Rádio Blaupunkt ze 70. let + Bluetooth modul.

vše o elektrotechnice

Moderátor: Moderátoři

Rádio Blaupunkt ze 70. let + Bluetooth modul.

Příspěvekod mceza » stř dub 09, 2014 10:21

Tohle jsem se snažil dlouho utajovat. Těšil jsem se, že až bude hotovo, přijedu na sraz a budu machrovat...

Bohužel sám se v elektronice vyznám lehce nad úrovní fyziky na střední škole, takže můj nápad (nabastlit bluetooth modul do starého rádia) jsem musel nechat zrealizovat někoho jiného.

Jenže problém je v tom, že kamarád na tom dělá už dva a půl roku :D Moc se to nedaří, tak se vždycky naštve a zas to nechá dva měsíce ležet. Už jsme vystřídali 3 moduly z Číny, vždy se objevily nějaké problémy (špatná dokumentace, nefunkční kanály, atd.)...

Poslední problém mi kamarád popsal v následující SMS:

Zacal jsem.kompletovat to radio a jsme pekne v pytli, ten bt modul brutalne kmita a cpe se to az do zesiku. Puvodne jsem ho napajel z notebooku, proto to fungovalo skvele. Ale ted maj napajeni spojeny a je to na ###cenzurovano###... Nejaké navrhy? Me nic nenapada :-)


Tady je bastličů více. Napadá vás něco? Díky za každou radu.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Rádio Blaupunkt ze 70. let + Bluetooth modul.

Příspěvekod smajchl » čtv dub 10, 2014 03:10

Jestli je problem v rozkmitani napajeciho napeti a ne jinde, co takhle zkusit dat tam dva nezavisly stabilizatory? Asi je ten stabik moc mekkej a vysilani BTcka dela odberovy spicky co s nim cvici ;-)

Zesik taky dat co nejdal od BT a urcite na plosnaku rozlitou med se zemi... a pak mozna i zavrit do plechovy krabicky, to pokud to rusi vzduchem..
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Rádio Blaupunkt ze 70. let + Bluetooth modul.

Příspěvekod MartasBrno » pon kvě 26, 2014 22:06

Za chvíli budou zase ty dva měsíce od posledka. Zkus svému dvornímu bastlíři dát tipa:

Není vodič, jako vodič.
Není zem, jako zem. Ne vždy pomůže rozlitá zemní plocha. Musí se umět použít, jde o případ od případu.
Na každém spoji / cestě / drátu záleží - zvlášť, když je problém :-)
Impedance smyčky, délka a plocha smyčky.
VF signál se váže - chce se vrátit nejlépe tou cestou, jako přišel.
Blokování napájení - opět smyčky, impedance zdroje.
Není kondenzátor, jako kondenzátor. I od keramických koďanů čti datašít (ostatní vždy - nutnost). Každý koďan je totiž (taky) odpor a (taky) cívka.
(taky) Smyčka je (taky) anténa. Má svoji směrovou charakteristiku, teoreticky s ostrým minimem. Hodí se (to minimum).

Víc moc toho nepoužíváme - i tak je toho dost.

Měl jsem jednu minipříhodu s komerčním výrobkem za pár peněz, takové pěkné 5+1 bedničky. Výrobce použil k připojení Cinch konektorů vstupů i reprosvorek páskové vodiče. Tyto vodiče složil k sobě a pospolu je připevnil stahovacím páskem. Když se připojily reprobedny, hrálo z nich rádio (nejsilnější stanice, vidíme ji z okna :-)) Stačilo šmiknout stahovačky, rozdělat páskové vodiče od sebe, mírně zafixovat a bedny mají o řád lepší parametry. Takových chyb napáchá amatér dost - a ani o tom neví.

A jen pro srandu - není měď, jako měď. Dokonce má i jiný (nejen) měrný elektrický odpor, ikdyž obojí je Cu :-) Ale to je srandička pro magory, toho si, Martine nevšímej :-) Sorry za odbočování od tématu.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno


Zpět na Elektronická výbava a doplňky auta - BASTLÍRNA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron