Elektronická "udělátka"

vše o elektrotechnice

Moderátor: Moderátoři

Re: Elektronická "udělátka"

Příspěvekod MartasBrno » úte pro 25, 2012 02:33

Palubní počítač? Neměl bych to říkat, ale byl už odevzdaný v několika předmětech na škole jako hotový, ale stále není ve stavu, kdy bych si ho dal do auta. Drobné muchy v základní funkci, nevyhovující přesnosti, nutnost dodnes neudělaných kalibrací... Ale kdyby byli lidi, nebyl by to problém. Leží mi to v krabici a čeká na... volno o Vánocích? :-D Ale kterých, že.

Mezitím jsem si postavil takový ampermetr do auta, který se přes USB baví s notebookem - emuluje jednoduchý terminál, dá se s tím trochu pokecat. Koko-loko si udělal již svůj názor tuším. ;-) Náhodou taková volovina, ale dala mi dvě informace. 1) deficit startování dobiju zhruba za 300m jízdy a 2) kolísal mi dobíjecí proud jakože hory doly kopce černé. A taky jo, já furt hledal zdroje šumu v bočníku který má asi 1mOhm a ve vedení které je kroucené a má asi 10mOhmů, načež svítící kontrolka a 12V na baterce za jízdy mi nevybíravě řekly svoje :-D

Mám rozdělaný další pokus, který taky asi nikdy nedokončím, a to kompenzační stroboskop, kde si kolečkem naladíš stopu na nulovou rysku a tlačítkem odečteš jeden řádek (excelovské) tabulky "otáčky - předstih". Cest je mnoho, ale já si zvolil jako ovladač potenciometr, nebo rotační enkoder s tlačítkem, který se na to hodí, a zobrazení na třímístném LCD. Problém mám se zdrojem světla. LEDky mají nevhodné parametry. Když chci ostrou stopu která půjde vidět, nepůjde to použít otáčkách. když jo, nebude vidět, anebo nebude ostrá. Ach jo. Hodil by se mi kolega popoháněč - softvérář :-D

Futrál mám, čočku mám, šňůru mám, snímat z VN kabelu bych taky snad uměl, zkušební desku na míru taky mám, displej, kodér, procesor, nějaké LEDky taky, Jak se mi to tam vejde taky vím, ale zatím laboruju s tím světlem, no. Krátký pulz = ostrá tma, dlouhý pulz = rozmazané šero. Dělám to asi blbě.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Elektronická výbava a doplňky auta - BASTLÍRNA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků