Jarní sraz 2010 - oficiální téma

Jarní sraz 29.5.-31.5. 2010

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Petr HC » pát dub 23, 2010 10:24

Jan Vaníček píše: ...Co se týká toho průjezdu Vrchlabím: Pokud se pojede spanilka z letiště přes Strážné dál na Benecko atd. dá se Vrchlabí kompletně vyhnout, byť bude n utná maximální opatrnost, na části této cesty se stěží vyhnou dvě auta, zas je tam ale nový asfalt...

Dnes jsem byl telefonicky upozorněn MP Vrchlabí, že by bylo lepší objet město ne podle mapky - tedy z Hor. Lánova nad Hor. Vrchlabí tou asfaltovou "polňačkou", kde se skutečně těžko dvě auta vyhnou, což bylo projednáno s DI Trutnov a bylo by zajištěno jejich hlídkou. Jde o část trasy mezi body 4 a 5. Místo toho doporučují pokračovat přes Dolní Dvůr a Strážné a napojit se zase v bodu 5. Je tam prý nový perfektní asfalt a za Strážným pěkný výhled do údolí Labe,na Žalý, Herlíkovice a na Vrchlabí. Bylo by to za cenu prodloužení trasy o cca 5-6 km. Prosím - vyjádřete se k tomu ,abych mohl včas upravit dokumentaci a projednat změnu trasy s DI Trutnov.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod Patrac » pát dub 23, 2010 10:26

Petr HC píše:
Jan Vaníček píše: ...Co se týká toho průjezdu Vrchlabím: Pokud se pojede spanilka z letiště přes Strážné dál na Benecko atd. dá se Vrchlabí kompletně vyhnout, byť bude n utná maximální opatrnost, na části této cesty se stěží vyhnou dvě auta, zas je tam ale nový asfalt...

Dnes jsem byl telefonicky upozorněn MP Vrchlabí, že by bylo lepší objet město ne podle mapky - tedy z Hor. Lánova nad Hor. Vrchlabí tou asfaltovou "polňačkou", kde se skutečně těžko dvě auta vyhnou, což bylo projednáno s DI Trutnov a bylo by zajištěno jejich hlídkou. Jde o část trasy mezi body 4 a 5. Místo toho doporučují pokračovat přes Dolní Dvůr a Strážné a napojit se zase v bodu 5. Je tam prý nový perfektní asfalt a za Strážným pěkný výhled do údolí Labe,na Žalý, Herlíkovice a na Vrchlabí. Bylo by to za cenu prodloužení trasy o cca 5-6 km. Prosím - vyjádřete se k tomu ,abych mohl včas upravit dokumentaci a projednat změnu trasy s DI Trutnov.

myslím že to raději objet
5-6 km není nic
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Jan Vaníček » pon dub 26, 2010 13:14

Ano, myslel jsem určitě jet přes Strážné, je tam pak pěkný výhled na Žalí a pod.. Ta cesta je nová, ale stejně úzká a plná zatáček - asi 3km (mezi Lánovem a Strážným, ze Strážného dolů je normální šířka), tedy opatrnost bude nanejvýše nutná.
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod Frantrie » pon dub 26, 2010 21:22

Zdravím. Náš team by také uvítal orientační závod. Je to jedna z nejvydařilejších částí srazu.
Uživatelský avatar
Frantrie
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned úno 10, 2008 17:54
Bydliště: Staré Ouholice

Příspěvekod Petr HC » úte dub 27, 2010 08:17

Jan Vaníček píše: Ano, myslel jsem určitě jet přes Strážné, je tam pak pěkný výhled na Žalí a pod.. Ta cesta je nová, ale stejně úzká a plná zatáček - asi 3km (mezi Lánovem a Strážným, ze Strážného dolů je normální šířka), tedy opatrnost bude nanejvýše nutná.

Souhlas. Ta cesta je určitě širší než loni na Kozákov a myslím, že tam žádné problémy nebyly. Navíc - z Dolního Dvora na Strážné je zákaz pro všechna nákladní vozidla a z Lánova už nad 12 t. A opatrnost je nutná vždy a všude.

Frantrie píše:Zdravím. Náš team by také uvítal orientační závod. Je to jedna z nejvydařilejších částí srazu.

Problém je v tom, že do Krkonoš vede prakticky pět kvalitních,velice frekventovaných silnic (do Harrachova, na Mísečky, do Špindlu, do Pece a do Žacléře), které nejsou na našem území (na severní straně) propojeny sjízdnými nebo nezakázanými komunikacemi (něco lze projet přes Polsko), ale to by se orienťák blížil stovce km. A ty "jézeďácké" asfaltky v podhůří bohužel dobře neznám. Tam by musel "zaúřadovat" nějaký znalec tohoto kraje a myslím, že i tak by to byl problém - to málo co jsem projel, jsou "tankodromy".
Jinak tip pro milovníky cyklistiky - kdo by přijel s kolem v pátek tak do 14 hodin, zajel do Herlíkovic (5 km) na lanovku,(doufám, že už nebude jarní odstávka) nechal se vyvézt na Žalý, odtud prakticky po vrstevnici cca 18 km do Špindlu a zpět cca 25 km po silnici, nebo přes Strážný do Vrchlabí. Jezdíme to každý rok několikrát a je to pěkná vyjížďka.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod JmJ » úte dub 27, 2010 14:07

A nedal by se ten orientak orientovat na jih? dvur kralove, zvicina, pecka, paka, ....

ja si ted nemuzu vybavit co takovy orientak presne obsahuje, ale pamatuju si soutez, kde se jezdilo po okoli a museli se plnit nejake mensi ukoly (co je napsano tam a tam, kolik je stromu tam a tam atd.) a to by myslim slo udelat v podkrkonosi. nebo mi neco podstatneho uniklo?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Luděk Musil » stř dub 28, 2010 06:32

JmJ píše:nebo mi neco podstatneho uniklo?

Nejsou lidi .... tedy spíše je jich moc málo. Pokud mě paměť nešálí, tak do přípravy srazu je až po uši Marcel, PetrHC navrhl a zařídil spanilku, Chettak udělal pozvánku, sehnal rádyjo ... a kdo co víc?
Všichni by chtěli sprintovat, jezdit jízdu zručnosti, orienťák, spanilku, bufet, toalety, ... ale zatím jsem tady nečetl, aby někdo napsal: hele - s čím Vám můžu pomoct? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod JmJ » stř dub 28, 2010 07:27

Luděk Musil píše:
JmJ píše:nebo mi neco podstatneho uniklo?

Nejsou lidi .... tedy spíše je jich moc málo. Pokud mě paměť nešálí, tak do přípravy srazu je až po uši Marcel, PetrHC navrhl a zařídil spanilku, Chettak udělal pozvánku, sehnal rádyjo ... a kdo co víc?
Všichni by chtěli sprintovat, jezdit jízdu zručnosti, orienťák, spanilku, bufet, toalety, ... ale zatím jsem tady nečetl, aby někdo napsal: hele - s čím Vám můžu pomoct? L.


inu ja dovezu kuzely, pripadne nejake to dopravni znaceni, pokud se to upotrebi :-)

pripadne ne co chybi lidi?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Patrac » stř dub 28, 2010 07:30

Otevřeně jsem se do žádný pomoci nehlásil a ani nehlásím. Zatím to vypadá že letos pojedu jen já a Honzík takže budu mít na starosti to naše "živý stříbro". tedy času mi zůstane asi mizivě. :?
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod radek mb » stř dub 28, 2010 15:40

