Jarní sraz 2012 - Spanilka

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 25.-27.5. 2012

Moderátor: Moderátoři

Re: jarný zraz 2012

Příspěvekod Petr HC » úte led 03, 2012 17:44

Pokud bude zájem zařídím "spanilku", ale mnoho možností než původní dvě,evtl. jeté obráceně nezbývá:
1) Turnov náměstí Kozákov Hruboskalsko,Vyskeř,Příhrazy
2) Podtrosecké rybniky, Mladějov,Sobotka,Kost, Příhrazy
Mohu se pokusit navrhnout jinou alternativu, ale vše vychází příliš mnoho km.
Možná by se dalo jet na druhou stranu - zámky Sychrov, Mnichovo Hradiště a Muzeum Škoda v MB,ev.ústav Kosmonosy,kam se můžeme někdy dostat na pobyt, ale tam nedosahuje okruh šéfa hradecké dopravky,který mi zaštíťoval svým vlivem výše jmenované trasy. A pak - chybí tam přírodní krásy Č.Ráje.
Házím "do placu" k diskuzi.
P.S. ještě musím zjistit, jestli se v tomto termínu nepojede 300 ZGH . V tom případě bych se určitě nemohl srazu zúčastnit, poněvadž jde o jubilejní 50tý ročník a jsem v AMK Hořice jako jeho pořadatel přesně od r 1962.
EDIT:jeto OK
Termíny akcí
3.3.2012 Ples AMK Hořice
19.-20.5.2012 50.ročník FUCHS OIL 300 zatáček Gustava Havla
16.-17.6.2012 21.rořník FUCHS OIL Česká Tourist Trophy
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: jarný zraz 2012

Příspěvekod ger007 » úte led 03, 2012 19:24

petre, plne doverujem tvojim schopnostiam ohladom spanilky, viem ze to vies vzdy zodpovedne a dobre zorganizovat! mas moju plnu podporu o moznostiach spanilky nechame hlasovat kto sa pre ktoru trasu rozhodne ak sa nikdo nevyjadri urcime to spolu
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Marťas » úte led 03, 2012 21:57

Petr HC píše:Pokud bude zájem zařídím "spanilku", ale mnoho možností než původní dvě,evtl. jeté obráceně nezbývá:
1) Turnov náměstí Kozákov Hruboskalsko,Vyskeř,Příhrazy
2) Podtrosecké rybniky, Mladějov,Sobotka,Kost, Příhrazy
Mohu se pokusit navrhnout jinou alternativu, ale vše vychází příliš mnoho km.
Možná by se dalo jet na druhou stranu - zámky Sychrov, Mnichovo Hradiště a Muzeum Škoda v MB,ev.ústav Kosmonosy,kam se můžeme někdy dostat na pobyt, ale tam nedosahuje okruh šéfa hradecké dopravky,který mi zaštíťoval svým vlivem výše jmenované trasy. A pak - chybí tam přírodní krásy Č.Ráje.
Házím "do placu" k diskuzi.

Kvůli přehlednosti předchozího tématu zakládám nový topic, čistě o spanilce - doufám, že to nevadí.
Jelikož se v těchto končinám docela vyznám, dovolím si navrhnout svou verzi spanilé jízdy. Jestli bude uskutečnitelná z důvodů byrokratických, netuším. Ale projíždí se velmi pěknými místy.
Trasu bychom klasicky započali na hoškovickém letišti, projeli bychom Březinou a dali se na Žďár. Poté bych se vydal na Žehrov a malou silničkou na Skokovy a Poddoubí. Z Poddoubí už se zvedá kopec, na jehož vrcholu leží obec Vyskeř - Rozhled z Vyskeře i samotný výjezd je famózní. Fotky Žigulího hada, táhnoucího se skrz serpentýny focené z vrcholu by byly skvělé. Potom dál na Drahoňovice a pak už šup do lesa a k Hrubé skále - krásný zámek. Pak nastává otázka kudy dále. Bylo by asi hloupé se s kolonou táhnout na hlavní tah E422, tak bych volil jet přes Sedmihorky a dále kolem hradu Valdštejnu (průjezdnost tohoto úseku musím oveřit!). Z Pelešan bych jel na Kadeřavec a Modřišice skrz Přepeře směrem na Pěnčín. Dále bych jel směrem na Svijanský újezd a z újezda Do Svijan. Svijanské pivo zná každý, ale věřím, že plno lidí by místo jeho vzniku vidělo prvně. Obec sama o sobě stojí na zajímavém místě - Polovina v kopci, kdy se silnice v prudkém sklonu obtáčí kolem dříve stojících domů a druhá pak v údolí u řeky Jizery. Někoho může nadchnout (či urazit :mrgreen: ) monstrózní dálniční most, někomu se zalíbí železný železniční... Trasu dále bych směřoval na Břehy, Doubravu, Žďár a kemp :wink:
Samozřejmě nějaké město by se asi dalo doplnit :lol:

Teď bych poprosil nějaké návrhy, návrhy úprav, nápady a další.
Díky ;)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod maja1500 » pát led 06, 2012 12:41

Koukám trasa spanilky pěkná. Jen se zeptám co je mnoho kilometrů.Jezdím srazy kde se jezdí podle plánu i 80km rozdělené na dvě části. V polovině bývá pauza na oběd.Přitom plní posádky kvízové otázky, na které musí cestou najít odpovědí.Také se účastním Trabant srazu Českého ráje,který bývá u Jinolických rybníků a i v Příhrazech.Takže ty trasy spanilky jsou celkem podobné.Jen doplním,že zastávka na zámku Sychrov parkování na nádvoří bývá pěkné,obzvlášt pokud se o tom dozví veřejnost,dále průjezd Jičína včetně zastávky na náměstí a to samé i Turnov a mám dojem ,že jsem se účastnil náštěvy pivovaru kláštěrec musel bych se podívat do mapy.S možností parkování na nadvoří a spojené s prohlídkou včetně ochutnávky piva.
maja1500
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 03, 2011 13:05

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Petr HC » ned led 08, 2012 10:36

Marťas píše:
Kvůli přehlednosti předchozího tématu zakládám nový topic, čistě o spanilce - doufám, že to nevadí.
Jelikož se v těchto končinám docela vyznám, dovolím si navrhnout svou verzi spanilé jízdy. Jestli bude uskutečnitelná z důvodů byrokratických, netuším. Ale projíždí se velmi pěknými místy.
Trasu bychom klasicky započali na hoškovickém letišti, projeli bychom Březinou a dali se na Žďár. Poté bych se vydal na Žehrov a malou silničkou na Skokovy a Poddoubí. Z Poddoubí už se zvedá kopec, na jehož vrcholu leží obec Vyskeř - Rozhled z Vyskeře (teď je vrchol zarostlý vysokými stromy) samotný výjezd (na vrchol se vyjet nedá) je famózní. Fotky Žigulího hada, táhnoucího se skrz serpentýny focené z vrcholu by byly skvělé (loni někdo nafotil). Potom dál na Drahoňovice a pak už šup do lesa a k Hrubé skále - krásný zámek (až sem se trasa shoduje s loňskou). Pak nastává otázka kudy dále. Bylo by asi hloupé se s kolonou táhnout na hlavní tah E422, (to by byl opravdu problém – u ž.st. Hrubá Skála najíždění v prudkém kopci, 80m za železničním přejezdem a odbočování vlevo na hlavní a po 4 km před Turnovem znovu) tak bych volil jet přes Sedmihorky (obávám se, že zde přes Dračí skály vede pouze cyklostezka se zákazem vjezdu motorových vozidel ) a dále kolem hradu Valdštejnu (průjezdnost tohoto úseku musím oveřit!) (zde rovněž pouze cyklostezka ze které Valdštejn není ani vidět viz http://mapy.idnes.cz/ měř.1:20000). Z Pelešan bych jel na Kadeřavec a Modřišice skrz Přepeře směrem na Pěnčín. Dále bych jel směrem na Svijanský újezd a z újezda Do Svijan. Svijanské pivo zná každý, ale věřím, že plno lidí by místo jeho vzniku vidělo prvně. Obec sama o sobě stojí na zajímavém místě - Polovina v kopci, kdy se silnice v prudkém sklonu obtáčí kolem dříve stojících domů a druhá pak v údolí u řeky Jizery. Někoho může nadchnout (či urazit ) monstrózní dálniční most, někomu se zalíbí železný železniční... Trasu dále bych směřoval na Břehy, Doubravu, Žďár a kemp. Od Pelešan až do kempu by se mi trasa velice líbila, snad je jen trochu obtížná orientačně (mimo jiné 2x křížení dálnice) .
Samozřejmě nějaké město by se asi dalo doplnit (zde padá v úvahu pouze Turnov- zajížďka cca 6 km)
Červeně problémy, modře faktické poznámky. P. HC.


Tento úmysl velice chválím. Už je na čase, aby se organizace spanilky ujal někdo mladší . Přece jen v 72 letech mně může cokoli udělat škrt přes rozpočet. Samozřejmě mu předám veškerý materiál, mapy , konexe, rady atd. a v rámci možností budu spolupracovat. Od jara roku 2011 už neučím, takže mám problém tuto činnost dotovat i finančně . Přece jen je nutno alespoň jednou nebo dvakrát trasu projet a předtím zajet sjednat s úřady (policie MěÚ, MP, CHKO) průjezd, případně nějakou tu akci (vstupné, parkování, obsazení náměstí, ofotit a zakreslit přednosti na křižovatkách atd.) . A to se nepodaří také najednou. Jedna taková trasa pro mně představuje min.100 km autem, takže cca 400 – 600 km a dalších 100 - 150 km na kole.
To si nestěžuji, ale píši to proto, aby si někdo nemyslel, že se to dá zařídit jen mailem a po telefonu během několika dní a za pár „šprdlíků“ (pošlete mail a úředník Vám odepíše, že bude nejvhodnější, záležitost dojednat osobně a určí si termín, který se většinou neshoduje s možností navštívit více institucí v jeden den a za týden jedete znovu). Jinak trasa navržená Marťasem se mi (až na červené poznámky) velice líbí, ale zasahuje hluboko do středočeského okresu, kde už nemám možnosti ovlivnit dění jako v okresech Semily, Trutnov a Jičín.
Pokud tedy převáží zájem o tuto „západní variantu“ ,kterou s malou obměnou navrhuje i Maja 1500, budu velmi rád, když se toho ujme někdo, kdo to tam lépe zná a má to blíž.
Ještě je jedna možnost, jak udělat „jinou“ spanilku a to dojet podle návrhu Marťase na Vyskeř, odtud Pekařovou branou do Libošovic a dále okolo Hradu Kost a rekreační oblastí Srbsko – Komárovský rybník do Kněžmostu (zde pěkná hospůdka s parkovíštěm a soukromé řeznictví) a ostatní aktivity konat Mnichově Hradišti a okolí – tj. přehlídku na nádvoří zámku nebo na náměstí, návštěvu pivovaru Klášter Hradiště a přes letiště Hoškovice (s evtl.prohlídkou letadel) zpět do kempu .V tom případě bych ale zajistil pouze průjezd ke hradu Kost (resp.na hranici SM okresu) a někdo by se musel postarat o zbytek.
Tak si pročtěte pozorně jednotlivé návrhy sestavte někdo anketu, pište, raďte a hlaste se co nejdříve, zejména ti, kdo by chtěli aktivně pomoci. Výsledek potřebuji do konce února.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Petr HC » čtv úno 09, 2012 22:38

Počkal jsem měsíc a nikdo nic. V ostatních tematech ke sjezdu jsem od té doby napočítal 35 příspěvků !?!
Proto navrhuji to, co jsem psal v prvním příspěvku - tedy:
1) Turnov náměstí, Kozákov, Hruboskalsko,Vyskeř,Příhrazy
2) Podtrosecké rybniky, Mladějov,Sobotka ,Kost, Příhrazy
Ev. 1),2) jeté obráceně.
Mohu se ještě pokusit o tuto alternativu :
3)Turnov náměstí, Kozákov, Malá Skála, Hrubý Rohozec, Turnov, Příšovice, Příhrazy.
Termím rozhodnutí - konec února plati včetně všeho, co jsem psal výše.
P.S. Radku MB - napiš mi do SZ kam budeš situovat orienťák, aby se to nepřekrývalo . Případně kdybys jel okolo , tak se zastav.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod radek mb » pát úno 10, 2012 20:57

Petr HC píše:.
P.S. Radku MB - napiš mi do SZ kam budeš situovat orienťák, aby se to nepřekrývalo . Případně kdybys jel okolo , tak se zastav.

Beru na vědomí, trasu zkusím naplánovat hned jak poleví mrazy. Pokud bude možnost, stavím se. Jezdím okolo často, ale vždy zatím v časovém presu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Petr HC » pon úno 27, 2012 10:40

Petr HC_08_01_2012 píše: ...Tak si pročtěte pozorně jednotlivé návrhy sestavte někdo anketu, pište, raďte a hlaste se co nejdříve, zejména ti, kdo by chtěli aktivně pomoci. Výsledek potřebuji do konce února.

Termín platí - ještě je jeden den navíc.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Luděk Musil » čtv bře 29, 2012 05:57

Přikládáme itinerář a mapky
Přílohy
ITINER2012b.xls
(138.5 KiB) 289 krát
spanilka_a.jpg
spanilka_b.jpg
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Petr HC » pát bře 30, 2012 08:13

Uvedená trasa ještě není potvrzena, poněvadž npor. Čermák s kterým jsme poslední tři "spanilky" odjeli už odešel do důchodu a s jeho nástupci musím vše ještě dojednat. Poněvadž ale tato trasa vede více okresy ,(Ml.Boleslav, Jablonec, Liberec, Semily) nebudu asi schopen vše objezdit a vyjednat, takže v úvahu padá ještě "záloha" - trasa z roku 2009, (pamětníci si vzpomenou - přes Kozákov) která celá probíhá okresem Semily.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Raduz » pát bře 30, 2012 15:35

"(pamětníci si vzpomenou - přes Kozákov) která celá probíhá okresem Semily"

Ta byla moc pěkná!!!
Pamatujete? :D

Obrázek
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod csfousek » pát bře 30, 2012 18:44

Já myslím že každá spanilka byla a bude pěkná. :D
Lada 2105 r.v. 1985
Lada 21044 1700i r.v.1996
Lada 112 1.6 16V r.v. 2006
Lada Vesta 1.6 16V r.v.2018


LADA-Krása a elegance,volnost a svoboda,odolnost a vytrvalost.
Uživatelský avatar
csfousek
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte dub 22, 2008 09:42
Bydliště: Orlová

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod radek mb » pát bře 30, 2012 19:17

csfousek píše:Já myslím že každá spanilka byla a bude pěkná. :D


Jenom musí pěkně plynout a netáhnout se jak šnek 40.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Hurikán » pát bře 30, 2012 20:03

Nechci to zakřiknout, ale dle mého názoru se naše spanilky stále pomaličku zlepšují. Loni to podle mne jelo moc pěkně. Aspoň nevím o tom, že by byl někde nějaký zádrhel.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Jarní sraz 2012 - Spanilka

Příspěvekod Fišer Jiří » pát bře 30, 2012 21:48

A myslím, že čím víc se to táhne tím líp 8)
Lada 2171

LADA JE Můj Život
Uživatelský avatar
Fišer Jiří
 
Příspěvky: 312
Registrován: čtv dub 09, 2009 06:06
Bydliště: Litvínov

Další

Zpět na Mnichovo Hradiště 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků