Červený Šíp ukraden

Zde vkládejte informace o ukradených vozidlech

Moderátoři: Laďuša, Moderátoři

Příspěvekod Sid » sob úno 05, 2011 10:11

Tak sa toho chyť a vypočuj prípadných podozrivých.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvekod Honza 21061 » sob úno 05, 2011 16:01

Tak mě napadlo sestavit mapku zmizelých žigulů v Praze. (jen v Praze) Chci si ověřit jednu teorii... Prosím všechny, kterým se Žiguly v Praze ztratily, aby mi sem napsali přesně ulici a kdyby byla dlouhá, tak i místo, kde byl zaparkován.
To co je ve složce ukradených vozidel, zapisuju. Ale vím, že jich bylo víc a že už to tady není.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod dmatej » sob úno 05, 2011 19:38

rosťo, to sledování ti asi dovedu jednoduše vyvrátit. Jaké je prodejní hodnota toho auta? I kdyby byl naleštěnej a 100%, ne víc jak 50 tisíc. Za ty peníze běžnej zloděj aut ukradne desetiletýho bawora a to alarm nealarm.
Co znamená alarm? Že to začne houkat. A každej zloděj ví, že následujících 5-10 minut se nic víc nestane a případnej svědek ho stejně nedokáže identifikovat. Viděl sem to v akci, zloděj naprosto v klidu. Dokonce ten alarm třeba za noc spustí 3x než si pro to auto dojde, protože ví, že na potřetí už nikdo ani nezvedne zadek aby se šel kouknout.

Alarm má smysl jen pokud jste ochotný po jeho spuštění vystartovat k autu a zloděje si okamžitě podat. A pozor, i s tím se počítá. Když se objeví někdo na 10 metrů, zloděj prostě zdrhne.

Vlastně je to celkem bezpečný "povolání".

Tím spíš mi ale vrtá hlavou, proč by ty auta někdo kradl. Prodávat na Ukrajinu? Pitomost. Leda tam s tím dojet - Ukrajina ale není v EU, takže by je na hranicích mohli stopnout. Pokud bude auto zanesený do Schengenu, měli by je chytit.

Za největší riziko považuju feťáky (opět viděno). Feťáci potřebují peníze rychle a nebojí se. Auto obratem prodají nějakému blbci, klidně bych tipnul Cikánovi, protože ten na papíry moc koukat nebude. A na peníze se taky moc nekouká - když fetoval brácha, byl ochotný za tisícovku prodat komukoliv cokoliv, co "našel" doma.

Jinak mojí babi prý v privátní nemocnici tady v Plzni čmajzli 1700 Kč z peněženky. A pokud vím, pracují tam jen Češi.

Honzo, na tu statistiku jsem zvědavý, možná na něco přijdeš. Doufám že jo :)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Marťas » sob úno 05, 2011 20:26

Michailovi ukradli nulajedničku z Koněvky, kousek pod Ladou.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Honza 21061 » ned úno 06, 2011 14:17

To místo na Koněvce je známé, tam si šmejdi jezdí tipovat, ale tou statistikou si chci ověřit to co si myslím - ukradené Žiguly jsou hlavně v okolí trasy autobusové linky 136 a jestli to dělá stejná banda, možná je ubytovaná v některé z ubytoven poblíž mojí práce (také na lince 136) a jezdí za prací někam na Prosek.
Problém je v tom, že jako nečinitel nemám přístupy k dokumentům cizinecké policie, nemám možnost lustrací, nemůžu provádět prohlídky a dělat výslechy.
Můžu se ale poptat kolegů co 136 jezdí, jestli si nevšimli toho, na co se jich zeptám.

