Oltcit - odvézt/neodvézt

Rozpravy o drobných muškách vašich neVAZových miláčků.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Tak...
Jezdíme, držíme volnoběh, brzdíme a můžeme otevřít nádrž :D
Ale naskytl se mi malý problém... Když sem jel tak předek začal přibržďovat, až sem zůstal stát úplně. Musel jsem tedy povolit odvzdušňovák vepředu, abych upustil trochu kapaliny... Udělal jsem něco špatně? Nebo je něco vadné? Vím že nemáte věšteckou kouli, ale nikdy jsem to nedělal...
Jinak to brzdí dobře :)
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

V zásadě může být problém na dvou místech. Pokud je někde na cestě k předním brzdám hadice, tak může být vevnitř zpuchřelá, tím pádem se kapalina z pístků špatně vrací do HBV a následně do nádobky. Druhá možnost je chyba zpětného ventilu v HBV. A tady jsou zase dvě možnosti. Buď je přicpaný kanálek (smítkem nebo nějakou zpuchřelou gumičkou), nebo je špatně nastavený volný chod pedálu brzdy resp. jeho převodu k HBV. Nevím přesně, jak je to u Oltcitu řešeno. V každém případě pro správnou funkci brzd musí být v klidové poloze pedálu mezi pístem HBV a tlačnou tyčkou nějaká vůle. Většinou to bývá do 1mm. Čili demontovat HBV z posilovače a odměřit vzdálenost pístu a tlačné tyčky od dosedací plochy, hodnoty odečíst a vyvodit závěr. ;) :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Tak to vezmu popořadě :) :
Hadice k předním brzdám nevede žádná.
Takže možnost druhá a to doufám, že ne podělaná nějaká gumička v HBV :( Zkusím se podívat na ten volný chod, ono to totiž brzdilo, ujel jsem ale tak 3km (tady jak šašek kroužím okolo baráku :D ) a potom z ničeho nic to začalo přibržďovat až mě to zastavilo uplně. Tak jsem z toho trochu mimo :?
A jinak ještě poslední věcička... Olda nemá posilovač :mrgreen:
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

:D Dobrá, hadice tam nemáš, takže jedna varianta je vyloučená, (ne)přítomnost posilovače na tuto věc nemá žádný vliv. :) V každém případě je vada někde kolem HBV. Buďto gumičky, nebo špatně nastavená tlačná tyčka. Mrkni sem: viewtopic.php?f=61&t=15507&hilit=brzdy ;) :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Blokla se obě kola nebo jen jedno? Nejspíše obě, nu, tak zjevně zrada v HBV. Při trošce štěstí třeba jen bordel v trubce před rozvodkou. Pomalu, aby jsi začal žhavit kontakty na díly na stránkách http://www.oltcit.wz.cz . Sice píší, že nad tím již zlomili hůl, ale možnost obstarání dílů mají stále v příslibu. Již si měnil tu brzdovku? Teklo hodně humusu?

Ještě by jsi mohl zkusit kontaktovat tohoto inzerenta. Zjevně bývalý uživatel, třeba má ještě lecos za nehtem http://autobazar.hyperinzerce.cz/vraky/ ... a-hodonin/ .

Jen tak cvičně jsem koukal na http://www.mjauto.cz , tak tam pod Citronem Visa mají nějaké opravné sady na HBV tuším třech rozměrů, otázkou je zdali je rumunský HBV inspirován originálem, moc velká duchařina.

Edit: kdysi byla prodejna na Oltcity někde kolem ulice Spálená, ale to bylo dávno. Možná by stálo za to se přeptat u Paličkové na Táborské.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

Dík za odkazy.
Kola se blokla obě.
Brzdovku jsem měnil dnes. Zepředu tekla vcelku čistá, vzadu tekl pěknej humus. Tak sem to propláchl brzdovkou, až to teklo čisté.
Nevím co má krom vzhledu Olda společného s Visou, nicméně Oltcit vychází koncepčně (motorem a převodovkou) z Citroenu GS. Takže by mohl mít i stejné brzdy a HBV, ale to je jen domněnka. V mjauto mají na Citroena GS opravnou sadu pro HBV. V knize Oltcit Údržba a opravy toho moc o HBV nepíšou, snad jen že je lepší ho při poruše vyměnit. Jediné co jsem se dočetl, že pístek hlavního válce má d 17,5mm; je dvoudílný, s dvojicí vratných pružin a třemi těsněními. Leda ho rozkuchat a oměřit, což se mi zatím moc nechce, abych ho nezkurvil...
Přecejen doufám že to bude v té vůli :(

BTW Táborská, Paličková... to mi něco říká.
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

A když se tam píše o d 17,5mm; nemohlo by se jednat o toto?
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

3enit píše:A když se tam píše o d 17,5mm; nemohlo by se jednat o toto?

Ano, to je ono. Průměr odpovídá zcela přesně. Otázkou ještě je skutečné mechanické provedení. Mám na mysli tvar jednotlivých gumiček a rozložení dalších dílů ve válci. Pravděpodobnost shody je ale velmi vysoká (nad 90%). Nejdřív ale začni vymezením vůle mezi tlačnou tyčkou a pístem HBV, jak jsme psali výše. Ať zbytečně nerozděláváš HBV. Asi by mu to neuškodilo, ale i tak může jít o zbytečnou práci navíc.

A příště takovouto drobnost dopiš do svého předchozího (v tu dobu posledního) příspěvku pomocí funkce UPRAVIT (tak jak to udělal třeba K-L). Dvojité příspěvky tady totiž nevidíme rádi. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mohlo i nemuselo :-) . Být tebou tak bych zkusil konaktovat zde http://oltcit.horak.sweb.cz/ ten ti jistě poradí co a jak. Případně toho s tím inzerátem z Hodonína, tam bys třeba ulovil celý HBV za rozumnou cenu.

Ještě mě tak napadá, podle obrázků jde od HBV trubka do levého prasátka a z něho to pak vede do pravého. K definitivnímu potvrzení rozhraní poruchy by jsi mohl při další blokaci odtlakovávat povolením trubky na HBV, ale to povolování nemusí taky vzhledem ke stáří dopadnout dobře :-) . Ale to je stejně asi blbost, aby se trubky chovaly jako zpuchřelé hadice.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:K definitivnímu potvrzení rozhraní poruchy by jsi mohl při další blokaci odtlakovávat povolením trubky na HBV, ale to povolování nemusí taky vzhledem ke stáří dopadnout dobře :-) . Ale to je stejně asi blbost, aby se trubky chovaly jako zpuchřelé hadice.

Taky si myslím, že je to blbost. Trubka je buď průchozí pouze v podélném směru, nebo v podélném i příčném. :lol: Druhá varianta znamená díru v trubce. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

A příště takovouto drobnost dopiš do svého předchozího (v tu dobu posledního) příspěvku pomocí funkce UPRAVIT (tak jak to udělal třeba K-L). Dvojité příspěvky tady totiž nevidíme rádi. ;)

Omluvuju se :oops: Příště to napravím... když tu nemáte rádi tvojité příspěvky, se divím že mi tu vůbec trpíte tuto rumunskou parodii :mrgreen:

Zítra kouknu na vymezení vůle a když to nebude ono... tak je to potom myslím jasné :(
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Roman »

V Bratislave je predajna, ktora sa tvari, ze stale dodava diely na Oltiky. Vlastni ju clovek, ktory pochadza z Rumunska a "dodaval" nahradne diely uz pred cca 30timi rokmi (vtedy hlavne na Dacie), ked tu studoval. (suciastky sa predavali na burzach, alebo na intraku v Mlynskej doline). Dnes ma predajnu: http://autodielyhajduk.szm.com/ Ked si pozries ponuku (cennik Oltcit) ma tam nejake opravne sady na HBV (aj na ostatne casti brzd). Ak by si nieco potreboval mozem sa tam zastavit a pripadne ti to kupit, akurat s dopravou su klasicke problemy. Ja chodim pravidelne, nepravidelne do Phy a teoreticky mozem nejake veci zobrat so sebou a odovzdat niekde na trase dialnice, pripadne zabezpecit odoslanie postou z Phy, ale takmer vzdy to nejaky cas trva.....
Roman
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Na ten Romanův okaz mě nechce pustit antivir, ale dle jména v kontaktech se jedná asi o toto http://www.ahautodiely.sk/index.php?lan ... 70&pid=1#g .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
3enit
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od 3enit »

To by bylo fajn, kdyby jsi mi mohl něco dovést (setkat se někde u dálnice problém není). Ta stránka mi ale nejde otevřít, můj avast mě na ni nechce pustit, je tam nějakej bordel typu, co on píše js:Cruzer-B [Trj] :shock:
Na google jsem našel ještě obchod AH autodíly, který je taky v Bratislavě. Neznáš ho? Gumičky a i výměnnou sadu (netuším o co se jedná, snad všechny střeva...) do HBV má taky.

David

EDIT1: To je tak když člověk upravuje 10 minut zprávu :mrgreen: Podle mailu na stránkách taky Hajduk :)

EDIT2: Závada opravena :) Tyčinka mezi pístkem a pedálem vypadla z "důlku" co je v pístku. Hurá :mrgreen:
OLTCIT CLUB 11R
LADA KALINA CROSS

Boxer inside
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Oltcit - odvézt/neodvézt

Příspěvek od Roman »

Je to presne ono tie AH autodiely. Mne nasiel googl tu starsiu stranku co som uviedol ako prvu, chrom ju otvoril bez problemov.
Roman
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“