Tož také přidám svoji trošku do mlýna.
Popis dění:
V pátek jsem vyzvedl od
stan a další drobnosti a cca ve 12:00 vyrazil z Brna. I s hodinovou zastávkou na vysočině jsem dorazil do Vrchlabí chvilku po 16. hod. Zpočátku to vypadalo s účastí dosti bledě, když v 19:00 nás bylo v kempu asi 8 lidí, ale během večera se kemp příjemě zahustil. Čekání na ostatní jsme s Laďušou a McGyverem vyplnili odvolením v Dolní Branné. (Tímto se omlouváme Vaškovi, že jsme na něho nepočkali
)
V sobotu u nás stál anděl strážný, který zařídil, na zvyklosti posledních dní, naprosto perfektní počasí. Spanilka vyšla, až na malé zaškobrtnutí konce kolony hned zkraje, také velmi dobře - tímto děkuji PetroviHC za skvělou přípravu a domluvu s příslušníky.
Škoda jen té bouračky na letišti, kdy nějaké náhodně projíždějící auto zmuchlalo Estoncům zadek krabice.
Večer v kempu byl skvělý. Zlatým hřebem se stala Radkova oslava narozenin, která se změnila v bombastickou pijatiku, kdy se zúčastnilo snad 50 lidí. Vidět skoro celý kemp u jednoho stolu byl značný zážitek.
V neděli ráno mě naprosto šokoval doslova zběsilý úprk většiny účastníků. Když jsem odešel ze snídaně, tak už bylo v kempu jen pár lidí.
Tímto se chci omluvit všem, se kterými jsem se osobně nerozloučil a přidám jeden dotaz: Kam všichni v neděli vždycky tak spěcháte???
Hodnocení:
+ organizace srazu
+ spanilka vč. tech. zabezpečení
+ výtěčné občerstvení v podání rodiny Radka MB
+ čistota a upravenost kempu
+ krásný pažit mezi chatkami
+ jako obvykle skvělá parta lidí
- nižší kvalita plochy a příjezdové komunikace
- neupravené okolí plochy
- nemožnost parkovat u chatek - chápu že si chtějí uchovat onen pažit, ale i tak je to nepříjemné
- v některých směrech pomalejší reakce personálu
- zcela nevyhovující rychlost a profesionalita personálu v jinak pěkně zařízené restauraci
- jídlo v restauraci s malým výběrem a nižší kvalitou
- pouze jedna karta pro vjezd na chatku - někteří tak byli odkázaní na jiné soudruhy
Obecně ale klady vysoce převažují nad zápory, takže z mého pohledu jde o povedený sraz.
Hard core jízda domů:
Po 10:00 jsem vyrazil z kempu k TeePeemu. Cesta až za M. Boleslav probíhala krásně. Pak ale přišel úsek se semafory a objížďkama po okreskách. Sice jsem díky tomu navštívil např. Byšici s krásnou historickou kostkovou cestou, ale 25 km po okreskách mě začínalo vytáčet. Další objížďky přišly na řadu na severu Prahy a korunu všemu nasadily přeložky pod Prahou a uzavřené silnice v okolí Zbraslavi a Lipence. K TeePeemu jsme tak dorazili až skoro ve 14:00. Po zvrakování jeho dříve pěkné Sierry jsme kolem 17:00 vyrazili směr Brno. Samozřejmě opět po normálních silnicích.
Cestou přišlo opět pár semaforů a objížděk, ale až cca do Vlašimi bylo aspoň pěkné počasí. S blížícím se Pelhřimovem se mě asi chtěl Plavec pomstít
a seslal na nás bouřku s pořádným slejvákem. Ten vydržel skoro až do Jihlavy. Za Měřínem přišly na řadu opět semafory a objížďky.
Pokolikáté že už??? Těsně před Brnem nás dohnal další déšť. Nakonec jsme ale ve 22:00 dorazili šťastně domů.
Vzhledem k povaze silnic, hustému provozu a faktu, že jsem jel prakticky pořád na doraz, považuju spotřebu 7,5 l/100 za více než uspokojivou. Celkem jsem tímhle kolečkem vč. spanilky najel lehce přes 800 km.
Pro ilustraci přikládám mapku s hrubým nástřelem trasy:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... e=UTF8&z=8