Luděk Musil píše:bufet,


Bufet bude,moje drahé sestry se dobrovolně přihlásily,že zas zabijí celý den opékáním klobás.
Jinak co se týká toho orienťáku:je mi to opravdu líto,vždy jsem ho dělal já s pomocí táty nebo Romana Pavlíčka a Štěpána,ale protože jsem to neměl daleko (asi 35 km) a znal jsem okolí.Na to ,abych jezdil něco někam plánovat 120 km od baráku,na to nemam ani peníze ,ale hlavně díky mému povolání čas.Pokud třeba bude příští sraz v Hradišti,tak se toho ujmu,ale nyní opravdu nemohu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Marcel » stř dub 28, 2010 17:52

radek mb píše:Pokud třeba bude příští sraz v Hradišti

V to doufám že tam bude. Tohle je jen z nouze, že nám už teklo do bot :|
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Medvěd » čtv dub 29, 2010 09:21

Zdravím vespolek,

teď jsem se konečně po delší době dostal i sem, abych zjistil co a jak, a koukám, že přípravy srazu jsou již v plném proudu. Díky chystanému velkému stěhování a dalším aktivitám totálně nestíhám...

Všiml jsem si, že je tady několik dotazů na počet našich aut (když jsem neragoval ve foru, bylo by bývalo bylo lepší, zkusit SZ). Rozešlu info lidem a uvidím, kolik se jich ozve, že by se přidalo. Za sebe zatím můžu říct, že je to jeden z mála víkendů, kterej mám ještě volnej, pokud mi zrovna do něho nepadne některá ze stěhovacích vln, protože kdy přesně se budou konat jednotlivé etapy stěhování zatím netuším...
www.phsos.cz Policejní historická společnost, o.s.
Uživatelský avatar
Medvěd
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř čer 11, 2008 10:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr HC » pát dub 30, 2010 09:02

Luděk Musil píše: ...Všichni by chtěli sprintovat, jezdit jízdu zručnosti, orienťák, spanilku, bufet, toalety, ... ale zatím jsem tady nečetl, aby někdo napsal: hele - s čím Vám můžu pomoct? L . ...

Ona to opravdu není „sranda“ něco zajistit. Vzal jsem si na starost „jenom spanilku“ a toto je jen malá část toho co je nutno „oběhat a zajistit“ (a to jsem zde podrobně nepopisoval starosti s DI PČR ve dvou okresech a předběžná jednání s MěÚ, MP a další).
Takže pro info:
Poněvadž se ke mně dostala zpráva, že v termínu našeho srazu pořádá Veterán klub Studenec podobnou akci a navíc mají přehlídku vozidel na Benecku na stejném parkovišti kde chceme udělat zastávku i my a z Jilemnice mi volal starosta, abychom si přijeli dojednat povolení záboru náměstí, rozjel jsem se včera „do hor“. Aby to nebylo jen na tato dvě místa, zařídil jsem pokud možno více věcí.
Ve Studenci jsem nejprve navštívil firmu Auto Junek (stále značkový servis Lada), kde jsem dojednal jejich návštěvu v kempu LF s nabídkou dílů pro vozy Lada a vystavením nové ChevyNivy. Poté jsem mluvil s s jedním z pořadatelů Veterán klubu p. Máslem, který mi sdělil, že není pravděpodobná kolize našich cest – na Benecku poobědvají a cituji „až tam přijedete Vy, už budeme ve Studenci nalití jak zákon káže“. Navíc nabízí origo maďarské radio do L 2101 (někdo ho tu sháněl).
Při jednání s mistostarostkou Jilemnice byl sjednán zábor náměstí s tím, že v sobotu bývá skoro prázdné. Na náměstí je k dispozici 83 parkovacích míst k přednostnímu použití a pokud by nás bylo více nebo by bylo zčásti obsazeno, můžeme najet i do části náměstí okolo kašny (najíždět pouze přes snížené obrubníky) . Rozhodnutí nám doručí po uhrazení poplatku 100 – 200 CZK bankovním převodem (chtěl jsem uhradit na místě jako loni, ale zástupce dopravního odboru, který to má na starost, nebyl přítomen) .
Pro Luďka M. – pošli obratem číslo účtu LKČS sekretářce starosty Jilemnice, paní Janě Exnerové na mail exnerová@mesto.jilemnice.cz - zašlou na zábor fakturu a poté rozhodnutí. Nebo se s ní spoj tlf na mob. 731 506 046 event. 481 565 111 – spojovatelka , linka 129.
Poté jsem navštívil velitele MP Jilemnice, který již byl starostou o všem informován a nabídl pomoc při blokování některé z křižovatek při výjezdu naší kolony. To musím pak nějak dodatečně koordinovat s PČR a event. naší VB. (zatím se hlásil jen Medvěd – i tak díky). Nikoho z AK Krakonoš jsem nesehnal (bylo moc hezky).
Poté jsem projel zbývající části trasy přes Horní Brannou a přes Strážné (i zde je kus „kyvadlovky“, kterou budeme muset „bloknout“, jinak kolonu roztrhá na kousky) , abych mohl upřesnit tvary křižovatek a předností v jízdě. Prohlédl jsem si kemp LF a „probojoval“ se do centra Vrchlabí (dopravní situace je zde otřesná – nedoporučuji vůbec do centra jezdit –dvakrát jsem musel projet zakázaný úsek na radu domorodců, abych se vůbec z města „vymotal“), kde jsem předal tištěné materiály veliteli MP (pozvánku, plánek trati, itinerář a předběžný časový rozvrh – taktéž v Jilemnici). Poté jsem navštívil Jana Vaníčka, který zkusí zjistit u místních úřadů, kdo prováděl těžbu u letiště a zda by bylo možno nějak zajistit úklid alespoň letištní plochy . Asi by bylo vhodné zkusit zajistit strojní smeták nebo ostříkání z cisterny, což by zřejmě něco stálo. Ručně si to neumím dost dobře představit. Zkoušel jsem zajistit cisternu z naší továrny, ale poněvadž se s ní převáží koncentrovaný KOH (draselný louh), ani po vypláchnutí bych to neriskoval. Hasiči v Lánově bohužel cisternu nemají.
A teď jdu upravovat itinerář, abych něco nezapomněl.

[ Komentář přidal: Luděk Musil: pá duben 30, 2010 10:48 ]
Telefonicky vyřízeno - nadiktoval jsem p. Exnerový vše potřebné "do ucha" :D . L.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod Vašátor » pát dub 30, 2010 10:49

Luděk Musil píše:Nejsou lidi .... tedy spíše je jich moc málo. Pokud mě paměť nešálí, tak do přípravy srazu je až po uši Marcel, PetrHC navrhl a zařídil spanilku, Chettak udělal pozvánku, sehnal rádyjo ... a kdo co víc?
Všichni by chtěli sprintovat, jezdit jízdu zručnosti, orienťák, spanilku, bufet, toalety, ... ale zatím jsem tady nečetl, aby někdo napsal: hele - s čím Vám můžu pomoct? L.


Luďku, troufám si říct, že trio Vašátor, Dandy, Kopr na jízdu zručnosti je připraveno ;-). Pokud se tedy nic vážného nestane a všichni dorazíme. Marcelka o nás ví :)

To JmJ: Prosím je-li to kopyto možné zařídit opět vypůjčení kuželů?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod dandy » pát dub 30, 2010 19:40

Vašátor píše:trio Vašátor, Dandy, Kopr na jízdu zručnosti je připraveno ;-)


Myslím, že vždy připraveno :!: :P

Marcel, dúfam, že o tom nepochybuješ, aj "tlačivo" už žije.



Petr HC: Hasiči v Lánově bohužel cisternu nemají.
V najhoršom prípade by pomohla elektrocentrála, WAP-ka a sud s vodou na prívesnom vozíku s jedným dobrovoľníkom na vozíku. Ale aj to by asi dosť dlho trvalo, čiže asi tak prísť o deň skôr.
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Vrchlabí 1

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků