Pokračování ótéček z jiných témat, aneb nechceme bludišťáka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Acibuk píše:jedno tady z těchto vozidel jsem si minulý týden koupil, a oproti Ladě je to s prominutím nepopsatelný luxus...

Nepopsatelný luxus to bude max. do první poruchy, která na sebe obvykle nenechá dlouho čekat. Potom bude zase nepopsatelně luxusní Lada s jejíma cenama dílů. :lol: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Hurikán píše:Nepopsatelný luxus to bude max. do první poruchy, která na sebe obvykle nenechá dlouho čekat. Potom bude zase nepopsatelně luxusní Lada s jejíma cenama dílů. :lol: :lol:

ten kluk se učí rychle :mrgreen:
Samozřejmě pravda...Koupil sem Tipo a asi po 3tkm sem nedojel. Kousla se přední brzda. Vyvěsit v noci třmen, dojel sem bez brzdy. Výměnil sem to po dvou cestách do brna bez té brzdy. K mému údivu stojí hadice 200-800kč. Toš sem vzal za těch 200 na doporučení mechanika. Teď se mi zas kouše pro sichr zadní kolo tak se děsím kdy se to zablokuje úplně. Chtěl sem dát jak na žigulovi nové kotouče a destičky...fajn, do 2tisíc bych se snad vešel. Takže rychle opravit žigula a tohle jen občas na vyjetí. Sice to auto bylo v podstatě zadarmo ale i tak by to mohlo něco vydržet :roll:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:Lada se nesere, jen někdy mívá těžkosti :lol: .


Těžkosti má sama o sobě málokdy, většinou pouze způsobuje těžkosti svému majiteli
Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvek od Acibuk »

taky, ted me ceka vymena desticek a za tu vyplaznu litr, nemluve o vzduchovem filtru za 350.vsechno ma sve pro a proti, na druhou stranu se citim bezpecne, tise a vim, ze kazde rano bez brblani nastartuju.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

To já nastartuju bez brblání i v poledne, večer a v noci. :) Ráno brblám jedině já, když musím do hokny. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Drobek81 píše:
Hurikán píše:Nepopsatelný luxus to bude max. do první poruchy, která na sebe obvykle nenechá dlouho čekat. Potom bude zase nepopsatelně luxusní Lada s jejíma cenama dílů. :lol: :lol:

ten kluk se učí rychle :mrgreen:
Samozřejmě pravda...Koupil sem Tipo a asi po 3tkm sem nedojel. Kousla se přední brzda. Vyvěsit v noci třmen, dojel sem bez brzdy. Výměnil sem to po dvou cestách do brna bez té brzdy. K mému údivu stojí hadice 200-800kč. Toš sem vzal za těch 200 na doporučení mechanika. Teď se mi zas kouše pro sichr zadní kolo tak se děsím kdy se to zablokuje úplně. Chtěl sem dát jak na žigulovi nové kotouče a destičky...fajn, do 2tisíc bych se snad vešel. Takže rychle opravit žigula a tohle jen občas na vyjetí. Sice to auto bylo v podstatě zadarmo ale i tak by to mohlo něco vydržet :roll:

No já nevim, mám Nissana Suny a vůbec si nestěžuju, akorát mi odešel snímač otáček klikovky, kterej jsem sehnal na vrakáči za pár stovek, auto má za sebou ale už 250 000 a jezdí pořád dobře a spolehlivě. Vím to, je to starý rodinný auto.... Ale každý auto je poruchový, je to stroj a stroj je z materiálů, který vykazují únavu či opotřebení...
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Jelen píše:No já nevim, mám Nissana Suny a vůbec si nestěžuju, akorát mi odešel snímač otáček klikovky, kterej jsem sehnal na vrakáči za pár stovek, auto má za sebou ale už 250 000 a jezdí pořád dobře a spolehlivě. Vím to, je to starý rodinný auto.... Ale každý auto je poruchový, je to stroj a stroj je z materiálů, který vykazují únavu či opotřebení...

Jasný, ale to auto máš třeba delší dobu a staráš se o něj...ale bazarový auta jsou v 90ti %značně zanedbané. Njn, Nissan Sunny to byla kára...teď z toho mám v traktůrku motor...japonská 15ka motor to je dělo:-))) Nissan je dle mého názoru jedno ze spolehlivějších, ale jako vždy závisí od modelu.
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Drobek81 píše:
Jelen píše:No já nevim, mám Nissana Suny a vůbec si nestěžuju, akorát mi odešel snímač otáček klikovky, kterej jsem sehnal na vrakáči za pár stovek, auto má za sebou ale už 250 000 a jezdí pořád dobře a spolehlivě. Vím to, je to starý rodinný auto.... Ale každý auto je poruchový, je to stroj a stroj je z materiálů, který vykazují únavu či opotřebení...

Jasný, ale to auto máš třeba delší dobu a staráš se o něj...ale bazarový auta jsou v 90ti %značně zanedbané. Njn, Nissan Sunny to byla kára...teď z toho mám v traktůrku motor...japonská 15ka motor to je dělo:-))) Nissan je dle mého názoru jedno ze spolehlivějších, ale jako vždy závisí od modelu.

Já mám r.92, všechno v elektrice, paráda... 1,6 16V 4bodovej vstřik :)
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Já sem nedávno řešil dilema Nissan Primera rok cca 92-94. Vše v elektrice ale 2,0i...tak radši to Tipo na brikety :roll:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Miči

Příspěvek od Miči »

Řekl bych, že jako rodinný auto je felicie combi ideální, motor 1,3 mpi(4 bod), výkon 50kw a běžně udržitelná spotřeba při skákání po městě je 7-8L/100km, to lada nikdy nedovede.. navíc náhradní díly už jsou cenově úplně stejný v případě felicie a lady, pokud budete brát díly na vrakáči tak na felicii tam toho taky najdete hodně (všechno)... a řízení i bez posilovače jde nádherně, občas má nějaká klimu a abs... na pohodlnost je to lehce lepší, na svežení diametrálně lepší a nemá se tam co posrat, a když tak to není žádná finanční katastrofa... navíc pokud jde o to koupit/nekoupit z bazaru budete se divit, ale koupit feldu je jednodušší než ladu: motor stačí nechat přečíst v prvním servisu, nebo mít ruční scener (dnes v ceně 4tis.kč), každopádně je možný si nechat jednotku přečíst za 300kč v servisu v nejhorším případě - tím máte otestovanej motor. Pak vytočit svíčky a změřit tlak na válcích a víte i jestli bude žrát olej. Druhou věcí je kastle a na to přeci stačí obyčejnej šroubovák...a víte taky hned. Takže koupit bazarový auto není zrovna tak nemožný! Ale jde o, že je potřeba počítat s tím, že je nutný to auto celý projít a vyměnit hned všechno co je opotřebovaný - oleje, udělat brzdy (felicie kotouče 800kč) navíc brzdy nás čekaj na všech autech pořád, obvykle nový gumy (jako na každým autě, nemluvě o tom, že felda konkrétně má 13 coby nejlevnější guma), není to prošpikovaný elektrikou takže obvykle kromě centrálu - kterej lze klidně vyhodit bude fungovat všechno... a mezi náma topí o něco líp než žigul (pokud jsou ty topení v pořádku samo). no a zbytek náhradních dílů? nepozoroval jsem tam nějaký extra cenový rozdíly... Prostě v dnešní době začíná být LADA spíš jako koníček, ale o tom to je...to mě na tom baví - třeba taky, že s LADOU kde jakej mladej kšiltovkář neodjede, protože to ani nenatočí...(sytič a podobně...). Jinak tedy ještě pro úplnost -> kdybych měl jet na nějakou dovolenou třeba na slovensko, vezmu si žigula, totiž víc tomu autu věřím, felda dobrý, ale bez ručního sceneru a kufříku čidel vč.zapalovací lišty a krokovýho motoru je to na prd.. (kufřík čidel... lze nabrat z nějaký rezavý feldy koupený jen na ND) potom je to zase lepší než žigul na cestování, protože poruchu máte hned a jedete dál. Teda jsem se nějak rozepsal :lol:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6510
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Kdyz clovek jde kupovat nejaky taky stroj, jako je bezne jety zigul nebo bezne jeta felda, tak jde rozhodovani spis v tom smeru, co znam, co mi je sympaticke. Pokud je felda s funkcnim ABS (delalo se to, ne?), je to MPI a neni to rezaty, nedej boze to ma airbag (po X letech jeho funkce nezarucena :-( ), tak je felda lepsi. Tedy v porovnani s zigulem 2105/2107/2104 s motory 1.3 a 1.5. Zigul muze nabidnout vykonejsi motor 1.7, coz felda muze dohnat 1.6, ale je to na ni docela dost, neb na to neni stavena. Kolega to ma, nejen ze motor zadrel, bo dalo kozu olejove cerpadlo (stat se moze), ale to auto vehemente sedi na cumaku a predni naprava dostava zabrat.

Ale jinak felda neni zly stroj, jezdili jsme v tom hodne do skoly a jezdilo to dobre, levne a bez poruch. Kolega mel 2x feldu MPI, oba kusy bez poruch 150 - 200 tisic, nez se prodaly.

Akorat ma felda proti zigulu nepohodlny sedacky. Halt gaucovy pera molitanem nenahradis :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Miči píše:a mezi náma topí o něco líp než žigul (pokud jsou ty topení v pořádku samo).

Tak tohle mně přinutilo k smíchu a psaní .
Ladu mám 24 let a proto jsem měl dost času o této značce něco zjistit a s pár auty jiných značek se svést.... ono se stačí když mrzne dívat po autech kolem sebe kdo ve kterém je víc navlečen a má zamlžená okna(rřeba D1)
Jé teď jsem si všim je to OT.
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

No mne sa zda, ze felda ma rychlejsi nastup topenia, ale nema taky vykon ako zigul.Ale zalezi od stavu sustavy.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Miči

Příspěvek od Miči »

to Saša: mno neříkám, že žigul topí špatně to vůbec, jen je mi u feldy sympatický že topí tak nějak napřímo - myslím tím, že je to jako fén, no zvykl jsem si s feldou v krátkým rukávu i v zimě :-D topí fakt docela dobře, ale musí být v pořádku... mimochodem: tu feldu jsem dal jen jako příklad, protože to auto docela důvěrně znám, jistě se najdou další obdobný auta... jen jsem chtěl říct, že není od věci něco takovýho koupit.. (myšleno bazarový auto)
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Cory píše:No mne sa zda, ze felda ma rychlejsi nastup topenia, ale nema taky vykon ako zigul.Ale zalezi od stavu sustavy.


kdyz vyjedu z teplyho baraku topi hned. kdyz stoji venku v mrazu trva to trva. brr. se dycky celej rozklepu jaka je tam zima. bundu si sundavam dycky kdyz du za volant. blbe se mi ridi kdyz su navlecenej
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“