Lionolův VAZ 2103 - LADA III.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4274
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

lionol píše:Já s tím v podstatě souhlasím ... je fakt, že mě výrazně přešlo nadšení pro renovaci toho prvního auta, poté, co jsem pořídil to druhé a teď to třetí ... jakoby ta vnitřní nespokojenost s tím, že to auto není perfektní byla nahrazena perfektním stavem těch dalších ... to jsem sháněl hned čalouníka, hned karosáře ... a najednou je mi to putna, jestli to bude za rok anebo ne ... a že to je starost navíc, o tom není pochyb ... a těch peněz ... a co až mě vyhodí z garáže? ... a ještě se okolo toho doma občas i pohádáme, jako zrovna dnes, kurva ... a ještě řeším problémy s debilama v servisu, místo abych šel s děckem na procházku
No vida a je to tady...
Navzdory tomu, že mi srdce říká, opatři si leštěnku, nad kterou všem bude padat brada, mi mozek napovídá, že není od věci Hnědý LADA, který není 100% dochovalý, ale je 100% bez úprav kromě zadní mlhovky. Když se kolem něj začnu točit může mi být ukradený, že děti nejvíc baví okýnko nahoru, okýnko dolů a neřeším tak jestli se náhodou sklo nepoškrábe od nějakýho prachu za lištou. Ona taková leštěnka, nebo veterán není sranda, člověk aby se o to pořád bál, a při vyjížďce si to pak ani nejde užít.
Jde o to, jak má člověk nastavenou míru konzumu věci, kam až je ochoten ve snaze věci vyhovět zajít. A i když je to jen věc, tak leštěnka vyžaduje nízkou míru konzumního smýšlení. Do toho pak vstupují další vnější faktory, zejména rodina, která přímou úměrou s přibývajícím věkem dětí žádá více společných aktivit a času, což končí nástupem puberty...
A o tom, že leštěnka vyžaduje jistotu garáže, nejlépe temperovatelné, pochopitelně suché a zděné asi není třeba mluvit.
A domácí hádky, kdy dostává zabrat motto mého LADAření "LADAhrou" nesou sebou ruku v ruce otázky, jestli stojí za to věnovat se věci, a zanedbávat děti, manželku. (i když tady je to otázka individuálního vyladění vztahu, na to nejsou obecné poučky).
No, není to sranda, leštěnka "v baráku".
Bílý LADA a okřídlená spol.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

...
Naposledy upravil(a) lionol dne pon dub 28, 2008 20:41, celkem upraveno 1 x.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Martin
Příspěvky: 61
Registrován: stř čer 02, 2004 09:06
Bydliště: Brno

PR

Příspěvek od Martin »

Jediný rozumný řešení je klubová testace HV, kde pak zaplatíš za 1/12 běžné sazby. Samozřejmě to stojí ještě pár korun za vyřízení, které zaplatíš samotnému klubu - každý klub si to cení jinak.
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Myslím, že je to přesně tak jak je zde již píšete, každý si pořídí to co mu vyhovuje a dělá mu radost. Např. Martin a jeho nádherná sbírka skútrů, již to samo o sobě vyžaduje mnoho úsilí a renovátorského nadšení. Také to právě možná ukrajuje kus z toho lada nadšení a je to podle mne i přirozené. Mít již jednu nádhernou celou řadu a ještě k tomu několik žigulíků, to prostě člověk musí dát před něčím přednost. Já jsem si taky udělal kdysi radost originálními kousky – Jawou 250 v originálním stavu a ještě jako Husákovo dítě i radost se skůtrem vyrobeným v DDR, který jsem také kdysi chtěl mít a který se mi líbil více než Simson. I když to nepatří do tématu a protože jsme se v tom leštění dostali tak daleko, tak doufám, že mne nikdo neukamenuje, když jsem dál dvě foto pro ilustraci.
Přílohy
IMG_9797.JPG
IMG_9814.JPG
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4274
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lionolův VAZ 2103 - LADA III.

Příspěvek od Teepee »

lionol píše:K tomu stojí ještě jedna vynikající 2103-ka v barvě hnědý maron přímo v Olomouci na Envelopě v autosalónu Frommer & Jaromiš (inzerovaná na www.autoplus.cz), ale majitel za ni chce neoblomně 60 000 Kč, což považuji za zločin proti lidskosti, a i když bych ji rád zařadil do své sbírky, kup za každou cenu prostě neudělám ... takové auto by mne ani netěšilo, nejsem snob.
Sleva na 30 000Kč. http://www.auto-plus.cz/showcar.php?id=129169
Bílý LADA a okřídlená spol.
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

vynikající 2103-ka?? Dyť má v obou kapotách díry...

Jo a Lionole, ta tvoje nová zelená má nějak moc zelený těsnění dveří, ne? Vysvětlil ti to majitel nějak?
Uživatelský avatar
Wenca084
Příspěvky: 330
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Wenca084 »

Vypadá to jako by se ta barva na tu gumu přilepila , nebo je to stříkaný ty prahy, kdo ví, z té fotky to není poznat. Z jedné fotky taky vypadá že je také od barvy lanko( bovden) na otevírání kapoty, ale také to může být odraz světla.atd...wenca
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Závěr je jasnej. Lionol skočil na špek starýmu páprdovi, kterej ho pěkně převez. Je to jen čerstvě přestříklej zrezlej šrot. Lionole připrav se, za tejden vyleze rez.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

noo robit si vlastnu sukromnu zbierku je podla mna fajn ale zaroven sa mi tlaci na jazyk prislovie ze menej je niekedy viac.POdla mna je lepsie mat jedno dve auta v perfektnom stave a o tie sa aj prikladne starat jak ich mat 10,nevediet ku ktoremu skor pribehnut,ci na jednom urobit starter alebo na dalsom nastavit ventily,znaedbavat zenu deti,ktore z toho moc stastne urcite nie su.Ale ak to clovek dokaze fyzicky a financne zvladat tak ja v tom rozhodne nevidim problem
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

Pája píše:Závěr je jasnej. Lionol skočil na špek starýmu páprdovi, kterej ho pěkně převez. Je to jen čerstvě přestříklej zrezlej šrot. Lionole připrav se, za tejden vyleze rez.
No to sú mi závery. Kvôli zelenej gume od laku nemusí byť hneď celé auto zlé. Mimochodom, keď sú super chrúomy, nemôže byť auto šrot, lebo skaza karosérie a chrom. častí ide ruka v ruke. A lionol má s ladami dlhoročné skúsenosti, tak hádam vie, čo kupuje.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

...
Naposledy upravil(a) lionol dne pon dub 28, 2008 18:03, celkem upraveno 7 x.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mno, míti "šrot" těchto kvalit před barákem nezlobil bych se :mrgreen: . Ovšem ta zelná guma je opravdu velice zvláštní, nabyl jsem dojmu, že lionol je velice náročný na kvalitu a teď takové "pochybení", vyčkejmež co nám k tomu řekne.

Edit Již se stalo, zní to logicky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

...
Naposledy upravil(a) lionol dne pon dub 28, 2008 18:01, celkem upraveno 1 x.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Šťastné to dítě :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

lionol píše:.....
Douška na závěr a zároveň sebekritika: umístil jsem sem tyto příspěvky proto, abych se podělil se spřízněnými kolegy Ladisty o své dojmy a zpřístupnil jim informace o pěkných žigulících. Bohužel zde vládne duch buď závisti anebo škodolibosti, kdy se v příspěvcích, které mnohdy obrážejí momentální náladu pisatele, anebo jsou reakcí na různé názory, hledají zásadní životní postoje anebo jsou zdrojem posměchu. Kdysi jsem byl nejmenovaným kolegou - jenž toto fórum opustil - upozorněn na to, že se jedná mnohdy o fórum zlomyslníků, kteří přejí všem hromadu rezavého šrotu, jaký mají sami na dvoře. Doposud jsem o nich nevěděl, ale zdá se, že jsou tu :shock:......
Chlape, nad to se musíš povznést, některý lidi si prostě rádi rejpnou a nemyslí to zle ;) Třeba já :P Já ti strašně závidim takový káry :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“