová.
Doma když jsem při parkování otevřel kapotu tak jsem zjistil, že trochu propouští olej kolem pod těsněním benzínové pumpy a nějak se nechce držet volnoběh, cestou jsem ho o 1/4 otáčky zvednul dorazovým šroubem klapky a postupně se motor zase sotva točí, třepe a přitom něco klape v převodovce. Jakmile ale zvednu otáčky klapání ustane, to dělají vibrace pomalu běžícího motoru. Tak nevím, buď blbej benzín, nebo jen nezvyklé provozní podmínky a nebo se v karbecu něco děje, to ještě uzraje při další jízdě. Jinak, vzhledem ke gumám OR34 Rudý říjen ČSSR, jsem si netroufl víc než 120, občas hlučný kardan (nebo diferenciál) se nijak zásadně neprojevuje, to v Hnědém byl slyšet daleko víc. Auto je celkově pevné, nevybité a díky tomu že má pevně dotažené trojůhelníčky dveří originál přilepenými kličkami je i tiché. Teprve teď jsem pochopil, jaké rozhrkané krámy byla všechny mé předchozí LADY.

No a sraz? Byli jsme jen chvíli na ploše, ale vše bylo na svých místech, občerstvení, hlídka VB. Tak to mám rád. Poprvé jsem se účastnil jako řidič Spanilé jízdy, je to veliká paráda.
Z mého pohledu vše super, pořadatelům patří velký dík, že to pro nás všechny zase tak hezky připravili.

A na příští sraz, vyhlašuji akci cedulka, připadá mi, že znám stále méně a méně lidí. Protože přijíždějí nové a neznámé tváře a nemít Plavec na tričku své jméno, ani bych nevěděl že byl na srazu a kterýže to vlastně je. A o to jednodušší bylo s ním hodit řeč, než začínat otázkou "A známe se z fora?"
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Atex » ned kvě 27, 2012 17:23

Po pár letech jsem si krásně zavzpomínal na časy s Ladou, až jsem chvílema přemýšlel o koupi nějaké hračky. Moc rád jsem viděl lidi z fora, ikdyž jsem většinou pobýval jen s ostravskou partou + němci v sobotu :-D Program tradičně, moc krásná spanilka, organizace perfektní.

Co se týče Punta, Itálie nezklamala, nicméně v pořádku jsem dojel až domů a zaparkoval v zahradě. Tímto chci poděkovat všem lidem kteří se mi snažili pomoct, ale obzvláště Radkovi mb, Czerminovi za ochotu, jackalovi který mi nabídl svůj vůz na odtah a samozdřejmě Ivovi který mě hlídal po celou cestu domů. Ujel jsem 760km a spálil zhruba 45-50 litrů benzínu.

Děkuju všem za příjemný víkend, pokud vše vyjde jak má, rád se ukážu na dalších LADAakcích.
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Atex
 
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Nulašestka » ned kvě 27, 2012 17:50

Chtěl bych moc poděkovat organizátorům a všem, kteří se na srazu nějak podíleli. Bylo to pohodové setkání, jen mě mrzí, že jsem v sobotu odpoledne úplně přišel o hlas a proto se už po vyjížďce nezastavil v kempu na pokec. :| Sašovi děkuji za izolepu, s jejíž pomocí jsme vyřešili utrženou stahovačku okna (model 2105 opět nezklamal :) ) a těším se na další setkání s partou bezvadných lidiček. :)
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod csfousek » ned kvě 27, 2012 17:56

No co k tomu dodat sraz super,spanilka taky a lidi jsou skvělí.Velký dík organizatorů.
Lada 2105 r.v. 1985
Lada 21044 1700i r.v.1996
Lada 112 1.6 16V r.v. 2006
Lada Vesta 1.6 16V r.v.2018


LADA-Krása a elegance,volnost a svoboda,odolnost a vytrvalost.
Uživatelský avatar
csfousek
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte dub 22, 2008 09:42
Bydliště: Orlová

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Marťas » ned kvě 27, 2012 18:56

Srazu nelze nic vytknout :) Díky bando ;)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod Luky » ned kvě 27, 2012 19:24

Tolik podobných příspěvků :lol: . Máte recht. Naše kolona z Prahy byla podeřená, poprvé jsme s Marťasem přijeli do kempu za světla :mrgreen: , moc rád jsem zase popovídal a potřás pravicema s prima lidma! Spanilka neměla chybu, takže všechna čest a díky organizátorům spanilky i celého srazu za hladký průběh :wink: ...a počasí nám taky vyšlo skvěle 8)
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod ger007 » ned kvě 27, 2012 19:25

ja by som chcel vsetkym ucastnikom podakovat ze sa chovali ako ludia, ze sa nikomu nic nestalo, ze sa pocasie podarilo. z pohladu organizatora to hodnotim celkom pozitivne az na jedno auto ktore vliezlo na hlavnu pristavaciu ranvej (a ja som dostal drzkovu) sa nic nestalo.

HLAVNE DAKUJEM VSETKYM KTORY MI POMAHALI HLAVNE MARCELOVI2107 a za spanilku PETROVI HC bez ktorych by sa tento zraz asi nekonal,

urcite sa najde este co vylepsovat sam mam napad este tak na 2 - 3 sutaze ale neboli lidi aj tak uz som do organizacie zapojil viac menej cele vedenie klubu :-D a za to im patri vdak.

tesim sa na dalsi zraz :)

jo co sa poctu aut tyka oficianle registrovanych bolo 97 aut, + neake plecky ktore sa vyhli plateniu takze oproti predchadzajucim stagnaciam siel tento pocet hore, (to potesi prognozistu radka MB)
Naposledy upravil ger007 dne ned kvě 27, 2012 19:29, celkově upraveno 1
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Mnichovo Hradiště 2012-ohlasy

Příspěvekod MacGyver » ned kvě 27, 2012 19:25

Bylo to moc pěkný, vůbec nechápu, jak to mohlo takhle utéct. Díky organizátorům a všem, co se zůčastnili.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Další

Zpět na Mnichovo Hradiště 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků