Beruška

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

dmatej píše:...Koukal jsem na Kamy a přišly mi sjeté zevnitř, tak jsem se dneska sebral, vzal pásmo a Jarušku a zkoušeli jsme zatím "nahrubo" přeměřit sbíhavost - předpokládal jsem rozbíhavost, ale ouha, je tam sbíhavost (vyšla cca 3-8mm, což je blbost, v Sadské vycházela kolem 1mm; nesnažili jsme se o velkou přesnost, bylo mokro - každopádně tam určitě není rozbíhavost).
Pak jsme se tedy sebrali a šel jsem se kouknout na Kamy. Záhada byla víceméně rozřešena - Kamy se sjíždějí nerovnoměrně, zvlášť na vnitřku. Kousek byl vnitřek stejný jako vnějšek, kousek sjetý víc.
...Geometrii časem někde nechám přeměřit, ale myslím, že je v pořádku....

Jak to dopadlo? Dělal jsi ještě nějaké pokusy? Co ten senzorový zázrak u pana Nedbala v servisu? Věříš tomu nebo plánuješ jet někam na poctivou optickou geometrii?
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
paves
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paves »

tak kolik mas uz najeto? ja necelejch 26000 takze me za chvili ceka 30000 garance, to jsem zvedavej co se zase bude dit, cvicne se zeptam na mlhovky a uvidim :D
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Já vím, mohu prozradit?
Najeto má asi 21 nebo 22000, tak ňák... :P

Ale teda chválim dostatek místa vzadu ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 78
Registrován: pát srp 17, 2007 13:50
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Ondra »

Erik píše:
paves píše:me se zda ze moje prevodovka dela neskutecnej kraval, kdyz davam dvojku rychleji tak jde pres zuby :wink:


To jsou synchrony na dvojce. Jestli je to stejné, jako u mé 2111, tak to dělá jen při řazení nahory (z jedničky). Při podřazování je to v pohodě.


Mně to nedělá kravál, ale směrem nahoru (jen u dvojky) jde řazení poněkud hůř než ostatní. Na začátku mi bylo řečeno, že se to usadí... no, možná trochu... Ale uklidnilo mě, že to nedělá jen mně. 8)
LADA 2111 40 T, 1,6 - 16V, r. v. 2005, LPG (2005-2012)
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

To samé dělá mně. Převodovka jak u š 120 po 100 000 km.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Převodovka chroupe při brždění motorem, časem se to ale trochu zlepšilo. Dvojka mi jde naprosto bez problémů, stejně jako ostatní kvalty, ale píská jak Blahoutovi :D

tavri: Nechal jsem to být, GoodYeary se sjíždějí rovnoměrně, zdá se. Kamy jsou šišaté, koukal jsem se na běhoun a co kus, to jiná hloubka. Pěkný šmejd, ani se nedivím, že se při 80 klepal volant, i když byly čerstvě vyvážené. Jestli je někdo chce, nechám mu je za odvoz, resp. za zaplacení zutí (ale disky si nechám ;-) ).

Najeto je teď cca 21800 km, koupil jsem olejovej filtr a olej, ale ještě jsem se nedostal k výměně. Auto docela honím, tak bych ten olej radši vyměnil dřív. Ok OIL v Plzni opět zabodoval, byl jsem u Citroen-Lada v Jateční neměli ani katalog, natož díly. Chlapík v OKOilu šáhnul pod stůl pro katalogy a za 2 minuty jsem měl všechno :)

Jinak mi praskla nádržka na ostřikovače, to už jsem asi psal - někdy v létě. Je to malinká prasklinka nad tím dlouhým úchytem směrem ke kabině. Teče to jen když se naplní celá, na jaře to zalepím.
Někdo z pasažérů mi vzadu vytrhl ten držák na zámky pásů (tu zbytečnou "parádu" uchycenou do potahu opěradla), takže nakonec přece jen koupím potahy.

Spotřeba chladící kapaliny i oleje je nulanulanic.

Občas mi něco bouchá, napadá mě křivý kotouč/buben, možná ta nádržka - tu jsem teď podložil hadrem, vypadá to, že se to trochu zklidnilo, resp. ten zvuk se změnil (možná byly dva?). Uvidím zítra, jedu zase do práglu.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

dmatej: bojím se, že tu nádržku na ostřikovače nezalepíš. Pokoušel jsem se o to u 2111 několik let a pak jsem si musel koupit novou...
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

A co takhle se ji pokusit zavařit trafopákou. Teda pokuď je to vhodný plast.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

V lepení děr mám praxi :D
Uvidím, zatím bych hádal jako první šanci chemopren, druhá bude laminát. Trafopájka je brutální řešení, z toho už jsem vyrostl - obvykle to pak zase praskne a ničím jiným se to už lepit nedá :(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Vodovzdorny chemopren, lepil jsem nadrzku ostrikovacu v samare a zatim drzi v pohode :P
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

dmatej píše:Jinak mi praskla nádržka na ostřikovače, to už jsem asi psal - někdy v létě. Je to malinká prasklinka nad tím dlouhým úchytem směrem ke kabině. Teče to jen když se naplní celá, na jaře to zalepím.


Hm, takže to je stejný jako na desítkový řadě, taky pod horním úchytem, zdá se, že to eště vazovci nepořešili :roll:

Jenom mi nějak uniká smysl, proč to chceš lepit, snad záruka, ne? 8)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Už mám připravenou nádržku z golfa (až mi praskne), je sice menší, ale myslím, že tam (112) půjde.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

zelvotron - nikoliv, me praskla NAD horní úchytem "pokud se dá nazvat horním, zkrátka blíž kabině), resp. nevím jak je to u 211x, ale tady je jeden šroubek vpředu a potom takový plastový "puntík", nad ním je neviditelná prasklinka - je poznat, že to tam teče ... asi nádržku radši vyfotím.

Jinak bouchání přestalo - asi to dělala fakt ta nádržka, stačilo za ní nacpat kus hadru.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

dmatej: jj, to sem myslel, je to jakoby okolo toho plastovýho puntíku, to je asi podobný, mě to prdlo okolo toho "puntíku"

být tebou tak se na lepení vyprdnu a vyreklamuju to, lepení si schovej za rok a půl :-D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Reklamace = zdržení a nejistota kvalitní opravy (u jakéhokoliv auta). Pokud by toho bylo ale víc, určitě to přibude na seznamu.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“