Bezkontaktní odemykání pro ingot

vše o elektrotechnice

Moderátor: Moderátoři

Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Voda » pát pro 19, 2014 10:12

Vzhledem k tomu že spousta nových udělátek jde mimo mě a nějaký tento systém by se mě zatraceně hodil,potřebuji poradit.
Je to do mojí 2108.

Idea je taková:tento systém by měl pracovat jen když to bude potřeba,tudíž by se celý aktivoval/vypínal zevnitř spínačem v interiéru.
=tudíž by mě nevadilo,pokud by měl být zrovna v klidu(jen když je zapnutý) a byl by tam nějaký menší stálý odběr přímo z AKU.

Systém musí pracovat i při vypnutém/zapnutém motoru,pokud bude aktivován.

Funkce by měla být taková,že normálně zmáčknu kliku zvenku,a zamčené dveře se otevřou.Resp. hlavní je aby se odemčeli,otevřít si to můžu už normálně klikou.

Jako bonus by bylo,aby se při zavření sami zamčeli.Ještě lepší by navíc bylo,aby se nezamykali,pokud zrovna sednu do auta.

Určený to bude sice jen pro mě,ale bylo dobrý,aby se to dalo i v zapnutém stavu odemčít normálně klíčem,ale není to uplně nutné,protože:nemá to suplovat centrál!Bude to ovládat pouze dveře řidiče.

Mě napadlo:

1) "zevnitř" kliky snímač na prst,hádám drahé jako sviň?

2) normálně dalkáč,hádám levný,ale já to chci bezkontaktně,resp. nechci tahat z kapsy a mačkat dálkáč

3)čip nebo magnetická karta(k přiložení)

Vaše nápady?Jsem jedno ucho :)
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod ger007 » pát pro 19, 2014 11:02

Nestacil by ti klasicky central??? Toto je utopia....
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Voda » pát pro 19, 2014 11:07

Proč?jeden motorek a k tomu zbastlit třeba ten čip?
MMCh věděls že normální baráku mají někdy zvonky nebo snímače na baterku?

za 1)nechci na ulici nechávat odemčený,nebo dokonce nastartovaný auto

za 2)nechci furt startovat a tahat klíč ze spínačky

za 3)mohl bych sebou vozit druhý klíč,ale nechci ho furt vytahovat a hlavně odemykat,manipulovat s ním
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod ger007 » pát pro 19, 2014 16:29

Tak teraz som sa uz vazne stratil.
Ved stejne na nastartovanie budes muset ten kluc vytiahnut a po sediacky sa z kapsy zle vytahuju u :-D ... Ale v tomto ti asi neporadim to som spiatocnik..
Ja mam napriklad central z dialkovym startom ale ten mam odpojeny koli immo. Ale to mam icko, karb ma urcite obmedzenia.
Neviem si teda predstavit ake cidlo by si dal do sedacky aby ta to vnutri nezamklo.
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Roman » pát pro 19, 2014 19:00

Ked som este pracoval, predavala nasa firma zariadenie zvane "magic entry". Fungovalo to nasledovne:
clovek nosil pri sebe malu elektronicku srandicku - velku priblizne ako dialkovy ovladac, ale plochsiu. V nej bol vysielac, ktory vysielal kod. Prijmac v aute kod prijal a odomkol central. Clovek nastupil a nastartoval. Aby to nezamykalo, ked bol vodic v aute, bol do logiky pripojeny aj dverovy kontakt soferovych dveri. Logika fungovala nasledovne:
dvere sa po prijati kodu odomkli a boli odomknute pokial sa kod v urcitych intervaloch prijimal.
ak sa kod stratil (ovladac sa vzdialil z dosahu), dvere sa zamkli
ak vodic nastupil a nastartoval, tak pocas zapnuteho zapalovania a po jeho vypnuti sa kod vysielaca nevyhodnocoval a dvere sa nezamkli
dvere sa zamkli az po vypnuti zapalovania a otvoreni a zatvoreni soferovych dveri a vzdialeni sa vysielaca z dosahu (to znamenalo, ze sofer opustil auto.
Ovladac mal v sebe pohybovy snimac, ked sa pohyboval vysielal kody rychlo za sebou, ked sa nehybal, uspaval sa kvoli setreniu baterky.
Namontoval som tychto zariadeni asi 10kusov, mal som to v aute aj ja, ale musim povedat, ze to bolo elegantne, ale iba ked to spolahlivo fungovalo, inac dost velka p....a.
Stavalo sa, clovek prisiel k auta a neodomklo sa, bolo treba zatriast s vysielacom aby sa aktivoval pohybovy snimac, pripadne ked sa od auta odchadzalo toto sa zamykalo az potom ked bol dost daleko od auta a musel sa obzerat ( na zamykanie boli zapojene blinkre) aby sa uistil, ze to naozaj zamklo. Ale bol v tom zabudovany aj immobilizer a vystup na klaxon, takze to fungovalo aj ako alarm.
Nastastie sa to jednoducho tlacitkom dalo zrusit a vtedy to fungovalo ako normalny central.

Nieco podobne sa stale predava:
http://www.tuning.sk/dokument-bezdotyko ... z100-smart
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Majo » pát pro 19, 2014 21:39

teraz to uz vie aj najnovsi Magicar.... Teda nie ze by to predchadzajuce verzie nevedeli, akurat to nebolo predvolene nastavenie. Teraz to vytiahli ako uzasnu novinku spolu s tlacitkovym bezkontaktnym startovanim...

A samozrejme aj dvojcestny Keetec to vie.... Ja uz by som sa s bez dvojcestneho alarmu nezaobisiel, mam to uz snad vsade(3x rozne verzie magicaru, 1x keetec, 1x steelmate), tuto funkciu vsak zapinam jedine omylom :)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Voda » sob pro 20, 2014 09:35

ger007 píše:Ved stejne na nastartovanie budes muset ten kluc vytiahnut a po sediacky sa z kapsy zle vytahuju u :-D ...
Neviem si teda predstavit ake cidlo by si dal do sedacky aby ta to vnutri nezamklo.
karb ma urcite obmedzenia.

Předsedo,té první větě vůbec nerozumím :)

druhá věta:Stačil by primitivní cyklovač/relé na dveře nebo zámek,pracoval by pouze s logikou:zamčeno,nezamčít,zamčeno,nezamčít a tak furt to samý dokola.

třetí věta:Viz. konec tohohle příspěvku,tohle by měl podle mě měl umět snadno spáchat každý elektrotechnik i třeba v osmdesátých letech,s tehdejších součástek,kdyby měl teda k dispozici to magnetické čidlo/nebo snímač prstu.
Dy´t dneska toho musí v obchodech halda,i některý renolty a mercedesy to mají už snad deset let....(KEYLESS systémy) ale nechci to tahat z nějakého moderního nabourané auta,protože hádám tam to bude nějak složitě propojený s ŘJ,IMO,Alarmem,centrálem atd. chápete :mrgreen:

Jenže já jsem silnoproudař a moje schopnosti v téhle drobné elektrotechnice končí u zapojení domovních zvonků :lol:


Roman plus MAJO:Ano něco takového hledám.Jak se to programuje?

Mě napadlo jak říkal ger,klasickej "centrál" pouze na zámek řidiče ovládanej pomocí DO-ale DO by měl být třeba nějakej náramek s tlačítkem,prostě abych ho nemusel tahat z kapes.

A ještě jedna věc:nechci aby to vypínalo/zapínalo motor ani světla/rádio,jakýmkoliv způsobem.Vlastně není vůbec potřeba,aby to bylo jakkoliv spojený s těmahle obvodama.
Naposledy upravil Voda dne sob pro 20, 2014 09:49, celkově upraveno 1
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Voda » sob pro 20, 2014 09:45

Dodatek k "druhé větě" :

Aktivovalo by se to dalším spínačem v interiéru,aby to ten cyklovač neodemykal,pokud např. zrovna auto zamču normálním klíčem nebo v interiéru ze sedadla spolujezdce atd.
"Za provozu" by se samozřejmě případný "chybný cyklus" normálně "restartoval" prostým znovuotevřením a zavřením dveří.

Jinak vše co chci platí pouze pro dveře ridiče.
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod ger007 » sob pro 20, 2014 09:59

Tak dobre asi som pochopil co chces ale ked uz by som robil takuto upravu kazdopadne by som spravil aj neake dialkove odomykanie / odskok na kufor. Neni nic horsie ako ked si bezkontakne otvoris auto a potom s plnymi rukami hladas kluc aby si odomykal kufor
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Roman » sob pro 20, 2014 10:25

To co som spominal ja, sa uz nerobi. Takze bud nieco bastlit, alebo kupit Magicar, co spominal Majo alebo ten Keetec. Magicar bude drahsi. Keetec sa da v Cechach asi kupit za docela smiesne peniaze:
http://e-autodoplnky.cz/dalkove-ovladan ... 93064.html
ale ako funguje si asi budes musiet odskusat sam.......
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Re: Bezkontaktní odemykání pro ingot

Příspěvekod Voda » sob pro 20, 2014 10:44

Roman:Super!za osm stovek,to snad nemá cenu něco DODO bastlit.

GER:Kufr nepotřebuju,nechci to proto že bych byl tak líný! :lol: A když už je odemčen,tak s tím autem někam jedu.


Na další týden mám nachystaný provizorní TUNING-KEYLESS systém na ruský způsob:Klíčenku/machršnůru lada z maďarska,takže klíče nebudu muset tahat z kapes.Na druhou stranu je za jízdy musím sundávát,ono oběsit se při nehodě na spínačce,to by byl jasnej Darwin :lol:
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno


Zpět na Elektronická výbava a doplňky auta - BASTLÍRNA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků