Přídavná převodovka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

Zdravim chlapi,jsem tu dnes úpně novej,tím to všechny zdravím!
a hned se k vám obracím s prosbou,včera jsem koupil NIVU 1.7,r.v.1996,jednobodová stříkačka,pěkná neshnilá za 10tis.akorát jedinej problém je že tam něco hrozně hučí(skřípe) někde u středového panelu,myslím že asi mezinápravová převodka,jde to opravit??a jaká je to práce??nebo je lepší sehnat jinou?? všem díky za ochotu mi pomoci. Jakub
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od hush »

Tak to gratuluju, ale neshnilou a ještě za 10 000,- tu bude unikát. Jo a pokud na takovém autě něco neskřípe tak je asi něco špatně :-)
BTW: doufám, že si nečekal, že při takovémto popisu závady dostaneš kloudnou odpověď...
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od ger007 »

to moze byt pridavna prevodovka, normalna prevodovka, moze to byt kardan alebo cokolvek, skus detajlnejsi popis zavady v akych jazdnych podmienkach sa to deje, v aute sa zvuky siria vselijako, vklude mozes mat vysypany zadny dif a moze nieco lupotat v strede to je tazko, krystale gule este nemame :(
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
miro263
Příspěvky: 421
Registrován: úte čer 16, 2009 11:55
Bydliště: Horehronie
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od miro263 »

Niva huci "by default" chcelo by to nahrat ten zvuk.
BA3 2121
-EX z produkcie ВАЗ 2103 a 2105-
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

No detailnější popis.... Tak třeba ještě takhle,blbě se řadí redukce a 4x4,normální řazení jde krásně,pak zařadím 4x4 a nejede,po chvíli cloumání zaskočí ale chrčí jak blázen... nejsem žádnej expert tak mě prosím nenadávejte :D
Jinak bych řekl dobrej kup,najeto poctivých 80tis km,4 nové pneu origo rus,nová komplet spojka,nové polosy na předku(nejeté,ještě září)nové destičky,novej startér a alternátor,kříže kardanu,kompletní rámy jak předek tak spodek,tažný,menší vady ale jinak pěkná od souseda,takže to auto jsem každý den viděl...jo a je to po pánovi 65let tak myslím že bude sloužit :D
Přílohy
0204201417141.jpg
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10503
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Luděk Musil »

ger007 píše:.., krystale gule este nemame :(
Koule tady má kdekdo :idea: :lol: :P ... ale křištálový jsou na foru pouze dvě. Jednu má Ger a ten ji někde založil a nemůže ji najít a druhou má Koko Loko, ale ta je pro změnu v poruše :D .
Takže to bude chtít opravdu detailnější popis. L.
PS: jinak vítej na foru
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

Tak jinak,jakej je problém opravit či vyměnit mezinápravovou převodovku?
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Teepee »

Bílý LADA a okřídlená spol.
ropák
Příspěvky: 175
Registrován: sob čer 02, 2012 16:20
Bydliště: okolo zlína

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od ropák »

Kuba niva píše:No detailnější popis.... Tak třeba ještě takhle,blbě se řadí redukce a 4x4,normální řazení jde krásně,pak zařadím 4x4 a nejede,po chvíli cloumání zaskočí ale chrčí jak blázen... nejsem žádnej expert tak mě prosím nenadávejte :D
Jinak bych řekl dobrej kup,najeto poctivých 80tis km,4 nové pneu origo rus,nová komplet spojka,nové polosy na předku(nejeté,ještě září)nové destičky,novej startér a alternátor,kříže kardanu,kompletní rámy jak předek tak spodek,tažný,menší vady ale jinak pěkná od souseda,takže to auto jsem každý den viděl...jo a je to po pánovi 65let tak myslím že bude sloužit :D


jak řadí redukce a 4x4 ? niva má trvalý náhon na všecky kola.Má redučku a uzávěrku mezinápravy. To,že něco jde těžko,vrže,klepe,píská na nivě je do určité míry normální.
V prvé řadě ji zvedni,lehni pod ni a zatoč si s kolem.Když na nic nepříjdeš,tak nastartuj,zařaď kvalt a lehni znova.Určitě budeš schopen to zůžit na konkrétní věc.(hlavní převodovka,redučka,kardany...)
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Pokud si do profilu doplníš z které oblasti jseš, tak by se možná našel v okolí někdo, kdo by se ti na to mohl podívat.
VAZ 1117
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

Tak jsem zjistil že ty zvuky jdou z mezinápravové převodovky... Jak dobře jde ven a jak těžký je udělat jsi repas sám? díky kluci :D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Petr HC »

A neměnil šikula soused předni nebo zadní dif (nemají rozdílné převodové poměry) ?
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

Ne ne vím jistě že všchny díly jsou origo,přijde mi že tam odešlo nějaké ložisko,protože to skřípe a hučí ale jede normálně... Už jste jí někdo vyndaval?a jak to jde ven??
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4262
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Teepee »

Já bych byl konzervativnější. Nejdřív bych vypustil olej a ověřil, jestli jsou v něm špóny, či nějaký trosky. Pokud ne, tak bych chvíli pojezdil a převodovku sledoval. Hlavně asi teplotu u ložisek. A určitě bych si to zkusil prohlídnout za chodu (na špalkách, ale opatrně!), jestli by se nedalo něco vykoukat nebo vyposlouchat (co dělá celá převodovka v uložení, co dělají kříže na kardanech a kardany a z kterýho místa to kvičí, jestli nemají vnější ložiska evidentní vakl)

Na mojí zánovní NIVĚ se 47 000km, kterou mám cca 10 dní, převodovka při vyšší rychlosti piští a navíc jsem si všiml, že zcela regulérně syčí, jak kdyby utíkal někde vzduch. Ale to beru jako zvuky, bez kterých by NIVA nebyla NIVOU.
A jeden příklad se zadřeným motorem, zlámaným kroužkem, vysypaným ojničním ložiskem a já nevím čím ještě: viewtopic.php?f=33&t=18297&start=16 :oops: :roll: :roll: :roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Kuba niva
Příspěvky: 57
Registrován: stř dub 02, 2014 10:23
Bydliště: Sazená

Re: Lada Niva hučí něco u řadících pák????

Příspěvek od Kuba niva »

chlapi prosím vás.....
v té převodovce je něco na 100% špatně,bud ložisko nebo hřídel... takovejhle zvuk není normální u žádné nivy!
Dal jsem to na špalky vše protočil ve vzduchu,kardanky paráda bez vůlí,řazení super,přídavná převodka-špatně se řadí,skřípe a hučí že by vám to utrhlo uši.. Prostě musí ven... a ted jak jde ven?lehce nebo těžce?mám díru takže ze spoda mám místo...
Přílohy
79635km
79635km
Naposledy upravil(a) Kuba niva dne čtv dub 03, 2014 09:15, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“