Musím dát za pravdu Dmatejovi - Žiguly asi nejsou zase tak lukrativní jak si myslíme a určitě tady nejde o gang, co pracuje na stejné úrovni jako když jde o nejluxusnější Mercedesy a BMW. Zase si ale nedělám iluze o poctivých kontrolách na SK/UA hranicích. Taky to jde převézt v dílech.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod mayo456 » ned úno 06, 2011 15:50

za prachy sa dá previezť čokoľvek....
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod dmatej » ned úno 06, 2011 20:32

Jenže kdo by se s tím vozil. To už by museli být hodně zoufalci :)

Do DB Cizinecké policie přístup nemám, přestože ten systém vyvíjím :)
Ale stejně bys tam prd zjistil.
A trestancí myslim nedostanou vízum. Rozhodně ne pokud je po nich vyhlášeno pátrání, to je drapnou hned - kontroly se dělaj, pokud vím.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Honza 21061 » ned úno 06, 2011 22:44

No ale měl bych zhruba přibližně zmapované "kolonie" východních dělníků. Teda, zase si nedělám iluze, že jich tady dělá legálně víc jak 50% a že jejich udaná místa pobytu a zaměstnání sedí.
Zase na druhou stranu, jestli je to fakt na té UA s těma Žigulama takový jak tady už pár lidí zmínilo, tak se zase přikláním zpátky k verzi, že si tady prostě pár lidí udělalo nějakou dobrou pěšinku, jak nakradené vozy dostat přes hranice a vyplácí se jim to. To by odpovídalo taky té rychlosti, s jakou Žiguly mizí. (jeden během krátkého času dopoledne a můj během cca 3 hodin před podnikem apod.)
Taky kolik lidí je do toho zainteresovaných je složité odhadnout. Oni držej hodně při sobě. Jeden stačí aby pro to jezdil, ale dalších 20 z nich může tipovat. Podchytí tak celou Prahu. Protože nejvíc krádeží je podle mého na trase linky 136, oblast se zmenšuje. Pak na to stačí pár lidí, co dostanou "všimné" za dobrý tip.

Jestli tu mojí čórku zorganizoval někdo z našich dílen, musí být napojený na "odbytiště". Protože asi nenačóroval těch zbývajících X žigulů na Proseku, Ďáblicích a Žižkově (vše v blízkosti trasy linky 136). Nebo můj Žigul je dílo čistě náhodné. (nižší pravděpodobnost, vždyť si tam mohl vybrat X jiných podobně zabezpečených aut, které by dobře uplatnil na díly).
Udělal jsem zásadní chybu - hned ten samý den jsem se nebyl u blízké benzínky zeptat na lidi. Mohl si tam přece před krádeží ještě drze koupit cigára. Spousta zlodějů je toho schopná. Teď už záznamy z kamer jsou v čoudu.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod dmatej » ned úno 06, 2011 23:28

Musí, pokud by neseděly, po první kontrole jedou rovnou domů. Můj kolega je Uzbek, takže mám celkem přehled z obou stran.
Jakmile ti skončí pracovní smlouva, končí vízum a nazdar.

Promiň, ale dokud nikoho nechytíme, vaříš tu z vody. Vymýšlíš imaginárního nepřítele, ale nemáš vůbec nic v ruce. Pokud chceš někoho chytit a usvědčit, zjednodušme to. Chce to past a zatraceně dobrou. A pak teprv soudit, jestli je to organizovaná banda Ukrajinců nebo třeba náhodný feťáci. Takhle nepřijdeš na nic a výsledek bude kvalitativně odpovídat jen některým protokolům a analýzám StB (nebo BIS); pro srandu králíkům.

Benzínka - náhoda je blbec, ale pravděpodobnost úspěchu byla už tehdy mizivá.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod mayo456 » pon úno 07, 2011 09:44

a osobné spory si nemal s nikým z podniku alebo nemá len niekto niečo proti tebe? Myslím tým, že by sa ti nejaký vychácálek chcel pomstiť krádežou auta
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod Petr HC » pon úno 07, 2011 10:06

dmatej píše: .. past

Myslím, že zbývá past (nebo náhoda). Past neumím, ale zkusil bych ještě tu náhodu. Několikrát po info TIR - kanál 10 CB rozhlásit popis vozu (asi se to mělo udělat hned). Může se stát, že tak pěkné auto nechají někde "uležet" než se na to zapomene a pak se ho pokusí vcelku dostat přes hranice. Na součástky mají určitě dost jiných vozů.
Takhle se nám (CB čkářům) před pár roky podařilo odchytit 13letého maníka, který ujel s městským autobusem z Hradce Králové. Nahlásil ho TIRák někde u Benešova n Pl. CBčkáři z České Lípy a chytili ho před Ústím n L.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod Honza 21061 » pon úno 07, 2011 23:01

mayo 456: což o to, klidně. Určitě nejsem oblíben u všech... ale pomstít se tím, že mě připraví o orezlého Žigula... :lol: To spíš je pomsta to auto rozbít, nebo opakovaně rozbíjet. A ještě dokonalejší pomsta by byla zničit mi tuning autobusu. To je už úplně nepodchytitelné a k tomu v rámci podnikových předpisů zcela legální.

Jedna past nastaražená těsně po krádeži a řekl bych šikovně, mi už zrezla... :roll: Na zatraceně dobrou bohužel zatím nemám inspiraci.

Petře, zkusit to CB můžeš, za pokus to stojí. Díky. Já teď při jízdách po Praze nahlížím do každé boční ulice, kterou znám jako odkladiště různých aut, a po parkovištích, ale myslím že to naprosto nemá cenu. Kdyby v ČR bylo jen 10 000 míst, auto může být na 10 000 z nich. :? Stejně, když se to najde, bude mě stát oprava víc než jakýkoliv jiný krám na ježdění, bude to zničený a to hlavní - tu svini zlodějskou - už u toho nikdo nenajde. :evil:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod mayo456 » úte úno 08, 2011 12:32

nezúfaj to auto sa nájde v dobrom stave. Ja tomu verím :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod rosta » úte úno 08, 2011 19:43

Honza 21061 píše:No. Já pomalu ale jistě začínám mít podezření, že ta svině zlodějská tentokrát není z východu, ale že si posloužil někdo od nás z podnikových dílen. Byl jsem na tuhle možnost výslovně upozorněn a on ten způsob provedení není od věci.
I když zloději taky nechrápou a vždycky je to o náhodě. Možná náhodou šli v pondělí kolem a zkusili to v úterý ráno, nebo si to vyčíhl někdo od nás - a ten přesně znal, kdy tam budu, co budu po příjezdu dělat, kde budu a kdy je na parkovišti a v okolí klid a prázdno. Taky bezpečně ví, že na parkovišti venku není kamera.
Takže se zase zakousnu do pátrání. Žigul je možná teď někde uklizený v garáži, než se zklidní hladina. Pak bude pokračovat možná na východ, ale počítám spíš na díly.
Tím hůř, jestli je ten hajzl ze stejné firmy, to je horší než kdyby si to odvezli ukrajinci. :evil: Možností je v tomhle případě víc než dost.
no prosím-co jsem říkal.... :?
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod rosta » úte úno 08, 2011 19:47

Honza 21061 píše:To místo na Koněvce je známé, tam si šmejdi jezdí tipovat, ale tou statistikou si chci ověřit to co si myslím - ukradené Žiguly jsou hlavně v okolí trasy autobusové linky 136 a jestli to dělá stejná banda, možná je ubytovaná v některé z ubytoven poblíž mojí práce (také na lince 136) a jezdí za prací někam na Prosek.
Problém je v tom, že jako nečinitel nemám přístupy k dokumentům cizinecké policie, nemám možnost lustrací, nemůžu provádět prohlídky a dělat výslechy.
Můžu se ale poptat kolegů co 136 jezdí, jestli si nevšimli toho, na co se jich zeptám.

Musím dát za pravdu Dmatejovi - Žiguly asi nejsou zase tak lukrativní jak si myslíme a určitě tady nejde o gang, co pracuje na stejné úrovni jako když jde o nejluxusnější Mercedesy a BMW. Zase si ale nedělám iluze o poctivých kontrolách na SK/UA hranicích. Taky to jde převézt v dílech.
no to je skvělý-napiš to zrovna VELKÝMI PÍSMENY A TUČNĚ.....aby si to každej přečetl....-NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ.... a auto ti převezou v kamionu celý-známej měl shnilou 2107-tady ji odhlásil na dopravce napsal že bude vrak využívat jiným způsobem a auto bez papírů prodal ukrajincům celý -dali mu 10000 a přijeli si s kamionem-viděl jsem to na vlastní oči....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

PředchozíDalší

Zpět na Ukradená vozidla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků