Google - street view

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Google - street view

Příspěvek od dvk »

Tak to by mě taky zajímalo. Facebook jsem nechal vyhnít před lety a chodím tam vpodstatě jen na koukání Vašátorovy galerie opravy Sidovy 2103 :mrgreen: Vždycky mě ale překvapí, co mi to nabízí ke skamarádění za lidi, o kterých už jsem skoro i zapomněl, že jsem je někdy potkal. Přitom mám tuctové jméno a tuctové příjmení, takých lidí je na FB tisíce, a stejně to ty kamarády nabízí tomu správnému jednomu - mojemu - profilu. Tak pak tam někde jsem, i když tam nejsem. Ale moje identita je tam někde očividně s těma správnýma lidma svázaná. :roll:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6512
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Google - street view

Příspěvek od JmJ »

Teepee píše:
JmJ píše:podivej, pokud to nechces chapat, tak se neda nic delat :-) az ti "socialni site" prinesou problemy jako mne, byt u nich nemas ucet, pak to mozna budes cele videt trochu jinak :-)
Ale copak? Fejzbuk? Musel jsi nechat umřít profil? :wink:
Předpokládám, že to sem nebudeš chtít psát, ale zajímalo by mne jaké konkrétní to byly problémy, tak přes SZ?
ja tam profil nikda nemel, presto jako jeden z problemu bylo to, ze se navzajem "kamaradili" lide, kteri se v realu obchazeji obloukem a tito lide strkaji na facebook fotky, na kterych jsem byl a ti druzi lide to samozrejme sleduji a pak delaji problemy. kdyby facebook nebyl, pak by se sance takove situace vyrazne snizila. bohuzel princip socialni site a lidske zvedavosti a zavisti udelal sve. krom jineho.

ono v pripade socialnich siti nejde o ty site, ale o lidi, kteir je pouzivaji. bohuzel jim tyhle veci prave prinesly to, co chteli k zabijeni nudy, tedy drby, falesna pratelstvi a dalsi level exhibicionismu.

u street view je to zase jina vec.

a vubec nejpysnejsi jsem na napis na schrance: "do neoznacenych schranek ceska posta nedorucuje" :lol:
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4266
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Google - street view

Příspěvek od Teepee »

dvk píše:Tak to by mě taky zajímalo. Facebook jsem nechal vyhnít před lety a chodím tam vpodstatě jen na koukání Vašátorovy galerie opravy Sidovy 2103 :mrgreen: Vždycky mě ale překvapí, co mi to nabízí ke skamarádění za lidi, o kterých už jsem skoro i zapomněl, že jsem je někdy potkal. Přitom mám tuctové jméno a tuctové příjmení, takých lidí je na FB tisíce, a stejně to ty kamarády nabízí tomu správnému jednomu - mojemu - profilu. Tak pak tam někde jsem, i když tam nejsem. Ale moje identita je tam někde očividně s těma správnýma lidma svázaná. :roll:
Můžu znásobit tím, že mám profil, který obsahuje pouze jméno, příjmení, a jednoho přítele (hledal jsem kontakt na spolužáka a našel ho na FCB). A i tak mne "vypátrali" další čtyři lidi. Jelena nepočítám, tomu jsem to řekl v hospodě. Dvě žádosti jsou od lidí, kteří nemají nic společného s tím mým jediným člověkem v přátelích. Pro to nemám vysvětlení.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Google - street view

Příspěvek od MartasBrno »

Marťas píše:
JmJ píše:Uvedomte si, ze je KURVA rozdil, jestli nekdo neco vidi, kdyz jde kolem i jestli si to nekdo takovy vyfoti a da si to na svuj web, ktery navstevuje pomerne omezene mnozstvi lidi a jestli nekdo do celosvetove vydavane mapy zaradi fotku vas a vaseho majetku.
On je určitě celý svět říčný, aby mohl uzřít Podléškovou ulici v Záběhlicích :idea: Řekl bych, že nejméně polovina lidí obývající Wall street, či Champs-Elysées tráví v Podléškové ulici aspoň hodinu denně.
JmJ píše:Jaky je duvod, aby na tech fotkach byla jasne poznatelna auta? hadam ze zadny. o lidech plati to same.
Jako důvod bych možná viděl, aby na těch fotkách vůbec něco zbylo. K čemu by ta služba byla, kdyby na ní nebyly ani domy? Komu co řekne chodník a silnice?

Takhle je to snad lepší?
Marťas, nemá smysl chodit ode zdi ke zdi. Takto vymazaná ulice fakt k ničemumoc není. Mnoha lidem by ale ke štěstí stačilo, kdyby byly fotky rozmazané do mlhy. S tak nepřiměřeně (nutí mně to psát neoprávněně :-D ) dobrou kvalitou jsi schopen přes záclony rozpoznat konkrétní osoby. To jsou nepřijatelné zásahy do soukromí, které jinak docílíš pouze osobní přítomností na daném místě. Nikdo ti nic neukradl ani nezneužil něco ze znalosti o tobě? Jestli ne, je to fajn. Ale dlouho to tak zůstat nemusí. Přitom... a to už psát nebudu ;-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Google - street view

Příspěvek od Marťas »

JmJ píše:ad prvni bod: zrejme nedokazes videt problem v sirsich souvislostech. z toho, ze tva ulice nikoho nezajima nelze vyvodit, ze vsechny ulice nikoho nezajimaji a tedy ze o nic nejde. premyslej.

ad druhy bod: existence sluzby samotne neimplikuje nutnost jeji existence a neimplikuje ani to, ze ta sluzba k necemu musi byt. ostatne sam google spoustu jiz drive zalozenych sluzeb zrovna ted nedavno zrusil :-)

tva argumentace mi prijde asi v tomto duchu: do cinzaku tece. ale proc bych to resil, kdyz nebydlim v nejvyssim patre a ke me jeste nezatklo :-)

ten obrazek jsi udelal celkem pekne. pokud majitele nemovitosti nebudou souhlasit s tim, aby na streetview byly, pak nektera ulice muze vypadat presne takto.

(nic ve zlem)
Spíš bych řekl, že nehledám problémy tam, kde nejsou.

Položím otázku jinak: Proč myslíš, že zrovna tvá ulice je natolik středem zájmu, že se cítíš ohrožen?

Službě, která existuje a přesto k ničemu není říkám pracovně "Služba na hovno".

K problémům s FB: Tvůj strach z fotografií je možné vysvětlit např. Indiánskými předky. Zkus zapátrat v rodokmenu.
(Bez urážky :mrgreen: )
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6512
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Google - street view

Příspěvek od JmJ »

Marťas píše:
JmJ píše:ad prvni bod: zrejme nedokazes videt problem v sirsich souvislostech. z toho, ze tva ulice nikoho nezajima nelze vyvodit, ze vsechny ulice nikoho nezajimaji a tedy ze o nic nejde. premyslej.

ad druhy bod: existence sluzby samotne neimplikuje nutnost jeji existence a neimplikuje ani to, ze ta sluzba k necemu musi byt. ostatne sam google spoustu jiz drive zalozenych sluzeb zrovna ted nedavno zrusil :-)

tva argumentace mi prijde asi v tomto duchu: do cinzaku tece. ale proc bych to resil, kdyz nebydlim v nejvyssim patre a ke me jeste nezatklo :-)

ten obrazek jsi udelal celkem pekne. pokud majitele nemovitosti nebudou souhlasit s tim, aby na streetview byly, pak nektera ulice muze vypadat presne takto.

(nic ve zlem)
Spíš bych řekl, že nehledám problémy tam, kde nejsou.

Položím otázku jinak: Proč myslíš, že zrovna tvá ulice je natolik středem zájmu, že se cítíš ohrožen?

Službě, která existuje a přesto k ničemu není říkám pracovně "Služba na hovno".

K problémům s FB: Tvůj strach z fotografií je možné vysvětlit např. Indiánskými předky. Zkus zapátrat v rodokmenu.
(Bez urážky :mrgreen: )
Pochopit nechces.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Google - street view

Příspěvek od Jelen »

Chápu JmJ, někdo ho vyfotil někde, kde nechtěl být spatřen, popřípadě s někým, s kým nechtěl být spatřen a dal to na soc síť a teď se proto zlobí. To je ale chyba těch lidí a jejich škodolibost. Kdyby chtěli, tak se to ti nesprávní doví tak, jako tak. Konec konců moc nechápu, jak to souvisí se žigulem na google street. Tenhle poslední střípek skládanky mi chybí. Bez něj si můžu třeba myslet, že je to poslední kapka a Honza jen nechce, aby bylo cokoliv s ním spojované, vystaveno na internetu. To pak ale znamená vymazat i veškerou komunikaci na tomto fóru, protože je veřejně přístupná.
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Google - street view

Příspěvek od Marťas »

Já to naopak chápu velmi dobře a i přesto mám naprosto opačný postoj.
Ona je to taky dost věc názoru, mě přijde, že to nebezpečné není, tobě, že ano.
Není to tak, že by jeden z nás měl absolutní pravdu a druhý nikoli. Existuje spousta argumentů pro a proti.
Proto bych se zdržel komentářů, že něco nechci pochopit a podobně.
Je to zkrátka jen pohled z druhé strany, který je potřeba brát v potaz, tak jako já beru ten tvůj (ikdyž můj pohled na věc to nijak nemění).

Aneb slovo klasika: "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat".
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Google - street view

Příspěvek od MartasBrno »

Marťas, mohl by ses vyjádřit k mému poslednímu příspěvku? Díky. :wink:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Google - street view

Příspěvek od Marťas »

Promiň, nějak jsem ho přehlédl. :)
Ale přidje mi ve výsledku dost podobný, jestli tam místo černa bude mlha. A právě proto, že osobní přítomností můžeš vidět to samé, co je na fotkách mi přijde zbytečné to rozostřovat. Ano, občas tam můžou být zaznamenány i kuriózní situace, ale pořád na tom nevidím nic moc negativního. Samozřejmě, že mi taky někdo něco ukradl, ale nikdy to nebylo spojené s mojí fotkou, nebo s veřejnou informací.
Co myslíš tím "přitom..."? :)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Veverka

Re: Google - street view

Příspěvek od Veverka »

UFF,když ty sociální sitě jsou něco ale trochu jiného,tam pochopitelně ty problémy jsou a docela velký,také jsem opatrnej.

Ohledně street view:To bych mohl v extrému zahodit mobil,nechodit nikdy na internet,přestěhovat se na sibiř do zemjanky,nevlastnit žádné doklady+pro jistotu zakázat silnice,protože po nich přijedou ti zloději.
-----

Ještě ohledně původu/záměru/drahoty SW:To nikdo neuděláte někdy něco jen tak na efekt,pro radost,na obdiv,vyloženě z čiré megalomanie :mrgreen: ?Lidé se nechovají racionálně.
Proč se stavěla eifelovka,pyramidy,fronta na maso na letné?+- to bylo k ničemu.


Samozřejmě plně chápu že street view atd. někdo nemusí,má špatný zkušenosti a nechá si vše svoje "vyzmizíkovat".Ale osobně nemíním všechno nové přes míru negativizovat- vzpomeňme si,kdo nejvíc platil a podporoval "vývoj a stavbu" letadla,silnic,pošty,železnice a nakonec i toho internetu,tedy věcí které slouží každému z nás?Ano,odpověď je armáda,stát a represivní složky :lol:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Google - street view

Příspěvek od MartasBrno »

Marťas píše:Promiň, nějak jsem ho přehlédl. :)
Ale přidje mi ve výsledku dost podobný, jestli tam místo černa bude mlha. A právě proto, že osobní přítomností můžeš vidět to samé, co je na fotkách mi přijde zbytečné to rozostřovat. Ano, občas tam můžou být zaznamenány i kuriózní situace, ale pořád na tom nevidím nic moc negativního. Samozřejmě, že mi taky někdo něco ukradl, ale nikdy to nebylo spojené s mojí fotkou, nebo s veřejnou informací.
Co myslíš tím "přitom..."? :)
Jupí, konečně jsi mi nahrál na smeč a asi se mi podaří konečně vystihnout kritický moment:
Píšeš ...že osobní přítomností můžeš vidět to samé... a já říkám, že nemůžeš, protože tak rychle běhat nebudeš, jako jezdí auto od googlu, abys viděl všechny ulice, které stihneš projít doma u stolu s počítačem. Myšleno v tak masovém měřítku! Například letecké mapy byly dodnes nejbližším poznáním cizích míst v tak masovém měřítku, jako nabízí streetview - ale nebylo na nich nic poznat, jen tvar ulice, barva domu a barva auta. A přesně to já žádám od google streetview. :wink: Aby nebyly vidět detaily, které dodnes byly vidět POUZE PŘI OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI POZOROVATELE. :!:

Právě nutnost OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI pozorovatele byla dodnes největší překážkou a největším rizikem pozorovatelů, která padla. :idea:

Rozumíš té hlavní myšlence? Ta kvalitativní změna v masovém měřítku! Je fyzicky nemožné obejít tolik ulic, jako ti ukáže streetview, tím jsou pěkně v bezpečí před nájezdníky. Byly teda.

Peace :drinkers:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Google - street view

Příspěvek od dvk »

Taková metafora ... když se sežere celá štangle salámu naráz, je to hned vidět a určitě se to neobejde bez komentáře paní domácí :D Když ho sežereš po kolečkách během měsíce, nebude kolem toho takový rozruch. A přitom výsledek je stejný ... salám je pryč :D Pokud lidi budou pořád jen vidět ty malinké krůčky bez souvislostí a že vlastně o nic nejde, může se jednoho dne stát, že najednou ta štangla bude pryč a už nebude cesty zpět.

Je to podobné jak s kamerovým systémem, viz třeba UK, kde je to skoro na každém sloupu. Však o nic nejde, ne ? Ale bylo by vám příjemné být pořád pod dohledem ?
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Google - street view

Příspěvek od Marťas »

Já to samozřejmě chápu celou dobu, jak to myslíte, jenom mám jinej názor a vy se mně snažíte obrátit na víru :mrgreen:
Tu větu s osobní přítomností jsem zopakoval odsud:
MartasBrno píše:To jsou nepřijatelné zásahy do soukromí, které jinak docílíš pouze osobní přítomností na daném místě.
Tady cítím trochu rozpor:
MartasBrno píše:Jupí, konečně jsi mi nahrál na smeč a asi se mi podaří konečně vystihnout kritický moment:
Píšeš ...že osobní přítomností můžeš vidět to samé... a já říkám, že nemůžeš,
Hlavně tipy zlodějů (bez googlu) probíhají tak, že zloději někde jdou a něco si vyčíhnou... Někdo nechá otevřenou kůlnu, někomu složili obkladačky před vrátka, někdo balí věci a odjíždí na chatu.
Na googlu jsem tyhle věci taky viděl. Ale upřímně pochybuju, že nějaký zloděj bude takovej blbec, aby si myslel, že ty věci tam po půl roce, nebo i delší době budou.

Mě trochu přijde, že vám nedochází, že ty věci, které je tam možné vidět se odehráli v minulosti a ve většině případů už neplatí.
Google Streetview není kamerový monitoring. (Ten by mi samozřejmě taky vadil)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Google - street view

Příspěvek od Křečík Barbuška »

dvk píše:Taková metafora ... když se sežere celá štangle salámu naráz, je to hned vidět a určitě se to neobejde bez komentáře paní domácí :D Když ho sežereš po kolečkách během měsíce, nebude kolem toho takový rozruch. A přitom výsledek je stejný ... salám je pryč :D
Měsíc? To by se mohl zkazit! :koko: Já se držím zásady "po otevření ihned spotřebujte" 8) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“