Jawa 555

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Jawa 555

Příspěvek od Kopr »

Zdar chlapi , pořídil jsem si novou hračku Jawu 555 (jednosic) je skoro kompletní ale v nic moc stavu motor jede jde i našlápnout ale bude chtít komplet zrenovovat , přes zimu se na to vrhnu doufám že se mi bude dařit, již mi chybí jen nosič za sedadlo. To by mě zajímalo jestli to někdo zdejší taky vlastní :?: :lol: :lol: Fotky nemám zatím moje sqelá nokia se odporoučela a já čekám již čtvtý týden na náhradní díly abych ji mohl spravit .
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Jawa 555

Příspěvek od dvk »

To víš že vlastní :wink: V létě na tom pravidelně jezdím 12km do práce. Má najeto 3000km, dědictví po dědovi, 100% originální a kompletní stav, prostě mazel. Po vychytání prvnotních problémů (zanášení kohoutu, filtr, odvětrání nádrže, ulomené kladívko) jsem na to letos nemusel šáhnout a jenom leštím, jezdí super za 2l/100km.

Měl jsem na něm původně i starou malovanou spztku "OP-1936" a žádný techničák, jen malou oranžovou kartičku. Při změně trvalého bydliště jsem o to bohužel přišel ... teda - spztku jsem "ztratil" (na dveřích garáže), ale techničák jsem musel odevzdat a ten ztratit nešel ani po přemlouvání úřednice. Místo toho mi dali tu moderní RZ - plachtu širší jak celá motorka :Hangman:
Přílohy
DSC00497_res.jpg
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa 555

Příspěvek od Teepee »

To není jednosic, to je Pařez. :wink:
Nemám, kdysi jsem míval Mustanga, toť z malých kubatur vše.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Jawa 555

Příspěvek od dvk »

Toto není pařez, pařez je Jawa 550. Ta nemá kapotovaný zadek, nemá nosič, jen holý blatník. 555 je "novější" a má právě takovou hezkou kapotáž.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa 555

Příspěvek od Teepee »

A jak se pak říkalo 555? Je dost možné, že se to "u nás" strčilo do jednoho pytle.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Jawa 555

Příspěvek od dvk »

Tak to nevím, asi svoje specielní jméno neměla, my jsme říkali všem těmhle starým typům "nulapětka", i když nulapětka byla zase trošku novější myslím, mezi 555 a 21. Nicméně je to jedno, pro většinu lidí je to kulaté a červené -> pařez :D
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa 555

Příspěvek od Roman »

Pekne fotky a aj nejaka dokumentacia: http://www.jawa-50.cz/galerie/original/ ... parez.html
Roman
Veverka

Re: Jawa 555

Příspěvek od Veverka »

Tady se 555 říká jednosic.Mmch první motorka na které jsem "jel".
Viděl někdo naživo 555 se štítem a revmaplechama?
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Jawa 555

Příspěvek od dvk »

Na motorce ne, ale revmaplechy mám schované v garáži :wink:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Veverka

Re: Jawa 555

Příspěvek od Veverka »

Jako ty echt přímo na 555?Dobrý 8) .
10 let zpátky ty chudáky každej tunil,minimálně dvojsedlo,schopnější motory i 05/20.O pět let později všeci řezali do plechů,hrůza.Dneska moc kusů nejezdí :cry: .
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Jawa 555

Příspěvek od dvk »

No nevím jestli přímo na 555, ale je to jen přední část, nemá to podlážky - a vypadá to tak origo, bylo to k motorce. První co na většině 555 vždycky chybí jsou samozřejmě prsíčka.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jawa 555

Příspěvek od Petr HC »

For Kopr. Jeden přebytečný nosič na J555 mám. Přijedeš si nebo Ti ho mám vzít do Jedovnice ?
P.S. a kvůli označení typu si "vygoogli" Jawamania - tam máš vše o Jawách.Např., že "pařez" je Jawa 50.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Veverka

Re: Jawa 555

Příspěvek od Veverka »

dvk píše: prsíčka.
Jo no to jsem se divil už před lety s kamarádem,že většina inzerovaných 555 je prostě neměla,dnes už si nevzpomenu jaký to má důvod....
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Re: Jawa 555

Příspěvek od vintera »

jsou to krásné stroje, měl jsem ho velmi krátce v patnácti, ale ukradli mi ho . Pak už jen mustanga.
Po třiceti letech jsem si pořídil jiný, sice již s kapotáží zadního kola, ale mám ho stejně rád. Nejvíc mě na něm těší, že jsem přemlouval majitele dlouhých sedmnáct let aby mi ho prodal. Měl ho pro vnuka, ale najednou přijel sám, že vnukovi ho určitě zraubovat nedá. Slíboval jsem již před lety, že budu mít pařeza doma v pokoji, aby snad nedej bože ani nenastyd (tak o něj také pečoval). A tak plním, co jsem slíbil, stojí přikrytý pěkně v domě v pokoji a každý rok zjara jej připravím na sezonu a svátečně několikrát vyjedu.
Letos shodou okolností posloužil i k užitku, nasadil jsem žaluda na hlavu, brýle a pálil čtyřicítkou do Žatce pro objedenané součástky na opravu převodovky mé lady.
Největší strach jsem měl při odjezdu z prodejny, že si uřízneme ostudu před dvacítkou zvědavců, co z prodejny vylezli , ale pařez chytnul skutečně na brnk, jako by to snad věděl.
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Jawa 555

Příspěvek od Petr HC »

Veverka píše:
dvk píše: prsíčka.
Jo no to jsem se divil už před lety s kamarádem,že většina inzerovaných 555 je prostě neměla,dnes už si nevzpomenu jaký to má důvod....
U několika kousků, co jsem znal, to bylo tím, že po "odejití" origo zapalovací cívky se již tak malá nesehnala a "prsíčka" s větší nešla zavřít.A ty 555, co měly "revmaplechy" byly bez "prsíček". Mladí kluci "revmaplechy" odmontovali,aby byli "in", ostatní je po první menší kolizi zdeformovali a vyhodili.
Mimochodem - "revmaplechy" jsem měl na své J250/353 a považuji je za výbornou věc. Spolu s plexištítem mi určitě kus zdraví pošetřily.
Přílohy
J250_353.jpg
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“