Koroze

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Plastové podbehy-nie len na parádu, ale aj kôli hrdzi.
Hrdzu živí voda a vzduch.
Plavec to isté mám aj ja na svojom na tých podbehoch.
Plastvé podbehy mám už kúpené (Užhorod -360 sk a také ako som chcel), teraz ich natieram, nestriekam a metalízu nekupujem. Tú hrdzu zabrúsim, asi pretriem vazelínou a plast. podbeh z vrchu utesním tmelom. Bude to v suchu a bodka.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

rudo. píše:Tú hrdzu zabrúsim, asi pretriem vazelínou
pokud tam nepoteče voda, aby vazelinu "smyla" tak to bude super. Máš fotky těch Tvých? Nebo jsou stejné jako na tý fotce co jsem našel já?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Na tej fotke sú trochu premakanejšie ako moje. No chcel som ku svojmu tuningu niečo jednoduchšie.
Fotky zasa pošlem tu na tému tuning, ale asi tak o mesiac.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Vláďa B píše:Doporučuji jako základ použít Luxol na dřevo. Sice to strašně dlouho schne, ale mám s ním ty nejlepší zkušenosti. Poradil mně to jeden profesionální lakýrník.
Jak dllouho tak ten luxol bude schnout? Jsem s ním nikdy nenatíral, proto se ptám.Většinu dřevěných věcí jsme právěže natírali jen vyjetým olejem. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Vláďa B
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 18, 2009 19:27
Bydliště: Bohdíkov 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vláďa B »

Hodně dlouho. Záleží na teplotě, ale asi dva dny. Luxol je totiž určený pro dřevo. Má se vpíjet do struktury dřeva. Do železa se, ale určitě nevpíjí. Na povrchu vznikne film, který velmi dlouho schne. Je třeba, aby bylo pěkné počasí a auto na pár dní odstavit.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Tak to na to prdim, to už bych nestíhal, potřebuju na víkend auto.Dneska natřu základovku, ve čtvrtek vrchní a v pátek se uvidí jak to bude vypadat, ale nepočítám že to bude proschlý tak dobře.V garáži je hodně vlhko, musím tam ještě zatopit. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

zelvotron 20. 11. 2008 píše: když jsem sundaval levej buben, tak sem z ní trošku oloupal bahno a od tý doby mě krapet z podběhu smrdí benzín, taky jí asi budu vyměnit
Benzínový výpary se za mnou začaly linout čím dál víc a nakonec se objevila i loužička...

Takhle to vypadalo krátce po vyndání...
Obrázek

No a než sem to všem ukázal, trochu se to rozpadlo :P
Obrázek Obrázek

Ovšem je nutný podotknout, že na autě to celkem drželo pohromadě díky vrstvě bahna, která to pokrejvala :wink:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Vláďa B
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 18, 2009 19:27
Bydliště: Bohdíkov 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vláďa B »

A proto auto v žádném případě neumívat, ani žádným jiným způsobem neodbahňovat. :D
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Želvotron, to je z tvojho auta? Čo to je? :roll:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Ta nádobka je levým zadním podběhu a slouží ke kondezaci benzínových par. Je to z mýho auta, takže ani ne 7 let stará. Tahle byla plechová, ale můžeš mít i plastovou, tudíž bez starostí, takže do ruky magnet a jít to vyzkoušet do podběhu :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Takle na fotkách to vypadá jako dort. :P Dal bych si.
zelvotron píše:No a než sem to všem ukázal, trochu se to rozpadlo :P
V podstatě silou vůle.Mohu dosvědčit byl jsem u toho incidentu osobně. :mrgreen:
Beztak je to divný, žes měl plechovou, když bys spíš měl mít plaastovou.Asi vážně při montáži používaj v továrně ty díly, který zrovna maj skladem.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Chester
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od Chester »

přesně takhle vypadala moje po 5ti letech :)
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Tak jsem dneska po dlouhé době koukl na spodek, protože jsem sondaval bubny, kvůli harašení při brždění-důvod jsem neobjevil. Zato orezlý plech pod katem je pryč, zadní náprava je rezatá jako kdyby ležela v rybníce, na nádrži jsou sem tam rezavé tečky a některé brzdové trubky jsou také orezlé. Auto je tři a půl roku staré a asi bych díky těm trubkám neprošel STK. Neošetřil jsem spodek a dutiny po 2 letech, tak asi dobře mi tak.
Dodi
Příspěvky: 47
Registrován: pát bře 27, 2009 18:02
Bydliště: Valaliky

Příspěvek od Dodi »

No moja nádobka vyzerala presne ako na fotkách od zelvotrona, tiež som na to prišiel pri výmene bubnov, tiež to držala pokope kopa bahna. Chcel som to vyriešiť kúpou plastovej, ale bolo mi povedané, že je to zbytočné, stačí prepojiť nádrž s ventilom a tak sa aj urobilo (prívod a vývod do tej nešťastnej nádržky).
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

To je sice taky možný, ale doporučil bych to jen plynařům, protože ti mají v nádrži obvykle jen pár litrů. :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“